Niewiele kanałów medialnych nadal promuje karatbary, pomimo oskarżeń o oszustwo

Pieniądze to nie wszystko, ale z pewnością, cholera, sprawia, że ​​cierpienie jest o wiele łatwiejsze do zniesienia. Strony z mediami kryptograficznymi wiedziałyby. CoinDesk niedawno opublikował artykuł, który obalił jawne oszustwo MLM zwane Karatbars; CoinCurb opublikował pełną oś czasu na Karatbarach. Następnie media takie jak Cointelegraph i CCN wycofały reklamy, które umieściły dla Karatbars.

Chodzi jednak o to, że Cointelegraph i CCN pochłonęły znaczne sumy pieniędzy, aby promować jasny program MLM. W rzeczywistości Cointelegraph był agresywnym promotorem Karatbars. W przestrzeni kryptowalut większość ciepła jest przekazywana założycielom ICO, ale rzeczywistość jest taka, że ​​najgorsze projekty nie mogą dotrzeć do mas bez pomocy firm takich jak Cointelegraph, które nie przeprowadziły nawet minimalnej należytej staranności, aby uniknąć wzięcia pieniędzy od oszustwa.

Wygląda jednak na to, że niektóre firmy mają jeszcze kilka dolarów do wyciśnięcia ze swojej ulubionej dojnej krowy: oszustwo MLM zwane Karatbars.

W rzeczywistości wczoraj, Bitcoinist opublikowany pozwolił na promocję, która broni Karatbars. To nie jest pierwszy raz Bitcoinist bronił Karatbarów. Podczas gdy Cointelegraph i CCN są kanałami promocyjnymi dla Karatbars, wydaje się, że Bitcoinist jest obrońcą. Jednak te media nie są same; Aktualności BTC nieustannie stara się promować oszustwa Karatbars.

Podczas gdy niektóre media uznały swój błąd, News BTC pozostaje nieugięta w promowaniu Karatbars, obok wiodących amerykańskich mediów biznesowych, Forbes, który następnie ogłosił Karatbars jest wiodącym projektem w Azji. Jak na ironię, Karatbars ma siedzibę poza Niemcami. Dziennikarstwo wysokiej jakości.

Niektóre nieznane strony internetowe, takie jak Netcoo.com i BusinessforHome.org, również promowały karatbary.

Co to jest schemat Ponzi?

Za Wikipedia, schemat Ponzi to…

„Forma oszustwa, która zwabia inwestorów i wypłaca zyski wcześniejszym inwestorom, wykorzystując środki pozyskane od nowszych inwestorów”.

Rozpoczęcie udanego biznesu jest trudne. Legalne firmy polegają na odnoszących sukcesy przedsiębiorcach. Jednak ponzi są różne. Mimo że dostrzeżenie zbyt dobrej okazji, aby była prawdziwą okazją, jest dość oczywiste, niektórzy ludzie wciąż zakochują się w Schematach Ponzi.

W latach dwudziestych XX wieku Charles Ponzi, z całym tym szumem i kwiecistymi słowami prowadził oszustwo przez ponad rok, zanim upadł, co kosztowało jego „inwestorów” 20 milionów dolarów. Założył koncepcję Ponzi, która wciąż była powracana w nowych formatach.

W tym roku ta sama koncepcja rozgrywała się pod nazwą Karatbars, jak wielu oskarżony. Tym razem ta firma MLM sprzedała złote sztabki! Brzmi to szalenie, ponieważ sprzedaż złota to prawdziwy biznes. Jednak Karatbars przyszedł z haczykiem. Kupujący musieli zapłacić z góry ogromne kwoty ryczałtowe, aby po roku uzyskać prawie 40-krotny zwrot. Całkiem stan.

organizacja Karatbars International, okrzyknięta przez Forbes jedną z 10 firm Blockchain do obejrzenia w 2019 roku, obiecała inwestorom 40-krotny zwrot w ciągu roku. Najwyraźniej Warren Buffett nie dostał notatki.

„Zrewolucjonizować nasz system płatności za pomocą technologii blockchain i zapewnić ludziom„ bezpieczne złoto ”jako narzędzie inwestycyjne”. Oto, co założyciele Karatbars, Harald Seiz, Josip Heit, Alex Bodi i Ovidiu Toma, są zbyt mili, aby być prawdziwą obietnicą dla swoich inwestorów.


Twierdzili, że stworzyli nową cyfrową walutę, którą nazwali KaratGold Coin (KBC) Są dumni, że wyróżniają się na tle innych ICO, ponieważ jest on wspierany przez złoto, tak jak w dawnych czasach były waluty rządowe.

Karatbars obiecał 40% prowizję dla swoich podmiotów stowarzyszonych i dodatkowy „pozostały dochód pasywny”. Sprzedaż złota, działająca na cienkich jak włos marżach, nigdy nie może legalnie zaoferować niczego podobnego. Jednak wyraźnie nie jest to tak wielka czerwona flaga, jak fakt, że firma obiecała zwrot 40x. Jednak nie było to dziwne dla Cointelegraph, kiedy zdecydował się rygorystycznie promować Karatbars.

Hype Marketing

Znaczna część strategii stojącej za każdym Ponzi to tworzenie szumu. W ramach swojej strategii marketingowej, zmieniają nazwę swojego natywnego tokena, który pierwotnie był „KaratBank Coin”, i zmienił go na „KaratGold Coin”.

W zeszłym roku ogłosili, że 4 lipca 2019 r. Będzie obchodzony „Złoty Dzień Niepodległości”, podczas którego ludzie będą mogli wymieniać monety KBC na czyste fizyczne złoto po kursie 100 KBC = 1 g

„Naprawdę ciężko pracujemy, aby zapewnić, że począwszy od Dnia Niepodległości złota 4 lipca 2019 r. Na całym świecie zostanie wprowadzony w pełni funkcjonalny obieg złota, a fraza„ Zapłacę w KBC ”oznacza„ Zapłacę złotem ””.

„Tworzymy finansową przyszłość świata i cieszymy się, że jesteś w pobliżu”. – CEO Harald Seiz

To może być jeden z największych szumów w ich stylach marketingowych.

Ponieważ to wideo i przejrzystość zespołu są niezbędne w tego rodzaju systemie, dyrektor generalny Harald Seiz i prezes zarządu Josif Heit ten film z ponad 1,6 tys. wyświetleń i oświadczyli, że będą kupować i przechowywać 5 ton prawdziwego złota, które posłuży jako podstawa nowego systemu płatności, a także jako wsparcie dla monet Karatbar

Aby w końcu zrealizować swój plan, zapłacili kilku niezawodnym mediom, aby promować Karatbary za pomocą banerów reklamowych, treści sponsorowanych, a nawet treści organicznych z wtyczkami promocyjnymi. Dostali nawet nieznane strony internetowe, takie jak Netcoo.com i BusinessforHome.org, aby je promować.

3 lipca KBC osiągnął szczyt 12,6 centa. 24-godzinny wolumen obrotu na krótko przekroczył barierę 12 milionów dolarów.

A potem… cóż, stało się to, czego można się spodziewać po monecie MLM. KBC zaczął ciężko spadać. Dziś kosztuje niecałe 5 centów. Aby zadowolić i odzyskać wściekłych inwestorów, prezes zarządu Josip Heit opublikował wideo 8 lipca.

Dyrektor generalny Harald Seiz odwrócił swoją wcześniejszą obietnicę i stwierdził, że podmioty stowarzyszone źle zrozumiały, że będą w stanie „ubiegać się” o swoje złoto. Wytropił również wymówki dotyczące kryptowalut MLM największych hitów, w tym „oszustów” i „KYC”. 11 lipca dyrektor generalny Harald Seiz stworzył sobie Q&Stylowy film, który został przesłany na oficjalny adres firmy Kanał Youtube, Seiz próbował uspokoić swoich inwestorów.

Podczas jego wideo na żądanie na temat „Co się dzieje z naszą monetą?” bez wątpienia Seiz przyznał, że monety KBC nie mają wartości, ponieważ „nie ma z nimi żadnego interesu”. Innymi słowy, jest bezwartościowy.

Co ciekawe, w odpowiedzi na pytanie „Co jest teraz bardziej opłacalne: zmień KBC na złoto czy utrzymaj KBC?”, Seiz unika pytania i mówi partnerom „nikt nie może zobaczyć w przyszłości, to od Ciebie zależy, co zrobisz”

Później nadal próbował wkurzyć ludzi, robiąc kolejne wielkie kłamstwo o jeszcze większych zwrotach dla inwestorów, zachęcając ich do trzymania monety, aby ich wartość nie spadła dalej.

Jednak bardziej trafnie wyjaśnia to również, dlaczego Karatbars nigdy nie dotrzyma obietnicy Seiza. Właśnie udowodnił, że KBC nie było w ogóle wspierane przez złoto, że imperium Haralda Seiza, Josipa Heita, Alexa Bodi i Ovidiu Tomy to prawdziwy plan Ponzi. To wszystko marketingowe bzdury, aby uspokoić inwestorów stowarzyszonych Karatbars, którzy łącznie stracili miliony inwestując w KBC.

Jednak marketing hype był nieoczekiwanie niezwykle skuteczny dzięki niewielu spostrzegawcze oczy w przestrzeni monety, już oznaczyli siebie na czerwono. Ponadto niemieckie media opublikowały następujące wypowiedzi na temat ostatniego kursu Karatbars:

„Karatbars nie tylko argumentował w sprzeczności z jego wcześniejszym orzeczeniem sądowym, ale także opisał tokeny jako„ bezwartościowe ”- tylko po to, aby ograniczyć sporną kwotę po przegranym sporze prawnym.” – sędzia Wyższego Sądu Okręgowego dr von Gumpert

Założyciele Karatbars, Harald Seiz, Josip Heit, Alex Bodi i Ovidiu Toma próbowali pozwać konsultantów i podwykonawców za ujawnienie prawdy, że monety są bezwartościowe, żądając różnych informacji, roszczeń księgowych, a także przeniesienia KBC. Jednak wysoki koszt uznał ich wniosek za bezpodstawny i odmówił Karatbarsowi tego, o co prosiła (§§ 935, 940, 917f ZPO)

Mimo wszystko Dowody Ponzi, wciąż są ludzie, którzy dadzą się nabrać na kolejną porcję pieniędzy przez Karatbars. Firma planuje wystartować KaratNet w październiku i to jest kolejny ogromny problem. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector