Co czeka na falowanie w 2020 roku – przełom w oporze czy nowe dołki?

XRP 2020

Trzecia kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, Ripple, nie spełniła oczekiwań inwestorów w zeszłym roku, ale czy jest szansa, że ​​rok 2020 będzie rokiem wykupu dla XRP lub osiągnie nowe minima?

Przyjrzymy się niektórym czynnikom i prognozom, które mogą wpłynąć na cenę XRP w 2020 roku i spróbujemy wyciągnąć pewne wnioski.

Ceny historyczne Ripple

Po gwałtownym wzroście bitcoinów w 2018 r. XRP również odnotował znaczny wzrost ceny, osiągając rekordowy poziom 3,65 USD. Ale potem w 2018 roku nadeszła wielka zima kryptowalut, w której wszystkie altcoiny, w tym XRP, straciły większość na wartości.

Podczas gdy XRP zadebiutował w 2020 r. Raczej pozytywnie, należy zauważyć, że moneta straciła ponad 90% swojej wartości w porównaniu z maksimami z 2018 r., Co umieściło XRP w czołówce najgorszych wyników w 2019 r. Największą zmianą cen w zeszłym roku był spadek o 30% w listopadzie, a obecna cena Ripple wynosi 0,272759 USD.

Analiza cen XRP / USD 2020 - wykres tygodniowy

Źródło: Coinmarketcap

Prognozy rynkowe XRP

Witryna z prognozami kryptograficznymi, InvestingHaven, uważa, że ​​Ripple ma duże szanse na wzrost w tym roku. Stwierdzili, że trend spadkowy pod koniec 2019 r. To tylko „trakcja w adopcji” i że powinniśmy „spodziewać się zwyżkowego wyniku przed marcem 2020 r.” Dla XRP.

Weteran inwestora, Tim Draper, również przewiduje, że XRP pójdzie w górę w ciągu najbliższych kilku miesięcy. „Patrząc na trzykrotny wzrost bitcoina w ciągu ostatnich 5 miesięcy, można by oczekiwać podobnego wyniku po XRP”.

Draper dodał: „Firma aktywnie się rozwija, poszerza strefę wpływów, pozyskuje wsparcie dużych instytucji finansowych i stale ulepsza technologię transferów”.

„Ponadto Ripple jest własnością SBI, dużej korporacji z takimi firmami jak R3. Wszystko wskazuje na to, że obecna sytuacja, tylko cisza przed burzą, w naszym przypadku przed gwałtownym wzrostem. ”

Oracle Times jest również bardzo optymistycznie nastawiony do wyników XRP w 2020 r., Spodziewając się wzrostu o 2000%, jeśli Ripple stanie się monetą numer jeden używaną do wykonywania płatności transgranicznych przez instytucje finansowe.

Z tego, co zaobserwowaliśmy, większość czołowych nazw i witryn z branży jest bardzo optymistyczna pod względem XRP.


Związki partnerskie

Innym ważnym czynnikiem, który może mieć duży wpływ na postęp XRP, jest liczba posiadanych partnerstw. Ripple już teraz szczyci się rozległą siecią 300 instytucji finansowych, takich jak Santander Bank i American Express. Wiele z tych firm i platform pracuje obecnie nad integracją technologii Ripple, RippleNet, w celu umożliwienia szybkich transakcji.

XRPpartners

coinmama.com

MoneyGram ułatwi płatności transgraniczne w kolejnych latach. Technologia RippleNet została oficjalnie wdrożona przez kierownictwo skarbowe PNC w celu umożliwienia transgranicznych rozliczeń między bankami. Ponadto SBI Ripple Asia, spółka zależna SBI Holdings, ogłosiła, że ​​będzie świadczyć usługę rozliczania sklepów za pośrednictwem SBI Holdings i aplikacji płatniczej Ripple o nazwie MoneyTap. Usługa będzie oparta na xCurrent, rozwiązaniu blockchain firmy Ripple, które zostało zaprojektowane w celu zapewnienia niemal natychmiastowych usług przelewów krajowych między bankami. Ripple ogłosił również publicznie, że kupi 30 mln USD akcji MoneyGram po 4,10 USD za akcję, aw ciągu najbliższych 2 lat planuje zakup akcji o wartości 20 mln USD. Gdyby więcej partnerów dołączyło do sieci i zaczęło wdrażać technologię Ripple, powinno to również zwiększyć cenę XRP, szczególnie w perspektywie długoterminowej.

Pozew sądowy

Firma Ripple napotkała wiele problemów prawnych, ponieważ była zaangażowana w przedłużający się proces, który może znacznie wpłynąć na cenę rodzimego krypto firmy.

Amerykańska SEC złożyła pozew zbiorowy przeciwko Ripple, stwierdzając, że tokeny zostały rzekomo sprzedane jako niezarejestrowane papiery wartościowe.

Ostateczny werdykt w tej sprawie spodziewano się 15 stycznia, ale decyzja została odroczona na czas nieokreślony przez sędziego Phyllis Hamilton. Chociaż XRP nie został uznany za zabezpieczenie, sprawa nie została unieważniona, a ta niepewność co do XRP nadal utrzymuje się. Jeśli komitet uzna XRP za towar, jego cena może wzrosnąć.

pozew o ripple

cryptopolitan.com

Plotka na temat IPO Ripple

Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, argumentował, że chociaż Bitcoin (BTC) jest nadal dobrą kryptowalutą do przechowywania wartości, XRP lepiej nadaje się do płatności.

Stwierdził: „Jestem optymistyczny, jeśli chodzi o BTC jako środek do przechowywania wartości, ale nie do płatności. Nie chcesz korzystać z BTC w Starbucks b / c, zanim dostaniesz kawę, będzie zimno ”.

Podczas wydarzenia Wall Street Journal na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos Garlinghouse zasugerował, że Ripple może zorganizować publiczną pierwszą ofertę (IPO) w 2020 r..

Wynik obrazu dla xrp ipo

Źródło: U.today

Zacytowano Garlinghouse, mówiąc: „W ciągu najbliższych 12 miesięcy zobaczysz IPO w przestrzeni krypto / blockchain. Nie będziemy pierwsi i nie będziemy ostatnimi, ale spodziewam się, że będziemy w czołówce… to naturalna ewolucja naszej firmy ”.

Ripple zakończył finansowanie serii C w zeszłym tygodniu, a firma zebrała 200 milionów dolarów. Runda serii C jest zwykle ostatnią fazą, którą firma kończy przed wejściem na giełdę.

Społeczność kryptowalut za pośrednictwem mediów społecznościowych wyraziła swoje obawy dotyczące ceny XRP po rozpoczęciu oferty publicznej. Niektórzy uważają, że IPO skazuje token XRP na nieodwracalną krach, zwłaszcza jeśli spojrzeć na to, jak radził sobie XRP w IV kwartale 2020 r..

Christy Ai, kotwica Boom Bust, stwierdziła, że ​​dyrektor generalny ryzykuje dewaluację ceny XRP, jeśli firma wejdzie na giełdę:

„Kiedy firma wchodzi na giełdę, sprzedaje swoje akcje, aby zebrać pieniądze. Ale do tej pory firma sprzedawała monety XRP, aby zebrać fundusze… więc jeśli teraz zdecyduje się sprzedać akcje i wejść na giełdę, XRP może być potencjalnie bezwartościowy, przestarzały. ”

Komentator kryptowalut, Cantering Clark, również uważał, że ta decyzja miałaby negatywny wpływ na token:

 „[Brad Garlinghouse] właśnie dokonał ostatecznego osłabienia posiadaczy $ XRP… Och, ludzie, tak, teraz zamierzamy wejść na giełdę i oferujemy akcje, które niosą ze sobą kapitał, więc… uch… co do tych monet…”

Istnieje również problem ciągłego dumpingu XRP na rynku, co obniża cenę tokena.

Ogromne partie tokenów są regularnie wydawane na rynku, który już jest przepełniony XRP, co zmniejsza wartość pojedynczego tokena. A Ripple wciąż ma 220 milionów tokenów XRP, które muszą zostać wydane.

Wniosek

Pomimo wielu spekulacji i prognoz nikt nie wie na pewno, co czeka XRP w tym roku. Będziemy musieli tylko poczekać i zobaczyć, czy rok 2020 przyniesie rozczarowanie lub radość posiadaczom XRP.

Wyróżniony obraz: bitcoinist.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector