Recenzja Bitfinex

Cryptos

dodatkowe informacje

 • Producent: 0,0-0,1%; Przyjmujący: 0,1-0,2% opłaty transakcyjne
 • Handel z marginesem spot
 • [email protected] Email

Rynek docelowy

 • Światowy

Kaucja

 • Przelew bankowy

Waluty

 • USD, EUR, GBP, JPY

Plusy

 • Wiodąca płynność w USD, bardzo niskie opłaty
 • Pełen zestaw rodzajów zleceń, handlu z depozytem zabezpieczającym i rynku pożyczek
 • Ogromna kolekcja kryptowalut

Cons

 • Zatrzymano przyjmowanie handlowców z USA
 • Bank zlokalizowany w Hongkongu – wyższe opłaty dla mieszkańców Zachodu
 • Oprocentowanie depozytu zabezpieczającego może być nieco wysokie

Bitfinex to największa giełda BTC / USD pod względem wolumenu, częściowo ze względu na doskonały system handlu marżą, który umożliwia posiadaczom bitcoinów pożyczenie dodatkowych dwóch bitcoinów za każdego posiadanego. Ułatwia to rynek pożyczek typu peer to peer, na którym inni użytkownicy pożyczają swoje bitcoiny po dominującym kursie rynkowym w zamian za odsetki od pożyczkobiorcy. Podczas gdy pożyczkobiorca kontroluje bitcoin, dochody z całej pozycji są zatrzymywane, a gdy pożyczka jest likwidowana, wartość bitcoina w formie fiducjarnej – w momencie pożyczki – jest zwracana pożyczkodawcy wraz z uzgodnionymi odsetkami..

Bitfinex szybko zintegrował dodatkowe ważne kryptowaluty, a ich ogromne wolumeny handlowe pozwalają na wykorzystanie depozytu zabezpieczającego również na tych rynkach wtórnych, co jest po prostu niemożliwe na mniejszych giełdach. Wykorzystując ich wielkość i znaczenie na rynku, Bitfinex stworzył również rynek instrumentów pochodnych, który pozwala na spekulacyjny handel niewypuszczonymi jeszcze monetami. Była to szczególnie ważna cecha, gdy zbliżająca się premiera Segwit2X zbliżała się do rynku. Chociaż wielu mogło zostać wprowadzonych w błąd co do popularności Segwit2x ze względu na agresywne kampanie astro-turfing prowadzone na Twitterze i r / btc, cena bitfinexu pochodnego tokena – 15% ceny tokena btc po podzieleniu – zilustrowano rzeczywiste nastroje rynkowe i przyczyniły się do anulowania (dzięki Bogu) niefortunnego projektu.

Bitfinex zamknął swoje drzwi przed handlowcami z USA. Jednak dla osób zainteresowanych korzystaniem z usługi handlu na marginesie konta wyłącznie kryptograficzne nie wymagają weryfikacji KYC. Chociaż nigdy nie bylibyśmy zwolennikami świadomego naruszania warunków brokerów, jest wielu traderów, którzy używają VPN do maskowania lokalizacji.

Bezpieczeństwo Bitfinex

W sierpniu 2016 r. Z Bitfinex skradziono 120000 bitcoinów o wartości 72 mln USD. Bitfinex uspołecznił straty wśród klientów, dostarczając tokeny reprezentujące straty, które ostatecznie zostały w pełni spłacone, chociaż uregulowanie całej straty zajęło około roku.

Integracja Bitfinex z architekturą portfela multisig firmy Bitgo i segregacja środków na poziomie użytkownika sprawiła, że ​​włamanie było szczególnie irytujące. Bitgo ustaliło, że nie, nie doszło do naruszenia ich serwerów. Ponieważ Bitfinex kontrolował 2 z 3 kluczy wymaganych do wypłaty środków klientów, oznaczało to, że podpisali wypłaty o wartości 72 milionów dolarów, nie zdając sobie sprawy, że klienci zostali zhakowani, co ujawniło poważne niedociągnięcia w ich wewnętrznych miarach ryzyka..

W odpowiedzi na włamanie firma bitfinex przeprowadziła migrację swoich serwerów danych, przeprowadziła pełny audyt i rozszerzyła swój zespół ds. Bezpieczeństwa. Więc myślę, że to, co cię nie zabije, to cię wzmocni?


Otwarcie konta Bitfinex

Kryptowaluty mogą być przenoszone do iz Bitfinex bez przechodzenia przez dość długi proces KYC, który jest opisany poniżej.

Należy pamiętać, że wszystkie informacje muszą być w języku angielskim. Dokumenty w języku innym niż angielski muszą być przetłumaczone na koszt użytkownika.

Indywidualne Korporacyjne
Dane osobowe Standardowe informacje biograficzne Standardowe informacje biograficzne
Dowód tożsamości Dwie formy dokumentów tożsamości: paszport, dowód osobisty, prawo jazdy Nie dotyczy
Dowód zamieszkania Rachunek za media, zeznanie podatkowe, rachunek za usługi, licencjonowana firma Nie dotyczy
wyciąg bankowy Wyciąg bankowy z konta, z którego wysyłany jest pierwszy przelew. Imię i nazwisko oraz data wyciągu wyraźnie widoczne Dane banku, z którego będzie prowadzona działalność. Firmowy wyciąg bankowy z widocznym adresem
Formularz weryfikacyjny Podpisane oświadczenie potwierdzające aktualność przesłanych informacji i dokumentów Podpisane oświadczenie potwierdzające aktualność przesłanych informacji i dokumentów
Informacje o firmie Nie dotyczy Szczegóły założycielskie – 13 różnych dokumentów, w tym: struktura własnościowa, świadectwo założycielskie i rejestracja przedsiębiorstwa, 20% lista akcjonariuszy i dyrektorów, zaświadczenie o dobrej reputacji, lista podpisów osób upoważnionych, rejestr urzędników

Zakończenie procesu KYC uprawnia użytkowników do wpłacania i wypłacania waluty fiducjarnej, a także korzystania z Tether, niesamowitej technologii, która została niedawno zintegrowana.

Recenzja oprogramowania Bitfinex

Giełda Bitfinex to jeden z topowych produktów na rynku kryptowalut. Wysoki poziom płynności zapewnia szybką realizację zamówień po rynkowym kursie. Połączenie tych dwóch czynników sprawia, że ​​bitfinex jest punktem odniesienia dla profesjonalnych handlowców.

Interfejs użytkownika Bitfinex jest fantastyczny. Wyświetlacz giełdy oferuje szybką, dwoma kliknięciami opcję kupna lub sprzedaży na dowolnym z ponad 25 rynków, z pięcioma różnymi typami zleceń (limit, rynek, stop, trailing stop, wypełnij lub zabij).

Handel na marginesie spot

Oferowana marża wynosi 30%, co oznacza, że ​​całkowity kapitał na koncie użytkownika musi wynosić co najmniej 30% pożyczonej kwoty. Wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego jest dokonywane na poziomie 15%, w którym to momencie pozycje zostaną automatycznie zlikwidowane, aby upewnić się, że przedsiębiorca nie wywiąże się ze spłaty pożyczki zabezpieczającej.

Ta pożyczka z depozytem zabezpieczającym jest udzielana za pośrednictwem rynku pożyczek. Użytkownicy mogą pożyczać bitcoiny pożyczkobiorcom w zamian za dzienną stopę procentową.

W chwili pisania tego tekstu „stopa zwrotu Flash” wynosi 0531%, czyli około 19% rocznie. Pożyczkodawcy mogą określić dzienny kurs, po jakim są skłonni pożyczyć kapitał na platformie; każda stopa poniżej 1% zostanie automatycznie zaakceptowana przez pożyczkobiorców, chociaż w pierwszej kolejności przyjmuje się najlepszą stawkę.

Bardzo dobry zwrot, ale na jakie ryzyko pożyczkodawcy? Oczywiście pożyczkobiorca jest wynagradzany za wszelkie zyski z tytułu aktywów bazowych pomniejszony o spłatę odsetek. I odwrotnie, gdyby rynek przesunął się wbrew pozycji, którą pożyczkodawca jest teoretycznie chroniony, ponieważ 15% wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego jest wykonywane przymusowo. W ten sposób pożyczkobiorca pokrywa całą stratę i nadal znajduje się na zasiłku z tytułu odsetek, które są automatycznie potrącane z jego kapitału własnego..

Jednakże, gdyby rynek zmienił się dramatycznie i bardzo szybko, aktywność handlowa może wyschnąć i nie będzie chętnych do wykonania transakcji wezwania do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego. W takiej sytuacji pożyczkodawca może stracić część lub całość pożyczonych aktywów.

Opłaty BitFinex

Wykonane w ciągu ostatnich 30 dni (równowartość w USD) Opłaty dla twórców * Opłaty za przyjęcie **
<500 000 .1% .2%
<1000000 .08% .2%
<2.500.000 .06% .2%
<5 000 000 .04% .2%
<7,500,000 .02% .2%
<10 000 000 0% .2%
<15 000 000 0% .18%
<20 000 000 0% .16%
<25 000 000 0% .14%
<30000000 0% .12%
>30000000 0% .1%

* który dodaje płynności ekologii bitfinex. ** Taker to taki, który usuwa płynność z ekologii bitfinex.

Bitfinex może nie być dla Ciebie, jeśli:

Mieszkasz w Stanach Zjednoczonych.  

Bitfinex zamknął swoje drzwi dla wpłat i wypłat od zweryfikowanych użytkowników z USA. Słyszeliśmy, że klienci nadal uzyskują dostęp do platformy za pomocą VPN. Chętnie poznamy doświadczenia z w polu komentarzy.

Chciałbyś handlować z wyższą dźwignią.

Chociaż dla niektórych pasuje 3: 1, wielu traderów jest zainteresowanych wyższymi dźwigniami. Bitmex to nasza marka dla pochodnych bitcoin spot i futures, oferująca dźwignie krwawienia z nosa 100X, chociaż możesz dostosować kwotę dźwigni do dowolnej wartości, od 1-100. Podobnie jak Bitfinex, Bitmex jest giełdą z (niskim) modelem opartym na opłatach. Oferują przejrzysty indeks cen oparty na mieszance największych giełd (w tym bitfinex, coinbase i bitstamp).

Wolisz nie wpłacać depozytu przelewem bankowym lub kryptowalutą. 

Bitfinex akceptuje depozyty fiducjarne tylko przelewem bankowym, a wraz z nim opłaty za depozyty za lokalizację banku w Hongkongu będą nieco wyższe. Sprawdź nasze porównanie najlepszych giełd bitcoin dla alternatyw w oparciu o wybraną opcję wpłaty lub kraj.

Konkluzja

Bitfinex oferuje fantastyczny produkt. Platforma handlowa jest jedną z najlepszych na rynku, a rynek pożyczek to wyjątkowa i cenna funkcja. Dzięki wysokiej płynności i bardzo niskim opłatom Bitfinex jest stroną docelową dla handlowców bitcoinów i słusznie. Jedynym minusem jest to, że lokalizacja banku nie jest idealna z punktu widzenia opłat – chyba że mieszkasz w Chinach lub Hongkongu – ale handlowcy powinni rozważyć przeniesienie swoich bitcoinów do Bitfinex po zakupie lokalnym.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector