Wyjaśnienie Altcoins: opisy 30 najpopularniejszych monet w 4 zdaniach

altcoiny

Obecnie istnieje łącznie ponad 7000 kryptowalut. Mają one różne funkcje i są zbudowane tak, aby pełnić określone role we wprowadzaniu technologii blockchain do rzeczywistych aplikacji, gdy użytkownicy wchodzą w interakcję z kryptowalutami.

Wszystkie kryptowaluty są klasyfikowane jako tokeny lub monety. Podczas gdy monety takie jak Bitcoin mają własne łańcuchy bloków i są używane głównie do płatności, tokeny są zbudowane na innych łańcuchach bloków i są wykorzystywane do kilku celów. W tym artykule podamy krótkie opisy 30 wybranych altcoinów. To są:

1. Ethereum (ETH)

logo ethereum

Ethereum (ETH) to druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, stworzona przez wiele osobowości kryptowalutowych, w tym Vitalika Buterina, Gavina Wooda i założyciela Cardano – Charlesa Hoskinsona. ETH jest używany w łańcuchu blokowym Ethereum do interakcji z inteligentnymi kontraktami i DApps zbudowanymi w sieci. Sieć Ethereum obsługuje kilka innych kryptowalut znanych jako kryptowaluty ERC20. Jak dotąd ETH jest jednym z najlepiej działających altcoinów.

2. Tether (USDT)

Tether (USDT) jest trzecią co do wielkości kryptowalutą po tym, jak wyparła XRP. Należy do klasy altcoinów znanych jako stablecoiny. Tether był liderem w swojej klasie przez kilka lat, aż do niedawna, kiedy zaczął tracić dominację. Jest emitowany głównie na warstwie Omni Layer łańcucha blokowego Bitcoin i jest powiązany z dolarem amerykańskim, co sprawia, że ​​jego cena jest stosunkowo stabilna, stąd nazwa.

3. Ripple (XRP)

Ikona marszczyć

XRP to natywna kryptowaluta używana w sieci płatności Ripple znanej jako RippleNet. Sieć Ripple jest rozproszoną księgą i jedną z najlepszych sieci, które ułatwiają przekazy pieniężne za granicę. XRP jest obecnie czwartą co do wielkości kryptowalutą po Tether. Od czasu awarii po rekordowo wysokiej cenie z 2017 r. Z trudem odzyskuje się, ale pozostaje jednym z najgorszych.

4. Bitcoin Cash (BCH)

Logo gotówki Bitcoin

Bitcoin Cash (BCH) to kryptowaluta, która wyszła z Bitcoin podczas hardforków 2017. Został stworzony, aby służyć jako elektroniczna gotówka peer-to-peer, co zdaniem jego zwolenników było oryginalnym pomysłem stojącym za Bitcoin. BCH ma mniejsze opłaty transakcyjne i przetwarza transakcje szybciej niż Bitcoin, ale Bitcoin nadal jest najpopularniejszą ze wszystkich kryptowalut. Podobnie jak Bitcoin, ma ograniczoną podaż 21 milionów monet.

5. Binance Coin (BNB)

Binance Coin (BNB) został uruchomiony w ramach Initial Coin Offering (ICO) w 2017 roku. Chociaż pierwotnie został uruchomiony jako kryptowaluta ERC20, został później zamieniony na BEP2 BNB i teraz działa w łańcuchu Binance. Istnieje 200 milionów BNB i nie są one wydobywane, ponieważ Blockchain wykorzystuje mechanizm konsensusu bizantyjskiej tolerancji błędów (BFT). BNB jest obecnie jedną z najlepszych monet w 2020 roku.

6. Chainlink (LINK)

ogniwo łańcucha

Chainlink (LINK) to jeden z altcoinów, który znalazł się w pierwszej dziesiątce kryptowalut w 2020 roku. Jest to natywny token dla zdecentralizowanej sieci Chainlink Oracle. LINK ma na celu wypełnienie luki między inteligentnymi umowami a rzeczywistymi danymi. Jest to jeden z altcoinów, który zdaniem analityków ma duży potencjał jako inwestycja, chociaż ostatnio spadł.


7. Crypto.com Coin (CRO)

CRO jest jednym z nowych członków pierwszej dziesiątki kryptowalut. Został uruchomiony w 2016 roku przez giełdę kryptowalut – Crypto.com, aby przyspieszyć globalne przejście na kryptowalutę. Jest to jeden z najlepiej prosperujących altcoinów w trzecim kwartale 2020 r. I ogólnie po tym, jak szybko awansował i dołączył do pierwszej dziesiątki. Giełda Crypto.com ma siedzibę w Hongkongu i obsługuje sieć Crypto.com.

8. Litecoin (LTC)

Litecoin to jeden z najwcześniejszych altcoinów powstałych po Bitcoinie. Często jest opisywany jako srebro dla złota Bitcoin ze względu na wiele wspólnych cech. Litecoin, stworzony przez Charliego Lee, miał poprawić niektóre słabości Bitcoina, takie jak powolne transakcje i wysokie opłaty. Jest również dość popularny wśród kupców, ponieważ wielu z nich akceptuje je jako płatność.

9. Cardano (ADA)

logo Cardano

Cardano jest dziesiątą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej. Założony w 2017 roku przez współzałożyciela Ethereum, Charlesa Hoskinsona, projekt Cardano ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa, przejrzystości i uczciwości. ADA to natywny token łańcucha blokowego, który zyskał popularność nawet wśród kupców. Wizją Hoskinsona jest uczynienie ADA numerem jeden kryptowaluty w przyszłości poprzez wprowadzenie masowej adopcji poprzez rzeczywiste przypadki użycia kryptowaluty.

10. Moneta USD (USDC)

USDC to stablecoin uruchomiony we wrześniu 2018 roku jako „cyfrowy pieniądz w erze cyfrowej”. Podobnie jak Tether (USDT), jest powiązany z dolarem amerykańskim, a każda moneta jest zabezpieczona dolarem trzymanym w skarbcu. USDC powstał jako cyfrowa gotówka dla bezgotówkowego społeczeństwa, w które stopniowo zmienia się świat. Konsorcjum stojące za USDC twierdzi, że jest to idealne rozwiązanie do płatności akceptantów w postaci cyfrowej gotówki.

11. EOS (EOS)

EOS to natywny token dla EOS Blockchain, który został wprowadzony na rynek w czerwcu 2018 r. Obecnie kosztuje około 2,66 USD i ma kapitalizację rynkową w wysokości 2489 353 150 USD. Głównym celem EOS jest zapewnienie skalowalności innym łańcuchom bloków poprzez zwiększenie liczby transakcji na sekundę. Sami założyciele wyznaczyli cel na poziomie 1 miliona transakcji na sekundę dla łańcucha bloków.

12. Tron (TRX)

logo tron ​​png

Tron to natywny token używany w łańcuchu blokowym Tron, który koncentruje się na budowaniu i wdrażaniu inteligentnych kontraktów. Założony przez Justina Sun, który jest obecnym dyrektorem generalnym, Tron został początkowo uruchomiony na łańcuchu blokowym Ethereum przed migracją do własnego łańcucha blokowego w 2018 roku. TRX jest obecnie 16. największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej. Istnieje 100 miliardów TRX z ponad 70 miliardami w obiegu.

13. Monero (XMR)

Monero (XMR)

Monero należy do klasy kryptowalut znanych jako monety prywatności. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że w przeciwieństwie do Bitcoin można ich używać do przeprowadzania w pełni anonimowych transakcji. Zespół Monero stworzył go z myślą o prywatności i ochronie użytkowników jako głównym celu ochrony użytkowników przed śledzeniem. XMR zajmuje obecnie 15 miejsce na liście największych kryptowalut z prawie 18 milionami monet w obiegu.

14. Tezos (XTZ)

Moneta Tezos PNG

Tezos to kolejna sieć blockchain, która specjalizuje się w inteligentnych kontraktach. Chociaż brzmi to jak Ethereum, istnieją pewne cechy projektu Tezos, które go wyróżniają. Struktura zarządzania siecią jest taka, że ​​członkowie społeczności głosują za wprowadzeniem jakichkolwiek ulepszeń, co sprawia, że ​​hardfork jest mało prawdopodobny. Warto wspomnieć, że Tezos używa pewnego rodzaju Proof of Stake zwanego „pieczeniem”, który różni się od wszystkiego innego.

15. Neo (NEO)

Moneta NEO png

Neo blockchain został stworzony z myślą o jednym – aby położyć podwaliny pod przyszły internet. Moneta NEO jest natywnym tokenem używanym w łańcuchu bloków i jest wykorzystywana w ekosystemie NEO. NEO zachęca również programistów do tworzenia inteligentnych kontraktów i DApps w łańcuchu bloków. Unikalną cechą łańcucha bloków jest jego stale ewoluujący ekosystem, który sprawia, że ​​jego znaczenie jest ponadczasowe.

16. Lumenów gwiazdowych (XLM)

gwiezdne lumenów logo png

Stellar to otwarta sieć, która ułatwia transfer wartości i przechowywanie. Podobnie jak Ripple, z którego odszedł jej współzałożyciel Jed McCaleb, płatności transgraniczne są płynne i tanie. Głównym celem Stellar jest wykorzystanie swojego natywnego tokena, Lumens, do łączenia kryptowalut i walut fiducjarnych, aby ułatwić przenoszenie wartości między nimi. Ciekawostką w Stellar jest szybkość i niski koszt jego transakcji.

17. NEM (XEM)

Logo NEM

NEM (New Economic Movement) to dwuwarstwowy blockchain wprowadzony na rynek w 2015 roku. W przeciwieństwie do konwencjonalnie wydobywanych kryptowalut, rodzima waluta – XEM jest „zbierana” przez system znany jako Proof of Ważność (POI). Posiadacze XEM, którzy uczestniczą w programie, są określani na podstawie liczby posiadanych monet, co nadaje im „znaczenie”. NEM obsługuje wiele ksiąg i przetwarza wywołania API za pośrednictwem systemu NEM Smart Asset.

18. VeChain (VET)

logo monety vechain

VeChain to łańcuch dostaw oparty na technologii blockchain. Uruchomiona w 2016 r. Sieć ma na celu rozwiązywanie problemów związanych z łańcuchem dostaw za pomocą rozproszonego zarządzania i technologii Internetu rzeczy (IoT). VeChain wykorzystuje dwa tokeny, VET i VTHO, aby zwiększyć wydajność, identyfikowalność i przejrzystość łańcuchów dostaw. Ekosystem obniża również koszty związane z tymi procesami i zapewnia większą kontrolę indywidualnym użytkownikom.

19. IOTA (MIOTA)

Ikona IOTA

IOTA to rozproszona księga, podobnie jak Ripple, ale nawet lepsza, ponieważ w rzeczywistości jest to blockchain. Jednocześnie nie jest to konwencjonalny blockchain, który wiąże się z ograniczeniami, takimi jak opłaty. Technologia IOTA znana jako Tangle to system węzłów, które potwierdzają transakcje w sposób zwiększający prędkość i zapobiegający zatorom. Celem sieci jest ułatwienie w przyszłości transakcji między urządzeniami IoT.

20. Dash (DASH)

Dash logo png

Dash to skupiona na płatnościach sieć blockchain założona w 2014 roku, kiedy została rozwidlona z Litecoin. Sieć ma dwupoziomowe, motywowane węzły i zdecentralizowane zarządzanie projektami (Masternodes). Natywna waluta DASH jest używana w celu ułatwienia natychmiastowego rozliczania płatności za pośrednictwem usługi InstantSend, a PrivateSend oferuje opcję prywatnych transakcji. DASH stał się bardzo popularny w krajach takich jak Wenezuela, gdzie hiperinflacja wpłynęła na waluty.

21. Ethereum Classic (ETC)

Ikona klasycznej-Ethereum

Ethereum classic to rozwidlenie oryginalnego łańcucha blokowego Ethereum, które pojawiło się w wyniku hardfork w 2016 roku. Podobnie jak Ethereum, pozwala programistom budować dapsy do działania w technologii blockchain, ale podobnie jak Boitcoin nie jest własnością nikogo. Głównym celem jej stworzenia było uczynienie budowania dappów możliwie najłatwiejszym i jak najbardziej elastycznym. ETC w rodzimej walucie zajmuje 33. miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej.

22. Zcash (ZEC)

Zcash

Zcash to zdecentralizowana kryptowaluta skoncentrowana na prywatności, uruchomiona w 2016 roku przez Zooko Wilcox-O’Hearn i oparta na protokole Zerocoin. Sieć daje użytkownikom możliwość korzystania z transakcji chronionych lub przezroczystych. Zamiast publikować szczegóły transakcji Zcash, używany jest dowód wiedzy o zerowej wiedzy zwany zk-SNARKs, aby upewnić się, że wszystkie transakcje są legalne. Kryptowaluta ZEC jest obecnie 27 pod względem wielkości wg CoinMarketCap zaszeregowanie.

23. Ontologia (ONT)

Ontology to sieć blockchain, która jest zarówno rozproszoną księgą, jak i systemem inteligentnych kontraktów. Jego publiczne łańcuchy bloków można dostosować do różnych rzeczywistych zastosowań, ponieważ sieć jest znana jako dostawca wysokowydajnych publicznych łańcuchów bloków. Podobnie jak Dash, sieć wykorzystuje podwójne tokeny, ONT i ONG. Moneta ONT może być używana do obstawiania w konsensusie, podczas gdy ONG jest tokenem użytkowym używanym do usług sieciowych

24. Binance USD (BUSD)

binance-usd-busd-logo

Binance USD to stablecoin wspierany przez USD, który został uruchomiony 5 września 2019 r. W celu połączenia stabilności dolara z technologią blockchain. Jest zatwierdzony i w pełni regulowany przez Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork (NYDFS). Ze względu na swoją względną stabilność może być używany do dokonywania płatności online za towary i usługi. BUSD zajmuje 31. miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej na CoinMarketCap.

25. Dogecoin (DOGE)

Dogecoin_Logo

Dogecoin to widelec Litecoin stworzony w 2013 roku jako zabawna kryptowaluta z mniej ścisłym naciskiem naukowym, jak widać w Bitcoin. Moneta została stworzona przez Billy’ego Markusa i Jacksona Palmera na podstawie popularnego internetowego memu „doge”. Ciekawostką na temat Doge jest to, że amerykański miliarder Elon Musk wielokrotnie pisał na Twitterze, że jest to jego ulubiona kryptowaluta. Był też kiedyś prezesem przez kilka godzin.

26. Podstawowy token uwagi (BAT)

Podstawowy żeton uwagi

Basic Attention Token (BAT) to zdecentralizowana giełda reklam o otwartym kodzie źródłowym, zbudowana na platformie Ethereum. Głównym celem jest przywrócenie kontroli nad reklamami w ręce internautów. BAT służy do nagradzania użytkowników przeglądarki Brave, która koncentruje się na prywatności. Użytkownicy mogą wykorzystać swoje nagrody, aby dać napiwek twórcom treści za ich treści w Internecie.

27. BitTorrent (BTT)

BitTorrent

BitTorrent Token to największy zdecentralizowany protokół na świecie z ponad 1 miliardem użytkowników. Firma została przejęta przez firmę Blockchain Tron w 2019 roku, a jej prezesem jest Justin Sun. Protokół BitTorrent wykorzystuje swój token TRC-20 BTT do tokenizacji zdecentralizowanego protokołu udostępniania plików. Tron i BitTorrent współpracują, aby stworzyć zdecentralizowany Internet bez barier w udostępnianiu treści.

28. 0x (ZRX)

0x-zrx-logo

0x to protokół zapewniający płynność w wymianie tokenów peer-to-peer w sieci Ethereum. Oferuje również infrastrukturę do budowy inteligentnych kontraktów, z których znane jest Ethereum. Token ZRX umożliwia użytkownikom 0x udział w podejmowaniu kluczowych decyzji dotyczących aktualizacji sieci poprzez głosowanie. Posiadacze mogą również obstawiać swoje pule animatorów rynku ZRX, aby zdobywać nagrody w ETH.

29. Zilliqa (ZIL)

Ziliqa została zaprojektowana, aby zapewnić skalowalność sieci kryptowalut. Osiąga się to poprzez proces zwany sharding, w którym transakcje są dzielone na mniejsze bity, aby górnicy mogli je łatwo przetworzyć. Zwiększa to liczbę transakcji, które mogą być przetwarzane jednocześnie. Zespół Zilliqa przewiduje, że dzięki tej metodzie szybkość transakcji może być nawet 1000 razy większa niż w przypadku Ethereum.

30. Augur (POWT)

augur-rep-logo

Augur jest używany na rynkach prognoz na protokole należącym do i obsługiwanym przez posiadaczy tokena reputacji opartego na Ethereum. Posiadacze tokena REP mogą go używać do obstawiania wyników różnych rzeczy, kupując akcje, które wspierają lub odrzucają określone wyniki. Nagrody są przyznawane na podstawie wyniku zakładu przy użyciu uczciwego, przejrzystego i zdecentralizowanego oprogramowania. REP jest obecnie 69 największą kryptowalutą.

Wniosek

Jeśli jesteś nowicjuszem w świecie kryptowalut i nie znasz tych altcoinów, teraz wiesz lepiej. Ponadto, być może byłeś w pobliżu od jakiegoś czasu, ale nie eksplorowałeś zbyt wiele, ten artykuł zawiera wystarczająco dużo informacji, aby zacząć, a jeśli widziałeś coś, co Cię interesuje, można przeprowadzić więcej badań, aby się z nimi zapoznać.

Wyróżniony obraz: forex.academy

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector