Czy Bitcoin Bears wrócił do Mauling?

BTC USD wykazuje obecnie silną tendencję spadkową, z kolejnymi spadkami we wrześniu, październiku i listopadzie 2019 r. Przeważająca cena oscyluje wokół 7350 USD za jednostkę BTC, znacznie poniżej 50-dniowej średniej ruchomej wynoszącej 8.331,03 USD i 200-dniowej średniej ruchomej wynoszącej 9416,32 USD. W oparciu o aktualne wskaźniki techniczne, punkty obrotu dla pary BTC USD wskazują następujące poziomy: punkt obrotu na poziomie 7903,55 USD, z pierwszym poziomem oporu (R1) na poziomie 9246,96 USD, a drugim poziomem oporu (R2) na poziomie 10922,16 USD. Pierwszy poziom wsparcia (S1) utrzymuje się na poziomie 6228,35 USD, a drugi poziom wsparcia (S2) na poziomie 4884,94 USD.

Źródło: StockCharts BTC USD Wstęgi Bollingera

Wstęgi Bollingera (20,2) są również ważnym wskaźnikiem technicznym w handlu kryptowalutami. Te pasma zazwyczaj przechwytują około 90% akcji cenowej dla waluty cyfrowej, a kiedy trendy cenowe przekraczają pasmo, oznacza to, że Bitcoin jest wykupiony. To silny sygnał, że nastąpi korekta i prawdopodobna akcja sprzedaży. Kiedy ceny bitcoinów kształtują się powyżej pasma, dobrym pomysłem jest sprzedaż kryptowaluty. Obecne wstęgi Bollingera mają medianę ceny 7 722,10 USD, podczas gdy dominująca cena wynosi około 7 350 USD za jednostkę. Górny koniec wstęg Bollingera oscyluje wokół 8 752,36 USD, a dolny kosztuje 6 691,83 USD..

Wydaje się mało prawdopodobne, że BTC USD wzrośnie w kierunku 200-dniowego MA, biorąc pod uwagę, że obecnie istnieją znaczne rozbieżności między dominującą ceną a krótko- i długoterminowymi średnimi kroczącymi. Nie doszło do żadnej bocznej konsolidacji ceny BTC USD, w przypadku której handlowcy prawdopodobnie zobaczą, że wstęgi Bollingera zbliżają się do ceny Bitcoina. Możemy spodziewać się przełomu cenowego, gdy wstęgi Bollingera zawężą się wokół ceny BTC USD – na razie jest to mało prawdopodobne, a ostatnio było to obserwowane w połowie października, kiedy Bitcoin skonsolidował się wokół poziomu 8300 USD. W tym momencie widzieliśmy dramatyczny przełom w kierunku 9416 USD w ciągu kilku tygodni, zanim nastąpiła dodatkowa konsolidacja, a pod koniec listopada cena spadła do 7000 USD..

Dlaczego Bitcoin zyskuje na popularności?

Niedźwiedź rozpędu, który ogarnął arenę kryptowalut, ma miejsce od 26 czerwca 2019 r., Kiedy Bitcoin osiągnął maksimum około 12800 USD za jednostkę BTC. Od tego czasu następowała stała i konsekwentna deprecjacja światowej sławy kryptowaluty do obecnego poziomu około 7350 USD za sztukę. Jednak BTC USD rozpoczął 2019 rok w niespodziewany sposób, przy cenie 3761 USD za sztukę. Jeśli jako miernik użyjemy ceny panującej na początku grudnia, ta waluta cyfrowa wygenerowała 100% zwrotów za cały rok. Najwyraźniej jest to po prostu spektakularne wyniki Bitcoina, pomimo wielu wycofań w trzecim i czwartym kwartale 2019 r. Wskaźniki techniczne wykazują tendencję spadkową, a większość analityków przypisuje Bitcoinowi sprzedaż lub neutralną ocenę..

Niektórzy analitycy wskazują, że grudzień był szczególnie ważnym miesiącem dla Bitcoina. Przypomnijmy, że w grudniu 2018 r. Bitcoin osiągnął dno, gdy cena osiągnęła 3166 USD za sztukę. Jeśli cofniemy się do grudnia 2017 r., Bitcoin osiągnął pułap 20 000 USD za sztukę. Najważniejsze pytanie brzmi: co się wydarzy w grudniu 2019 roku? Już teraz dowody wykazują tendencję spadkową, a ceny wyraźnie spadają. Faktem jest, że inwestorzy tracą wartość BTC USD po kolejnych tygodniach strat i odrzuceń na wielu kluczowych poziomach oporu. Ci, którzy uważają, że Bitcoin stracił wysokość, są z pewnością uzasadnieni w swoich opiniach, a RSI (Relative Strength Index) wspiera niedźwiedzi pogląd.

Niektórzy spekulanci uważają, że dramatyczne spadki Bitcoina w dużej mierze wynikają z chińskich wysiłków zmierzających do rozprawienia się z kryptowalutą. Cyfrowa waluta straciła 3000 dolarów w nieco ponad miesiąc między październikiem a listopadem 2019 r. Rząd chiński jest zdecydowany ograniczyć działalność firm, które wykorzystują kryptowaluty. Oznacza to dramatyczne odwrócenie się od dążenia premiera do ułatwienia szerszego przyjęcia technologii blockchain. Plik Ludowy Bank Chin (PBOC) przyjął twarde podejście do giełd kryptowalut, co wprawiło rynki w trzepotanie. Nazwany „China Crackdown”, ten nowy atak na Bitcoin ma silnie niedźwiedzi wpływ na walutę cyfrową. Na szczęście Bitcoin nie jest obcy w działaniach na rynkach finansowych. Podnosi się i opada z porzuceniem i jest to normalne dla wiodącej na świecie kryptowaluty.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map