Przewodnik dla początkujących dotyczący kupowania Litecoin (LTC)

Litecoin

Ten poradnik, jak kupić Litecoin, będzie przydatny dla osób, które chcą mieć dostęp do LTC za pomocą kilku kliknięć. Podzielimy się z Tobą kilkoma giełdami i powiemy, jak łatwo kupić Litecoin (LTC).

Jeśli chodzi o Litecoina, jedną z pierwszych rzeczy, o które pytają inwestorzy, jest sposób jego nabycia. Zakup Litecoina nie różni się od nabywania innych aktywów cyfrowych na rynku. Będą jednak różne rozwiązania, z których użytkownicy będą mogli wybierać.

Litecoin to jedna z największych kryptowalut na rynku. Rzeczywiście, ta cyfrowa waluta jest zwykle postrzegana jako dobra inwestycja, którą można dodać do zdywersyfikowanego portfela kryptowalut. W tej chwili Litecoin jest siódmym najcenniejszym krypto w kosmosie.

Co to jest Litecoin?

Litecoin to kryptowaluta stworzona przez Charliego Lee w 2011 roku. Pan Lee był inżynierem Google, którego zainteresował Bitcoin (BTC) i chciał zaoferować nowe rozwiązania kryptograficzne. Od tego momentu Litecoin stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktywów cyfrowych na świecie.

Niektóre z jego głównych cech to bezpieczeństwo, szybkie i tanie transakcje. Użytkownicy mogą nabywać LTC, aby przeprowadzać transakcje szybciej niż w sieci Bitcoin. Co więcej, programiści Bitcoin mogą również używać LTC do testowania nowych implementacji.

Ta ostatnia rzecz jest bardzo przydatna, aby pomóc całej społeczności Bitcoin. Litecoin działa jak testnet do Bitcoin. Jest to bardzo przydatne, ponieważ niektóre z rzeczy zaimplementowanych najpierw na Litecoinie mogą później zostać użyte na Bitcoinie.

Jednocześnie programiści Litecoin pracują teraz nad oferowaniem ulepszonych rozwiązań w zakresie prywatności. Użytkownicy mogliby wysyłać i odbierać Litecoiny w bardziej prywatny sposób. Dzięki tej funkcji, która nie została jeszcze wdrożona, LTC pozostaje liderem w tej dziedzinie.

Zdobycie portfela Litecoin

Przed zakupem Litecoina ważne będzie posiadanie portfela, w którym będziesz mógł przechowywać swoje środki. Na rynku dostępnych jest kilka portfeli LTC ze świetnymi usługami dla użytkowników. Ogólnie rzecz biorąc, gorące portfele będą łatwe w zarządzaniu, ale portfele sprzętowe zapewnią lepsze standardy bezpieczeństwa.

Popularne portfele – takie jak aplikacje na smartfony lub portfele na komputery stacjonarne – są ogólnie przydatne do codziennego użytku. Jeśli kupujesz i sprzedajesz towary i usługi za pomocą LTC, byłby to przydatny portfel. Jeśli jednak wolisz zwiększyć swoje bezpieczeństwo, portfel sprzętowy może być najlepszą opcją.

Ledger Nano S i Ledger Nano X to dwa z najlepszych portfeli sprzętowych Litecoin na rynku. Oba produkowane przez Ledger pozwalają osobom fizycznym przez cały czas chronić swoje fundusze. Giełdy i gorące portfele mogą być w każdej chwili przedmiotem ataków. Portfele sprzętowe pokazały, że można w łatwy sposób chronić środki użytkowników. Oprócz tego te portfele sprzętowe umożliwiają użytkownikom przechowywanie szerokiej gamy wirtualnych walut. Ułatwiłoby to użytkownikom, którzy mają zdywersyfikowany portfel w przestrzeni kryptograficznej.

Jak kupić Litecoin na Giełdy kryptowalut

giełda litecoinmedium.com

Istnieje kilka giełd, na których możesz kupić Litecoin. Dwie z nich to Binance i Coinbase. Te dwie platformy działają od kilku lat i już oferują użytkownikom kilka usług.


Niemniej jednak istnieje wiele innych wymian w kosmosie. Polecamy sprawdzić giełdę, na której znajdziesz najlepsze rozwiązania.

Coinbase stało się znane w przestrzeni kryptowalut, oferując handel Bitcoinem (BTC), Ethereum (ETH) i Litecoinem (LTC). Użytkownicy z różnych jurysdykcji mogą łatwo uzyskać dostęp do tych zasobów cyfrowych. Przez długi czas Coinbase oferowało tylko trzy różne kryptowaluty.

W ciągu ostatnich kilku lat wzrosła liczba nowych zasobów cyfrowych obsługiwanych przez tę platformę. To przyciągnęło większą liczbę użytkowników. Oprócz tego świadczone przez nich usługi dotarły do ​​większej liczby osób z całego świata.

Aby kupić Litecoin za pomocą Coinbase, będziesz musiał otworzyć konto. Następnie sama giełda dostarczy Ci wystarczających informacji o tym, jak zdobyć Litecoina. Rzeczywiście, Coinbase jest uważane za świetne rozwiązanie dla nowicjuszy na rynku. Dzięki tej wymianie użytkownicy mogą kupować lub sprzedawać cyfrowe aktywa za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Co więcej, dla bardziej doświadczonych handlowców Coinbase oferuje Coinbase Pro. Ta platforma zawiera lepszą grafikę, więcej informacji o zasobach cyfrowych oraz możliwość ograniczania i zatrzymywania zamówień. Coinbase umożliwia również użytkownikom stawianie na inne zasoby cyfrowe, które oferują taką możliwość. W przyszłości użytkownicy będą mogli korzystać z nowych usług oferowanych przez tę platformę.

Binance to także świetny sposób na nabycie Litecoina. Giełda ma dużą liczbę par handlowych i dużą płynność na wielu różnych rynkach. Użytkownicy będą mogli kupować Litecoiny za pomocą kilku wirtualnych walut i stablecoinów. Główna różnica w stosunku do Coinbase polega na tym, że Binance nie obsługuje w pełni walut fiducjarnych.

Użytkownicy, którzy chcą handlować walutami fiducjarnymi, powinni skorzystać z giełdy Binance.US lub Binance Jersey w Europie. W ten sposób użytkownicy będą mieli dostęp do handlu w USD, GBP i EUR. Niemniej jednak giełda Binance Jersey ma niższą płynność niż międzynarodowa platforma Binance.

Binance oferuje klientom szeroki wachlarz usług, takich jak obstawianie czy pożyczki. Ponadto pozwalają również użytkownikom na handel z marżą.

Po uzyskaniu pożądanego LTC będziesz musiał przesłać środki do swojego portfela. Jest to jednak krok opcjonalny. Możesz zostawić swoje środki na giełdzie, ale do przechowywania zasobów cyfrowych zalecamy korzystanie z portfela. Jeśli jesteś traderem lub właśnie kupiłeś LTC w celu spekulacji, możesz przechowywać środki na giełdzie przez krótki czas.

Jak kupić Litecoin Wniosek

W tym artykule podzieliliśmy się z Tobą, jak kupować Litecoina na całym świecie. Podsumowując, musisz mieć portfel kryptowalut. Gdy tylko ją zdobędziesz, musisz otworzyć konto na giełdzie. Po nabyciu LTC za pośrednictwem giełdy należy przesłać środki do swojego portfela – chyba że jesteś traderem.

Wyróżniony obraz: bitcoinist.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector