Zalety i wady początkowych ofert monet

Ponieważ Chiny i Korea Południowa zakazują wstępnych ofert monet (ICO), należy się zastanawiać, dlaczego taki ruch został wykonany przez kraje korzystające z wszystkich rzeczy związanych z kryptowalutami. Jeśli chodzi o Stany Zjednoczone i inne kraje, które nie podjęły decyzji o odrzuceniu tych ofert, dziwne jest, dlaczego Chiny i Korea Południowa nie podjęły podobnych posunięć. Przyjrzymy się więc zaletom i wadom ICO i spróbujemy dowiedzieć się, dlaczego są tak kontrowersyjne.

Najpierw zaczniemy od PRO

1. Istnieją kluczowe powody, dla których ICO są tak korzystne dla ekosystemu kryptowalut. Po pierwsze, są naprawdę korzystne dla start-upów, ponieważ są niezbędnym źródłem pieniędzy potrzebnych do ruszenia piłki, bez którego większość organizacji by upadła. Niewiele jest aniołów biznesu i inwestorów venture capital, a jedynym sposobem, w jaki kiedykolwiek dotarłby do nich, byłby ICO.

Ta nisko wisząca okazja pozwala startupom dotrzeć do inwestorów, którzy mają pieniądze, które są dla nich potrzebne, aby oderwać się od ziemi, w przeciwnym razie ich ścieżka byłaby zablokowana. Pozwala każdemu, bez względu na położenie geograficzne, poglądy polityczne, pochodzenie etniczne czy przekonania religijne, na pozyskiwanie kapitału. To demokratyzuje przestrzeń i pozwala każdemu (teoretycznie) z chęcią i sposobem na stworzenie własnej kryptowaluty.

2. Czas jest zawsze przeciwko komukolwiek w trybie uruchamiania, a jeśli nie masz wystarczającego rozpędu, umrzesz szybką śmiercią. ICO oferują szybkość, ponieważ wszystko, czego potrzeba, to biała księga, aby rozpocząć. Dokumentacja prawna wymagana do założenia korporacji, rachunku posiadania lub arkusza terminowego jest bardzo droga, a proces polegający na przeczytaniu przez inwestorów wszystkich tych materiałów przed podpisaniem umowy jest zwykle dość długi. W przypadku ICO istnieją ograniczenia dotyczące tych potrzeb, a ilość czasu i pieniędzy potrzebnych do osiągnięcia celów jest znacznie łatwiejsza..

3. ICO również budują społeczności, zanim jeszcze będą miały produkt do zainwestowania, a jest to ważne, ponieważ niesie ze sobą zachęty dla inwestorów, aby zachęcać do rozwoju tokena.

Teraz przejdziemy do Cons:

1. W kosmosie jest wielu oszustów, którzy wykorzystali ICO do wyłudzenia pieniędzy dla wielu ludzi. Wszystko może wyglądać dobrze na papierze, a kiedy wszystko, czego potrzebują, to atrakcyjny, biały papier, aby zainteresować ludzi ryzykiem, nietrudno zrozumieć, dlaczego oszuści wykorzystują tę łatwą zdobycz. Wymyślne nazwy, liczne „komisje doradcze” i profesjonalnie wyglądające strony internetowe mogą wciągnąć nieostrożnego inwestora i wysuszyć go, jeśli na to pozwolą.

2. Konceptualizowane produkty, które nie mają wartości bez spekulacji, dają dużą moc kapryśnym opiniom tych, którzy mogą, ale nie muszą, być zainteresowani sukcesem lub porażką projektu. Konflikt interesów jest zawsze czymś, co należy wziąć pod uwagę przed nadaniem wartości jakimkolwiek spekulacjom. 3. Osoby posiadające najwięcej pieniędzy w kosmosie mają tendencję do manipulowania nimi tak, jak robią to na innych rynkach. Ci ludzie, zwani „wielorybami”, mogą popychać rynek za pomocą botów, GAS i skryptów, które ustawiają rzeczy na ich korzyść. Mogą sobie pozwolić na zapłacenie wyższych opłat transakcyjnych, aby wyprzedzić Cię w kolejce i kupić tokeny w ramach ICO.

4. Organizacje oferujące ICO, które nie mają prawdziwego przywództwa (jak miałaby to zwykła korporacja) i które nie rozumieją, jak stworzyć właściwą, zrównoważoną firmę, która przetrwa próbę czasu, mają kłopoty. To jest coś, co zdarzało się wiele razy w przypadku nowych start-upów, ponieważ ich zespoły są zdecentralizowane, pozbawione koncentracji i potrzebują inteligentnych decydentów, którzy mogą wprowadzić firmę do pomyślnego istnienia..

5. Zimna, twarda rzeczywistość jest taka, że ​​90% tych ICO zawiedzie z jakiegokolwiek powodu, a liczba niepowodzeń w porównaniu z liczbą sukcesów utrudnia legitymizację ICO tym, którzy dokładają należytej staranności. Jednak; większość ludzi inwestuje w ICO z założonymi roletami. Nie uczą się jak handlować kryptowalutą we właściwy sposób. Zamiast tego spieszą się i inwestują swój kapitał, nie znając wszystkich zalet i wad ICO, i mają nadzieję, że osiągną sukces jak gra na loterii.

Jak widać, korzyści są prawie zawsze w rękach tych start-upów i inwestorów, którzy mają najwięcej pieniędzy, podczas gdy krytycy są zarezerwowani dla drobnych inwestorów, którzy wydają ciężko zarobione pieniądze, mając nadzieję, że będą bogaci. Czy ludzie osiągnęli sukces, inwestując w ICO? Tak. Czy to oznacza, że ​​będziesz? Można spekulować, ale dla małego inwestora, który nie kieruje się zdrowym rozsądkiem i zachowuje należytą staranność, szanse na przegraną są zawsze większe niż szanse na wygraną.

=== Bio autora ===

Chris Douthit @chris_douthit

Chris Douthit jest analitykiem giełdowym i kryptowalutowym, który od prawie 20 lat zajmuje się finansami i technologią. Dzięki swoim spostrzeżeniom i analizie technicznej osiągnął ponad 2000% zwrotu z przestrzeni kryptowalut w 2017 roku. Dziś jego centrum szkoleniowo-badawcze CryptoInvestingInsider.com szybko staje się stroną internetową dla inwestorów pragnących przyspieszyć swój sukces.   

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me