Ogólny przewodnik: Jak przekazać darowiznę za pomocą Bitcoin (BTC)

Miłosierdzie, koncepcja, która istnieje od początku naszego świata i jest czymś, co jest nie tylko niezwykle satysfakcjonujące, ale jest także jednym z najcenniejszych i najbardziej uduchowionych czynów, jakie może wykonać człowiek.

Bez wątpienia miłość jest ważna, ponieważ dotyka ludzkiego rdzenia na wielu poziomach. Różne badania wykazały, że akt okazywania życzliwości innym bezwarunkowo, bezinteresownie i nie oczekując niczego w zamian, jest głównym polepszeniem nastroju i ma mnóstwo innych korzyści, w tym wzmocnienie wartości osobistych.

Znaczenie miłosierdzia w naszym społeczeństwie nie zmieniło się zbytnio w ciągu naszej historii. Jednak dzięki fenomenalnemu rozwojowi technologii, jakiego doświadczyła ludzkość w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci, działalność charytatywna jest nie tylko łatwiejsza, ale także ma teraz większy wpływ niż kiedykolwiek.

W dzisiejszym artykule omówimy najnowszy (i prawdopodobnie najlepszy) sposób przekazywania darowizn, a mianowicie za pomocą Bitcoin, kryptowaluty i platformy / usługi, którą musimy podziękować za dużą liczbę zmieniających życie innowacji, które które obecnie widzimy w naszym świecie.

Skrupulatnie przejdziemy przez większość szczegółów technicznych związanych z przekazywaniem darowizn za pomocą Bitcoin, a także jakie są zalety i wady tej metody.

Dlaczego warto rozważyć przekazanie darowizny za pomocą Bitcoin?

Jeśli wiesz trochę o Bitcoinie i ogólnie kryptowalutach, to na pewno wiesz już, że Bitcoin ma różne zalety w porównaniu z tradycyjnymi systemami płatności. Przede wszystkim dzięki systemowi zwanemu „blockchain” zdecentralizowana natura Bitcoina jest prawdopodobnie jego największą zaletą.

Pozwala każdemu pominąć opłaty pośredników. Opłaty te są zastępowane opłatami sieciowymi, które są specjalnie przyznawane górnikom jako nagroda za ich usługi. Nie tylko to, ale transakcje Bitcoin są nieocenione. Oznacza to, że żaden zewnętrzny (ani wewnętrzny) organ nie może dyktować, które transakcje powinny lub nie powinny mieć miejsca.

Inne duże zalety transakcji Bitcoin to ich anonimowy i przejrzysty charakter. Ponieważ blockchain zapewnia, że ​​rekordy są niezmienne i otwarte dla publiczności, transakcje Bitcoin zapewniają maksymalny poziom przejrzystości i bezpieczeństwa. W większości przypadków, biorąc pod uwagę, że spełnione są różne specyficzne warunki, Bitcoin może również pomóc każdemu zachować prywatność.

Dlatego łatwo jest zobaczyć, w jaki sposób Bitcoin otworzył nowe drzwi dla tych charytatywnych ludzi, którzy chcą wspierać cele, w które wierzą. Krótko mówiąc, darowizny Bitcoin pozwalają filantropom zachować anonimowość, dokładnie śledzić swoje darowizny i pomijać pośrednika, a także zwykłe opłaty za konwersję.

Wreszcie, Bitcoin może również stanowić odpowiedź na jeden z najbardziej problematycznych problemów w całym biznesie charytatywnym, jakim są podejrzane organizacje charytatywne. Dzięki wszystkim zaletom opisanym powyżej Bitcoin może bardzo dobrze powstrzymać różne podejrzane organizacje charytatywne przed gromadzeniem znacznych nielegalnych zysków, co oznacza, że ​​dotacje dotrą tam, gdzie są rzeczywiście potrzebne..

Jakie są potencjalne wady przekazywania darowizn za pomocą Bitcoin?

Chociaż ta metoda może się wydawać idealna, jak wszystkie rzeczy w tym życiu, nie jest doskonała. Zanim zdecydujesz się przekazać Bitcoin, istnieje kilka wad, o których warto pamiętać. Pierwsza z nich jest związana z jednym z największych problemów, w jakim kryptowaluty znajdują się obecnie – niestabilnym, zmiennym rynkiem.


Oznacza to, że cena Bitcoin może bardzo dobrze wzrosnąć astronomicznie, w którym to przypadku wszystko jest w porządku. I odwrotnie, może również gwałtownie spaść, co sprawi, że Twoja darowizna będzie o wiele mniej satysfakcjonująca i przydatna. Jednak dobrą wiadomością jest to, że niewiele organizacji charytatywnych prawdopodobnie zatrzyma wspomniane darowizny w bitcoinach zbyt długo.

Inna wada darowizn Bitcoin jest związana ze skomplikowanym sposobem kryptowalut i ogólnie z technologią blockchain. Jeśli jednak jesteś miłośnikiem kryptowalut i już posiadasz Bitcoiny, istnieje duża szansa, że ​​cały proces Cię nie onieśmiela.

Jak faktycznie przekazać darowiznę za pomocą Bitcoin (ogólny przewodnik)

Oczywiście proces darowizny może się różnić w zależności od charakteru i polityki organizacji charytatywnej, ale podstawowy proces wyjaśniony w tym artykule powinien być wystarczająco dokładny, aby pomóc Ci uzyskać ogólne pojęcie.

Oczywiście, aby podarować Bitcoiny, będziesz musiał posiadać trochę Bitcoinów. Bitcoin można zdobyć na dwa sposoby, możesz go wydobyć lub kupić na giełdach takich jak Binance, OK, Ex, Huobi, Bithumb, i tak dalej.

Następnym krokiem jest przechowywanie BTC w portfelu zgodnym z Bitcoin. Oczywiście możesz przechowywać swoje Bitcoiny w podstawowych portfelach oferowanych przez większość giełd, ale nie jest to zalecane ze względu na duże ryzyko związane z bezpieczeństwem.

Po przygotowaniu Bitcoina i po dokładnym zbadaniu organizacji, której chcesz przekazać darowiznę, będziesz musiał rozpocząć faktyczny proces darowizny, odwiedzając oficjalną stronę organizacji i wyszukując sekcję lub przycisk „Przekaż darowiznę”.

Krótko mówiąc, będziesz musiał wybrać żądaną ilość Bitcoinów i wysłać ją na oficjalny adres portfela organizacji. Teraz pozostaje tylko poczekać, aż transakcja zostanie dokładnie zarejestrowana w łańcuchu bloków. W zależności od dostępności sieci może to zająć od kilku minut do kilku godzin.

Gdzie mogę znaleźć cele charytatywne lub organizacje, które przyjmują darowizny w bitcoinach?

Dobrym miejscem do rozpoczęcia poszukiwań organizacji charytatywnych, które przyjmują darowizny w bitcoinach, jest sprawdzenie lista na Bitcoinforcharity.com stronie internetowej. Niektóre z najpopularniejszych organizacji charytatywnych akceptujących bitcoiny to The Water Project, Omni Nano, Seans Outpost, Save the Children, AntiWar, TunaPanda i Run 2 Rescue.

2018 był ekscytującym rokiem dla kryptowalut i sektorów blockchain, pomimo wzlotów i upadków rynku. Jedno jest jednak pewne: kryptowaluty i leżąca u ich podstaw technologia będą nadal ulepszać różne aspekty naszego życia. To naturalne, że w przyszłości będziemy widzieć coraz więcej inicjatyw charytatywnych lub organizacji, które przyjmą darowizny w bitcoinach.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector