Znaczący spadek cen Bitcoina – podejrzewani są górnicy

Cena bitcoina

Nowa fala niedźwiedzi rozpoczęła się 2 lipca, kiedy Bitcoin stracił 300 $ w ciągu dwóch i pół godziny.

Adresy godzinowe Bitcoin osiągnęły w tym dniu od 2 lat maksimum, a adresy godzinowe również osiągnęły nowy roczny rekord, zgodnie z danymi z Glassnode.

Jednak wzrostowi adresów udało się zbiegać w czasie z załamaniem ceny Bitcoina o 300 USD, przy czym kapitalizacja rynkowa wiodącej monety straciła 4 miliardy USD w ciągu ostatnich kilku godzin.

Wskaźniki pokazują początek nowego sezonu niedźwiedzi

Przez ostatnie dwa miesiące Bitcoin wykazywał tendencję do handlu bocznego, chociaż ostatnia presja jest korzystna dla sprzedawców. Moneta wzrosła do 9780 USD 22 czerwca, ale w kolejnych dniach ponownie spadła, obecnie kosztuje 9,134,94 USD według danych Coinmarketcap.

Na tym wykresie BTC / USD można zauważyć, że akcja cenowa weszła w stronę niedźwiedzia, wychodząc z rosnącego klina.

btc_jul2_4h-min-min

Nagły wzrost presji sprzedaży spowodował, że Bitcoin przekroczył cotygodniowe otwarte wsparcie (biała linia) na 9113 USD poniżej wsparcia 500-EMA (zaznaczone na czerwono), które wynosi około 8944 USD..

Przed spadkiem niedźwiedzie byki wydawały się dość aktywne, dwukrotnie testując 50-EMA (niebieska linia), ale nastroje rynkowe gwałtownie się zmieniły po tym, jak nie udało im się przejść przez silny opór 9260 $ po raz piąty (jak zauważono na 30-minutowy wykres poniżej).

Obecnie poziomami cen, na których Bitcoin napotka największy opór przed jakimkolwiek krótkoterminowym trendem wzrostowym, będzie cena, po której moneta została otwarta w tym tygodniu 9113 USD i gdzieś blisko poziomu 9200 USD, jeśli cena Bitcoina spadnie do poprzedniego poziomu wsparcia wznoszącego się wzoru klina (żółta linia).

Można zauważyć, że istnieje pewne wsparcie na poziomie psychologicznym 9 000 USD iz powrotem na poziomie 500-EMA w oparciu o niższe poziomy. Jednak specjaliści spekulują, że może nastąpić drugi ruch sprzedaży, który nastąpi, gdy niedźwiedzie odnowią swoje siły po niedawnym spadku. Gdyby tak się stało, sprzedawcy bitcoinów mogliby obrać za cel krótkoterminowy poziom 8800 USD, cenę, która wcześniej służyła jako wsparcie i poziom rozszerzenia 0,5 Fibonacciego.

btc_jul2_30m-min

„Bitcoin prawdopodobnie zmierzy się na ponowny test codziennego MA 200, po złamaniu, ponownym przetestowaniu i odrzuceniu na rosnącej linii trendu od szczytu 20 marca, dołka z 10 maja i później” – stwierdził analityk kryptowalut i osobowość Twittera BigCheds z CNBC Africa 2 lipca.

200-dniowa średnia krocząca wskazana przez BigCheds wynosi obecnie 8360 USD. Linia trendu służyła jako opór cenowy dla Bitcoin 20 marca, kiedy kurs wynosił około 6980 USD. Ta sama linia trendu działała jako wsparcie po drugiej stronie 10 maja, blisko 8100 $.


Bitcoin niedawno przeszedł przez tę linię trendu w dół i zaczął ponownie testować ten poziom jako nowy opór.

Bitcoin zdołał powrócić z poziomu poniżej 9000 USD 2 lipca i przywrócił swoją pozycję na tym poziomie do czasu publikacji.

Czy górnicy są przyczyną spadku ceny Bitcoin?

Współzałożyciel i dyrektor generalny firmy Digital Assets Data, zajmującej się analizą danych, Mike Alfred, niedawno zasugerował, że górnicy Bitcoin mogli mieć pewien wpływ na ostatnie wahania cen Bitcoin (BTC).

„Trudno powiedzieć definitywnie, ale wygląda na to, że działania górników mają bezpośredni, natychmiastowy wpływ na cenę” – stwierdził Alfred 1 lipca.

„Jest to szczególnie widoczne podczas zdarzeń odstających, takich jak 23 listopada, kiedy to widzieliśmy wyładowywanie górników >300% więcej BTC niż wydobyli tego dnia ”- stwierdził, odnosząc się do ruchu cen bitcoina 23 czerwca.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Digital Assets Data

„Rolling MRI (Miner’s Rolling Inventory) znacznie spadł od czasu zmniejszenia o połowę, co oznacza, że ​​górnicy trzymają więcej BTC niż wydobywają”, powiedział 18 czerwca Alfred, wskazując na znaczny wzrost trudności wydobycia w łańcuchu bitcoinów. Jednak zauważył, że kilka dni później, 23 czerwca, rezonans magnetyczny poszedł w górę.

Teoretycznie sugerowałoby to, że większy nacisk kładzie się na sprzedaż od górników, co może wyjaśniać, dlaczego cena Bitcoina spadła tak gwałtownie.

11 maja Bitcoin przeszedł trzeci halving, który zmniejszył nagrodę za wydobycie bloku Bitcoin. Oznacza to, że górnicy otrzymują teraz 6,25 BTC zamiast 12,5 BTC, które wcześniej zrobili, odkrywając nowy blok. Wielu analityków i handlowców spodziewało się, że górnicy mogą zacząć sprzedawać swoje BTC, ponieważ wydobycie nie będzie już dla nich opłacalne ze względu na zmniejszenie nagrody za blok.

Z poprzednich historycznych wykresów Bitcoin wzrósł przed jego połówką, a po tym wydarzeniu miał miejsce okres niedźwiedzi. Bitcoin następnie znacząco rośnie w około rok po halvingu, na co większość traderów kryptowalut ma nadzieję, że stanie się to również i tym razem..

Wyróżniony obraz: TechCrunch

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector