WhatToMine – najlepsze kryptowaluty, których nie można wydobyć

Wszyscy entuzjaści kryptowalut wiedzą, czym jest algorytm wydobywczy i whattomine jest i co robi. Proces wydobywania obejmuje weryfikację transakcji i generowanie nowych bloków, czyli nowej monety, a algorytm staje się z czasem trudniejszy, aby dostosować średni czas generowania.

Ale jest kilka kryptowalut, których nie można wydobyć, wielu z was może się zastanawiać, co to jest, ale to jest na późniejszy artykuł. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się niektórym z bardziej popularnych altcoinów, którym brakuje zachęty do wydobywania, ale są one nadal cenne.

Marszczyć

Ripple nie został stworzony, aby działać jak zwykła moneta. Został zaprojektowany do wykorzystania przez instytucje w systemie bankowym, a nie indywidualnych użytkowników, w celu przyspieszenia transakcji transgranicznych i ponoszenia niższych opłat.

XRP, rodzima waluta platformy Ripple, nie może być wydobywana i nie ma górników. Transakcje są sprawdzane na prywatnym łańcuchu blokowym, aby zapewnić niezawodność i szybkość.

Ale dlaczego właściwie nie możesz wydobywać XRP? Cóż, pierwszym powodem jest to, że wszystkie monety Ripple zostały stworzone i zarządzane przez jedną firmę, a mianowicie Ripple Labs. Mimo że zaprzeczają, że mają pełną kontrolę nad monetą, co wywołało wiele kontrowersji dotyczących tego aspektu.

Do tej pory powstało 100 miliardów XRP, a tylko 41 miliardów jest obecnie w obiegu. W przeciwieństwie do Bitcoina, który ma rosnącą podaż w obiegu z maksymalnej podaży wynoszącej 21 milionów, całkowita podaż Ripple nie może zostać zmodyfikowana, ponieważ wszystkie monety, które kiedykolwiek istnieją, zostały wstępnie wydobyte.

XRP to druga w rankingu moneta pod względem kapitalizacji rynkowej 13 000 110 726 USD, której aktualna cena wynosi 0,316764 USD..

Gwiezdny

Stellar blockchain ma rodzimą walutę o nazwie Stellar Lumens, XLM, której również nie można wydobywać. Kiedy platforma została uruchomiona, utworzono całkowity limit 100 miliardów XLM. Innym sposobem generowania nowego Stellara jest mechanizm inflacyjny, który ma stałą stopę 1% rocznie. Nowe monety są emitowane co tydzień i rozprowadzane w systemie głosowania.

Fundacja Rozwoju Stellar jest organizacją non-profit, która reguluje dystrybucję Stellars.

Stellar osiąga zdecentralizowane porozumienie, korzystając z własnego zastrzeżonego algorytmu konsensusu o nazwie Stellar Consensus Protocol (SCP), który wykorzystuje kwora / węzły do ​​osiągnięcia porozumienia.

XLM zajmuje siódmą pozycję pod względem kapitalizacji rynkowej, którą szacuje się na 1948363405 USD, a obecnie jest sprzedawany po 0,101850 USD za sztukę.

Cardano


Cardano to kolejna kryptowaluta, która nie korzysta z konsensusu „Proof of Work” w procesie generowania monet. Zamiast tego wykorzystuje ich zastrzeżony algorytm Proof of Stake o nazwie The Ouroboros. Kiedy nowy blok zostanie zwolniony, żadne nowe monety ADA nie zostaną wydane.

Jednak nadal istnieje proces wydobywczy, który jest zaangażowany w proces generowania, a opłaty transakcyjne nadal są naliczane „górnikom”. Kontynuujmy więc WhatToMine i zobaczmy, jak się sprawy mają.

Górnicy są w rzeczywistości interesariuszami, czyli węzłami wydobywczymi, które lokują fundusze. Wszyscy interesariusze są zobowiązani do wyboru lidera automatu, który jest jedynym podmiotem, który jest w stanie zwolnić blok.

Każdy slot reprezentuje 20 sekund, co oznacza, że ​​blok jest publikowany w odstępie 20 sekund. Lider automatu jest wybierany przez interesariuszy dla każdego gniazda.

ADA ma kapitalizację rynkową na poziomie 1113758 798 USD i jest wyceniana na 0,042957 USD, zajmując 11 miejsce.

EOS

EOS to moneta niemożliwa do wydobycia, która wykorzystuje delegowany protokół Proof of Work do dystrybucji blokowej i konsensusu. Protokół zapewnia, że ​​wszyscy właściciele monet w sieci mogą wybrać producenta bloku.

Nowe bloki są publikowane po ukończeniu 21 rund. Liczba bloków, które twórca może zwolnić, zależy od liczby głosów, które otrzymał od właścicieli monet.

EOS był początkowo oparty na łańcuchu blokowym Ethereum, ale w 2018 roku uruchomił własną sieć główną, a następnie tokeny EOS ERC-20 zostały zamienione.

EOS zajmuje 5 miejsce ze względu na swój limit 2199769,490 USD, obecnie sprzedawany na 2,43 USD.

NEO

NEO to kolejna kryptowaluta, której nie można wydobyć. Po ukończeniu jej rozwoju twórcy wstępnie wydobyli 100 milionów monet.

Blockchain NEO wykorzystuje protokół Proof of Stake do dystrybucji swojego NEO w sieci. W dłuższej perspektywie konsensus jest również rozpowszechniany.

Platforma ma również inny token oprócz NEO, który nazywa się GAS, ten ostatni token jest przyznawany jako nagroda dla tych, którzy stawiają monety NEO. GAZ służy do regulowania opłat transakcyjnych w sieci.

Większość kryptowalut PoS wymaga, aby użytkownik miał cały czas otwarty portfel, aby otrzymać nagrody w postaci stawek, ale nie w przypadku NEO. Użytkownicy twierdzili, że ich portfele z obstawionym NEO mogą produkować GAZ, który można wypłacać co 5 minut.

NEO zajmuje 17 miejsce ze względu na swoją kapitalizację rynkową w wysokości 497 960 833 USD i cenę transakcyjną 7,66 USD za tę monetę polecaną przez Whattomine?.

ODROBINA

Całkowita podaż IOTA została ograniczona do 2779530283 monet. Wszystkie monety zostały wybite w fazie ICO i podobnie jak Ripple, jedynym sposobem na uzyskanie IOTA jest zakup na giełdzie lub bezpośrednio od firmy. IOTA to projekt stworzony w celu nawiązania komunikacji między maszynami podłączonymi do Internetu Rzeczy (IoT).

Jego podstawowa technologia, Tangle, to nowa struktura danych, która działa przy użyciu skierowanego grafu acyklicznego zamiast łańcucha bloków. Aby dokonać płatności w tej nietypowej rozproszonej księdze, musisz zweryfikować dwie inne płatności innych użytkowników.

MIOTA zajmuje 13. miejsce w rankingu ze względu na pułap 818 027 285 USD i wartość 0,294304 USD.

Ostatnie przemyślenia na temat wydania whattomine

W kryptowalutach zachęty do wydobywania są tym, co sprawia, że ​​górnicy weryfikują transakcje i prowadzą sieć.

Ale jak pokazały nam niektóre kryptowaluty, istnieją inne sposoby utrzymania konsensusu i motywacji użytkownika w sieci, takie jak obstawianie lub opracowywanie solidnego przypadku użycia danej monety. W następnym artykule zobaczymy dokładnie WhatToMine, więc bądź na bieżąco.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector