Wyzwania związane z blockchainem i sposoby ich przezwyciężania

blockchain

Blockchain to jedna z szybko rozwijających się technologii na tym świecie. Jak każda inna technologia, blockchain wiąże się z kilkoma wyzwaniami i to jest powód jego powolnego wdrażania w wielu branżach. Istnieje kilka organizacji liderów i liderów biznesu, którzy są gotowi na przyjęcie tej technologii. Mimo to kilka zestawów wyzwań wymaga rozwiązania, ponieważ są one odpowiedzialne za powolne wdrażanie technologii.

Wyzwania związane z przyjęciem łańcucha blokowego

Blockchain jest zwykle reklamowany jako jedna z technologii, które mają zrewolucjonizować kilka branż, w tym sektor finansowy, opiekę zdrowotną itp. Jednak wiele problemów, takich jak brak standaryzacji, zagraża jego rozwojowi. Oto niektóre z głównych wyzwań, które mają wpływ na blockchain dla przedsiębiorstw i jego rozwiązania. Po pierwsze, blockchain ma swoje koszty środowiskowe.

Blockchain zwykle polega na szyfrowaniu, aby zapewnić swoje bezpieczeństwo i ustalić konsensus w danej sieci, która normalnie jest dystrybuowana. Oznacza to zatem, że kilka algorytmów łańcucha bloków musi zostać uruchomionych, aby jeden z nich udowodnił, że określony użytkownik ma uprawnienia do tworzenia lub pisania łańcucha. Te złożone algorytmy wymagają dużej mocy obliczeniowej, a zatem wiążą się z wysokimi kosztami. Na przykład jeden z typowych przykładów blockchain, którym są Bitcoiny w roku 2019, miał pochłonąć ogromne ilości energii wymaganej do uruchomienia energii, co okazało się kosztować zarządzanie ogromną ilością zasobów..

Ponadto inne czynniki, takie jak istotne kwestie związane z bezpieczeństwem, zwiększają koszty utrzymania i eksploatacji technologii, na które większość branż nie może sobie pozwolić. Okazuje się, że łańcuchy bloków zużywają ogromną ilość energii ze względu na algorytm zastosowany do ich utworzenia. Przyjęcie technologii Blockchain pochłania dużo energii ze względu na algorytm zastosowany w jej tworzeniu.

Rozwiązanie problemu ze zużyciem energii

pobór energiiŹródło: TheCable

Istnieją dwie aplikacje, które mogą zapewnić rozwiązanie polegające na zmniejszeniu zużycia energii w łańcuchu bloków. Obejmuje to odejście od metod sprawdzania poprawności pracy i zamiast tego przyjęcie technik potwierdzania stawki i potwierdzania autorytetu. Ta metoda zużywa znacznie mniej energii niż dowód sprawdzania poprawności pracy zwykle używany przy opracowywaniu algorytmu blockchain. Zastosowanie tych technik w zastosowaniach blockchain skutkuje zmniejszeniem zużycia energii przez blockchain.

Na przykład fundacja Energy Web Foundation opracowuje nowy projekt metod weryfikacji autorytetu, który jest energochłonny, ponieważ opowiada się za przyjęciem rozproszonego odnawialnego źródła energii. Kolejnym wyzwaniem związanym z technologią blockchain jest interoperacyjność. Wielu graczy wkracza w stale rozwijające się branże i wywołuje w ten sposób obawy, że przy wielu sieciach brak standardów umożliwiających graczom interakcję jest jednym z wyzwań, przed którymi stają. Standaryzacja jest tym, co zostało nazwane interoperacyjnością. Brak interoperacyjności da swobodę programistom i programistom blockchain.

Z drugiej strony narażaj działy informatyczne na trudne chwile, ponieważ dowiedzą się, że niektóre platformy mogą nie komunikować się, ponieważ wymagały pomocy w tłumaczeniu. Według raportu jasne jest, że niektóre platformy, takie jak na przykład Github, mają około 6500 aktywnych projektów blockchain, które w pełni wykorzystują lub są rozwijane przy użyciu różnych protokołów, języków kodowania, a także poprzez wykorzystanie różnych mechanizmów prywatności. środki. Stworzenie jednego łańcucha bloków jest niemożliwe, ponieważ nie można zapewnić rozwiązania dla wielu konkretnych branż z różnymi przypadkami użycia, schematami prywatności, mechanizmami konsensusu i modelami ekonomicznymi.

Różnice w wymaganiach dotyczących Blockchain

blockchainŹródło: Otesi.net

Różne blockchain mają różne wymagania; na przykład a łańcuch dostaw wymaga wyższej decentralizacji i mniejszego TPS, podczas gdy blockchain IoT wymaga wysokiej przepustowości TPS i niższych opłat. Skutkuje to wyzwaniami związanymi z komunikacją między łańcuchami bloków, ponieważ są one znacznie odizolowane i rozłączone. Jednak problem ten można rozwiązać, wykorzystując niektóre technologie międzyłańcuchowe, takie jak NeoX, aby pomóc w łączeniu różnych łańcuchów bloków. Sidechainy, takie jak ICON, również mogą działać równolegle z łańcuchami bloków, które mają dwukierunkowy kołek, który umożliwia wymianę zasobów między dwoma łańcuchami. Gdy oba łańcuchy używają tego samego mechanizmu protokołu konsensusu, łańcuch boczny może z łatwością weryfikować transakcje w łańcuchu głównym.

Innym rozwiązaniem w zakresie interoperacyjności jest metodologia depozytów stosowana przez Ripple (XRP). Firma korzysta z protokołów Interledger, które łączą różne księgi i umożliwia użytkownikom korzystanie z łączników innych firm w celu swobodnego przesyłania walut. Protokół ten przyjmuje algorytm kryptograficzny i może generować opiekę nad funduszami dla różnych systemów księgi zaangażowanych za pośrednictwem zewnętrznych łączników lub walidatorów. Później obie strony potwierdzają transakcje w księdze krzyżowej po osiągnięciu porozumienia. Sieć błyskawic Raiden i Bitcoins może być również używana do komunikacji międzyłańcuchowej. Te sieci Ethereum wykorzystują surową technologię blokowania, która umożliwia płatności międzyłańcuchowe. Między różnymi łańcuchami bloków tworzona jest pozałańcuchowa sieć płatności, która tworzy sieć błyskawicy i umożliwia transfer wartości między nimi.

Sieć Raiden pomaga Ethereum przejść z obecnego modelu, ponieważ różne transakcje przechodzą przez łańcuch bloków w kierunku modelu, w którym użytkownicy przenoszą tokeny. Odbywa się to poprzez wymianę danych poza łańcuchem bez angażowania globalnego protokołu konsensusu przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa sieci Ethereum. Niektóre projekty, takie jak WAN, AION i ICON, również łączą siły, aby umożliwić komunikację w ramach łańcucha bloków. Razem utworzyli BIA, aby złagodzić ten problem izolacji łańcucha bloków.

Publiczna prywatność Blockchain

prywatność blockchainŹródło: Medium


Prywatność to kolejne wyzwanie w środowisku blockchain. Transakcje i księgi sieciowe w publicznym środowisku blockchain są otwarte dla wszystkich w celu zapewnienia przejrzystości i łatwego śledzenia. Brak prywatności w takich transakcjach w dużym stopniu przyczynia się do różnych kwestii, takich jak poufne informacje korporacyjne. Niektóre protokoły zostały stworzone, aby zapewnić alternatywę dla anonimowości Bitcoinów, w tym połączenie monet, dowód wiedzy zerowej i podpis pierścienia.

Przedsiębiorstwa wymagają prywatności w swoich transakcjach, ale w przypadku blockchain nie uważa się, że powoduje to, że wiele firm stara się znaleźć rozwiązanie tego problemu. Przykładem jest firma EY, która w 2020 roku uruchomiła protokół Baseline wraz z firmą Microsoft, aby pomóc firmom w pracy z wykorzystaniem łańcucha blokowego Ethereum przy użyciu Zero proof, rozproszonej tożsamości i pamięci masowych poza łańcuchem, aby zwiększyć wykorzystanie wspólnych standardów w przetwarzaniu transakcji. Ten aspekt może pozwolić firmie na nieprzechowywanie ich osobistych i wrażliwych informacji w łańcuchu bloków, zapewniając im pełną prywatność ich procesów.

Podpis pierścienia jest protokołem prywatności używanym przez Monero. W przypadku korzystania z tego protokołu, po zainicjowaniu transakcji przez nadawcę, transakcja jest łączona z transakcjami innych użytkowników w celu utworzenia pierścienia. Transakcje są następnie maskowane w taki sposób, że wszystkie transakcje stają się nie do odróżnienia od siebie, co utrudnia sprawcom śledzenie określonej transakcji. Monero ponadto wykorzystuje technologię Stealth Address do tworzenia jednorazowego adresu dla każdej transakcji w pierścieniu. Dowód wiedzy zerowej to metodologia stosowana przez Zcash w celu umożliwienia przetwarzania anonimowych transakcji. Technologia może ukrywać informacje o transakcjach, dzięki czemu dane nadawcy, odbiorcy i kwoty nie są widoczne w systemie, z wyjątkiem użytkowników, którzy mają własne klucze prywatne w inteligentnej umowie.

Dash wykorzystuje technologię Coin Join, w której protokół łączy wiele płatności od wielu wydawców i łączy je w jedną transakcję. Mieszanie się transakcji utrudnia śledzenie konkretnej pojedynczej transakcji. Przyjęcie technologii blockchain na dużą skalę i sukces technologii blockchain na świecie wymagają sprostania aktualnym wyzwaniom, przed którymi stoi platforma. Obejmuje to kwestie zużycia energii, interoperacyjności i prywatności w swoim środowisku. Zużycie energii można zmniejszyć, unikając dowodu walidacji pracy i przyjmując dowód stawki i dowód autorytetu, ponieważ są one mniej energochłonne.

Wyzwania związane z interoperacyjnością można rozwiązać za pomocą łańcucha krzyżowego, aby wzmocnić połączenie między różnymi łańcuchami bloków. Z drugiej strony prywatność można rozwiązać za pomocą połączenia monet, dowodu wiedzy zerowej i podpisu pierścienia, co sprawia, że ​​transakcje w systemie są niemożliwe do śledzenia, z wyjątkiem użytkowników, którzy mają klucz otwierający. Bariery te można zatem łatwiej pokonać, wdrażając nowe osiągnięcia technologiczne w celu zwiększenia przyjęcia i rozwoju światowej technologii Blockchain.

Wyróżniony obraz: Cryptofans

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector