Przewodnik dla początkujących dotyczący obstawiania PIVX dla dochodu pasywnego

Jeśli interesuje Cię dochód pasywny, obstawiając PIVX, kryptowalutę skoncentrowaną na prywatności, powinieneś kontynuować czytanie tego artykułu. Będziemy omawiać niektóre z najważniejszych czynników, które wpływają na Twój dochód ze stakingu.

Co to jest PIVX?

PIVX to skrót od Private Instant Verified Transaction. Blockchain i kryptowaluta PIVX powstały w wyniku rozwidlenia łańcucha blokowego DASH, ale z bardzo zauważalną różnicą. Zamiast używać Proof-of-Work jako mechanizmu konsensusu, takiego jak DASH, PIVX zaimplementował Proof-of-Stake jako mechanizm konsensusu.

Ze względu na ten mechanizm konsensusu nowe monety PIVX nie są generowane podczas wydobywania, a to oznacza, że ​​nie wymaga drogiego sprzętu do wydobywania ani konieczności korzystania z oprogramowania do wydobywania i pul wydobywczych. Zamiast tego ci, którzy trzymają monety PIVX w oficjalnym portfelu podstawowym PIVX i utrzymują portfel otwarty i uruchomiony z połączeniem internetowym, otrzymują nagrody.

Proof-of-Stake jest bardziej przyjazny dla środowiska i zasobów niż Proof-of-Work, ponieważ nie wymaga dodatkowej energii do produkcji nowych monet.

PIVX został początkowo uruchomiony pod nazwą Darknet (DNET) 1 lutego 2016 r., Ale później został przemianowany na PIVX ze względu na opinie społeczności. PIVX koncentruje się na umożliwieniu transakcji, które są natychmiastowe i prywatne, a także na opracowaniu zarządzania, które obsługuje sieć, przynosząc korzyści wszystkim użytkownikom PIVX.

PIVX kładzie również duży nacisk na prywatność. Aby zwiększyć istniejącą prywatność, PIVX został wdrożony w listopadzie 2017 r- Zerocoin, protokół zwiększający prywatność. To uczyniło PIVX pierwszą monetą Proof-of-Stake, która przeszła na protokół Zerocoin.

Ta zmiana protokołu umożliwiła użytkownikom PIVX wysyłanie i odbieranie transakcji finansowych z zachowaniem całkowitej anonimowości. PIVX ma również wiele przyszłych zmian w planie, w tym zdecentralizowaną wymianę, portfel iOS, głosowanie w portfelu, elastyczne rozmiary bloków i integrację z siecią I2P.

PIVX jest obecnie wyceniana na 0,864112 USD, a jej kapitalizacja rynkowa wynosi 49 065 304 USD. Obecna podaż monety w obiegu wynosi 56 781 166 PIVX.

Stakowanie pasywnego dochodu PIVX

Ponieważ PIVX jest monetą Proof of Stake, każdy, kto posiada monety PIVX w oficjalnym portfelu biurkowym PIVX, może postawić swoje monety, aby pasywnie otrzymywać nowe monety. Jeśli chcesz wiedzieć, ile możesz zarobić pasywnie, zgłoś się do urzędnika Kalkulator nagród PIVX.

Portfel PIVX

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest pobranie oficjalnego portfela pulpitu PIVX stąd. Pobierz wersję zgodną z systemem operacyjnym, a następnie zainstaluj ją. Nie wybieraj Lekki portfel biurkowy jeśli zamierzasz obstawiać. Następnie musisz wyrazić zgodę na katalog instalacyjny, a następnie kilka razy kliknąć „Dalej”. Ten proces zajmie mniej niż minutę.

Następnie zostanie wyświetlony ekran z zapytaniem, gdzie zapisać katalog danych. Tutaj będą przechowywane dane z łańcucha bloków. Wymaga co najmniej 1 GB dostępnej pamięci. Domyślny katalog będzie odpowiedni i możesz kliknąć „OK”. Jeśli na ekranie pojawi się program Windows Defender lub inny program antywirusowy z wyskakującym komunikatem, po prostu kliknij, aby zezwolić na dostęp.


Następnie zostanie uruchomiony portfel pulpitu PIVX core i rozpocznie się pobieranie łańcucha bloków. To pobieranie zajmie kilka godzin, aby zakończyć proces, więc po prostu pozwól mu działać, aż się zakończy.

W międzyczasie możesz kupić PIVX od Binance, Bittrex lub Bithumb. Po zsynchronizowaniu portfela będziesz mógł przenieść je do nowego portfela PIVX.

Następnie zechcesz zaszyfrować portfel, aby zapewnić jego bezpieczeństwo. Możesz to osiągnąć, otwierając „Ustawienia” i klikając „Zaszyfruj portfel…” Spowoduje to utworzenie hasła, które będzie używane do odblokowania portfela w razie potrzeby.

Teraz odblokuj portfel wygenerowanym hasłem. Podczas odblokowywania zaznacz pole „Do anonimizacji i obstawiania”. Portfel się otworzy i jeśli pojawi się mała zielona strzałka w prawym dolnym rogu portfela, oznacza to, że portfel zaczął obstawiać.

Aby otrzymać pełną nagrodę za obstawianie, musisz mieć otwarty portfel i połączony z Internetem 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Jeśli portfel działa tylko przez 30% dnia, otrzymane zostanie tylko 30% nagrody.

PIVX Masternodes

Inną opłacalną metodą generowania zwrotów jest uruchomienie „masternodu” w sieci PIVX. Masternody to w zasadzie węzły autorytatywne w sieci, które będą wykonywać pewne usługi, których nie mogą wykonać inne węzły w sieci.

Źródło: medium.com

Plik Masternody PIVX ułatwiają proces dokonywania transakcji anonimowych i natychmiastowych, a także przyczyniają się do podejmowania ważnych decyzji zarządczych. Aby móc obsługiwać masternode w sieci PIVX, będziesz musiał postawić 10000 PIVX. Będzie to służyć jako zabezpieczenie, aby zachować uczciwość masternoda i działać w najlepszym interesie sieci.

Przy obecnych cenach musisz mieć co najmniej 7,628 USD, aby móc uruchomić masternode. Chociaż może to nie być tak przyjazne dla budżetu dla inwestorów, którzy dopiero zagłębiają się w kryptowaluty, może znacznie zwiększyć Twoje nagrody ze stakingu.

W przypadku, gdy postawisz minimum 10000 PIVX, nie tylko otrzymasz 37,88 PIVX za obstawianie, ale także 53,92 PIVX za nagrodę za masternody.

Dlatego, jeśli już stawiasz większą sumę ponad 6000 PIVX, sensowne byłoby dodanie 4000 więcej, aby móc uruchomić masternode i zdobyć tę dodatkową nagrodę.

Wniosek

Chociaż PIVX ma kilka interesujących funkcji jako monety prywatności, wielu właścicieli PIVX jest bardziej zainteresowanych jego funkcją obstawiania. Jest to rozsądne, ponieważ dywidendy otrzymujesz za coś tak prostego, jak trzymanie monety w otwartym portfelu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector