Wartość netto Vitalika Buterina rośnie, gdy ETH osiąga rekordowe poziomy

Wartość netto Vitalika Buterina

Vitalik Buterin to nazwa, o której warto wspomnieć w opisie branży kryptowalut. Słynie z kierowania zespołem, który stworzył Ethereum, drugą co do wielkości kryptowalutę pod względem kapitalizacji rynkowej po Bitcoinie. Nie tylko to, jest to popularny altcoin i wielu uważa go za alternatywę dla Bitcoina. Z tego powodu nie jest zaskakujące, że entuzjaści kryptowalut są zainteresowani wartością netto Vitalika Buterina.

Uruchomiony w 2013 roku Ethereum firmy Buterin bardzo szybko się rozwinął, stając się platformą numer jeden dla inteligentnych kontraktów i dapps. Chociaż przyczyniło się to ogromnie do rozwoju przestrzeni z wieloma różnymi przypadkami użycia badanymi w sieci Ethereum, doprowadziło to również do nieznośnych opłat transakcyjnych, szczególnie wraz z pojawieniem się DeFi. Doprowadziło to do aktualizacji sieci do Ethereum 2.0 w 2020 roku. Porozmawiamy o tym więcej za chwilę.

Vitalik Buterin Net Worth

forbes.com

Buterin bez wątpienia pomógł rozwinąć kryptowalutę i przestrzeń blockchain dzięki projektowi Ethereum. Jest także jednym z tych o największej wartości netto w kosmosie. W styczniu Forbes zgłoszone że stał się jednym z miliarderów powstałych podczas ostatniej pompy Bitcoin, która podniosła cenę do ponad 41000 USD. Warto zauważyć, że Buterin bardziej interesuje się technologią blockchain jako nauką niż inwestorem. Raport Forbesa mówi, że wartość netto Vitalika Buterina wynosi około 360 milionów dolarów w kryptowalutach.

Wynika to głównie z jego zapasów ETH, czyli podobno 330000 monet. Wielu pomyślałoby, że to niewielka ilość monet dla współzałożyciela Ethereum, biorąc pod uwagę, że Satoshi Nakamoto, twórca Bitcoina, wziął dla siebie milion z 21 milionów monet. Bez wątpienia interes Buterina polega na opracowaniu technologii, która napędza projekt Ethereum 2.0.

Ethereum 2.0

cybavo.com

Przestrzeń kryptowalut od dawna oczekiwała premiery Ethereum 2.0. Jest to aktualizacja, która pomoże poprawić skalowalność sieci Ethereum i jej ogólną wydajność. Nastąpi to w szczególności poprzez zmniejszenie opłat transakcyjnych. Jedną z najważniejszych cech projektu jest jednak obstawianie ETH.

Jest to możliwe dzięki przejściu Ethereum z sieci Proof-of-Stake. Innymi słowy, górnicy nie są już potrzebni. Nowe monety nie muszą być wydobywane, ale mogą być wręczane jako nagroda dla tych, którzy stawiają na swoje aktywa, aby zabezpieczyć sieć.

Aspekt obstawiania spotkał się z dużą akceptacją ze strony użytkowników Ethereum. Pierwszy etap uruchomienia Ethereum 2.0 miał miejsce 1 grudnia 2020 r. Od tego czasu do połowy stycznia 2021 r. W sieci postawiono Ethereum o wartości ponad 3 miliardów dolarów. Jeśli stawia na swoje ETH, jak wielu innych posiadaczy aktywów, istnieje możliwość, że wartość netto Vitalika Buterina znacznie wzrośnie w 2021 r..

Ethereum osiąga rekordowe poziomy

quoteinspector.com

Ethereum znajduje się w czołówce wyników rynkowych od końca 2020 roku, podobnie jak Bitcoin. Chociaż wielu uważa, że ​​ETH podąża za trendami cenowymi Bitcoina, to trwające sztuczki cenowe mogą wynikać z czegoś więcej niż tylko podążania ścieżką Bitcoina. Kryptowaluty generalnie zyskują na wartości wraz ze wzrostem zaangażowania sieci.

Postawienie miliardów dolarów na ETH w sieci jest prawdopodobnie głównym czynnikiem wpływającym na cenę, a także wykorzystanie DeFi i inteligentnych kontraktów oraz infrastruktury dapps. Analitycy kilkakrotnie wspominali o przewartościowaniu Ethereum. Wynika to z infrastruktury, którą można znaleźć w sieci.

Kryptowaluta kosztuje obecnie 1707,37 USD po przekroczeniu rekordowego poziomu w 2017 roku, który wyniósł nieco ponad 1400 USD. Analitycy spodziewają się, że Ethereum będzie nadal rosnąć i może złamać 2 dolary,000 w 2021 r., co oznacza, że ​​wartość netto Vitalika Buterina wzrośnie. Podobnie jak w przypadku Bitcoina, ten wzrost cen może być napędzany przez ciągłe kupowanie aktywów przez Skalę szarości. Nawiasem mówiąc, jest to wiodący na świecie zarządzający aktywami cyfrowymi. Tylko w zeszłym tygodniu Grayscale kupiła Ethereum o wartości 76 milionów dolarów, podczas gdy w 2020 roku kupiła połowę wszystkich nowo wybitych ETH.

Są jednak wschodzący konkurenci, z których jednym jest Tron. Blockchain Tron wyszedł z Ethereum w 2018 roku i został skrytykowany za posiadanie zbyt wielu funkcji Ethereum. Jak można się domyślić, był to głównie inteligentny kontrakt i platforma dapp, podobnie jak Ethereum. Ponieważ DeFi nadal rozwija się na Ethereum, Tron zintensyfikował swoją grę, aby włączyć tokeny DeFi na swojej platformie.


Założyciel Tron wielokrotnie chwalił się, że Tron wkrótce wyprzedzi Ethereum jako centrum DeFi i inteligentnych kontraktów. Głównym punktem sprzedaży firmy Tron są niskie opłaty transakcyjne, co stanowi ogromną ulgę od stale rosnących opłat Ethereum. W tej chwili WrappeBTC i WrappedETH, dwa najczęściej używane tokeny DeFi, są dostępne na Tron. Oznacza to, że to tylko kwestia czasu, zanim duża liczba użytkowników Ethereum przeniesie się do Tron. Warto zauważyć, że TRX jest teraz wart około 0,03722 $.

Wniosek

Jeśli wartość netto Vitalika Buterina wzrośnie w 2021 r., Ethereum musi przyspieszyć swoją grę, a zwłaszcza wkrótce pracować nad skalowaniem sieci, w przeciwnym razie prześcigną ją konkurenci tacy jak Tron. Poziom zaangażowania sieci w użytkowników odgrywa kluczową rolę w poprawie wartości, a tym samym ceny kryptowaluty, ale Ethereum może być na skraju utraty tego.

Jedynym powodem, dla którego niektórzy użytkownicy trzymają się na razie Ethereum, może być to, że odpowiedni zamiennik nie jest jeszcze dostępny. Tron może wkrótce stać się odpowiednią opcją o znacznie większej skalowalności, a to tylko kwestia czasu, zanim Ethereum straci na znaczeniu. Nadszedł czas, aby aspekt poprawy skalowalności w Ethereum 2.0 wszedł w pełni w życie, aby uratować przyszłość ETH.

Wyróżniony obraz: forklog.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector