Wskazówki dotyczące przygotowania podatków na 2020 rok

podatki

Dzień podatkow. Może nie jest to Twój ulubiony dzień w roku, ale nadal jest to ważny dzień, o którym należy pamiętać, jeśli chcesz uniknąć konfliktów z IRS (Internal Revenue Service). A jeśli jesteś początkującym, zgłaszanie podatków może być jedną z najbardziej zagmatwanych i frustrujących czynności.

W tym artykule omówimy kilka wskazówek, które pomogą Ci przygotować podatki na 2020 rok.

Planować naprzód

Źródło: unsplash.com

Myślenie z wyprzedzeniem jest łatwiejsze do powiedzenia niż do zrobienia, zwłaszcza jeśli chodzi o przygotowywanie podatków. Ale siadanie i planowanie, kiedy będziesz przygotowywać i składać podatki, może mieć znaczenie. Może pomóc obniżyć poziom stresu i dać czas na rozwiązanie wszelkich problemów, które możesz napotkać, gdy zaczniesz wypełniać formularze podatkowe.

Daj sobie czas na przygotowanie się, planując, kiedy zaczniesz wypełniać formularze podatkowe. Możesz to zrobić na tygodnie lub miesiące wcześniej przed terminem podatkowym (możesz też chcieć to odznaczyć).

Nawet jeśli wcześniej skończysz przygotowywać podatki, będziesz mieć przynajmniej jedną rzecz mniejszą do zmartwienia.

Zachowaj porządek

Źródło: pixabay.com

Równie ważne jak planowanie jest utrzymanie porządku.

Jeśli pracowałeś dla pracodawcy, prawdopodobnie otrzymałeś pocztą dokument znany jako Formularz W-2. Ten przydatny kawałek papieru jest zapisem całkowitych zarobków zarobionych w pracy oraz kwoty podatku potrąconego z Twoich wypłat (zarówno stanowych, jak i federalnych). Ten dokument jest czymś, co chcesz mieć pewność, że zachowasz go do celów podatkowych.

Przechowywanie tego w bezpiecznym miejscu do późniejszego wykorzystania jest koniecznością. Jeśli wiesz, gdzie znaleźć ten dokument, zaoszczędzisz sobie kłopotów, próbując go po prostu znaleźć, gdy zaczniesz wypełniać formularze podatkowe. Podobnie przechowuj inne ważne dokumenty podatkowe, które otrzymujesz w bezpiecznym miejscu.

Jeśli jesteś samozatrudniony, chcesz śledzić swoje dochody i archiwizować Formularz 1040 lub 1040-SR. Dodatkowo będziesz musiał płacić podatki kwartalnie za pomocą Formularz 1040-ES.

Zrozum terminologię

Źródło: pexels.com

Terminologia podatkowa może być myląca podczas przygotowywania podatków. Zastanów się, czy poświęcić trochę czasu na zdefiniowanie i zrozumienie, co oznaczają określone słowa i wyrażenia, które często pojawiają się w formularzach podatkowych. Na przykład, oto kilka często używanych haseł, które prawdopodobnie zobaczysz:

  • Skorygowany dochód brutto
  • Kredyt na dziecko
  • Odliczenia (omówimy to w następnej sekcji)
  • Zależny
  • Dochód brutto
  • Wstrzymanie

Rozumiejąc takie słowa, będziesz lepiej przygotowany podczas wypełniania i składania formularzy podatkowych. Aby dowiedzieć się więcej o często używanych terminach podatkowych, zapoznaj się z tym stronie internetowej.


Śledź odliczenia

Źródło: pixabay.com

IRS daje Ci możliwość skorzystania z pojedynczego standardowego odpisu lub wyszczególnienia swoich potrąceń. Jeśli kiedykolwiek przekazałeś darowiznę na rzecz organizacji charytatywnej lub spędziłeś trochę czasu w szpitalu z powodu choroby, rozważ zachowanie swoich rachunków. Dlaczego? Ponieważ możesz ubiegać się o te pozycje jako odliczenia od podatków, obniżając kwotę podlegającą opodatkowaniu od dochodu. Innymi słowy, obniżysz całkowitą kwotę płaconych podatków.

Istnieje wiele rodzajów pozycji podlegających odliczeniu od podatku, które można zgłosić w formularzach podatkowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie inne rzeczy możesz odliczyć lub chcesz dowiedzieć się więcej o odliczeniach podatkowych, możesz odwiedzić tę stronę internetową tutaj.

Rozważ użycie oprogramowania podatkowego

Źródło: pixabay.com

Może nie jesteś zainteresowany samodzielnym rozliczaniem podatków i wolałbyś, aby ktoś inny, kto wie, co robi, zrobił to za Ciebie (lub przynajmniej poprowadzi Cię przez proces). Możesz zatrudnić do tego księgowego podatkowego, ale jeśli chcesz tańszej opcji, rozważ skorzystanie z oprogramowania podatkowego.

Korzyści z używania oprogramowania podatkowego, takiego jak TurboTax, TaxAct lub H&R Block polega na tym, że wykonuje większość ciężkiej pracy za Ciebie. Prowadzi Cię również przez proces wypełniania i raportowania podatków, definiując skomplikowane terminy i sprawdzając dwukrotnie swoją pracę. Te systemy oprogramowania umożliwiają elektroniczne rozliczanie podatków, eliminując konieczność przesyłania formularzy papierowych.

Jeśli zainwestowałeś w kryptowaluty, takie jak Bitcoin lub Ethereum, też jest oprogramowanie podatkowe od kryptowalut dostępne do zautomatyzowania wypełniania podatków.

Trzymaj się zeznań podatkowych przez trzy lata

Źródło: unsplash.com

Możesz pomyśleć, że kiedy skończysz rozliczać podatki i otrzymasz zeznanie podatkowe, możesz wyrzucić stare dokumenty do śmieci. Cóż, jeszcze tego nie rób!

IRS zaleca trzymanie się twoich rejestrów podatkowych przez około trzy lata. Powinieneś to zrobić w przypadku, gdy IRS przeprowadzi audyt pod kątem potencjalnych oszustw, nawet jeśli było to przypadkowe. A jeśli nigdy nie zamierzasz kłamać na temat swoich podatków w IRS, nadal dobrze jest przechowywać swoje dokumenty podatkowe przez trzy lata.

Uwzględnienie zeszłorocznych zeznań podatkowych i innych dokumentów może również pomóc w zapamiętaniu rzeczy, które mogłeś przeoczyć, składając podatki. Będzie również służyć jako przewodnik po tym, jak wypełniłeś podatki. Dlatego zalecamy korzystanie z oprogramowania podatkowego (lub oprogramowania do obsługi kryptowalut dla inwestorów kryptowalutowych), ponieważ będzie ono śledzić dokumenty z poprzednich lat do wykorzystania w przyszłości.

Mamy nadzieję, że w jakiś sposób Ci to pomoże. Pamiętaj, że zdobycie przewagi jest kluczem do przygotowania się na podatki w 2020 roku! Nie czekaj do „sezonu podatkowego”. Powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector