Siedem interesujących faktów na temat kryptowaluty

kryptowaluta

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z kryptowalutą, nie martw się, ponieważ koncepcja kupowania lub sprzedaży towarów i usług za pomocą tej metody płatności jest prostsza niż myślisz. Kryptowaluta to system monet lub tokenów, którymi handlujesz w zamian za ten towar lub usługę. W dzisiejszych czasach wirtualnej kradzieży, a nawet kradzieży tożsamości, używanie bitcoinów i innych kryptowalut jest zdecydowanie jednym z najbezpieczniejszych sposobów kupowania i sprzedawania. Nauka kupowania bitcoinów i innych walut wymaga jedynie odrobiny wiedzy. Poniżej znajduje się kilka ważnych rzeczy, o których należy pamiętać przed rozpoczęciem.

1. Liczba kryptowalut może Cię zaskoczyć

Obecnie istnieje ponad 6700 rodzajów kryptowalut będących w publicznym obrocie i obejmują one nie tylko znane waluty, takie jak bitcoin, Ethereum, Tether i Chainlink. Co więcej, wydaje się, że przez cały czas pojawia się więcej kryptowalut, przyczyniając się do ponad 370 miliardów dolarów wartości netto, którą obecnie dzielą. A jeśli bitcoin jest jedyną kryptowalutą, którą znasz, jest ku temu dobry powód – z tych 370 miliardów dolarów około 210 miliardów dolarów należy do bitcoinów.

2. Kryptowaluty nie zawsze są najlepszym sposobem inwestowania

Źródło: cryptopress.news

Jeśli chodzi o używanie kryptowalut jako narzędzia inwestycyjnego, istnieją zarówno zalety, jak i wady. Chociaż kryptowaluty mają tendencję do wzrostu wartości, ktoś inny musiałby zapłacić więcej niż Ty za walutę, abyś mógł zobaczyć zwrot z inwestycji. Musisz również pamiętać, że tak jak w przypadku prawdziwych walut, kryptowaluty same w sobie nie generują żadnego przepływu gotówki. Spekuluje się, że wartość kryptowalut wzrośnie w przyszłości, ale to jest właśnie to, spekulacja, więc inwestowanie w kryptowaluty powinno być dokonywane z ostrożnością.

3. Kupowanie kryptowaluty odbywa się inaczej niż innych walut

Źródło: quoteinspector.com

Jeśli chcesz się uczyć jak kupić Bitcoin i innych kryptowalut, zasady są nieco inne niż w przypadku zwykłej waluty. Zasadniczo musisz kupić kryptowalutę za dolary amerykańskie lub inną kryptowalutę, taką jak bitcoin lub Ethereum. Tworzysz konto online i otrzymujesz „portfel”, do którego przelewasz prawdziwe pieniądze, aby kupić swoją kryptowalutę. Strony internetowe, takie jak Coinbase, ułatwiają przeprowadzanie tych transakcji i naprawdę jest to o wiele mniej skomplikowane, niż się wydaje.

4. Ochrona siebie jest ważna

Podobnie jak w przypadku wszelkich transakcji finansowych, kupowanie kryptowaluty w ICO może być trudne, a nawet niebezpieczne, chociaż to drugie jest zwykle drobnym problemem, ponieważ firmy te są zwykle bardzo godne zaufania. Jednak zanim kupisz swoją kryptowalutę, spójrz na prospekt firmy. Dowiedz się, kto jest właścicielem firmy, czy będziesz mieć udział w firmie, czy tylko walutę lub tokeny i czy waluta jest już rozwinięta. Może się zdarzyć, że firma jest na początkowych etapach i szuka pieniędzy tylko na rozwój waluty. Oto kilka rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim kupisz swoją kryptowalutę.

5. Nie ma potrzeby martwić się o legalność kryptowalut

Źródło: CoinDesk

Kryptowaluty są rzeczywiście legalne w Stanach Zjednoczonych i wielu innych krajach. Ich legalność różni się w zależności od kraju; na przykład są one zasadniczo zakazane w Chinach. Niemniej jednak, ponieważ zasady rządzące tymi kryptowalutami mogą się nieznacznie różnić w zależności od lokalizacji, dobrym pomysłem jest zapoznanie się z zasadami i przepisami obowiązującymi w Twoim kraju. I jak zawsze, szukaj ludzi, którzy chcą pozyskać inwestorów. Najlepszymi narzędziami do tego jest kierowanie się zdrowym rozsądkiem i badanie zasad obowiązujących w miejscu zamieszkania.

6. Istnieje wiele powodów ich popularności

Jeśli nadal jesteś trochę nieufny co do kupowania kryptowalut, pamiętaj tylko o niektórych powodach, dla których są one tak popularne w dzisiejszych czasach. Po pierwsze, nie ma banku centralnego zarządzającego podażą pieniądza; w związku z tym oczekuje się, że waluta wzrośnie na wartości. Następnie technologia używana do zarządzania kryptowalutą nazywana jest blockchainem i sprawia, że ​​każda transakcja jest bezpieczniejsza niż standardowe systemy płatności. Istnieją inne zalety, ale te dwie wydają się być ważne dla wielu osób korzystających z tej formy płatności.

7. Uzyskanie niezbędnych informacji jest łatwe


Niezależnie od tego, czy chcesz dowiedzieć się, jak kupować bitcoiny lub inne dostępne kryptowaluty, możesz zacząć w wielu miejscach. Innymi słowy, gdy będziesz gotowy do zakupu swojej kryptowaluty, dostępnych jest mnóstwo zasobów, w tym miejsca takie jak Coinbase, Robinhood, Coinmama, Square Cash i wiele innych. Rzeczywiście, ze względu na ogromną popularność kryptowalut, takich jak bitcoin i Ethereum, możesz zacząć kupować swoje monety na wiele sposobów. Wszystko, co musisz zrobić, to poszukać tego w Internecie, aby dowiedzieć się, co zrobić najpierw.

Przedstawiony obraz: quoteinspector.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector