Recenzja OKCoin

Cryptos

dodatkowe informacje

 • Przyjmujący: 0,2%; Producent: 0,0% opłaty transakcyjne
 • Handel marżą kontraktów terminowych
 • [email protected] Email

Rynek docelowy

 • Światowy

Kaucja

 • Przelew bankowy

Waluty

 • USD

Plusy

 • Świetne instrumenty futures dla odbiorców azjatyckich.
 • Doskonały produkt z zaawansowanymi opcjami handlowymi
 • Niskie opłaty, duże ilości

Cons

 • Wsparcie to trochę bzdury
 • Ciągłe obroty menedżerskie podnoszą brwi
 • Wiele powtarzających się plotek o manipulacji na ich rynkach.

Podsumowanie

OKcoin, jedna z trzech największych chińskich giełd bitcoinów, dokonała pierwszego i najbardziej udanego ruchu na rynku USD, silnie umacniając się jako druga co do wielkości USD / BTC za bitfinexem. Jest to świadectwo doskonałej platformy transakcyjnej, konkurencyjnej struktury opłat, ciągłych innowacji produktowych i najwyższej klasy międzynarodowego wsparcia.

Dzięki niskim opłatom, zaawansowanym funkcjom, takim jak kontrakty terminowe, handel z depozytem zabezpieczającym i rynek pożyczek, a także niektórym unikalnym typom zleceń opracowanym z myślą o większych traderach, OKcoin należy uznać za najlepszą opcję dla każdego poważnego tradera. Chociaż nakładane są ograniczenia na depozyty i wypłaty od handlowców z siedzibą w USA, a lokalizacja banku nie jest optymalna z punktu widzenia opłat za przelewy, wystarczy e-mail i hasło, aby otworzyć konto tylko w bitcoinach. Warto rozważyć użycie lokalnej giełdy jako bramki do wpłat i wypłat oraz OKcoin jako platformy do handlu bitcoinami.

Bezpieczeństwo

OKcoin oferuje dwuskładnikowe uwierzytelnianie sms lub google (2fa) do wypłaty i przelewu środków, modyfikacji hasła i funkcji bezpieczeństwa. Po ustawieniu 2fa dostępna jest opcjonalna funkcja hasła administratora, która po zainicjowaniu jest wymagana podczas handlu, wycofywania i modyfikowania ustawień zabezpieczeń. Użytkownicy mogą określić częstotliwość, z jaką hasło administratora jest wymagane do handlu. Dodatkowo w sekcji bezpieczeństwa znajduje się historia logowania, która zawiera szczegółowe informacje o każdym logowaniu, w tym adres IP i godzinę. Może to zostać wykorzystane przez klientów do zidentyfikowania podejrzanej aktywności związanej z logowaniem.

Według wsparcia, system zarządzania ryzykiem automatycznie bada dużą liczbę różnych parametrów mających na celu identyfikację podejrzanego zachowania konta – na przykład ciekawe modyfikacje konta przed żądaniem wypłaty. Jeśli konto zostanie oznaczone jako ryzykowne, wypłata zostanie zablokowana do czasu weryfikacji.

„Większość” środków jest przechowywana w wielopunktowych portfelach do przechowywania w chłodni – aw sierpniu 2014 r. Audyt okcoin wykazał, że 105% całkowitych środków klientów znajdowało się w rezerwie. Wydaje się, że pozwala to na przechowywanie ponad 100% środków w chłodni, zapewniając jednocześnie wystarczającą płynność portfela, aby utrzymać płynny handel. Gdyby doszło do gorącego naruszenia portfela, OKcoin nie miałby problemu z wchłonięciem trafienia.

OKcoin przechowuje nie więcej niż 1000 bitcoinów na adres portfela cold wallet, z których każdy wymaga dwóch kluczy do podpisywania przelewów. Jedna znajduje się w skrytce depozytowej banku znajdującej się w Pekinie, a druga w mieście na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Aby uzyskać dostęp do skrzynki bezpieczeństwa w każdym z miast, potrzebne są dwie różne osoby. Nie podróżują razem.


otwarcie konta okcoin

Indywidualny Poziom 0 Poziom 1 Poziom 2
Dzienne limity wpłat i wypłat 0 2000 $ – brak możliwości wypłat w USD 50 000 $
Wymagania weryfikacyjne E-mail i hasło dane osobowe – data urodzenia, imię i nazwisko, narodowość, numer paszportu / dowodu osobistego, adres Przesyłanie paszportu / dowodu osobistego, weryfikacja miejsca zamieszkania – rachunek za media lub wyciąg bankowy
Zbiorowy Poziom 0 Poziom 1 Poziom 2
Dzienne limity wpłat i wypłat 0 2000 $ – brak możliwości wypłat w USD 500 000 $
Wymagania weryfikacyjne Email i hasło Nazwa firmy, jeżeli jest zarejestrowana, numer firmy, data założenia, adres siedziby skontaktuj się bezpośrednio z pomocą techniczną, aby uzyskać dodatkowe wymagania

Recenzja oprogramowania OKcoin

Platforma OKcoin jest jedną z najbardziej stabilnych, płynnych i zaawansowanych na rynku. Śledzi tylko Bitfinex pod względem płynności handlowej BTC / USD, ale dla profesjonalnego tradera nie ma sobie równych.

Platforma handlowa jest podzielona na kategorie transakcji typu spot i futures, z których każda oferuje litecoin i bitcoin. Krótkie i długie zlecenia rynkowe / limitowe można łatwo składać, wraz z wieloma zaawansowanymi typami zleceń, takimi jak zlecenia trailing stop, zlecenia Iceberg i TWAP. Istnieje ekran zleceń wyświetlający standardowe otwarte zlecenia, a także historię transakcji na koncie.

Kliknięcie przycisku „pełny ekran” znajdującego się bezpośrednio nad księgą zleceń uruchomi wyrafinowaną funkcję wykresów ze zintegrowaną księgą handlową i wykresem głębokości. Istnieje wiele różnych ustawień analizy technicznej w wielu ramach czasowych, wskaźnikach i typach wykresów i są one dostępne zarówno dla transakcji typu spot, jak i futures. Dla analityków technicznych wśród was możesz konstruować linie trendu za pomocą zniesień Fibonacciego, wachlarzy i linii. Chociaż niektóre zaawansowane zlecenia handlowe nie są dostępne na platformie handlowej na pełnym ekranie, jest ona przeznaczona do handlu jednym kliknięciem, ze zleceniami rynkowymi i zleceniami z limitem. Szereg przycisków procentowych – 10, 20, 50 i 100% – pozwala traderowi wygodnie zainwestować odpowiedni procent salda swojego konta w dowolną transakcję.

Handel na marginesie

Znajduje się przycisk „pożycz” umieszczony w widocznym miejscu tuż nad głównym slopem transakcji, który oferuje lewarowany handel finansowany przez innych użytkowników. w zależności od poziomu VIP (wyjaśnionego poniżej), użytkownicy mają od 2 do 3x dźwigni, a pożyczki mogą być zaciągane od 5 do 360 dni. Zlecenia pożyczki są składane na oddzielnej giełdzie, na której pożyczkobiorcy i pożyczkodawcy wybierają żądaną dzienną stopę procentową, a następnie dopasowuje się je. Kiedy ostatnio sprawdzaliśmy, po stronie pożyczkowej była stosunkowo niewielka płynność, z dwiema ofertami o dziennym oprocentowaniu 02% przez 90 dni, czyli łącznie 1,8%. Jeśli chodzi o pożyczki, w ofercie były dość ogromne kwoty, z ćwierć miliona dostępnych przy stawce dziennej wynoszącej 0,05%.

Wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego jest dokonywane, gdy saldo użytkownika jest mniejsze niż 20%, ale pozycje nie są przymusowo zamykane, dopóki saldo konta użytkownika nie spadnie do 10% otwartych pozycji handlowych, w którym to momencie pozycje są likwidowane i zwracane przedsiębiorcy, minus wypłata odsetek pożyczkodawcy. Opierając się na dużych wolumenach obrotu OKcoin, fundusze pożyczkodawcy powinny być stosunkowo dobrze chronione przy takich poziomach wezwań do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego, ale ogromne wstrząsy na rynku mogą spowodować niemożność zlikwidowania pozycji i utratę części lub całości pożyczonych środków. OKcoin nie ponosi żadnej odpowiedzialności w takim przypadku.

Przyszły handel OKcoin

OKcoin jako pierwszy oferował transakcje futures na rynku BTC / USD i pozostaje największym pod względem płynności.

Trzy przyciski nad platformą transakcyjną odpowiadają datom rozliczenia kontraktów – z których każdy jest wyceniany na 100 USD – jeden tydzień, dwa tygodnie i kwartał. Ostatnie cztery cyfry, wyświetlane na każdym z przycisków, oznaczają miesiąc i dzień dostawy, przy kontraktach rozliczanych o godzinie 08:00 GMT.

Wszystkie te same zlecenia handlowe dostępne na rynku spot są dostępne podczas handlu kontraktami futures. Handlowcy mogą wybrać dźwignię 10x lub 20x – zdecydowanie zalecamy nieprzekraczanie dźwigni 10 – w przypadku krótkich lub długich transakcji i wprowadzić limit lub zlecenie rynkowe. Opcja pełnego ekranu zapewnia większą funkcjonalność wykresów, ale oferuje ograniczone typy zamówień.

OKcoin wystawia wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego na poziomie 20% lub mniej i automatycznie likwiduje pozycje na poziomie 10% lub mniej. Inwestorom oferowane są dwa warianty depozytu zabezpieczającego – stały i krzyżowy. Pierwsza ustala depozyt zabezpieczający na pozycję, podczas gdy druga uśrednia wyniki wszystkich pozycji w celu określenia wezwań do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego i poziomów likwidacji.

Ponieważ rynek kontraktów terminowych na bitcoin jest ogólnie mniej płynny i bardziej zmienny niż tradycyjne rynki kontraktów terminowych, może się zdarzyć, że wezwania do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego nie zostaną zlikwidowane w czasie, co spowoduje ujemne saldo konta. Aby upewnić się, że tak się nie stanie, OKcoin ma fundusz ubezpieczeniowy. OKcoin co tydzień zasila konto kwotą 25 BTC i dodaje do niego tzw. „Saldo likwidacyjne”, czyli pozostałe saldo depozytu zabezpieczającego, które zostałoby zwrócone użytkownikowi po automatycznym zamknięciu pozycji. Ma to na celu zniechęcenie użytkowników do pozwalania swoim kontom na osiągnięcie poziomów automatycznej likwidacji. W przypadku, gdy duże ruchy rynkowe skutkują ujemnymi saldami przewyższającymi kwotę w funduszu ubezpieczeniowym, istnieje uspołeczniony mechanizm strat, który odejmuje procent od zyskownych pozycji futures z tego samego okresu.

Poziomy VIP

Poziom VIP użytkownika jest określany przez liczbę zgromadzonych „punktów nagród”, które są zdobywane głównie poprzez działalność handlową, ale także przyznawane za wypełnienie wymagań KYC. Poziom VIP określa opłaty użytkownika, limity pożyczek i dopuszczalną dźwignię handlową. Punkty lojalnościowe nigdy nie wygasają, więc gdy użytkownik osiągnie określony poziom VIP, powinien zachować ten status, chociaż zasady VIP mogą ulec zmianie.

Wymagane punkty na poziomie użytkownika
Zwykły użytkownik <8,888
VIP 1 >8,888
VIP 2 >88,888
VIP 3 >288,888
VIP 4 >588,888
VIP 5 >888,888
Konto Gold Płatny upgrade z VIP 5

Struktura opłat

Opłaty handlowe

Opłata za twórcę * Opłata za uczestnika **
30-dniowy wolumen transakcji w btc Opłata Poziom użytkownika Opłata
0 0 Zwykły użytkownik 0,2%
500 0 VIP 1 0,18%
2000 0 VIP 2 0,16%
5000 0 VIP 3 0,14%
15 000 0 VIP 4 0,12%
25 000 0 VIP 5 0,1%
0 Konto Gold 0,1%

* Przy zakupie bitcoinów obowiązuje prowizja od producenta

** W przypadku sprzedaży bitcoinów obowiązuje opłata Taker

Opłaty za wpłaty / wypłaty

Za wypłatę waluty cyfrowej pobierana jest opłata górnicza wynosząca 0001.

Minimalna kwota wypłaty depozytu w USD
Przelew bankowy (wpłata / wypłata) 0% /. 1%, min. 15 $ Minimum 500 USD
OK, zapłać 1,5% opłaty Bez minimum
Idealne pieniądze 3% Bez minimum

* OKcoin nie pobiera żadnych opłat za transakcje depozytowe. Skontaktuj się z bankiem, aby ustalić obowiązujące opłaty po ich zakończeniu.

mobilny

Wszystkie funkcje, w tym handel kontraktami futures, są dostępne w aplikacji okcoin na Androida. OKcoin obecnie oczekuje na zgodę Apple na włączenie handlu kontraktami terminowymi do sklepu IOS, ale wszystkie inne funkcje są dostępne w przyjaznej dla użytkownika aplikacji.

OKCoin Może nie być dla Ciebie, jeśli:

Jesteś mieszkańcem zachodniego kraju.  

Chociaż OKCoin ma produkt skierowany do języka angielskiego, może być nieco szorstki na krawędziach i istnieje wiele alternatyw, które koncentrują się głównie na zachodnich odbiorcach. Jeśli po prostu chcesz kupić bitcoin lub krypto, coinbase jest dobrą alternatywą dla inwestorów z USA, a bitfinex dla mieszkańców innych krajów. Jeśli przyszedłeś do OKcoin na rynki futures, zalecamy zamiast tego przyjrzeć się bitmexowi. Wciąż niepewny? Skorzystaj z naszego narzędzia do porównywania giełd, aby uzyskać listę produktów odpowiadających Twoim potrzebom.

Podsumowanie

Czy mieszkasz w Chinach? Japonia? Korea Południowa? To dla Ciebie doskonała wymiana. Mieszkańcy krajów zachodnich również docenią wysokie wolumeny płynności i doskonałą platformę kontraktów terminowych, ale najprawdopodobniej będą lepiej obsługiwani gdzie indziej.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector