W jaki sposób strategia Halloween wpływa na cenę Bitcoin (BTC)?

Strategia Halloween

Strategia Halloween to teoria, której handlowcy i inwestorzy używają do kierowania decyzjami inwestycyjnymi na giełdzie. Teoria ta głosi, że rynek wchodzi w zwyżkowy trend począwszy od 31 października każdego roku do 1 maja następnego roku. Innymi słowy, aktywa zapewniają wyższy zwrot z inwestycji w tym okresie w porównaniu z pozostałą połową roku. Opierając się na tej teorii, eksperci inwestycyjni zalecają kupowanie akcji od początku listopada i sprzedaż na początku maja.

Strategia Halloweennews.bitcoin.com

Handlowcy i inwestorzy przyjęli tę „Strategię” oprócz analizy technicznej i fundamentalnej, które są powszechnymi strategiami stosowanymi w przestrzeni kryptowalut. Chociaż jest to sprawdzona strategia dotycząca akcji i innych głównych rynków, w tym artykule postaramy się zbadać, jak wpływa ona na cenę bitcoinów jako aktywa.

Historyczne wyniki ceny bitcoinów

Na giełdzie, jak i na każdym innym rynku, wpływają ludzkie emocje, które przekładają się na zmiany cen, które następnie wykazują pewien wzorzec. Rynek kryptowalut nie jest inny i Bitcoin jest pierwszym i najlepszym kryptowaluty, wykazał również wzorce w zakresie wydajności cenowej.

Na przykład, wiadomo, że wrzesień jest zazwyczaj trudny dla Bitcoina. Może to nie być prawdą dla każdego roku, ale generalnie jest to prawdą na podstawie danych historycznych. Chociaż nie podano jasnego wyjaśnienia tego wzoru, niełatwo jest zaprzeczyć jego prawdziwości. Jedną rzeczą, która jest oczywiście zauważalna, jest to, że wrzesień to miesiąc pod koniec słabszej części roku, jeśli chodzi o strategię Halloween..

Ogólnie rzecz biorąc, cena Bitcoina rosła z roku na rok, z wyjątkiem lat takich jak 2017, w których cena może być wyższa niż w kolejnym roku. Wzrost ten był powolny, aczkolwiek stały, i oczekuje się, że będzie kontynuowany. Na przykład w zeszłym roku Bitcoin zamknął rok z ceną nieco ponad 7000 USD w grudniu. Jednak w tym roku Bitcoin jest obecnie w cenie 12 787,72 USD i oczekuje się, że zamknie się wyżej, co oznacza, że ​​prawdopodobnie zamknie się po znacznie wyższej cenie niż w zeszłym roku.

Jak cena zmienia się w zależności od strategii Halloween

Mówi się, że strategia Halloween będzie obowiązywać od 31 października do początku maja następnego roku. Ale jak dokładnie zmiany ceny Bitcoin różnią się w tym okresie roku na podstawie danych historycznych? Aby odpowiedzieć na to pytanie, przyjrzyjmy się głównym wzrostom cen Bitcoina. Rozważymy dwa z najbardziej znaczących, lata 2013 i 2017.

Rajd 2013

Strategia Halloweenii.co.uk

Pierwszy poważny rajd Bitcoina rozpoczął się w październiku 2013 roku. Od momentu powstania w 2009 roku, do tego czasu nie nastąpiła żadna realna zmiana jego wartości. Cena wzrosła ze 100 USD na początku października, by pod koniec miesiąca zyskać prawie 100%. Na początku listopada cena osiągnęła 200 USD, a pod koniec listopada gwałtownie wzrosła do 1075 USD. Był to pierwszy i jeden z najszybszych rajdów w historii Bitcoina, spowodowany głównie napływem nowych giełd i górników, głównie w Chinach. Chociaż po tym rajdzie nastąpiło wiele wahań, październik i listopad okazały się najbardziej dochodowymi miesiącami w roku dla inwestorów..

Rajd 2017

Strategia Halloweenforex.academy

BTC doświadczył największego wzrostu cen w grudniu 2017 r. Jest to określane jako największy rajd Bitcoin, ponieważ doprowadziło to cenę do rekordowo wysokiej ceny prawie 20 000 USD. Bitcoin wzrósł z poniżej 1000 USD, aby osiągnąć tę cenę w tym roku, a większość wzrostu miała miejsce między październikiem a grudniem. Po osiągnięciu 4337 USD pod koniec września, Bitcoin kontynuował z tego poziomu i przekroczył 5000 USD 12 października.

Do 1 listopada Bitcoin kosztował ponad 6600 USD, a miesiąc zamknął się kwotą 10 653 USD. Stamtąd cena wzrosła do szczytu 19 772 USD w dniu 17 grudnia, po czym ponownie zaczęła spadać. W sumie aktywa zyskały około 400% w okresie od 1 października do 17 grudnia 2017 r. I około 2000% w ciągu całego roku.


Ciekawostką jest to, że oba te wiece miały miejsce między październikiem a grudniem, a także inne mniejsze, co zbiegło się z okresem, w którym strategia Halloweenowa jest najbardziej odczuwalna..

Wniosek

Z historii wzrostów cen Bitcoina jasno wynika, że ​​aktywa czerpią korzyści ze strategii Halloween, a strategia może być opłacalna do inwestowania w nie. Ponieważ potwierdzono, że ta strategia działa na akcje, nie jest zaskakujące, że ma ona również zastosowanie do Bitcoina, ponieważ wiadomo, że jego ruch cenowy pokrywa się z ruchem na giełdzie. Może się to jednak zmienić, gdy Bitcoin ostatecznie oddzieli się od akcji, ale nie ma pojęcia, kiedy to się prawdopodobnie stanie.

Wyróżniony obraz: newsbtc.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector