Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach Day Trading

Dzień sesyjny

Kryptowaluta to pieniądz cyfrowy, który w ostatnich latach cieszy się ogromną popularnością wśród inwestorów jako aktywa spekulacyjne. Jest to wirtualna i zdecentralizowana waluta, której można używać jako środka wymiany. Wiele kryptowalut pojawiło się w ciągu ostatnich kilku lat i przyciągnęło uwagę inwestorów. Niektóre z nich to Ethereum, XRP, Litecoin i NEO. Wiele firm, takich jak IBM, Microsoft i Square, akceptuje teraz te kryptowaluty jako metodę płatności. Ponadto inne firmy, takie jak Tesla, również planują akceptować popularne kryptowaluty, takie jak Bitcoin, jako metodę płatności.

Te kryptowaluty stały się powodem do niepokoju rządu ze względu na ich dużą zmienność i zdecentralizowany charakter. Jednak co roku przyciąga wielu inwestorów. Istnieje wiele widocznych przyczyn tak ogromnej popularności kryptowalut, a jednym z nich jest bezpieczeństwo. Wiele portfeli kryptowalut dostępnych na rynku jest bardzo bezpiecznych, a ktoś nie może włamać się na Twoje konto i ukraść Twoich Bitcoinów.

Dlaczego warto wybrać handel w ciągu dnia?

Jednym z najlepszych sposobów inwestowania w kryptowaluty jest handel w ciągu dnia. Handel w ciągu dnia odnosi się do strategii handlowej, w ramach której inwestorzy kupują i sprzedają aktywa tego samego dnia. Ten rodzaj handlu stał się niezwykle popularny wśród inwestorów giełdowych wraz z pojawieniem się szybkich, wygodnych i tańszych brokerów internetowych. Istnieje wiele dobrych powodów, aby wybrać handel w ciągu dnia z kryptowalutami. Wartość kryptowalut jest określana na podstawie globalnego popytu i podaży. Tak więc handel w ciągu dnia zmniejsza ryzyko utraty z dnia na dzień w wyniku działań rynkowych handlowców po drugiej stronie świata.

Co więcej, ten rodzaj handlu wymaga od tradera dobrej podstawowej wiedzy na temat aktywów i samego rynku. Kolejną wielką zaletą jest wyższy zwrot w połączeniu z skuteczna strategia handlowa. Poza tym rynek kryptowalut, takich jak Ethereum i Bitcoin, jest uważany za niedojrzały. Chociaż na rynku jest wielu doświadczonych inwestorów, wiele osób jest nowicjuszami w handlu kryptowalutami. W przeciwieństwie do rynków akcji znacznie trudniej jest przewidzieć rynek kryptowalut ze względu na jego niedojrzały charakter. W związku z tym handel w ciągu dnia umożliwia inwestorom inwestowanie tylko przez określony czas w ciągu dnia i sprzedaż akcji po osiągnięciu celu.

Jak wybrać kryptowalutę do handlu w ciągu dnia?

Pierwsze pytanie każdego początkującego brzmi jak wybrać krypto do handlu dziennego? Jeśli jesteś początkującym, wybranie kryptowaluty do handlu dziennego może być trudnym zadaniem. Jest wiele rzeczy, o których należy pamiętać przed wyborem kryptowaluty do handlu. Chociaż mamy już jedne z najlepszych kryptowalut, takich jak Bitcoin, których możemy używać do handlu dziennego. Jednak sytuacja rynkowa zwykle zmienia się w czasie, a kryptowaluta może również wykazywać trend spadkowy po długim trendzie wzrostowym. Jest to jeszcze ważniejsze dla day traderów, ponieważ cena kryptowalut może wykazywać różne trendy w różnych dniach.

Śledź wskaźniki: Wskaźniki rynkowe pomagają traderom podejmować właściwe decyzje we właściwym czasie. Inwestor dnia bieżącego musi być w stanie monitorować i analizować krótkoterminowe ruchy cen.

Śledź wiadomości: Wiadomości mogą mieć duży wpływ na cały rynek kryptowalut. Dobra wiadomość o kryptowalutach może wielokrotnie zwiększać wartość. Z drugiej strony złe wieści mogą negatywnie wpłynąć na cenę kryptowaluty. Jednym z ostatnich przykładów są niedawne wiadomości o tym, że firma Tesla zainwestowała 1,5 miliarda dolarów w Bitcoin i planuje przyjąć go jako formę płatności. Elon Musk poparł również pomysł inwestowania w kryptowalutę, aby pokonać inflację, zamiast trzymać gotówkę. Doprowadziło to do wzrostu wartości Bitcoinów sięgających historycznego poziomu 56000 USD.

Płynność: Płynność odnosi się do tego, jak szybko można kupić i sprzedać kryptowalutę za pieniądze będące prawnym środkiem płatniczym lub pieniądz fiducjarny. Płynność to kolejny ważny czynnik, o którym należy pamiętać przed inwestowaniem w kryptowaluty. Wysoka płynność gwarantuje, że możesz kupować lub sprzedawać kryptowaluty w dowolnym momencie. Wysoka płynność kryptowaluty oznacza również, że jest kupowana i sprzedawana w dużych ilościach, co oznacza, że ​​możesz handlować kryptowalutami bez wpływu na cenę.

Jak rozpocząć handel kryptowalutą

handlowyŹródło: AdmiralMarkets

Giełdy są regulowane przez organ regulacyjny w wielu krajach świata. Jednak nie dotyczy to kryptowalut. Większość kryptowalut na rynku jest luźno regulowanych lub nie ma ich wcale. W związku z tym nowicjuszom łatwiej jest wejść na rynek i rozpocząć handel. Inwestorowi łatwiej jest zacząć inwestować w Giełda Papierów Wartościowych dla traderów dnia bieżącego. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić przed rozpoczęciem handlu Bitcoinem, jest przeprowadzenie fundamentalnej i technicznej analizy rynku. Analiza fundamentalna odnosi się do oceny i zapoznania się z kryptowalutą i samym rynkiem.

Z drugiej strony analiza techniczna odnosi się do oceny aktywów i rynku przy użyciu czynników matematycznych i statystycznych. Czynniki te obejmują historyczne ceny kryptowaluty, najnowsze trendy na rynku i wzorce w ruchu cen. Utworzenie konta na giełdzie kryptowalut to następna rzecz do zrobienia przed rozpoczęciem handlu bitcoinami.

Na rynku istnieje wiele giełd kryptowalut, na których możesz założyć konto i rozpocząć handel. Niektóre z najlepszych giełd kryptowalut to Binance, Coinbase, Cex.io, Kraken itp. Po przeprowadzeniu analizy fundamentalnej i technicznej oraz utworzeniu konta na giełdzie Bitcoin, możemy rozpocząć handel kryptowalutami.


Wniosek

Kryptowaluty to obecnie jedne z najpopularniejszych aktywów spekulacyjnych. Kryptowaluty, takie jak Bitcoin, podwoiły swoją wartość w mniej niż 6 miesięcy, przyciągając uwagę inwestorów na całym świecie. Jednak ważne jest, aby mieć podstawową wiedzę na temat rynku blockchain przed rozpoczęciem handlu dziennego. Przed wyborem kryptowalut do handlu dziennego należy pamiętać o wielu czynnikach. Czynniki te to analiza trendów, śledzenie wiadomości i inwestowanie w płynne akcje. Dzięki skutecznej strategii daytrading może przynieść wyższy zwrot niż inne formy inwestowania.

Wyróżniony obraz: InvestInBlockchain

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector