Projekty Blockchain 3.0, na które warto zwrócić uwagę w 2019 roku

Projekty Blockchain 3.0

Co to jest Blockchain 3.0?

Pojawienie się technologii blockchain 10 lat temu było naznaczone pojawieniem się Bitcoina. Po kilku latach nadeszła druga faza tej nowatorskiej technologii, wywołana pojawieniem się Ethereum i inteligentne kontrakty.

Jednak pomimo ogromnych postępów technologia blockchain miała sporo wyzwań. Projekty Blockchain 3.0 to nowa generacja technologii, która koncentruje się na rozwiązywaniu palących problemów z jej poprzednich wersji poprzez wdrażanie różnych protokołów, algorytmów i systemów. Wyższa skalowalność, interoperacyjność, prywatność i natychmiastowe transakcje są tym, co odróżnia Blockchain 3.0 od jego przodków.

W dzisiejszym artykule zajmiemy się najważniejszymi projektami blockchain 3.0, które przyczyniają się do następnego poziomu rozwoju tej technologii:

Cardano

Cardano to wyjątkowy projekt blockchain, uważany za pierwszą na świecie kryptowalutę nowej generacji, która w nowatorski sposób stara się zapewnić branży skalowalność, interoperacyjność, bezpieczeństwo i przystępność cenową.

Jest to pierwszy recenzowany blockchain, który zawiera jedyną w swoim rodzaju architekturę i funkcje, które zostały zaprojektowane w celu rozwiązania palących problemów obecnych platform blockchain. Inną nowatorską cechą tej platformy jest jej system samorządności i fakt, że zapewnia ona stały przepływ dochodów, w przeciwieństwie do swoich konkurentów. Te pieniądze zostaną ponownie zainwestowane w gromadzenie najlepszych osób w swoich dziedzinach, aby platforma była aktualizowana o najnowsze osiągnięcia technologiczne.

TPowiązany obrazProjekt jest prowadzony przez Charlesa Hoskinsona, jednego z twórców Ethereum, który opuścił projekt, aby zbudować swoją wizję stworzenia lepszego łańcucha blokowego. Natywna kryptowaluta projektu, ADA, ma kapitalizację rynkową w wysokości 1045 890 498 USD i obecnie zajmuje 12 miejsce w rankingu CoinMarketCap.

EOS

EOS to projekt blockchain nowej generacji, który działa przy użyciu delegowanego dowodu stawki (DPoS) w celu zwiększenia użyteczności. Ten konkretny algorytm konsensusu został zaprojektowany, aby rozwiązać problemy związane z dApps opartymi na Ethereum, takie jak wzrost opłat transakcyjnych i niska prędkość transakcji. System EOS umożliwia każdemu portfelowi w sieci głosowanie na przedstawiciela.

Podobnie jak inne projekty Blockchain 3.0, EOS charakteryzuje się zwiększoną skalowalnością, ponieważ jest w stanie przetworzyć miliony transakcji w ciągu sekundy dzięki wdrożeniu skutecznych optymalizacji. Inną wyróżniającą cechą tej sieci jest jej elastyczność. Umożliwia programistom zamrożenie wadliwej aplikacji za pomocą producentów bloków do czasu usunięcia błędu, co oznacza, że ​​żaden hard fork nie będzie nigdy wymagany, jeśli pojawią się problemy z oprogramowaniem.

Moneta EOS zajmuje obecnie 4. miejsce na CoinMarketCap z kapitalizacją rynkową w wysokości 2945,059,684 USD.

IKONA


ICON (ICX) to kolejny znaczący projekt Blockchain 3.0 na naszej liście, który ma na celu poprawę komunikacji i łączności między różnymi łańcuchami bloków. Platforma działa w oparciu o ich zastrzeżoną technologię „Loopchain”, która umożliwia dokonywanie i kończenie transakcji znacznie szybciej. Loopchain przetwarza również większą liczbę transakcji na sekundę w porównaniu do swoich rówieśników poprzedniej generacji.

Powiązany obraz

ICON zabezpieczył strategiczne kontrakty z ważnymi firmami i instytucjami, w tym Pantera Capital, Coinsilium i Kenetic Capital.

Próbuje stworzyć globalne środowisko blockchain, które łączy tradycyjne łańcuchy bloków poprzedniej generacji, takie jak Bitcoin i Ethereum, z nową generacją. ICON (ICX) ma rangę 39 na CoinMarketCap i kapitalizację rynkową 126,197,346 USD.

Zilliqa

Zilliqa to publiczny blockchain nowej generacji o dużej przepustowości, oparty na nowym języku programowania o nazwie Scilla, który ma być ulepszoną wersją Solidity Ethereum. Scilla została zaprojektowana w celu usunięcia błędów bezpieczeństwa, które występują w Solidity.

Zwiększając liczbę węzłów w swojej sieci, chcą zapobiec obecnym problemom ze skalowalnością, które nękają łańcuchy bloków Bitcoin i Ethereum. Jeśli do sieci jest podłączonych więcej węzłów, doprowadzi to do większej szybkości transakcji i mniejszych opóźnień.

Godne uwagi jest to, że używa protokołu Proof-of-Work (PoW), aby odstraszyć potencjalny atak Sybil, ponieważ wszyscy użytkownicy muszą wykonać PoW, aby móc uczestniczyć w sieci Zilliqa. Ponadto algorytm PoW nie jest zaimplementowany w celu ustalenia konsensusu w sieci i nie wszyscy górnicy są w stanie uczestniczyć w wydobywaniu każdego bloku.

Zilliqa (ZIL) zajmuje 37. miejsce na CoinMarketCap ze względu na kapitalizację rynkową w wysokości 134,168,671 USD.

Aion

Aion to wielopoziomowy projekt blockchain, którego celem jest poprawa skalowalności, prywatności i interoperacyjności platform opartych na tej technologii. Aion służy jako pośrednik, który pozwoli zarówno publicznym, jak i prywatnym blockchainom skutecznie komunikować się ze sobą. Ten publiczny łańcuch bloków trzeciej generacji został stworzony, aby umożliwić różnym łańcuchom bloków komunikowanie się ze sobą i zarządzanie własnymi zdecentralizowanymi aplikacjami.

Aion zajmuje 103 pozycję na CoinMarketCap, a kapitalizacja rynkowa wynosi 32 983 255 USD.

Neblio

Neblio to kolejna nowatorska platforma blockchain, która koncentruje się głównie na przypadkach użycia w przedsiębiorstwach i biznesie. Plan platformy polega na wykorzystaniu technologii blockchain w celu zwiększenia wydajności i rozwoju zdecentralizowanych aplikacji poprzez wdrażanie różnych funkcji i interfejsów API typu open source.Wynik obrazu dla logo Neblio icx

Neblio umożliwia programistom tworzenie aplikacji w 8 językach programowania: C #, Python, GO, Javascript, Ruby, .NET, Java i NODE.JS. To sprawia, że ​​platforma jest bardzo wszechstronna i nie ogranicza jej zastosowania tylko do jednej kategorii programistów. Neblio (NEBL) ma kapitalizację rynkową w wysokości 15.523.454 USD, co daje jej pozycję 178 na CMC.

Końcowe przemyślenia

Projekty Blockchain 3.0 wyznaczyły wyższy standard skalowalności, interoperacyjności i bezpieczeństwa, który przebije nawet najbardziej kompetentne z dzisiejszych usług finansowych. Jednak te kryptowaluty wciąż mają długą drogę do przyjęcia, zanim będą w stanie w pełni wykorzystać swój potencjał.

Przedstawiony obraz: CoinSutra

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector