Przegląd Poloniex

Cryptos

dodatkowe informacje

Rynek docelowy

  • Światowy

Kaucja

  • Tylko kryptowaluty

Waluty

  • Tylko kryptowaluty

Plusy

  • Mnóstwo kryptowalut w ofercie
  • Wydaje się, że jest to najczystsza z ponad 100 giełd kryptowalut
  • Doskonała platforma transakcyjna na wiele monet

Cons

  • Nieuregulowane, oferują podejrzane monety, nieprzejrzyste
  • W przeszłości miał problemy z bezpieczeństwem
  • Nie oferuj rozwiązania mobilnego

Podsumowanie

Poloniex to giełda kryptowalut z siedzibą w USA, oferująca szeroką gamę alternatywnych walut do handlu. Często znajduje się w pierwszej piątce dostawców płynności dla altcoinów, które handlują z bitcoinami i oferuje szczególnie dobrą płynność dla wielu crossów.

Poziom wykonawczy Poloniex jest anonimowy, a użytkownicy z całego świata – spoza stanów Nowy Jork, New Hampshire i Waszyngton – mogą handlować, chociaż zaczęli wymagać szczegółów KYC. Czy coś z tego cię kręci? Sprawdź Binance.

Bezpieczeństwo

Podobnie jak większość giełd, Poloniex oferuje dwuskładnikową autoryzację w celu bezpiecznego logowania i autoryzacji wypłat. Ponadto w przypadku wypłat oferowana jest weryfikacja e-mailowa, co oznacza, że ​​wnioski muszą być zabezpieczone zarówno przez e-mail, jak i telefon powiązany z kontem. Poloniex twierdzi, że „większość” funduszy użytkowników jest przechowywana w chłodni, a „wymiana jest stale kontrolowana i sprawdzana pod kątem nietypowych działań”.

W marcu 2014 r., Zaledwie dwa miesiące po uruchomieniu, użytkownik wykorzystał lukę w kodzie zatwierdzającym wypłatę firmy Poloniex i był w stanie ukraść 12,3% bitcoinów giełdy, czyli około 50 000 USD. Haker odkrył błędną logikę, zgodnie z którą wszystkie natychmiastowe żądania wypłaty zostaną przesłane, co spowoduje ujemne saldo (które oczywiście nigdy nie zostanie zwrócone). To była stosunkowo łatwa do naprawienia luka – umieszczając wypłaty w kolejce do zapłaty pojedynczo, zapewniona jest integralność.

Według właściciela Tristana D’Agosty, szybko wprowadzono dodatkowe środki bezpieczeństwa: „Od czasu włamania wdrożyliśmy ciągły automatyczny audyt całej giełdy, wzmocniliśmy bezpieczeństwo wszystkich serwerów i przeprojektowaliśmy sposób przetwarzania poleceń, tak aby exploit taki jak ten używany w marcu jest niemożliwy ”.

Powaga


Giełda Poloniex nie była w stanie pokryć straty. Według posta na forum bezpośrednio po ataku, pan D’Agosta stwierdził: „Gdybym miał teraz pieniądze na pokrycie całego zadłużenia, spłaciłbym go w mgnieniu oka. Po prostu tego nie robię i nie mogę po prostu wyciągnąć tego z powietrza ”. Zamiast tego skradziona kwota – 12,3% – została tymczasowo potrącona ze wszystkich kont klientów. Opłata została podniesiona ponownie tymczasowo z 2 do 1,5% do czasu pozyskania dodatkowych środków. Salda zostały przywrócone nieco niecałe dwa miesiące później, na początku lipca, i przywrócono regularną taryfę opłat.

Z jednej strony pan D’Agosta bardzo dobrze poradził sobie ze sprawą. Natychmiast ogłosił incydent, wyjaśnił dokładnie, co się stało, dlaczego to się stało, i nakreślił kroki podjęte w celu zapewnienia, że ​​to się więcej nie powtórzy. Prawie rok później nie było żadnych dodatkowych incydentów, więc do tej pory jego podejście zostało potwierdzone. Społeczność była bardzo pomocna i oklaskiwała jego szczerość i podejście.

Z drugiej strony fakt, że giełda nie była w stanie wchłonąć 12,3% przekroczenia, ilustruje poważne braki rezerw i brak odpowiedniego zaplecza finansowego. Chociaż giełda została właśnie uruchomiona, a tym samym nie jest w stanie zbudować odpowiednich rezerw organicznych, nie ma dowodów, że taka rezerwa została od tego czasu zbudowana.

Otwarcie konta

Ponieważ transakcje są ograniczone do kryptowalut, Poloniex korzysta z niezwykle prostego procesu rejestracji, bez wymagań KYC / AML, które można znaleźć na giełdach fiat / crypto. Po prostu wprowadź swój adres e-mail, utwórz hasło i kliknij pole potwierdzające, że nie jesteś robotem i jesteś jego członkiem o dobrej reputacji.

Przegląd oprogramowania

Ekran handlu jest bardzo inteligentny. Pride of place jest zarezerwowane dla dużego wykresu oferującego wiele ram czasowych, świece w odstępach od 5 minut do 1 dnia oraz możliwość dodawania pasm Bollingera i poziomów Fib. Najbardziej imponujące jest to, że obejmuje wszystkie ~ 200 oferowanych par. Po wybraniu określonej pary handlowej wykres szybko się ładuje, a księgi zamówień wyświetlane u dołu przełączają się, aby wyświetlić odpowiednie zlecenia kupna i sprzedaży. Istnieją zlecenia kupna i sprzedaży, a także limit i take profit, a wszystko to można wykorzystać na dowolnej wybranej parze.

Istnieją trzy główne rynki obsługiwane przez Poloniex – Bitcoin, Monero (XMR) i Tether (USDT). Każdy rynek jest wyświetlany w swoim własnym polu po prawej stronie platformy, a wszystkie pary krzyżowe są wymienione poniżej. Jesteśmy szczególnie zadowoleni, że Tether, który uważamy za oferujący znaczną innowację na rynku, osiągający wystarczającą płynność, aby być notowanym jako własny rynek. Od kwietnia 2015 r. Poloniex wydaje się odpowiadać za blisko 100% wolumenu obrotu Tether.

Należy pamiętać o kilku przyjaznych dla użytkownika cechach – użytkownicy mogą oznaczyć swoje najlepsze rynki altcoin i ograniczyć wyświetlanie tylko do tych ulubionych. Podobnie jak btc-e, istnieje troll box, ale wydaje się stosunkowo oswojony, a użytkowników można zignorować, co jest fajną funkcją. Na stronie historii transakcji znajduje się sprytna funkcja analizy transakcji, w której użytkownik może przeglądać historyczne straty zysku dla każdej konkretnej pary walutowej będącej przedmiotem transakcji. Ponadto użytkownicy są powiadamiani przez wyraźne ostrzeżenie o wszelkich ważnych informacjach, takich jak wycofanie monet.

Ekran „Moje salda” oferuje użytkownikom możliwość wygenerowania portfela dla dowolnego altcoina za pomocą jednego kliknięcia, który można następnie zasilić. Wypłata jest równie prosta – wprowadź adres portfela docelowego, określ kwotę i kliknij „Wypłać”.

mobilny

Nie ma aplikacji, a projekt nie jest responsywny. Chociaż możesz dokonać wymiany w mgnieniu oka, będzie to dosłownie wymagało dużo szczypania i zmiany pozycji ekranu. Niezalecane dla osób o grubych palcach.

Lepiej by było z inną wymianą, jeśli:

Musisz wpłacić lub wypłacić pieniądze fiat.  

Poloniex jest tylko kryptowalutą, więc zakup twojego ulubionego nowego shitcoina ICO będzie wymagał kupienia bitcoinów na giełdzie, przeniesienia bitcoinów do poloniex, handlu tam za shitcoin, a następnie wysłania go do zewnętrznego portfela. Giełdy takie jak Bitfinex mają wiele różnych kryptowalut dostępnych w USD, co upraszcza Twój proces.

Chciałbyś handlować niektórymi z głównych kryptowalut z dźwignią.

Możesz handlować znacznie wyższymi dźwigniami finansowymi zarówno na rynkach spot, jak i futures w Bitmex i za ułamek opłat, chociaż dostępnych jest tylko kilkanaście kryptowalut.

Podsumowanie

Gdyby Poloniex zintegrował odpowiedni produkt mobilny, uzyskałby wyższą ocenę. W obecnej sytuacji użytkownicy komputerów stacjonarnych, produkt i opłaty Poloniex zasługują na rozważenie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector