Lista kontrolna Andreasa Anotonopoulosa dotycząca znalezienia prawdziwej kryptowaluty

Rynek kryptowalut jest obecnie domem dla tysięcy nowych walut, jednak ich zasadność pozostaje niepewna. Wybitny orędownik Bitcoin, Andreas M. Antonopoulos udostępnił film szczegółowo opisujący identyfikację kryptowaluty.

„Kryptowaluta jest terminem marketingowym”

Andreas AntonopoulosŹródło

Branża kryptowalut była świadkiem narodzin kilku nowych monet. Bitcoin, pierwsza kryptowaluta, która została upuszczona na rynek. Prawie 12 lat w świecie finansów Bitcoin wciąż pozostaje na szczycie. Jednak większość innych kryptowalut wchodzi na rynek, twierdząc, że wypełnia wady Bitcoina. Podczas gdy niektórzy twierdzą, że oferują szybsze transakcje, a kilka innych, takich jak Monero, zapewnia lepszą prywatność. Lista jest długa, ponieważ prawie wszyscy w tej dziedzinie zastanawiali się nad stworzeniem lepszego Bitcoina.

Ewangelista Bitcoin, Andreas Antonopoulos opublikował wideo na swoim kanale YouTube Bitcoin Q&A, zatytułowany „Co sprawia, że ​​waluta jest kryptowalutą?” W tym filmie Antonopoulos wskazał, że nie ma ustawowej definicji pytania „Co to jest kryptowaluta?”

Kryptowaluta przekształciła się w termin marketingowy, który sugeruje, że każda waluta oparta na kryptografii może być nazywana przez niektóre osoby kryptowalutą. Jednak to ledwo daje jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu kryptowaluty, a nawet nie rozpoznaje, czy kryptowaluta jest interesująca.

Lista kontrolna Andreasa Antonopoulosa dotycząca identyfikacji kryptowaluty

Aby przezwyciężyć trudności związane z identyfikacją „interesującego czynnika” kryptowaluty, Antonopoulos sformułował listę kontrolną. Ta lista kontrolna to lista, którą podobno próbował spopularyzować edukator Bitcoin.

1. Kryptowaluty są zdecentralizowane

Kryptowaluty są zdecentralizowaneKryptowaluty są zdecentralizowane

Decentralizacja jest jednym z najczęściej spotykanych terminów, z którymi można się spotkać, będąc częścią społeczności kryptowalut. Powodem powstania pierwszej kryptowaluty było uniknięcie scentralizowanych blokad. Antonopoulos na swojej liście wskazał, że kryptowaluta powinna być dostępna dla każdego bez konieczności autoryzacji czy weryfikacji.

– dodał Antonopoulos,

„Czy jakikolwiek komputer w otwartym internecie może po prostu połączyć się z siecią, być jej częścią i uczestniczyć w sieci?”

Zasadniczo każdy i wszędzie może posiadać kryptowaluty i wysyłać je każdemu bez żadnej strony trzeciej lub pośrednika. 

2. Są bez granic

Kryptowaluty nie mają granicKryptowaluty nie mają granic


Brak granic jest jednym z czynników, którymi powinna się pochwalić każda kryptowaluta. Od płatności transgranicznych na małą skalę do płatności transgranicznych na dużą skalę kosztują niebotycznie wysokie kwoty ze względu na kursy wymiany i pośredników wymiany.

System, do którego każdy może uzyskać dostęp z dowolnej części świata w dowolnym momencie, sprawia, że ​​kryptowaluta jest naprawdę bez granic, sugeruje Antonopoulos..

3. Są neutralni – bez uprzedzeń!

Kryptowaluty są neutralneKryptowaluty są neutralne

System, który nie dyskryminuje transakcji na podstawie źródła-przeznaczenia, wartości, a nawet celu, jest uważany za z natury neutralny. Każdy system, który przeprowadziłby transakcję bez uwzględnienia informacji dotyczących źródła, jest klasyfikowany jako kryptowaluta.

Do posiadania kryptowaluty nie potrzebujesz określonego pochodzenia, koloru, kasty itp. Źródłem jest zawsze klucz publiczny!

4. Są niezmienne – prawda zwycięża!

Kryptowaluty są niezmienneKryptowaluty są niezmienne

Skala niezmienności waluty jest również częścią listy kontrolnej rzecznika Bitcoin. Na przykładzie Bitcoina Antonopoulos zasugerował, że niezmienność Bitcoina była dość wysoka. Powołując się na fakt, że dane w łańcuchu bloków Bitcoin stają się niezmienne po sześciu potwierdzeniach. Dodał, że w miarę wzrostu liczby potwierdzeń cofnięcie transakcji będzie trudniejsze.

Po potwierdzeniu danych w publicznym łańcuchu bloków nie można modyfikować.

5. Publicznie weryfikowalne

Kryptowaluty mają legder publicznyKryptowaluty mają księgę publiczną

Ostatnim kryterium na liście jest to, czy waluta jest publicznie weryfikowalna? Skupiłoby się to na audycie transakcji lub przejrzystości sieci. Publicznie dostępna księga jest podstawą każdej kryptowaluty, zapewniając tak potrzebną przejrzystość i umożliwiając śledzenie transakcji.

W publicznym łańcuchu bloków, takim jak Bitcoin, każdy czyta / zapisuje, ale nikt nie może niczego modyfikować w tej księdze, dlatego działa jako pojedyncze źródło prawdy dla wszystkich stron transakcji.

Bitcoin jest standardowym punktem odniesienia

Bitcoin jest niewątpliwie uważany za standard dla wszystkich kryptowalut, a Antonopoulos ujawnił swoją skłonność do monety, ponieważ uważa ją za inną od reszty. Jednak Antonopoulos zasugerował, że monety, które nie odhaczają wszystkich kategorii na tej liście, nie powinny być usuwane z etykiety kryptowaluty, ponieważ kilka innych może uznać je za interesujące. Mimo to zwolennik Bitcoin zasugerował, że monety, które nie spełniają tych kryteriów, są bardziej „stopniową innowacją”.

Powiedział, że opracowuje zamknięty i kontrolowany system,

„Dla mnie jest to bardziej baza danych, niezbyt interesująca pod względem technologii i na pewno niezbyt interesująca pod względem politycznych i społecznych implikacji”.

Każda branża ma swój własny udział wyzyskiwaczy, a branża kryptowalut ma ich pod dostatkiem. Rynek kryptowalut składa się z 5000 altcoinów, a większość z nich jest fałszywa. Lista kontrolna Antonopoulos może być używana jako Twoja własna w celu uniknięcia fałszywych i oszukańczych kryptowalut.

Daj nam znać, co Twoim zdaniem tworzy kryptowalutę?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector