The State of Blockchain za 5 lat (feat.) Josip Heit

blockchain

Blockchain nie przyciągał zbytniej uwagi, dopóki cena Bitcoina nie osiągnęła parytetu z ceną złota. To był początek pierwszego instytucjonalnego strachu przed przegapieniem technologii blockchain (FOMO) w 2017 roku. Wiele firm włączyło blockchain, a fascynujące i intrygujące przypadki użycia, które nastąpiły później, przyciągnęły zainteresowanie gigantów instytucjonalnych, takich jak IBM, Microsoft, JPMorgan, Accenture.

Od tego czasu blockchain znalazł coraz więcej przypadków użycia w prawie wszystkich aspektach ludzkiego życia. Technologia ta może pozbyć się pośredników, astronomicznie poprawić przejrzystość procesów biznesowych, poprawić bezpieczeństwo, obniżyć koszty operacji i poprawić efektywność transakcji biznesowych na całym świecie..

Josip Heit

„Im więcej osób twierdzi, że blockchain jest stosunkowo nową technologią, tym bardziej przenika procesy biznesowe jako technologia korporacyjna” powiedział prezes zarządu GSB Gold Standard Banking Corporation AG, Josip Heit.

Josip Heit jest znanym zwolennikiem technologii blockchain, który zmienił oblicze nowoczesnej branży płatniczej. Oportunista znajduje możliwości, nawet jeśli obecnie sytuacja nie wygląda tak, jakby stwarzała taką okazję. Pierwsi przedsiębiorcy w każdej branży zawsze mają większe korzyści, a branża blockchain nie była wyjątkiem.

Według Heita każda branża, która ceni prywatność i bezpieczeństwo klientów, nieuchronnie przejdzie na blockchain lub stanie w obliczu ryzyka zbędności w ciągu najbliższych pięciu lat.

Potencjały tkwiące w branży blockchain są nieograniczone. Przestrzeń ta została uznana za jeden z najszybciej rozwijających się sektorów w minionych i obecnych dziesięcioleciach. Według MarketWatch, globalny rynek blockchain osiągnął w 2017 roku 708 milionów dolarów i jest przewiduje się, że w 2024 r. osiągnie 60,7 mld USD.

Wśród nieograniczonych zastosowań tej technologii są trzy intrygujące sposoby, w jakie blockchain zmieni oblicze świata biznesu.

  • Tokeny niezamienne (NFT)

Niezamienialny token to wybrany typ tokena kryptograficznego, który reprezentuje coś unikalnego. W związku z tym tokeny niewymienialne nie są wzajemnie zamienne. Z drugiej strony zwykłe waluty cyfrowe są zamienne i można je łatwo przenosić. NFT są powszechnie używane do przechowywania znacznie bardziej złożonych i szczegółowych informacji.

Zastosowanie NFT można zaobserwować przy tworzeniu, zarządzaniu i przenoszeniu praw do rzeczywistych aktywów w sposób bezpieczny i przejrzysty. 

Dokumenty wydawane przez rząd, takie jak akty urodzenia, rejestry majątkowe, akty małżeństwa, wyniki z zajęć żywieniowych i prawa jazdy i inne, mogą być tokenizowane za pośrednictwem NFT.

Konsumenci w handlu detalicznym mogą używać blockchain do testowania autentyczności dóbr luksusowych. Cyfrowe przedmioty, towary lub bilety można łatwo przechowywać jako NFT w łańcuchach bloków.

Według Josipa Heita, prezesa zarządu w Karatbars, wraz z przyjęciem NFT w nadchodzących latach, osobom fizycznym i rządom będzie łatwo udowodnić, że nieruchomości są prawnym właścicielem. Znikną trudności związane z brakującymi dokumentami dotyczącymi gruntów.

  • Zarządzanie tożsamością i prywatność danych

Pojawienie się internetu przyniosło astronomiczny wzrost liczby kradzieży tożsamości i cyberataków, które wniknęły głęboko w strukturę naszej cyberprzestrzeni. Blockchain wprowadza nową formę weryfikacji tożsamości na pierwszy plan w celu ochrony informacji użytkowników.


zarządzanie tożsamością

Źródło: Saviynt

Niezależna tożsamość umożliwiłaby użytkownikom utrzymanie pojedynczej tożsamości cyfrowej na wielu platformach przy jednoczesnym wyborze określonych szczegółów, które chcą udostępnić publicznie.

To jest przyszłość prywatności. Użytkownicy nie będą już na łasce brokerów danych i centrów gromadzenia danych. To podejście do zarządzania tożsamością radykalnie zmieni obecną gospodarkę cyfrową, w której dane osobowe były dotychczas towarem.

Wielka Brytania wydała podobno około 3,3 miliarda euro na procesy zarządzania tożsamością w 2014 roku. Oprócz korzyści, jakie blockchain przynosi zwykłemu użytkownikowi, może również zmniejszyć wydatki rządowe..

Dzięki systemowi zarządzania tożsamością blockchain dane związane z Know-Your-Customer (KYC) i Anti-Money-Laundering (AML) będą mogły być przenoszone z jednego banku do drugiego w opłacalny sposób, bez narażania bezpieczeństwa.

  • Zastosowanie inteligentnych kontraktów w procesach biznesowych

Inteligentna umowa to kod przeznaczony do zdalnego inicjowania, sprawdzania lub wykonywania kontraktu lub umowy. Inteligentne kontrakty umożliwiają zawieranie zaufanych transakcji biznesowych bez udziału stron trzecich, które mogłyby negatywnie wpłynąć na proces.

inteligentny kontrakt

Źródło: TheCryptonomist

System ten nie tylko eliminuje wysokie opłaty pobierane przez strony trzecie, ale także eliminuje uprzedzenia, a także czynniki ludzkie i ostatecznie zapewnia wyższy stopień przejrzystości. Heit twierdzi, że inteligentne kontrakty szybko stają się cyfrowymi prawnikami XXI wieku.

Ostatnie przemyślenia na temat stanu blockchain za 5 lat

Chociaż istnieje wielu krytyków blockchain i kryptowalut, ta przestrzeń nadal znajduje zastosowania w różnych branżach. To ciekawe, jak kraje takie jak Chiny, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Singapur rywalizują obecnie o to, kto będzie liderem w erze gospodarki cyfrowej i technologii blockchain.

To sygnalizuje masowe przyjęcie technologii blockchain. Wcześniej niż później blockchain powstanie i zdobędzie długo oczekiwaną uwagę i zainteresowanie, na jakie zasługuje. 

Wyróżniony obraz: naaim.org

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector