Przewodnik dla początkujących po Dogecoin Mining

Wydobywanie Dogecoin

Dogecoin był w centrum uwagi od czasu jego wyczynów cenowych prowadzonych przez Elona Muska. Wiele osób coraz bardziej interesuje się tą memową monetą. Jeśli czytasz ten artykuł, to prawdopodobnie dlatego, że też chcesz go mieć. Jednym ze sposobów zdobycia DOGE jest jego wydobycie. Na szczęście dla Ciebie ten proces jest łatwiejszy niż myślisz, aw tym przewodniku pokażemy Ci dokładnie, jak to zrobić.

Co to jest Dogecoin?

Dogecoin to kryptowaluta, która została zaprojektowana, aby bawić ludzi podczas poruszania się po świecie kryptowalut. Został stworzony z Litecoina przez hardfork, ale nadal zachowuje podstawowe właściwości Bitcoina. W rzeczywistości aktualizacje Dogecoin są oparte na propozycjach ulepszeń Bitcoin, dzięki czemu są dość bezpieczne, ponieważ bezpieczeństwo Bitcoin jest najsilniejsze ze wszystkich kryptowalut.

Chociaż moneta została stworzona dla zabawy, z biegiem lat zyskała na popularności. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest Elon Musk, który tweetował na temat kryptowaluty, nazywając ją swoją ulubioną kryptowalutą..

Podczas gdy Dogecoin jest używany głównie do dawania napiwków twórcom treści w mediach społecznościowych, takich jak Reddit i Twitter, możesz również wymienić go na inne kryptowaluty, ponieważ jest notowany na kilku najlepszych giełdach, w tym Binance, OK, Ex, i Huobi Global.

Szczegóły techniczne:

 • Podaż rynkowa: nieskończona;
 • Obecna podaż: 128 441 150 198 (luty 2021);
 • Czas blokady: 1 minuta;
 • Nagroda za blok: 10 000 za blok;
 • Stopa inflacji: 5,2 miliarda DOGE rocznie;
 • Trudność: 6213941,73;
 • Algorytm wydobycia: DigiShield;
 • Trudność retargetowania: po każdym bloku;
 • Algorytm konsensusu: Scrypt.

Wymagania dla Dogecoin Mining

Źródło: news.bitcoin.com

Aby pomyślnie wydobywać Dogecoin, należy spełnić kilka wymagań. Będzie to zależeć od skali wydobycia i innych czynników, ale oto podstawowe rzeczy, których potrzebujesz, aby rozpocząć wydobywanie Dogecoin:

 • Połączenie z Internetem: bez tego wydobycie jest niemożliwe;
 • Komputer osobisty: pasuje dowolny system operacyjny Windows, OS X lub Linux;
 • Oprogramowanie górnicze;
 • Pełny portfel Dogecoin, znany również jako Dogecoin Core Wallet.

Dogecoin Solo Mining

Wydobywanie Dogecoin można przeprowadzić na dwa sposoby, z których jednym jest wydobywanie solo. Jest to sytuacja, w której górnik decyduje się na samodzielne wydobycie i zapewnia cały sprzęt oraz moc haszującą. Mają też dla siebie całą nagrodę za blok – jeśli uda im się wydobyć blok. Należy jednak zauważyć, że szanse na pomyślne wydobycie bloku przez górnika solo są bardzo małe w porównaniu z tymi, którzy wydobywają w basenach. Powód jest prosty – baseny mają większą moc haszowania, ponieważ każdy członek wnosi swoją moc haszującą, więc prawdopodobnie wydobyją więcej bloków niż górnik solo.

Ogólnie rzecz biorąc, samodzielne wydobywanie Dogecoin nie jest opłacalne na małą skalę, co oznacza, że ​​albo idziesz na dużą skalę, albo wracasz do domu. W obecnej postaci o wiele bardziej opłaca się wydobywać Litecoina niż wyłącznie Dogecoina, ponieważ wskaźnik hashowania jest tak wysoki, że prawie niemożliwe jest czerpanie z niego korzyści.

Dogecoin Pool Mining

Oto druga metoda wydobywania Dogecoin. Ta wymaga zbiorowego wysiłku i ma znacznie większe szanse powodzenia. Dzieje się tak ze względu na gromadzenie mocy mieszania od wszystkich członków puli, co sprawia, że ​​jest ona silniejsza niż w przypadku górnika solo. Jednak, ponieważ zaangażowanych jest wielu górników, nagrody blokowe są również dzielone w zależności od tego, ile mocy obliczeniowej wnosi każdy członek puli.

Jest to zalecana metoda wydobywania dla tych, którzy po raz pierwszy rozpoczynają wydobycie Dogecoin. Zapewni to wyższy zwrot z inwestycji, a także zapewni im wystarczającą motywację do dalszej pracy.


Dogecoin Mining Hardware

Źródło: medium.com

Wydobywanie Dogecoin wymaga sprzętu, który obejmuje:

Procesor PC: Jeśli posiadasz komputer, który jest całkowicie przestarzały lub prawie martwy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że procesor może zostać użyty do wydobycia Dogecoin. Warto zauważyć, że jeśli chcesz zwiększyć swoją moc wydobywczą, musisz chronić swój komputer, ponieważ wydobywanie z procesorem może go uszkodzić z powodu przegrzania. Aby to zrobić, będziesz potrzebować GPU, który jest znacznie mocniejszy i wystarczająco zwiększy twoje szanse na wydobycie.

Górnik Scrypt ASIC: Jest to bardzo potężny sprzęt do wydobywania kryptowalut za pomocą algorytmu Scrypt. Są też dość drogim sprzętem, więc to spora inwestycja. Przykłady tego sprzętu obejmują:

 • Innosilicon A2 Terminator;
 • Bitmain Antminer L3;
 • BW L21 Scrypt Miner.

Oprogramowanie Dogecoin Mining

Tak jak sprzęt jest wymagany do wydobywania Dogecoin, istnieje również oprogramowanie wymagane do tego zadania. Twój wybór oprogramowania, którego chcesz użyć, zależy od rodzaju używanego sprzętu (procesor, karta graficzna lub Scrypt ASIC Miners). Typy oprogramowania obejmują:

W przypadku procesora: Istnieje darmowe oprogramowanie o nazwie CPUminer, które możesz łatwo zainstalować i jesteś gotowy do pracy.

W przypadku GPU: Dostępnych jest wiele programów do GPU, w zależności od Twojego poziomu doświadczenia i innych czynników. Zazwyczaj GPU używają CGminera, ale jest Easy Miner, który jest bardziej odpowiedni dla początkujących korzystających z GPU.

Scrypt ASIC Miners: Jest to idealne oprogramowanie do wydobywania kryptowalut opartych na skryptach, takich jak Dogecoin i Litecoin. Scrypt ASIC Miners również używają CGminers i Easyminers.

Rentowność Dogecoin Mining

Rentowność wydobycia Dogecoin wzrosła znacznie w porównaniu do kilku lat temu, gdy cena DOGE wzrosła. Jeśli jednak chcesz go wydobywać, rozsądniej jest trzymać się basenu, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz. Poza tym połączone wydobycie Dogecoin i Litecoin daje większą szansę na zarobienie prawdziwych zysków, więc możesz chcieć wypróbować to zamiast samodzielnie wydobywać Dogecoin.

Wniosek

To są informacje wymagane, aby zacząć jako górnik Dogecoin. Jeśli zastosujesz się do podanych wskazówek, Twoje szanse na sukces znacznie wzrosną. Powiedziawszy to, powodzenia w przygodzie z górnictwem i mamy nadzieję, że informacje okażą się pomocne.

Wyróżniony obraz: kryptonomista

Uwaga: ten post został pierwotnie opublikowany 31 grudnia 2018 r. I został całkowicie zaktualizowany pod kątem kompletności i prawdziwości treści 22 lutego 2021 r..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector