W ten sposób koronawirus może wpływać na bitcoiny | Dlatego

koronawirus

Podczas gdy rynek kryptowalut przeżywa obecnie wzrost cen, koronawirus również szybko zwiększył liczbę ofiar. Ale w jaki sposób ten nowy szczep wirusa może wpłynąć na kryptowalutę numer jeden, Bitcoin?

Inwestorzy obawiają się, że rozprzestrzenianie się koronawirusa będzie miało głęboki wpływ na główne gałęzie przemysłu z Chin, takie jak produkcja, materiały, towary konsumpcyjne, a także kryptowaluty..

Bitcoin zdołał osiągnąć nowy roczny szczyt, nadal wykazując oznaki zwyżkowe, ponieważ chińska giełda odnotowała gwałtowny spadek po ponownym otwarciu po przedłużonej przerwie w Księżycowy Nowy Rok.

Wiele krajów wdrożyło kilka drastycznych środków, ale w szczególności Chiny, aby zatrzymać lub przynajmniej spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa.

Oznacza to, że wiele firm stosuje środki ostrożności, takie jak poproszenie ludzi o pracę zdalną w celu zminimalizowania kontaktu człowieka z człowiekiem, ponieważ wirus jest przenoszony przez substancje występujące w organizmie podczas kichania i kaszlu. Kraje ograniczają również dostęp do samolotów i innych środków transportu na swoich granicach, a niektóre nawet całkowicie wstrzymują wszystkie loty z Chin.

Dzięki tym środkom mogą wystąpić pewne efekty, które wcześniej czy później znajdą odzwierciedlenie w cenie Bitcoin. Oto kilka sposobów, w jakie koronawirus może wpływać na Bitcoin.

koronawirus vs bitcoincryptoslate.com

Spadki wydobycia Blockchain

Oczywiste jest, że na całym świecie wystąpią straty gospodarcze, ponieważ Chiny są dużym producentem i producentem niektórych z największych przedsiębiorstw na rynku. Nawet gigant technologiczny Apple spodziewa się ogromnych strat w rozwoju. Starszy analityk wyjaśnił dalej, że „gdyby nie koronawirus, trwałość wyników w Chinach nie byłaby kwestionowana… (To) jest ważnym ryzykiem, które inwestorzy muszą monitorować”.

Wpłynie to również na małe i średnie przedsiębiorstwa, ponieważ przepływy pieniężne z zakupów klientów znacznie się zmniejszą.

Jednak wydobywanie kryptowalut nadal kontynuuje swoją działalność z niemal regularną wydajnością, ponieważ maszyny są głównie odpowiedzialne za ten proces.

Zakłady górnicze nie potrzebują dużej liczby pracowników, co w teorii nie powinno tak mocno wpływać na proces wydobywczy. Chociaż było kilka farm górniczych, które miały opóźnienia w nowych wysyłkach chipów komputerowych i materiałów eksploatacyjnych, zakłady nauczyły się dostosowywać i nadal funkcjonować zgodnie z normalnymi parametrami.

Jeśli będzie więcej ograniczeń wprowadzonych z powodu koronawirusa, takie braki prawdopodobnie wpłyną na wszystkie aspekty wydobycia, ponieważ firmy nie będą w stanie zaktualizować maszyn i części sprzętowych.

Według BTC.top, 4 lutego dyrektor generalny Jiang Zhuoer zamknął jedną ze swoich farm wydobywczych z odległego regionu w Chinach, ponieważ z powodu wybuchu epidemii został zmuszony do wyłączenia wszystkich maszyn górniczych. MicroBT, producent sprzętu kryptograficznego, również ogłosił, że opóźnia dostawy.


Ponieważ energia elektryczna i zasoby wydobywcze są mniej kosztowne w obszarach Xinjiang, Mongolii Wewnętrznej, Junnanie i Syczuanie, Chiny są jednym z ogromnych rynków dla górników bitcoinów.

Według badań TokenAnalyst, 5 największych firm wydobywczych ma swoje siedziby w Chinach i razem kontrolują 50% całej mocy obliczeniowej w sieci Bitcoin.

Bitmain i Canaan Creative to czołowi główni producenci chipów górniczych w Chinach, przy czym ten pierwszy jest odpowiedzialny za 66% światowego sprzętu do kopania kryptowalut.

Z powodu epidemii wirusa Bitmain, Canaan i MicroBT opublikowały publiczne powiadomienia na swojej stronie internetowej, w których ogłosili wstrzymanie usług posprzedażnych, stwierdzając, że wznowią działalność 10 lutego..

kopalnia bitcoinówtrendmicro.com

Anulowanie wydarzeń kryptograficznych

Wiele wydarzeń i konferencji ze świata kryptowalut i blockchain również przesunęło swoje początkowe daty. Najważniejsze wydarzenia, takie jak niTROn2020 w Seulu, Hong Kong Blockchain Week 2020 i Token2049 opóźnili datę rozpoczęcia.

Konferencja kryptograficzna TOKEN2049, która miała rozpocząć się w dniach 17-18 marca i odbywać się w Hongkongu, została przełożona na październik, powołując się na wirusa jako główny problem.

„W ciągu ostatnich tygodni uważnie monitorowaliśmy globalne wydarzenia związane z koronawirusem. Podczas gdy Hongkong dobrze radzi sobie z sytuacją i podjął rygorystyczne środki ostrożności, aby powstrzymać wszelkie potencjalne skutki, panuje niepewność ”- ogłosili organizatorzy wydarzenia.

W poście podano, że miejsce i harmonogram wydarzenia pozostaną takie same, mimo że data została przesunięta. Nowi prelegenci już się zgłosili, co oznacza, że ​​agenda może ulec zmianie.

DeFiner, startup zajmujący się pożyczkami kryptograficznymi, również odwołał swoją wycieczkę po 10 miastach dla inwestorów z powodu koronawirusa.

Ponadto najlepsza giełda kryptowalut, Binance, cofnęła wydarzenie Binance Blockchain Week Vietnam, które początkowo miało odbyć się w dniach 29 lutego do 4 marca w Ho Chi Minh City w Wietnamie..

„W Binance priorytetowo traktujemy zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich podczas naszych wydarzeń, a pośród tego globalnego zagrożenia zdrowia publicznego zobowiązaliśmy się postępować właściwie i chronić potencjalnych uczestników przed zagrożeniami dla zdrowia związanymi z zgromadzeniami publicznymi. W związku z tym musimy odłożyć to wydarzenie ”- napisali przedstawiciele giełdy 3 lutego.

Binance nie podało nowych terminów swojego wydarzenia.

Obniżona trudność wydobycia

wydobywanie kryptowalutmasterdc.com

Nastąpiło spowolnienie trudności wydobycia, co wskazuje, że górnicy nie byli w stanie zdobyć nowego zaktualizowanego sprzętu do wydobycia. Podejrzewa się, że jest to bezpośredni skutek kwarantanny nałożonej przez chińskie władze, która uniemożliwiła producentom sprzętu górniczego produkcję i wysyłkę sprzętu..

Trudność wydobycia polega na mocy obliczeniowej potrzebnej do rozwiązania równań matematycznych, aby górnik mógł wydobyć nowy blok i otrzymać nagrodę w postaci Bitcoin. Trudność wydobycia została skorygowana 11 lutego, o 0,52 procent wyższa niż 2 tygodnie temu. To przedstawia znaczny spadek w stosunku do poziomów wzrostu z 28 i 14 stycznia, które wyniosły odpowiednio 4,67 i 7,08 procent.

Trudność wydobywania bitcoinów jest zaprogramowana tak, aby dostosowywać się do obciążenia blokującego co mniej więcej dwa tygodnie, w zależności od tego, ile mocy obliczeniowej jest w sieci. Im więcej górników jest w sieci, tym trudność rośnie, a kiedy górnicy opuszczają sieć, trudność spada.

„Wielu górników wycofuje starsze maszyny wydobywcze i kupuje nowe i mocniejsze modele w miarę zbliżania się do zmniejszenia o połowę” – powiedział współzałożyciel i dyrektor generalny firmy DeFiner zajmującej się pożyczkami kryptowalut, Jason Wu.

Według Wu, farmy górnicze zaczęły modernizować stare maszyny, takie jak Bitmain’s Antminer S7 i S9 od drugiej połowy 2019 r..

„Wybuch mógł opóźnić przejście i przyczynić się do powolnego wzrostu trudności wydobywczych” – stwierdził Wu.

Prognozy cen bitcoinów

Region Azji i Pacyfiku jest obecnie domem dla dwudziestu z 50 największych giełd kryptowalut i stanowi prawie 40% transakcji Bitcoin, które zostały przetworzone w pierwszej połowie 2019 roku, ujawniły dane Chainalysis. Firma badawcza stwierdziła również, że większość giełd ma swoją siedzibę w Chinach.

Dyrektor generalny międzynarodowych specjalistów finansowych deVere Group, Nigel Green, uważa, że ​​podczas epidemii wirusów Bitcoin będzie walutą z przewagą, a nie fiat.

„Trwająca wzrostowa trajektoria ceny bitcoinów koreluje z rozprzestrzenianiem się koronawirusa” – zauważył.

„Im więcej indywidualnych przypadków zostanie zidentyfikowanych, tym więcej krajów na całym świecie zostanie dotkniętych, a im większy wpływ na tradycyjne rynki finansowe, tym wyższa cena bitcoina”.

przewidywanie cen bitcoinówpixabay.com

Analityk z Chicago, JH Winterburn, również widzi potencjalny wzrost dla Bitcoin, ponieważ na wykresie BTC przekroczył już poziom oporu 10000 USD.

„Reakcja rynku chińskiego wykracza daleko poza to, czego się spodziewano, gdy handel powrócił po przerwie na Księżycu” – stwierdził.

„Poważna i lokalna obawa zdrowotna prawie wyłącznie dla jednego kraju zawsze będzie miała potencjalnie niszczycielski wpływ na gospodarkę materiałową tego kraju – historia powtarzała nam to wiele razy”.

„Widzimy, że kilka dużych buy-inów na BTC w ciągu ostatnich kilku dni pochodziło z Chin, więc jest oczywiste, co się dzieje, ale widzimy również kruchość na rynku kryptowalut, która być może jest wspierana przez tę aktywność.

„Musimy pamiętać, że bitcoin zaczął budować się w kierunku hossy na kilka tygodni przed tym, jak świat zaczął poważnie traktować koronawirusa – a to sprawia, że ​​umieszczanie wszystkich swoich żetonów na BTC i powtarzanie szczytów z 2017 roku jest ryzykownym hazardem.”

„Wydarzenia takie jak koronawirus będą niestety bardziej„ normalne ”niż„ czarny łabędź ”w nadchodzących dziesięcioleciach” – powiedział dyrektor generalny Flipside Crypto, Dave Balter. „Wpływ na określone branże będzie odczuwalny, ale stanie się częścią nowej normy”.

Bitcoin nadal kosztuje ponad 10000 USD, obecnie na poziomie 10176,92 USD w momencie pisania tego tekstu, ze spadkiem o 1,08% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Końcowe przemyślenia

Jeśli epidemia koronawirusa będzie miała konsekwencje dla ceny Bitcoin, nadal jest przedmiotem debaty. Niektórzy spekulują, że to wydarzenie wpłynie na wzrost kryptowalut, podczas gdy inni nie widzą silnych korelacji z innymi aktywami.

Wyróżniony obraz: niezależny

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector