Wyjaśnienie górnictwa dysków twardych | Wszystko co musisz wiedzieć

wydobywanie dysków twardych

W dzisiejszym przewodniku wyjaśnimy, czym jest wydobywanie dysków twardych i jakie procesy są zaangażowane podczas tworzenia nowych kryptowalut za pomocą tej alternatywnej metody.

Co to jest wydobywanie kryptowalut?

Wydobywanie kryptowalut, czyli kopanie kryptowalut, to proces walidacji transakcji, które są dokonywane przy użyciu określonej kryptowaluty, zanim zostaną dodane do bloku cyfrowej księgi.

Kopacz kryptowalut weryfikuje autentyczność transakcji i aktualizuje blockchain transakcją. Cryptominers rywalizują o rozwiązywanie skomplikowanych równań matematycznych za pomocą kryptograficznych funkcji skrótu, ponieważ pierwszy górnik, który złamał kod, autoryzuje transakcję. W zamian za to otrzymuje niewielką ilość nowego krypto.

W zależności od protokołu wydobywczego, górnik będzie wymagał specjalistycznego sprzętu do przeprowadzania walidacji transakcji.

wydobywanie kryptowalut

usethebitcoin.com

Protokoły górnicze

Protokół blockchain, znany również jako metoda konsensusu, to system, który zarządza sposobem osiągania konsensusu i weryfikuje transakcje w sieci blockchain.

Istnieją różne typy protokołów, niektóre wymagają fizycznego sprzętu wydobywczego, podczas gdy wystarczy trzymać monety w aktywnym portfelu.

Dowód pracy

Proof of Work to protokół wydobywczy, który jest również używany przez kryptowaluty, takie jak Bitcoin, który wymaga dużej mocy wydobywczej w celu obliczenia algorytmów. Taki rodzaj wydobycia wymaga skonfigurowania fizycznych platform sprzętowych wykonanych z górników ASIC lub kart graficznych, w zależności od trudności wydobycia w sieci.

Dowód stawki

Proof of Stake nie wymaga fizycznego sprzętu; zamiast tego produkuje nowe monety poprzez stakowanie, proces, w którym użytkownicy sieci trzymają swoje monety i zostawiają włączony komputer. Nagrody za obstawianie to nowe monety generowane przy minimalnej mocy obliczeniowej.


Dowód zdolności

Proof of Capacity to algorytm konsensusu, który zamiast używać obliczeń ASIC do weryfikacji transakcji, wykorzystuje dyski twarde i pamięć masową. Dlatego ten model konsensusu jest używany do wydobywania dysków twardych.

Ten system wydobywczy składa się z dwóch części: wykreślania i wydobywania.

Plotting polega na wygenerowaniu losowego rozwiązania lub wykresu za pomocą algorytmu kryptograficznego Shabal, który jest następnie przechowywany na dysku twardym górnika. Wydobycie obejmuje górników rywalizujących o znalezienie rozwiązania, a komukolwiek uda się je znaleźć jako pierwszy, wydobywa następny blok.

W ramach tego dowodu górnicy dzielą się wolnym miejscem na dysku, aby tworzyć nowe bloki wydobywcze i otrzymywać nagrodę za wydobycie.

Dowód przechowywania

Proof-of-Storage, znany również jako proof-of-space lub PoS, wykorzystuje wolne miejsce na dysku, takie jak PoC, ale ten protokół wykorzystuje wolne miejsce w pamięci do tworzenia zdecentralizowanej pamięci masowej w chmurze zamiast generowania nowych bloków.

W tym systemie przechowywania użytkownicy wynajmują swoje miejsce na dysku twardym innym użytkownikom, a właściciele przestrzeni dyskowej mogą wydobywać kryptowalutę przy użyciu zasobów łańcucha blokowego. W przeciwieństwie do łańcuchów bloków PoC, łańcuchy bloków PoS zapewniają nagrody za wydobywanie kryptowaluty za pomocą miesięcznych płatności otrzymywanych z usług wynajmu powierzchni.

Oczywiście istnieje wiele innych protokołów wydobywczych, ale pokazaliśmy tylko te najpopularniejsze i ten, który jest odpowiedni dla naszego przewodnika.

Co to jest wydobywanie dysków twardych?

Wydobywanie dysków twardych to sposób generowania kryptowaluty przy użyciu dysków twardych. Kopacze dysków twardych nie wymagają jednostek przetwarzania grafiki, jak w przypadku wydobywania GPU lub górników ASIC do tworzenia nowych bloków w rozproszonej księdze. Zamiast tego metoda ta wykorzystuje zestaw dysków twardych.

Jeśli chodzi o konfigurację i konserwację, platformy górnicze HDD są oparte na innych zasadach niż tradycyjne farmy górnicze. Aby utworzyć farmę dysków twardych, będziesz potrzebować:

⦁ dyski twarde;

⦁ komputer;

⦁ wyświetlacz (monitor);

⦁ urządzenia wejściowe (klawiatura i mysz).

To, co odróżnia ten rodzaj wydobywania kryptowalut od innych, to fakt, że nie wymaga on żadnego potężnego procesora graficznego ani procesora centralnego (CPU).

Podstawowe cechy dysku twardego, które będą miały wpływ na wyniki wydobycia, to pojemność i wydajność dysku twardego. Kiedy używasz oddzielnego procesora graficznego, możesz również użyć wbudowanego procesora graficznego płyty głównej lub procesora do kopania z dyskiem twardym.

wydobywanie dysków twardych

steemit.com

Jak działa wydobywanie dysków twardych?

Konspiratorstwo

Plotting to proces wstępnego generowania bloków danych lub wykresów na dysku twardym. W porównaniu do wydobywania na GPU może to zająć więcej czasu, ale wymaga to wykonania tylko raz podczas wydobywania na dysku twardym.

Określ, kto otrzyma nagrodę

Po wstępnym wygenerowaniu wykresów będziesz musiał określić, kto otrzyma nagrodę za tworzenie nowych bloków danych. Podczas wydobywania solo jesteś odbiorcą nagrody. Jeśli wydobywasz z puli, odbiorcą nagrody jest adres portfela puli.

Górnictwo

Po wygenerowaniu wykresów i zapisaniu ich na dysku twardym możesz uruchomić oprogramowanie do wydobywania.

Oprogramowanie przeanalizuje Twoje dane i obliczy, ile czasu potrzeba na wygenerowanie aktualnego bloku danych. Gdy system zdecyduje o terminie, twój dysk twardy będzie bezczynny do momentu wygenerowania następnego bloku.

Najlepszą rzeczą w wydobywaniu dysku twardego jest to, że dysk twardy pozostaje bezczynny przez większość czasu, ponieważ liczba bloków pozostaje w większości taka sama, a analiza każdego bloku zajmuje tylko kilka sekund.

Zalety wydobywania dysków twardych:

⦁ nie musisz kupować drogich płyt głównych z dużą liczbą gniazd PCI;

⦁ nie musisz kupować drogich procesorów graficznych ani układów ASIC;

⦁ instalacja i konfiguracja oprogramowania jest prosta;

⦁ brak procesu konfiguracji sprzętu;

⦁ Dyski twarde wymagają mniej energii do przetwarzania nowych bloków niż inny sprzęt do kopania;

⦁ mniej ciepła, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania urządzeń chłodzących w celu utrzymania stabilnej temperatury sprzętu.

Wady wydobywania dysku twardego:

⦁ dyski twarde z drugiej ręki nie są łatwe do znalezienia;

⦁ żywotność dysków twardych wynosi około 10 000 godzin;

⦁ proces wydobywania zajmuje więcej czasu, aby wydobyć taką samą ilość monet, jaką można wydobyć za pomocą procesorów graficznych;

⦁ wydobywa się mniej monet niż w przypadku układów GPU.

Dlaczego nie skorzystać z dysku SSD?

Niektórzy mogą pomyśleć, że użycie dysku półprzewodnikowego (SSD) może przyspieszyć proces generowania bloków danych, ale wydajność urządzenia pamięci masowej nie wpływa na zysk z wydobywania dysku twardego.

SSD tylko szybciej zakończy początkowy proces kreślenia, ale wydobycie będzie nadal takie samo. Ponadto dyski SSD mają znacznie krótszą żywotność niż dyski twarde, a każdy gigabajt będzie miał wyższy koszt.

Kryptowaluty do wydobywania dysków twardych

Rozerwanie

rozerwanieBurst to krypto typu proof-of-capacity, które można wydobywać za pomocą zestawu dysków twardych o dużej pojemności. Wysokowydajne wydobycie można zapewnić, używając większej liczby dysków twardych, co w rezultacie przyniesie więcej korzyści z wydobycia.

Sia

logo-siacoinSia to platforma pamięci masowej w chmurze oparta na łańcuchu bloków, która oferuje usługi podobne do usług przechowywania w chmurze Dropbox, Amazon, Apple i Microsoft.

Użytkownicy Sia mogą wynajmować swoje wolne miejsce na dysku twardym innym użytkownikom, a przechowywane przez nich pliki są zaszyfrowane w systemie. Inteligentne kontrakty i algorytmy potwierdzające przechowywanie są używane do weryfikacji transakcji Sia i utrzymywania autentyczności plików.

Wniosek

Na tym kończymy nasz przewodnik po wydobywaniu dysków twardych. Mamy nadzieję, że podane przez nas informacje będą pomocne dla osób poszukujących alternatywnych metod generowania kryptowalut.

Wyróżniony obraz: prodatarecover.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector