Tron vs Cardano: Porównanie kryptowalut w 2020 roku

Tron vs Cardano

Tron i Cardano to dwa dobrze znane projekty kryptograficzne, a dziś będziemy porównywać dwie monety w naszym porównaniu Tron vs Cardano.

Co to jest Cardano?

logo CardanoCardano (ADA) to blockchain trzeciej generacji (z Bitcoin to blockchain pierwszej generacji, a Ethereum to blockchain drugiej generacji). Jest wyjątkowy w przestrzeni kryptowalut, ponieważ został opracowany przy użyciu filozofii naukowej i recenzowanych badań akademickich.

Cardano zostało stworzone przez Charlesa Hoskinsona, an Ethereum współzałożycielem i został opracowany przez japońską firmę – EMURGO we współpracy z IOHK w 2015 r. Natywna kryptowaluta platformy, ADA, została wydana w 2017 r., a pierwsza warstwa miała ustalony limit 45 milionów monet.

Jeremy Wood i Hoskinson założyli IOHK (Input Output Hong Kong), firmę zajmującą się badaniami i rozwojem „zaangażowaną w wykorzystywanie innowacji typu peer-to-peer w łańcuchu bloków do tworzenia dostępnych usług finansowych dla wszystkich”.

EMURGO to firma, która „rozwija, wspiera i inkubuje przedsięwzięcia komercyjne, które chcą zrewolucjonizować swoje branże za pomocą technologii blockchain”. Firma dostarcza większość funduszy na badania IOHK.

Kryptowaluta ADA została opracowana w celu obsługi szybkich i bezpiecznych transakcji, a także wdrażania inteligentnych kontraktów.

Co to jest Tron?

logo tron ​​pngTron to zdecentralizowany protokół oparty na łańcuchu bloków, który ma na celu zapewnienie platformy do bezpłatnego publikowania treści, a także technologii rozproszonej pamięci masowej.

Projekt został stworzony przez Justina Sun, założyciela Peiwo, popularnej chińskiej aplikacji społecznościowej z milionami użytkowników.

Protokół umożliwia użytkownikom swobodne publikowanie, przechowywanie i posiadanie danych, a ich zawartość jest opłacana w TRX, natywnym krypto tej platformy.

TRX został uruchomiony w 2017 roku jako token ERC-20, ale w czerwcu 2018 roku blockchain uruchomił własną sieć główną i dokonał migracji wszystkich tokenów w swoim zastrzeżonym łańcuchu.

Sun jest dobrze połączony z Alibabą i Ripple, a także został przedstawiony w „30 Under 30” Forbesa dla Azji. Założyciel Tron słynie z wytrwałej aktywności online na Twitterze i mediach społecznościowych, gdzie pisze religijnie o wszystkim, co dotyczy Tron..

Nawet jeśli jego taktyka szumu nie jest akceptowana przez wielu z branży kryptograficznej i społeczności, udaje mu się stworzyć szum dla nadchodzących projektów i ogłoszeń.


Tron vs Cardano: statystyki

Tron zajmuje obecnie 12. miejsce według kapitalizacji rynkowej wynoszącej 951226769 USD, z 24-wolumenowym obrotem w wysokości 1.151.241.784 USD. Obecna cena TRX wynosi 0,014265 USD. Podaż cyrkulacyjna dla TRX wynosi 66.682.072.191 TRX z całości 99.281.283.754 TRX.

Cardano zajmuje obecnie 13. miejsce według kapitalizacji rynkowej wynoszącej 935 401 060 USD, z 24 obrotami w wysokości 30 994 032 USD. Obecna cena ADA wynosi 0,036078 USD. Podaż w obiegu dla ADA wynosi 25 927 070 538 ADA z łącznie 31 112 483 745 ADA.

Jeśli chodzi o ranking, ADA i TRX są bardzo zbliżone, chociaż możemy zauważyć, że pod względem dziennego wolumenu handlu, TRX jest bardziej handlowany.

Tron vs Cardano: technologia i konsensus

TVMBlockchain firmy Tron obsługuje program TVM (Tron Virtual Machine), który jest w zasadzie wersją Ethereum Virtual Machine (EVM) firmy Tron. TVM to lekka maszyna oparta na Turing Complete, która również implementuje koncepcję przepustowości, aby zapobiec przeciążeniu sieci.TRON wykorzystuje mechanizm konsensusu Delegated Proof of Stake lub DPoS.

DPoS jest zdecentralizowanym mechanizmem konsensusu, który nie wymaga wydobywania, w którym posiadacze właścicieli TRX grają i głosują na „super przedstawiciela”, który jest producentem bloków w łańcuchu blokowym TRON, a przedstawiciele, którzy nie wykonują swojej pracy, tracą swoją pozycję.

Cardano jest oparty na odmianie protokołu Delegated Proof of Stake o nazwie Ouroboros, który jest reklamowany jako jedyny protokół PoS o matematycznie sprawdzonych zabezpieczeniach.

Ouroboros został opracowany przez naukowców z Uniwersytetu w Edynburgu, University of Connecticut, IOHK i Tokyo Institute of Technology.

Interesariusze ADA mogą również „głosować i wybierać” przedstawicieli, których zadaniem jest wykonywanie dla nich potwierdzeń blokowych.

Podczas gdy z zewnątrz Cardano i Tron wydają się pracować zarówno nad konsensusem DPoS, Cardano włożyło więcej wysiłku w wypracowanie własnego, unikalnego konsensusu. To sprawia, że ​​ADA jest zwycięzcą w porównaniu protokołu Cardano vs Tron.

Cardano vs Tron: Prognozy na 2020 rok

logo CardanoOdkąd Cardano pojawiło się na rynku, jego zespół programistów poczynił znaczne postępy. Inwestorzy uważają, że dzięki wielu planom dotyczącym mapy drogowej Cardano będzie w stanie osiągnąć poziom 1 USD w 2020 r.

ADA jest unikalną kryptowalutą, ponieważ jej kod został napisany od podstaw przy użyciu języka programowania Haskell, a także posiada własny algorytm Proof of Stake, Ouroboros. Te funkcje sprawiają, że jest bezpieczniejszy niż inne kryptowaluty PoS i DPoS.

2020 oczekuje, że ADA wyda aktualizację Goguen, która umożliwi funkcjonalność inteligentnych kontraktów. Carando zamierza również zaprojektować maszynę wirtualną o nazwie IELE, która zmieni strukturę przyszłych projektów blockchain.

logo tronTRON wywołał kontrowersje i skandale w świecie kryptowalut z różnych powodów. Projekt został oskarżony o plagiatowanie zarówno ich białej księgi, jak i kodu (rzekomo z Ethereum), a ostatnio współzałożyciel TRON zganił projekt za zbytnią scentralizację.

Okazało się również, że 27 najlepszych reprezentatywnych węzłów ma ponad 170 milionów głosów TRX, z których większość jest kontrolowana przez TRON.

Twórcy TRON zaplanowali swoją mapę drogową z 10-letnim wyprzedzeniem, co budzi pewne obawy o to, w jaki sposób zespół będzie w stanie osiągnąć swoje cele.

Tron skupił się na staniu się platformą Dapp, a liczba programistów i aplikacji w ekosystemie wciąż rośnie.

Analitycy poczynili niedźwiedzie prognozy dla Tron w 2020 roku, nie spodziewając się, że przekroczy on 0,02 USD.

Tron vs Cardano: Werdykt

Z technicznego punktu widzenia Cardano ma bardziej złożony zespół, który składa się z ekspertów w zakresie rozwoju i kodowania, co zapewnia powolny, ale stały postęp w swoim projekcie.

Firma Tron jest bardziej aktywna pod względem obecności w Internecie, bardziej zaangażowana w społeczność.

Uwaga: ten post został pierwotnie opublikowany 3 listopada 2018 r. I został całkowicie zaktualizowany pod kątem kompletności i prawdziwości treści w dniu 7 stycznia 2020 r..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector