Oto dlaczego obecny rajd Bitcoin może zostać przekroczony

Nadzwyczajny rajd

Przed halvingiem Bitcoin zyskał prawie 10000 USD, ale wielu analityków i handlowców uważa, że ​​obecny wzrost byka może zostać nadmiernie wydłużony.

Po 11 maja, kiedy Bitcoin zmniejszył o połowę nagrodę za blok, moneta spadła do poziomu 8600-8800 USD, ale udało jej się z powrotem zwiększyć tempo i zacząć ponownie zbierać, aby przekroczyć poziomy 9000 USD.

Czołowy trader, JOE007, który stracił 20 milionów dolarów w ciągu miesiąca z pozycji przeciwdziałających rajdowi Bitcoin, stwierdził, że obecny byk przekroczył swoje limity.

bitcoin, btcusd, kryptowaluta, krypto

Nazwał rajd Bitcoina „zorganizowanym rajdem FOMO”, w którym wielkie wieloryby manipulują ceną za pomocą motywu „halvingu”.

„Tygodniowy wykres Bitcoin to definicja niepłynnego altcoina. Przeszedł przez to przezabawny cykl. Mam nadzieję, że halving zniszczy finansowo tak wielu chińskich górników, jak to tylko możliwe, i zamiast tego filmu o pompie i zrzutach możemy mieć prawdziwą hossę ”.

Współzałożyciel i dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, był bardziej radosny w tej sprawie, ponieważ jego giełda osiągnęła nowy rekord 24-godzinnego wolumenu obrotu (16 miliardów dolarów), publikując na Twitterze, że „teraz tryb FOMO”.

Cholerny synu, 15,9 MLD $ kilka godzin później.

Wciąż jest silny. Tryb FOMO teraz. Zajęło mi to chwilę, lol.

Powoli ale pewnie. https://t.co/Fe1PPX0kim pic.twitter.com/gsgfDyVsbQ

– CZ Binance &# 128310;&# 128310;&# 128310; (@cz_binance) 30 kwietnia 2020 r

Nigel Green, założyciel i dyrektor naczelny niezależnego doradcy finansowego deVere, był zdania, że ​​FOMO może podnieść cenę jeszcze wyżej na rynkach kryptograficznych i tradycyjnych w ciągu najbliższych kilku tygodni.

„W obliczu ożywienia w perspektywie długoterminowej nie chcą przegapić bieżącej wartości rynkowej w dłuższej perspektywie, co skutkuje wzrostem rynków. Jesteśmy świadkami tego, co może stać się potężnym ożywieniem na światowych rynkach akcji, gdy inwestorzy patrzą w drugą połowę 2020 roku i na 2020 rok ”- powiedział Green.


Po krachu na rynku w połowie marca, w wyniku którego Bitcoin osiągnął najniższy poziom w 2020 r. Na poziomie 4,106,98 USD, ze stratą prawie 50% w ciągu nocy, nastroje związane z okresem poprzedzającym połowę sprawiły, że cena z powrotem wzrosła do prawie 10 000 USD, co jest kluczowym poziomem oporu..

Handlowcy byli bardzo optymistyczni, że cena będzie dalej rosła nawet po halvingu, ale ku ich rozczarowaniu spadła do 8.601,80 $ tego samego dnia. Bitcoin powrócił do 9,317,88 $ w dniu 13 maja i kontynuował wzrost do nowych poziomów oporu przez mniej więcej tydzień, ale potem ponownie spadł i zatrzymał się między 8800 a 9300 $.

Spadek nagrody za blok wpływa na społeczność Bitcoin i rynek na wiele sposobów. Niektórzy górnicy będą zmuszeni do zaprzestania działalności, ponieważ ich przedsięwzięcie nie jest już opłacalne. Aby związać koniec z końcem, musieliby sprzedać bitcoiny, które produkują po wyższej cenie, aby pokryć koszty operacyjne.

Ta presja zakupowa jest następnie odzwierciedlana na rynku spot. Biorąc pod uwagę pandemię COVID19, która w znacznym stopniu wpłynęła na wszystkie rynki finansowe, wszyscy zarządzający aktywami, fundusze hedgingowe, biura rodzinne, a nawet zwykli ludzie, wpadliby w panikę i zlikwidowaliby zmienne aktywa w gotówce, aby zmniejszyć ryzyko dalszych strat.

Ten rodzaj zjawiska nazywany jest załamaniem płynności. Główny spadek cen w połowie marca w Bitcoinie i w amerykańskim benchmarku S.&P 500 wydarzyło się z powodu wyprzedaży spowodowanej paniką. Następnie banki centralne i rządy rozpoczęły programy zastrzyku płynności, aby zapewnić napływ kapitału na rynki, na które są narażone na ryzyko. W rezultacie cena Bitcoina również wzrosła.

Ale kryzys wciąż trwa, a jego skutki na rynku najprawdopodobniej będą długotrwałe. Tak więc nie jest jeszcze pewne, czy inwestorzy będą nadal korzystać z aktywów podatnych na ryzyko, podczas gdy pandemia koronawirusa nadal trwa. I oczywiście wpływa to również na cenę Bitcoina.

Według JOE007 wielu nie bierze pod uwagę niskiej płynności rynku BTC. Trader spekulował również, że istnieje możliwość, że stablecoin Tether, USDT, mógł zostać użyty do sztucznego zawyżenia ceny Bitcoina, aby zachęcić ludzi do kupowania w narracji o połówkach.

Co więcej, przedsiębiorca spodziewa się, że długoterminowy wzrost wartości Bitcoina będzie się utrzymywał, napędzany systematycznym popytem generowanym przez inwestorów instytucjonalnych i detalicznych.

bitcoin, btcusd, kryptowaluta, krypto

Trader o nazwie Big Chonis Trading zasugerował również, że we wcześniejszym tweecie zauważył powstanie sygnału TD9 na dziennym wykresie 30 kwietnia. TD9 to system TD Sequential, który zapala się, gdy kryptowaluta przechodzi przez nadmierny rajd i spodziewana jest zbliżająca się korekta ceny.

„Halving #bitcoina rozpocznie się za 11 dni… Mnóstwo czasu na jeszcze jedną pompę FOMO…? Trudno jednak zignorować, jak wczorajsza świeca się zamknęła, a dziś otwiera się na TD9 ”, napisał na Twitterze handlarz wielorybami.

Analityk techniczny kryptowalut, Zoran Kole, uważa, że ​​w najbliższej przyszłości Bitcoin spadnie do przedziału wsparcia między 7 700 a 8 000 USD. W okresie, gdy moneta osiągnęła poziom 9500 USD, rynek bitcoinów przeszedł nadmierny wzrost, a byki podniosły prawdopodobieństwo, że stanie się on lokalnym szczytem.

„Osobiście uważam, że lokalna czołówka jest na topie. Trochę za wcześnie, żeby to nazwać, ale wygląda jak SFP z braku płynności 9.2. Niedźwiedzie wydmuchały f—. Bullievers euforyczny. Chciałbym, aby 84xx utrzymywał się do kontynuacji, w przeciwnym razie 7,7-8k to kolejny zbyt długi obszar zainteresowania ”- powiedział Kole.

Bitcoin odrzuca na głównej linii trendu. Źródło: Nunya Bizniz

Thies spodziewa się, że jeśli BTC spadnie poniżej poziomu wsparcia 7000 USD, najprawdopodobniej rozpocznie to odnowienie trendu niedźwiedzi.

„W razie potrzeby 6,8 tys. I 6,4 tys. USD znajdują się poniżej, ale przejście do tych poziomów wskazywałoby na kontynuację trendu niedźwiedzi, który spowodował, że ceny spadły do ​​3800 USD w ciągu ostatniego roku, po osiągnięciu szczytowego poziomu około 15 tys. USD w lipcu 2019 r.” – wyjaśnił Thies.

Konwergencja bitcoina stojącego w obliczu odrzucenia przy głównym oporze wynoszącym 10000 USD od 12 marca, sygnał sprzedaży TD9, zatrzymanie rajdu zaraz po zmniejszeniu o połowę BTC i ustalenie kursu monety na bok, wszystko wskazuje na to, że Bitcoin znajduje się na końcu swojej hossy. . Nie można jednak całkowicie wykluczyć kontynuacji pozytywnego tempa.

Wyróżniony obraz: fortune.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector