Jak giełdy kryptowalut straciły ponad 1,5 miliarda dolarów w funduszach inwestorów

Rynek kryptowalut jest obecnie wart około 350 miliardów dolarów. W porównaniu z bardziej tradycyjnymi rynkami nie wygląda to na dużo. Na przykład złoto, do którego eksperci często porównują Bitcoin, jest warte blisko 8 bilionów dolarów.

Jednak to tylko jedna perspektywa. Inną perspektywą jest fakt, że w ciągu ostatnich 10 lat z różnych giełd skradziono ponad 1,5 miliarda dolarów funduszy inwestorów..

To dużo pieniędzy i jest to problem, który nie zniknie. W rzeczywistości, wraz z rozwojem technologii wymiany kryptowalut, rozwijają się również techniki i sztuczki hakerskie.

Mt. Gox: błąd, z którego się nie nauczyliśmy

Wszystko zaczęło się od Mt. Gox. Działał w latach 2010-2014, u szczytu Mt. Gox obsłużył co najmniej 70 procent transakcji Bitcoin.

Fakt, że Mt. Witryna Gox była pierwotnie przeznaczona do handlu kartami Magic: The Gathering w Internecie, być może powinna była pisać na ścianie społeczność kryptowalut. Niestety tak się nie stało.

Po serii naruszeń bezpieczeństwa, podejrzanej aktywności i niewyjaśnionych usterkach systemowych wycofano się z Mt. Gox zostało zawieszone na czas nieokreślony w lutym 2104 r. Wkrótce potem giełda ogłosiła, że ​​ponad 850 000 bitcoinów nie zostało uwzględnionych..

W tamtym czasie liczba ta stanowiła ponad sześć procent wszystkich istniejących bitcoinów. Cały rynek zareagował rzeczowo, a Bitcoin stracił 20 procent swojej wartości. Podczas gdy tylko 24 000 inwestorów posiadało fundusze, które zostały bezpośrednio dotknięte, cała sytuacja spowodowała, że ​​inwestorzy na całym świecie wpadli w szał.

Mt. Wkrótce potem Gox ogłosił upadłość. Jednak szkoda została wyrządzona i trwa. Tak jest do dziś okopane w kwestiach prawnych i konfliktach. Wierzyciele nie widzieli jeszcze ani grosza z odzyskanych strat.

QuadrigaCX: Tragedia czy skandal?

Ostatni poważny atak na kryptowaluty w 2018 roku nie był nawet włamaniem. To była bardziej osobista tragedia, nękana plotkami i potencjalnym skandalem, która przyniosła również utratę 190 milionów dolarów w aktywach inwestorów..

Kiedy dyrektor generalny QuadridaCX Gerald Cotton zmarł nagle z powodu choroby Leśniowskiego-Crohna w grudniu 2018 roku, świat kryptowalut był w szoku. Jak zawsze, gdy umiera młody człowiek, była to nieoczekiwana i druzgocąca strata.  

Niestety, strata została powiększona przez fakt, że przez ostatnie osiem miesięcy nikt, łącznie z jedyną spadkobierczynią Cottena, jego żoną Jennifer Robertson, nie był w stanie uzyskać dostępu do funduszy, które mieli w Kwadrydze. Cotton trzymał hasła do cyfrowych portfeli Quadrigi. Jego zaszyfrowany laptop okazał się nieprzenikniony.

Dodatkowo, cały żałosny bałagan otacza wiele podejrzanych zbiegów okoliczności. Istnieje wystarczająco dużo pytań bez odpowiedzi, które obfitują w pogłoski o oszustwach i strategiach wyjścia.


Binance: Dark Horse Hackers

Jeśli była jedna giełda, której nikt nie spodziewał się, że stanie się ofiarą włamania, była to Binance. Po wejściu na scenę kryptowalut latem 2017 r. Binance szybko stał się liderem w branży pod względem bezpieczeństwa, wszechstronności i wolumenu obrotu.

W maju doszło do wymiany 40 milionów dolarów hack. Reprezentując około dwa procent zasobów bitcoinów, Binance miał fundusze zapasowe na pokrycie utraty tego wolumenu.

Jednak wynikowy wpływ na społeczność kryptowalut był natychmiastowy i potężny. Jeśli nawet Binance nie był bezpieczny przed hakerami, gdzie są bezpieczne zasoby cyfrowe?

Przyszłość: jasna lub ponura?

W 2019 roku na rynek pojawiła się powódź nowych giełd. Większość z nich może się pochwalić standardowymi funkcjami bezpieczeństwa, które są obecnie dostępne na większości giełd kryptowalut.

Jednak uruchomienie giełdy kryptowalut stało się bardzo łatwe. Dodatkowo jest to opłacalna propozycja. Doprowadziło to do wielu oportunistycznych działań związanych z wymianą.

Z tego powodu wybór renomowanej, solidnej platformy jest konieczny. Niektóre nowe giełdy są zobowiązane do zapewnienia bezpieczeństwa i najlepszej oferty usług.

Jedna z ostatnio wydanych giełd, ecxx, zobowiązuje się do bezpiecznej i zaufanej ochrony zasobów cyfrowych. Giełda ecxx oferuje wielowarstwowe zabezpieczenia, zaprojektowane z myślą o potrzebach zarówno inwestorów profesjonalnych, jak i detalicznych.

Ecxx przedstawia wizję, która obejmuje stanie się wiodącą na świecie giełdą zasobów cyfrowych. Oznacza to, że jest większy niż Coinbase, Binance lub Kraken. Oznacza to również, że są w tym na dłuższą metę.

Wraz z postępem wymiany zasobów cyfrowych, stając się bardziej przyjazną dla użytkownika i interaktywną, jest to pozytywna rzecz i być może oznacza to, że dzisiejsze wymiany wydają się wyciągać wnioski z przeszłych błędów poprzednich gigantów, ponieważ ecxx zbudowało platformę poświęconą bezpieczeństwu i zaufaniu..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector