Ripple vs Ethereum – główne różnice między tymi dwoma kryptowalutami

Ripple vs Ethereum to najpopularniejsze porównanie w branży kryptowalut. Inwestorzy chcą poznać główne różnice między tymi dwoma zasobami cyfrowymi. Jednocześnie muszą również zrozumieć, w jaki sposób mogą ewoluować w przyszłości. Entuzjaści wchodzący w tę branżę dbają o główne cechy Ethereum i Ripple.

Ripple vs Ethereum – różnice

Ethereum (ETH) i Ripple (XRP) to dwie z trzech największych kryptowalut na rynku. Po Bitcoinie, ETH i XRP dominują na rynku z wysokimi wycenami. Można to przypisać korzyściom i usługom oferowanym uczestnikom rynku.

XRP

Marszczyć to firma stojąca za wirtualną walutą XRP. Firma ta pracuje nad oferowaniem lepszych usług płatności transgranicznych. Rzeczywiście, przelewy międzynarodowe można wykonać w ciągu zaledwie kilku sekund i prawie bez opłat dzięki XRP. W dzisiejszych czasach przenoszenie funduszy przez granice może być z pewnością trudne.

Moneta ETH

Ethereum zostało stworzone jako sieć blockchain, której celem jest ulepszenie usług Bitcoin. Sieć ta może teraz oferować użytkownikom możliwość uruchamiania inteligentnych kontraktów, zdecentralizowanych aplikacji (dApps) i wielu innych rzeczy. Dlatego oprócz oferowania zasobu cyfrowego, takiego jak BTC, dostarcza również nowe rozwiązania na rynek.

Podczas gdy Ripple stoi za rozwojem XRP i jego rozwiązań, Ethereum ma zdecentralizowaną sieć programistów. Na tej platformie pracuje kilka osób i entuzjastów. Niemniej jednak warto wspomnieć, że Ripple ma bardzo aktywną społeczność. Obie te sieci i projekty kryptograficzne mają wielu entuzjastów w sieciach społecznościowych.

Następne sekcje zostaną wykorzystane do opisania, z bardziej szczegółowym opisem, głównych różnic między Ripple i Ethereum. Istnieje wiele cech, takich jak algorytm konsensusu i emitowane monety, które zostaną omówione dalej.

Algorytm konsensusu

coinfomania.com

Ripple vs Ethereum mają ważną różnicę: algorytm konsensusu. Algorytm konsensusu to protokół, którego te cyfrowe zasoby i sieci używają do osiągnięcia porozumienia. Służy do potwierdzania transakcji i pomaga tym sieciom działać tak, jak powinny.

W tej chwili Ethereum pracuje z algorytmem konsensusu Proof of Work (PoW). To jest to samo, co używane przez Bitcoin (BTC) lub Litecoin (LTC). Ogólnie rzecz biorąc, PoW zwykle zużywa dużą liczbę zasobów. Ponadto górnicy, aby stać się częścią sieci, wymagają zakupu drogiego sprzętu górniczego. Jednak gdy przetwarzają transakcje, otrzymują nagrodę zależną od liczby znalezionych bloków.

Chociaż algorytm konsensusu PoW zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, jest mniej wydajny niż Proof-of-Stake (PoS). Dzięki Proof-of-Stake można kontrolować sieć, unikając dużego zużycia energii przez PoW.

Zamiast tego Ripple współpracuje z unikalną siecią serwerów. Ten algorytm konsensusu protokołu Ripple (RPCA) umożliwia sieci przetwarzanie bezpiecznych, szybkich i wydajnych transakcji. Dzięki temu jest bardzo przydatny dla firm dokonujących przelewów transgranicznych.


Ta sieć jest bardzo zdecentralizowana i ma wielu uczestników. W porównaniu do Ethereum, algorytm konsensusu Ripple sprawia, że ​​transfery są szybsze i tańsze.

Porównanie cen Ripple i Ethereum

Od zawsze istniała jakaś rywalizacja między Ripple i Ethereum. Rzeczywiście, te dwie wirtualne waluty wielokrotnie próbowały zdobyć drugą pozycję na rynku. W niektórych okresach XRP mógł być bardziej wartościowy niż Ethereum.

W chwili pisania tego artykułu Ethereum jest drugą co do wielkości wirtualną walutą. Tymczasem Ripple jest trzecim co do wielkości. Ich wycena wynosi odpowiednio 67 524 688 289 USD i 28 104 915 453 USD.

coinmarketcap.com

Ripple wybił 100 miliardów monet XRP. Jednak tylko 43,81 miliarda XRP zostało wypuszczonych na rynek. Ethereum nie ma limitu monet, które można kiedykolwiek wydobyć. Rzeczywiście, jest to problem, który wpłynął na społeczność i tę wirtualną walutę. W tej chwili w obiegu znajduje się ponad 110 milionów monet ETH.

Obecnie każdy ETH można kupić za 600,19 USD, a XRP ma cenę 0,661 USD za monetę. Najwyższa cena Ripple była bliska 3,84 USD w styczniu 2018 r. Ethereum osiągnął swój rekordowy rekord 1,432 USD 13 stycznia 2018 r..

Jeśli jesteś inwestorem, bardzo ważne będzie zrozumienie, jak może ewoluować cena tych kryptowalut. Dlatego przyszłe partnerstwa i adopcja będą odgrywać kluczową rolę w określaniu popytu na te aktywa.

Pozyskiwanie i przechowywanie Rippled Ethereum

Uzyskanie dostępu zarówno do Ripple, jak i Ethereum nie powinno być trudne. Obecnie kilka wirtualnych giełd walut oferuje rozwiązania dla użytkowników. Biorąc pod uwagę, że są to dwie największe kryptowaluty, byłyby obsługiwane na szerokiej gamie platform.

Binance i Coinbase to tylko dwa przykłady giełd, które pozwoliłyby Ci kupić XRP i ETH. Niemniej jednak istnieją inne giełdy z różnymi usługami. Dlatego zawsze dobrze jest wybrać platformę, która oferuje najlepsze rozwiązania zgodnie z Twoimi potrzebami.

Chociaż giełdy to świetny sposób na zdobycie tych dwóch wirtualnych walut, zaleca się korzystanie z portfela kryptowalutowego. Jeden z najlepszych portfeli sprzętowych w branży jest produkowany przez Ledger. Zarówno Ledger Nano S, jak i Ledger Nano X działałoby prawidłowo, aby bezpiecznie przechowywać wirtualne waluty.

Portfele Ledger

Przyszłość Ripple i Ethereum

Obie kryptowaluty pracują nad bardzo interesującymi partnerstwami i propozycjami. Oczywiste jest, że te dwa projekty są w czołówce rynku. Ripple stara się przyciągnąć do swojej platformy większą liczbę użytkowników. Oznacza to, że szukają nowych partnerstw z firmami finansowymi. To uczyniłoby cały system finansowy znacznie bardziej wydajnym rynkiem.

Oprócz tego Ripple promuje wirtualną walutę XRP i jej użycie. Kilku programistów otrzymuje fundusze na tworzenie nowych rozwiązań opartych na księdze Ripple.

Ethereum koncentruje się również na planowaniu swojej sieci Proof of Stake. To ulepszenie PoS sprawiłoby, że dokonywanie transferów na Ethereum byłoby jeszcze szybsze i łatwiejsze. Ta wirtualna waluta z pewnością stanie się szybsza i będzie świetnym rozwiązaniem do uruchamiania dApps i inteligentnych kontraktów.

Ethereum jest coraz bliżej Ethereum Classic (ETC). Oczekuje się, że zbliży to obie społeczności i pozwoli im stać się silniejszymi w przyszłości. Poza tym rozwija się również rynek finansów zdecentralizowanych (DeFi). Ethereum mogłoby być główną siecią blockchain ułatwiającą ekspansję tego sektora.

Wniosek

Ethereum i Ripple to świetne cyfrowe aktywa na rynku. Mają własne cechy i rozwiązania dla użytkowników, co oznacza, że ​​próbują rozwiązywać różne problemy i problemy w przestrzeni. Przyszłość wydaje się bardzo jasna dla Ethereum i Ripple.

Ponieważ rynek wkracza w nowy trend hossy, może być możliwe, że te wirtualne waluty będą nadal oferować świetne rozwiązania i rozwijać się na całym świecie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector