Przewodnik dla początkujących po górnictwie NEM (XEM)

górnictwo nem

Informacje o NEM (XEM)

Nowy ruch ekonomiczny (NEM) to łańcuch bloków, który ma podobne funkcje do Ethereum, zaprojektowany do użytku biznesowego.

XEM to token, który zasila platformę NEM. XEM ma całkowitą podaż 8 999 999 999, przy czym wszystkie tokeny zostały wydane w bloku Genesis. Moneta obecnie zajmuje 22 miejsce według kapitalizacji rynkowej wynoszącej 437 702 335 USD. XEM ma aktualną cenę transakcyjną 0,048634 USD.

Dowód ważności (PoI)

Platforma NEM blockchain wykorzystuje zastrzeżony protokół o nazwie Proof of Importance do zarządzania rywalizacją węzłów i weryfikowania następnego bloku. Ta kolejność zależy od „ważności” każdego węzła, która jest określana na podstawie wyniku składającego się z takich czynników, jak liczba posiadanych monet, liczba transakcji w ciągu ostatniego miesiąca i inne szczegóły.

Wynik obrazu dla dowodu ważności

Algorytm PoI NEM to zmodyfikowany algorytm Eigentrust ++, który jest systemem pomiaru reputacji w sieciach peer-to-peer. Działa, umożliwiając węzłom monitorowanie innych węzłów w sieci i tworzenie dla nich reputacji w oparciu o ich przeszłe działania.

Źródło obrazu: Planet Blockchain

Zbieranie i nabywanie uprawnień

PoI określa, którzy użytkownicy mogą „zbierać” bloki NEM. Zbieranie bloków polega na zapisywaniu bloków w łańcuchu i zdobywaniu nagród XEM. Istnieją dwa rodzaje zbioru: zbiór lokalny i zbiór delegowany.

W obu przypadkach nadal wymagane jest użycie opcji wydobycia NEM (XEM) do zbioru, która nie jest związana z ich oceną ważności. Wadą jest to, że nie możesz po prostu kupić dodatkowego XEM na giełdzie i od razu zacząć zbierać.

Kiedy wpłacasz nowe monety do swojego portfela NEM, trafiają one do kategorii „niezainwestowane”. 10% zdeponowanych środków jest codziennie przenoszonych do kategorii „nabyte”. Po zgromadzeniu ponad 10 000 XEM w portfelu rozpocznie się proces zbierania. Na przykład, jeśli masz 20 000 XEM, proces nabywania uprawnień może zająć około tygodnia.

Lokalne gromadzenie obejmuje używanie domyślnych ustawień na własnym serwerze zamiast NIS (NEM Infrastructure Server). Istnieją trzy zasady wymagane do lokalnego zbioru:


  • Użytkownicy muszą kliknąć przycisk „Rozpocznij lokalne zbiory”
  • Użytkownicy muszą być online
  • Nie mogą używać NIS podczas zbioru

Innym rodzajem jest zbiór delegowany. Umożliwia posiadaczom NEM używanie zdalnego serwera do wykonywania pracy poprzez przesyłanie ich oceny ważności do serwera proxy. Inną ważną różnicą jest to, że mogą zbierać NEM, podczas gdy komputer jest wyłączony z powodu programu przenoszącego ważność na inny węzeł.

Wynik obrazu dla nem png

Trzy zasady, które mają zastosowanie do tego rodzaju zbioru to:

  • Zbieranie monet działa bez przerwy
  • Gdy działa NIS, zużycie energii jest niższe
  • Aktywacja konta może wymagać kilku godzin (około sześciu) i ceny 6 XEM.

Jak już być może zauważyłeś, NEM nie nadaje się do wydobywania, tak jak inne kryptowaluty, w tym sensie, że używasz swojej mocy obliczeniowej do produkcji bloków, jak w przypadku monet protokołu Proof of Work.

Ale dla tych z Was, którzy nadal są zainteresowani wydobywaniem NEM za pomocą kart graficznych lub ASIC, istnieje opcja wydobywania innych altcoinów, a następnie automatycznego przeliczania ich na XEM po ich kursie wymiany, zanim zostaną wysłane do portfela.

Jak wykorzystać wydobycie do produkcji NEM?

Utwórz portfel XEM

Najpierw musisz utworzyć konto portfela, które obsługuje przechowywanie i zbieranie plików XEM. Tutaj wyślesz swój XEM. Obecnie dostępnych jest kilka opcji: NEM NanoWallet, NEM Mobile Wallet i NCC (NEM Community Client).

Wybierz górnika

Istnieją różne platformy oprogramowania do wydobywania, które wydobywają wiele altcoinów, zarówno do wydobywania solo, wydobywania puli, jak i wydobywania w chmurze. Niektóre przykłady to MinerGate, BFGMiner, EasyMiner, CGMiner itp. Poszukaj tych, które są zgodne z systemem operacyjnym Twojego komputera, a następnie pobierz je i zainstaluj.

Wybierz rodzaj wydobycia

Istnieje kilka opcji, za pomocą których można wydobywać kryptowalutę. Niektóre są bardziej opłacalne niż inne, ale musisz wybrać ten, który jest najbardziej odpowiedni dla Ciebie i Twojej sytuacji.

Wydobywanie CPU

W pierwszych dniach kryptowaluty wiele osób mogło używać procesora do wydobywania. Możesz pobrać klienta i włączyć funkcję inteligentnego wydobywania, która automatycznie wydobywa monetę, która ma obecnie największą rentowność.

Wydobywanie JavaScript

Jeśli nie chcesz zaśmiecać miejsca na dysku pobieranymi plikami, możesz zdecydować się na eksplorację JavaScript. Musisz tylko uzyskać dostęp do zakładki „Web Mining” w MinerGate i włączyć wydobywanie Monero. Monero zostało uznane za najbardziej dochodową monetę dzięki eksploracji JavaScript. Aby kontynuować wydobycie, będziesz musiał pozostawić stronę otwartą. Ta opcja wydobywania NEM nadal wykorzystuje procesor do obliczeń.

Wydobywanie GPU

Wydobywanie GPU jest uważane za najbardziej opłacalną opcję, ponieważ jest znacznie bardziej wydajne w rozwiązywaniu problemów obliczeniowych niż procesor. Jeśli masz już platformę wydobywczą do wydobywania Ethereum (najczęściej wydobywanego altcoina), możesz po prostu skierować swoich górników do Minergate. Działa w następujący sposób:

Ethminer: ethminer -C -F http://eth.pool.minergate.com:55751/YOUR_EMAIL –disable-submit-hashrate (GetWork)

Genoil OpenCL: ethminer -G -S eth.pool.minergate.com:45791 -O YOUR_EMAIL (Stratum)

Genoil CUDA: ethminer -U -S eth.pool.minergate.com:45791 -O YOUR_EMAIL (Stratum)

Wypłać do XEM

Po wydobyciu kilku monet możesz je zamienić na giełdzie puli lub możesz przenieść je na jedną, aby je zamienić, a następnie wysłać XEM do portfela NEM.

Podsumowanie

NEM ma bardzo unikalny system generowania bloków, który nie jest kompatybilny ze zwykłym stylem wydobywania POW, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, ale istnieje sposób wykorzystania wydobycia NEM i uzyskania trochę XEM. Łatwiejszym sposobem na zdobycie XEM jest ich bezpośredni zakup lub handel.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector