Top 10: Dowiedz się, czy handel kryptowalutami w Twoim kraju jest legalny

legalny handel kryptowalutami w Twoim kraju

Legalność kryptowalut różni się w zależności od ustawodawstwa każdego kraju. Aby dowiedzieć się, czy handel kryptowalutami w Twoim kraju jest legalny, czytaj dalej ten artykuł.

Stany Zjednoczone

Stany Zjednoczone generalnie wspierają handel kryptowalutami, mimo że kilka agencji rządowych pracuje nad zapobieganiem wykorzystywaniu nielegalnych transakcji Bitcoin. Wiele znanych firm akceptuje płatności w kryptowalutach, a nawet rynki instrumentów pochodnych w USA zaczęły zyskiwać status prawny.

Wytyczne dotyczące Bitcoin są wydawane nieprzerwanie od 2013 r., Sieć Egzekwowania Przestępstw Finansowych Departamentu Skarbu USA (FinCEN). Handel kryptowalutami jest legalny w USA i podlega opodatkowaniu przez Urząd Skarbowy (IRS).

Legalne kryptowaluty w Stanach Zjednoczonychcoinlist.me

Kanada

Kanada ma również przychylne podejście do kryptowalut, takich jak BTC do CAD, i wdraża środki zapobiegawcze przeciwko praniu pieniędzy przy użyciu kryptowalut.

Kanadyjska agencja podatkowa (CRA) sklasyfikowała kryptowaluty jako towar, stwierdzając na swojej stronie internetowej, że „można używać walut cyfrowych do kupowania towarów i usług w Internecie oraz w sklepach akceptujących waluty cyfrowe. Możesz także kupować i sprzedawać cyfrową walutę na otwartych giełdach, zwanych walutami cyfrowymi lub giełdami kryptowalut ”. Jednak kryptowaluty, w tym Bitcoin, nie są uważane za prawny środek płatniczy w Kanadzie; „Tylko dolar kanadyjski jest uważany za oficjalną walutę w Kanadzie”.

Transakcje kryptograficzne są również opodatkowane w zależności od tego, czy dana osoba prowadzi działalność kupna, czy też chce używać monet tylko do celów inwestycyjnych.

news.bitcoin.com

Zjednoczone Królestwo

Wielka Brytania nie uznaje kryptowalut za prawny środek płatniczy, ale zezwala na handel aktywami cyfrowymi. Wszystkie giełdy kryptograficzne działające w kraju muszą mieć licencje z domeny Financial Conduct Authority (FCA) – chociaż niektóre firmy kryptograficzne mogą zamiast tego korzystać z licencji elektronicznej.

W 2019 roku FCA rozpoczęła aktualizację swoich wytycznych dotyczących kryptowalut, a szereg konsultacji dotyczących regulacji kryptograficznych ma zostać wydany pod koniec roku.

Handel kryptowalutami podlega również podatkom od zysków kapitałowych, a podatek ten podlega karze za każdy zysk uzyskany za pośrednictwem kryptowaluty.

Financial-Conduct-Authority-LondonIndependent.co.uk

Australia

Jeśli mieszkasz w obszarze Wspólnoty Narodów, prawdopodobnie handel kryptowalutami w Twoim kraju jest legalny. Australia jest jednym z tych krajów, które pozwalają swoim mieszkańcom na legalny handel, wydobywanie lub kupowanie kryptowalut.

Wszystkie giełdy kryptowalut w kraju, takie jak Niezależna rezerwa są zobowiązani do zarejestrowania się w AUSTRAC (Australian Transaction Reports and Analysis Centre) i wdrożenia programu AML / CTF „w celu ograniczenia ryzyka prania pieniędzy oraz identyfikacji i weryfikacji tożsamości swoich klientów”. Aby działać, giełdy australijskie są również zobowiązane do zgłaszania podejrzanych transakcji i prowadzenia ewidencji takich działań.

Australia-bitcoinccn.com

Korea Południowa

Korea Południowa jest jednym z najlepszych centrów kryptograficznych w Azji, posiadającym mnóstwo giełd i przepisów przyjaznych dla kryptowalut.

Rząd oświadczył, że tylko transakcje kryptowalut mogą być dokonywane przy użyciu rachunków bankowych na prawdziwe nazwisko („system kont na prawdziwe nazwisko”) i że giełdy w Korei Południowej muszą mieć umowy z bankami dotyczące handlu kryptowalutami.

Osoby niepełnoletnie i obcokrajowcy, niezależnie od kraju zamieszkania, nie mogą handlować kryptowalutami w kraju.

Zyski wynikające z transakcji kryptowalutowych podlegają opodatkowaniu zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych, ale istnieją transakcje sinusowe z bitcoinami, które są zwolnione z podatku VAT.

Prawna kryptowaluta w Korei Południowejfinance.yahoo.com

Luksemburg

Kryptowaluty nie mają żadnych szczególnych przepisów w Luksemburgu, chociaż jego rząd bardzo wspiera aktywa cyfrowe w porównaniu z innymi krajami.

Minister finansów Pierre Gramegna stwierdził, że kryptowaluty powinny być „akceptowane jako środek płatności za towary i usługi”.

Giełdy kryptowalut w Luksemburgu są regulowane przez Commission de Surveillance du Secteur Financier (CSSF), który był jednym z pierwszych krajowych podmiotów finansowych w UE, które zaoferowały licencję na handel kryptowalutami. Bitstamp był pierwszą firmą kryptograficzną, która otrzymała licencję w 2016 roku, co umożliwia giełdzie również oferowanie swoich usług innym państwom członkowskim UE.

Transakcje kryptograficzne nie podlegają podatkowi dochodowemu, dopóki nie zostaną zbyte, a transakcje kryptograficzne są zwolnione z podatku VAT.

luxemburg-cryptonews.livecoinwatch.com

Japonia

Jeśli mieszkasz w Japonii, handel kryptowalutami w Twoim kraju jest legalny. Kraina wschodzącego słońca znana jest z najbardziej postępowego podejścia i przepisów dotyczących kryptowalut na świecie. Dlatego 10% całkowitego ruchu handlowego z giełd kryptowalut pochodzi z Japonii.

W 2017 roku kraj uznał aktywa kryptowalutowe za prawny środek płatniczy zgodnie z ustawą o usługach płatniczych. Transakcje kryptograficzne mają również jasne wytyczne podatkowe dla inwestorów, ze stawkami podatkowymi 15% -55%.

Giełdy kryptowalut muszą być zarejestrowane w FSA, aby mogły działać, a uzyskanie licencji może zająć do sześciu miesięcy, ponieważ wymagania dotyczące cyberbezpieczeństwa i AML / CFT są bardzo rygorystyczne.

Utworzono również organ samoregulacyjny, The Japanese Virtual Currency Exchange Association (JVCEA), aby doradzać giełdom, które nie mają jeszcze licencji, i promować zgodność z przepisami..

Japonia-kryptowalutacoinrevolution.com/

Szwajcaria

Mimo że Szwajcaria nie jest częścią strefy euro, jest w dużej mierze częścią strefy kryptowalut. Obecnie Zug mieści wiele start-upów i firm opartych na łańcuchu bloków, takich jak ShapeShift.io, Bancor, ConsenSys i Xapo.

Kantony Zug i Lucerne wydały własne wytyczne dotyczące opodatkowania bitcoinów w dokumentach niemieckojęzycznych w 2017 roku.

Crypto Valley jest znana jako krypto-raj podatkowy dla inwestorów, co nie jest zaskakujące, dlaczego tak wielu inwestorów i firm przenosi się do tego kraju.

Oprócz wspierania handlu kryptograficznego, kraj wydał również przepisy dotyczące tokenów wydanych przez ICO.

Kryptowaluty w Szwajcarii są legalneicopresident.com

Malta

Rząd tego małego wyspiarskiego kraju ma ogólnie nastawiony pro-nastawienie do kryptowalut i bitcoinów, a premier stwierdził nawet, że kryptowaluty reprezentują „nieuniknioną przyszłość pieniądza”.

Malta najwyraźniej nie ma żadnych podatków od handlu kryptowalutami ani innych transakcji.

Kraj wprowadził również rachunek za wirtualną walutę, który służyłby jako ramy dla ICO, a także poinformowano, że rząd planuje wydać własną kryptowalutę „w kontrolowanych ramach, które umożliwiłyby organom regulacyjnym testowanie możliwych kontroli i prawodawstwa dla technologia.”

Kryptowaluta na Malciewelcome-center-malta.com

Gibraltar

Jeśli pochodzisz z śródziemnomorskiego Gibraltaru, wiedz, że handel kryptowalutami w Twoim kraju jest legalny.

Kraj wydał licencje dla firm ICO i FinTech, a także obowiązują przepisy dotyczące opodatkowania kryptowalut, stawka jest stała na poziomie 10% od 2011 r..

Spółka zależna Gibraltar Stock Exchange, Gibraltar’s Digital Asset Exchange, oferuje również ubezpieczenie aktywów kryptograficznych, które są obsługiwane na jej platformie.

Krypto Gibraltarnews.bitcoin.com

Jeśli jesteś mieszkańcem jednego z wyżej wymienionych krajów, możesz teraz bezpiecznie handlować kryptowalutami, wiedząc, że taka działalność jest legalna.

Wyróżniony obraz: stockhax.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me