Compound Token 101: Meet Compound [COMP], aplikacja DeFi biorąc Crypto World By Storm

Ostatnie kilka dni w przestrzeni kryptograficznej było rządzonych przez protokół pożyczkowy zdecentralizowanego finansowania, token COMPound firmy Compound. Żeton COMP osiągnął najwyższą w historii cenę 353 USD 21 czerwca i nadal znajduje się w trendzie wzrostowym. Przestrzeń kryptowalut rozpoczęła się od jednej kryptowaluty, Bitcoin. Ale z czasem setki monet weszły do ​​branży. W tym artykule przeprowadzimy Cię przez „jeśli” i „ale” tego tokena.

Road To Fame: KO, Compound Dethrones Maker

Związek jest już od jakiegoś czasu w przestrzeni DeFi. Był nawet reklamowany jako największa platforma pożyczkowa w przestrzeni DeFi. Jednak ta platforma zawsze zajmowała drugie miejsce, ponieważ Maker jest uważany za twarz DeFi. Całkowita wartość zablokowana w Maker jest tak wysoka, że ​​od dawna dominuje w przestrzeni DeFi.

Precz ze starym i wejdź z nowym. Związek podbił przestrzeń DeFi. Wkrótce po wydaniu swojego tokena zarządzającego COMP, Compound wydaje się być nad księżycem, ponieważ platforma praktycznie zdetronizowała Twórcę.

Żeton COMP 101Źródło

Związek istnieje w przestrzeni DeFi od października 2018 roku. Jednak platforma nie zbliżyła się nawet do zablokowania 200 milionów dolarów. Wszystko potoczyło się tak szybko, że platforma pobiła własne rekordy, a także inne w ciągu ostatniego tygodnia. Całkowita wartość zamrożona w Compound była na niskim poziomie 90,403 mln USD w dniu 14 czerwca 2020 r.

W ciągu mniej niż 24 godzin liczby nadal rosły i kontynuowały w tym samym kierunku. W momencie pisania tego tekstu łączna wartość zamknięta w Compound wynosiła aż 559,572 miliona dolarów.

Token COMPŹródło

Z drugiej strony Maker zablokował wcześniej aż 764 miliony dolarów. Jednak w momencie pisania tego tekstu na platformie kredytowej zablokowano łącznie 478,825 milionów dolarów.

Różnica w całkowitej wartości zablokowanej na topowych platformach DeFi była tak duża, że ​​Maker zdominował wcześniej ponad połowę całej przestrzeni DeFi. Ale w czasie prasowym dominacja Compound wynosiła 37,66 procent.

Dodatkowo Compound wyprzedził Maker również pod względem kapitalizacji rynkowej. W chwili pisania tego tekstu kapitalizacja rynkowa Compound wynosiła 3,620,446,079 USD, podczas gdy kapitalizacja Maker’a wynosiła tylko 520 244 537 USD. Ta ogromna dysproporcja jasno pokazuje, że dominacja Związku będzie trwała przez jakiś czas.

Co to jest token złożony [COMP]?

Compound to zdecentralizowana platforma finansowa [DeFi], która umożliwia swoim użytkownikom zarabianie na odsetkach, a także pożyczanie aktywów pod zastaw. Najnowsza wersja platformy, token COMP, umożliwia użytkownikom uczestniczenie w procesie zarządzania. Niedawno ten token zarządzania został udostępniony do handlu. Poniżej znajduje się zrzut ekranu, aby lepiej to zrozumieć.

Token COMPŹródło

Oto film nagrany przez zespół pod adresem boksowanie aby lepiej zrozumieć token.

Narodziny tokena COMP

W lutym, Compound ogłosił że platforma jest gotowa do wdrożenia tokenu zarządzania złożonego, popularnie zwanego tokenem COMP. Mimo że token został ogłoszony kilka miesięcy temu, zespół zdecydował się przejść przez administrację platformą pożyczkową do posiadaczy tokenów z zespołu. Na początku tego miesiąca ankieta „Dystrybucja COMP do użytkowników” otrzymała 100% aprobaty od wszystkich posiadaczy tokenów.

Token COMPŹródło

Zaledwie tydzień temu zespół Compound ujawnił, że COMP, token zarządzania platformą pożyczkową, był dostępny dla jej użytkowników. Wkrótce po ogłoszeniu para COMP-ETH otrzymała schronienie na zdecentralizowanej giełdzie, Uniswap. Już pierwszego dnia para odnotowała płynność w wysokości ponad 2 milionów dolarów. W chwili pisania tego tekstu zarejestrowano około 2682 transakcji, a wolumen obrotu wyniósł 4 527 407 USD.

Liczby te dodatkowo skłaniają się ku temu, że token miał obfity początek.

Żeton COMP przetarł szlak

Wydanie tokena COMP zwróciło uwagę. Jednak znaczny wzrost jego ceny jest tym, co dla wielu przeszkodziło w umowie. Początek tokena zaowocował prawie zerowymi danymi dotyczącymi jego ceny w pierwszym dniu. Jednak zgodnie z CoinMarketCap, token był sprzedawany po 82,99 USD w dniu 17 czerwca 2020 r. Następnie cena tokena rosła z bardzo słabymi uderzeniami..

Token COMPŹródło

Ponadto token spadł do najniższego poziomu 64,93 USD trzeciego dnia jego istnienia. Ale dołek nie wydawał się trwać długo, ponieważ token COMP wzrósł do wysokiego poziomu 234,46 USD w dniu 19 czerwca 2020 r., Czyli mniej niż 24 godziny. W chwili pisania tego tekstu token był notowany na rekordowym poziomie 353,18 USD, przy wzroście ceny o 71,64% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Ponadto odnotowano również wzrost kapitalizacji rynkowej tokena, który obecnie wynosi 904 598 784 USD, co plasuje go na 19 miejscu na liście najlepszych kryptowalut CoinMarketCap.

Zapytacie, co spowodowało tę znaczącą trajektorię w górę?

Zrobił coinbase paliwo w tym rajdzie cenowym żetonów COMP?

Coinbase z siedzibą w San Fransisco jako jedna z pierwszych giełd kryptowalut ogłosiła wsparcie dla tokena komputerowego. Giełda opublikowała post na blogu ogłaszający, że token zostanie uruchomiony na Coinbase Pro od 22 czerwca 2020 r., A działania handlowe rozpoczną się następnego dnia. Giełda wytyczyła systematyczny proces on-boardingu nowo wydanego tokena.

W poniedziałek, 22 czerwca, nasze książki zamówień COMP-USD i COMP-BTC wejdą w tryb tylko do transferu, przyjmując przychodzące transfery COMP w obsługiwanych regionach. Nie można składać ani wypełniać zamówień. Książki zamówień będą dostępne w trybie tylko do przesyłania przez co najmniej 12 godzin. https://t.co/maPTOLdYiW

– Coinbase Pro (@CoinbasePro) 18 czerwca 2020 r

Coinbase nie była jedyną giełdą, która wykazała zainteresowanie tym najnowszym tokenem zarządzania. Giełda kryptowalut FTX, która została wydana zaledwie w zeszłym roku, poszła o krok do przodu i nie tylko notowała COMP, ale także wprowadziła handel kontraktami futures na token. Średnia cena par handlowych, COMP / ETH i COMP / USDT na Poloniex, a także COMP / USD na FTX US, a następnie COMP / USD na FTX, zostanie obliczona jako cena indeksu COMP na giełdzie.

Po ogłoszeniu FTX i Coinbase cena tokena wzrosła o prawie 80 procent.

Czy myślisz, że token COMPound firmy Compound pozostanie tutaj, czy tylko dziewięć dni cudu??

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me