Co to jest Ethereum? – Kompletny przewodnik po Ethereum dla początkujących

Ethereum to kolejny klejnot świata kryptowalut, który stał się niezwykle popularny od czasu jego narodzin w 2015 roku. Chcesz wiedzieć, czym jest Ethereum, wszystkie tajniki Ethereum, to jesteś we właściwym miejscu!

Co to jest Ethereum

Ethereum to otwarta platforma programowa oparta na rozproszonej publicznej sieci blockchain. Utworzony w 2015 roku przez Vitalik Buterin, idea stojąca za Ethereum polegało na stworzeniu platformy dla zdecentralizowanych i współpracujących aplikacji. Jest to wielofunkcyjna platforma z własną walutą. Kluczową cechą tej kryptowaluty są inteligentne kontrakty.

Inteligentne kontrakty to w zasadzie skrypty lub kody komputerowe, które każdy może stworzyć, a następnie przesłać na Blockchain. Będąc przechowywanym w księdze publicznej, zabezpiecza transakcje przed fałszerstwami bez pośrednictwa. Ethereum ma również swój token Ether, który działa podobnie do Bitcoin, co oznacza, że ​​możesz go kupić i sprzedać.

Dlaczego Ethereum jest ważne?

Po wprowadzeniu bitcoina ludzie wierzyli, że jego blockchain może być również używany w innych sferach życia. Jednak projekt bitcoina ma służyć celowi walutowemu, który ogranicza jego zastosowanie. W pewnym sensie doprowadziło to do powstania Ethereum. Buterin stworzył tę kryptowalutę z planem system blockchain które mogą ułatwić zdecentralizowane aplikacje.

Ethereum ma napisany język programowania, który umożliwia ludziom dostosowanie go do ich specyficznych wymagań. Wszystkie nowe aplikacje tworzone na tej platformie są oparte na jej inteligentnych kontraktach.

Mówiąc zwięźle, Ethereum pozwala na wykonywanie wszelkiego rodzaju funkcji w przejrzysty i godny zaufania sposób bez potrzeby centralnego organu lub zaufanej strony trzeciej..

Jaki problem rozwiązuje Ethereum?

Większość z nas ma do czynienia z osobami trzecimi na co dzień, czasem nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Na przykład prosty zakup kawy wiąże się z pośrednikiem, który rejestruje zakup przez wystawcę karty kredytowej.

Pośrednicy są zwykle zaufanymi stronami, w przypadku których kupujący i sprzedający mogą lub nie mogą sobie ufać, jeśli chodzi o pomyślne zakończenie transakcji.. Sieć Ethereum gruntownie umożliwia dwie osoby lub organizacje do wartość przelewu, może to być cyfrowy zasób lub pieniądze, bezpiecznie i pewnie, bez pośrednictwa takiego jak PayPal czy bank.

Inteligentne kontrakty Eethereum określają zasady i kary umowy, pomagając jednocześnie wymieniać wszystko, co ma wartość w wolnym od konfliktów i przejrzystym środowisku.

Aktualne trendy rynkowe dla Ethereum

Zaledwie trzyletnia kryptowaluta Ethereum kosztuje 900 $ w tym czasie z kapitalizacją rynkową wynoszącą $ 88.202.687.601. Była to popularna platforma do budowania aplikacji, do tego stopnia, że ​​utworzono już na niej ponad 1000 zdecentralizowanych aplikacji.


Zwykle cena eter porusza się w trendzie z bitcoinem iw ciągu ostatnich kilku miesięcy odnotował pewne wzloty i upadki. Na początku 2017 r. Cena eteru wzrosła, a pod koniec jej cena rosła 300 $.

Ethereum stało się najbardziej preferowanym wyborem, jeśli chodzi o przesyłanie pieniędzy i aktywów. Ponadto wzrosła popularność tej cyfrowej platformy walutowej, co w przyszłości spowoduje dalszy wzrost jej cen.

Plusy i minusy Ethereum

Celem Eethereum jest działanie jako platforma, na której można budować i uruchamiać zdecentralizowane aplikacje.

Kilka podstawowych zalet sieci Ethereum to:

  • Wsparcie dla programistów – Zespół programistów tej platformy jest niezwykle wydajny i solidny, aktywnie pracuje nad nowymi technologiami. Podejmowane są ciągłe próby poprawy bezpieczeństwa, skalowalności, funkcjonalności i bezpieczeństwa jego łańcucha blokowego.
  • Łatwy w użyciu – Token ERC20 łańcucha blokowego Ethereum jest łatwy i prosty w tworzeniu. Ponadto jest szybki, ale aby osiągnąć swoje wyniki, musisz mieć podstawową wiedzę techniczną na temat programu tokenów.
  • Wykorzystaj blockchain Ethereum – Kiedy tworzysz swoją aplikację na Ethereum, nie musisz tworzyć ani utrzymywać własnego łańcucha bloków, możesz po prostu uruchomić na łańcuchu bloków Ethereum.
  • Oszczędzaj swoje zasoby – Pozwalając łańcuchowi blokowemu Ethereum zarządzać Twoją pracą, oszczędzasz wysiłek, czas i pieniądze dzięki tej synchronizacji. W tej sieci mogą działać nawet najbardziej złożone umowy.
  • Uruchomienie ICO jest łatwe i szybkie – Ethereum ułatwiło szybsze uruchamianie projektów ICO. Zestaw szczegółowych instrukcji dotyczących uruchomienia ICO jest dostępny na jej stronie internetowej.

Ma też swoje wady:

  • Niewystarczająco skuteczny – Będąc platformą, Ethereum nie może być tak efektywne, jak inne łańcuchy bloków, które mają być kryptowalutą. Ethereum w zasadzie stara się być generator inteligentnych kontraktów, superkomputer i księga dla wielu użytkowników. Z pewnością zapewnia to elastyczność, ale jednocześnie staje się mniej zoptymalizowany pod kątem jednego przypadku użycia.
  • Usterki techniczne – Inteligentne kontrakty Ethereum są podatne na błędy i błędy, które mogą okazać się katastrofalne dla każdej firmy. Ponadto, ze względu na zdecentralizowany charakter łańcucha bloków, nie ma centralnego punktu kontrolnego, który mógłby zawierać problem.
  • Opłata za gaz – Podczas korzystania z Ether, za każdym razem, gdy na twoim tokenie dochodzi do transakcji, do sieci Ethereum pobierana jest określona opłata, aby ją wzbogacić. Jest to w zasadzie sposób na zakończenie transakcji. Opłata ta może początkowo nie być duża, ale później, gdy Twoja firma się skaluje, opłata będzie się pomnażać i musisz zapłacić rachunek z zysków.

Jak działa Ethereum?

Podobnie jak struktura łańcucha bloków bitcoin, Ethereum udostępnia zapis całej historii transakcji. Każdy węzeł w tej sieci przechowuje kopię historii, która jest najnowszym stanem każdego inteligentnego kontraktu.

Sieć śledzi bieżące informacje o wszystkich aplikacjach, które zawierają kod inteligentnej umowy, saldo użytkowników i miejsce, w którym jest on przechowywany, dla każdej aplikacji Ethereum.

Jeśli chodzi o inteligentne kontrakty, waluta lub zasób jest umieszczany w programie, w którym będzie uruchamiał kod. Umowy te automatycznie określą, czy składnik aktywów powinien zostać przeniesiony na inną osobę, czy też powinien zostać zwrócony pierwotnemu posiadaczowi tego składnika aktywów. Cały czas zdecentralizowana księga blockchain będzie przechowywać i powielać dokument, zapewniając mu bezpieczeństwo i przejrzystość.

Masz więcej pytań na temat ethereum, blockchain lub smart kontraktów? Daj nam znać poniżej w komentarzach, uwzględnimy je w naszym następnym artykule w bazie wiedzy.

Subskrybuj codzienne aktualizacje dotyczące bitcoinów i innych kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector