Czy Bitcoin uderzył w dno? Oto potencjalny harmonogram odzyskiwania

Podsumowanie:

 • Właśnie doświadczyliśmy / byliśmy świadkami trzeciego pod względem wielkości wypłaty bitcoinów w kwocie -65,81% od wzlotów.
 • W dolarach absolutnych jest to największa wypłata w historii Bitcoin.
 • Obecna rutyna cenowa jest również najwolniejszą przeceną, z jaką kiedykolwiek mieliśmy do czynienia.
 • Bitcoin wziął średnio 1,5 raza więcej dni odzyskać poprzednie szczyty niż NASDAQ Composite podczas boomu technologicznego.
 • Na podstawie „współczynnika odzysku do najniższego poziomu” wynoszącego 1.69 i 111 dni od szczytu do dołka w przypadku bieżącej wypłaty może zająć inny 188 dni od najniższego poziomu (dopiero w połowie października 2018 r.), zanim będziemy mogli zbliżyć się do 20 000 $ poziom ponownie.
 • Wypłaty bitcoinów są ostrzejsze i szybsze niż wypłaty podczas bańki technologicznej NASDAQ, ale również zajmują mniej czasu, zanim osiągniemy nowy szczyt.

W ostatnich dniach byliśmy świadkami wyraźnego odreagowania cen kryptowalut. Od 1 kwietnia 2018 r. (Kiedy BTC osiągnął najniższy w ciągu dnia poziom 6463,54 USD) do dzisiaj (z BTC około 9240 USD), Bitcoin odzyskał równowagę 44%. Podczas gdy to jest odzyskiwanie w Cena bitcoina robi wrażenie, nadal daleko mu do ponad 19 000 USD, które widzieliśmy w połowie grudnia 2017 r.

Pytania, które zadają sobie wszyscy, to:

 1. Czy ta poprawa ceny będzie trwała?
 2. Ile czasu zajmie nam powrót do czasów świetności Bitcoina na poziomie blisko 20000 USD?

Zima się skończyła?

W tym artykule badawczym przyjrzymy się historii wypłat w BTC, aby zobaczyć, jak ta ostatnia „długa zima” wypada w porównaniu z korektami z przeszłości, a ponadto porównamy tę wypłatę z wypłatami podczas bańki technologicznej, aby sprawdzić, czy możemy zyskać spostrzeżenia.

Dane, których używamy do tego artykułu, będą cenami zamknięcia BTC od października 2012 r. Oraz cenami zamknięcia NASDAQ Composite (głównym punktem odniesienia dla akcji spółek technologicznych) z lat 1996-2004, który obejmuje okres „bańki technologicznej”..

Wiem, wiem, wiele artykułów już dokonało porównania między Crypto a bańką NASDAQ Tech, ale tutaj, w CoinFi, chcieliśmy przeprowadzić to porównanie dla siebie, a także posunąć analizę o krok dalej, aby zobaczyć, czy możemy wymyślić z nowymi spostrzeżeniami, którymi mogę się z wami podzielić.

Najpierw zacznijmy od podstaw.

Co to jest wypłata?

ZA wypłata w jakimkolwiek aktywie definiuje się jako procentową zmianę ceny od ceny szczytowej do ceny najniższej.

Więc bez zbędnych ceregieli, oto lista znaczących wypłat dla BTC, zaczynając od największych:

Wypłaty BTC

 • Obecnie znajdujemy się na trzecim miejscu pod względem wielkości wypłaty (odkąd BTC stało się naprawdę popularne) w wysokości -65,81% od wzlotów.
 • To implikuje 12 445,72 USD bezwzględny spadek ceny, który jest największym kiedykolwiek spadkiem wartości w przeliczeniu na dolary bezwzględne.
 • Średnia z tych wypłat wynosi -49,24%, tak więc obecna wypłata w wysokości -65,81% jest po wyższej stronie niż wcześniej widzieliśmy, i można argumentować, że BTC jest nadmiernie rozbudowany i prawdopodobnie nie spadnie dalej.
 • Co ciekawe, obecna runda cenowa, w której się znajdujemy, jest również najwolniejszą wyprzedażą, z jaką kiedykolwiek mieliśmy do czynienia, biorąc 111 dni uderzyć w dno. To prawie 3x średnia 41,28 dni. Wyjaśnia również, dlaczego ta ostatnia wypłata jest szczególnie bolesna, ponieważ inwestorzy kryptowalut byli przyzwyczajeni do szybkich zwrotów.
 • „Współczynnik powrotu do najniższego poziomu”, który porównuje liczbę dni potrzebnych do powrotu do poprzedniego poziomu z liczbą dni potrzebnych do osiągnięcia minimów, ma średnią 1.69 dla wszystkich wypłat. Ma to kluczowe znaczenie, ponieważ sugeruje, że trzeba 1,69x tyle dni, aby powrócić do poprzednich szczytów, ile średnio osiągnęło najniższy punkt.

Bitcoin VS. Bańka technologiczna

Zobaczmy, jak wyglądały wypłaty z NASDAQ Composite podczas „Tech Bubble”.

Wypłaty dla NASDAQ


 • Widać, że największe wypłaty z -77,93% od 13 marca 2000 r. do 9 października 2002 r. sygnalizuje pęknięcie bańki. O dziwo to zajęło 647 dni załamanie się technologii osiągnęło absolutny minimalny poziom, a dopiero 23 kwietnia 2015 r. było to olbrzymie 3155 dni handlowych później znowu osiągnęliśmy te same szczyty. To naprawdę, naprawdę długi czas do wyzdrowienia.
 • Średnia wypłata wynosi -21,76% który jest mniej niż połowa BTC. Oczywiście można się tego domyślić, biorąc pod uwagę większą zmienność kryptowalut.
 • Średnio to trwało 102,8 dni osiągać najniższe wartości, co jest 2,5 raza dłużej niż to, co obserwujemy w BTC.
 • BTC ma „współczynnik odzysku do wartości szczytowej”, który jest 1,5 raza wolniejszy niż NASDAQ. Oznacza to, że w przypadku BTC, każdy dzień wypłaty potrzebował średnio 1,5x więcej dni, aby powrócić do poprzednich szczytów niż NASDAQ Composite podczas boomu technologicznego! Z pewnością interesujące znalezisko, choć trochę przygnębiające dla wszystkich entuzjastów kryptowalut i HODLerów, ponieważ spodziewaliśmy się szybszego czasu odzyskiwania bardziej niestabilnego zasobu.

Więc co mówią nam te informacje?

Pomimo faktu, że ludzie często porównują te dwa rozwiązania, zachowanie wypłat między bańką technologiczną NASDAQ a BTC nie jest tak podobne.

W szczególności biorąc pod uwagę zdecentralizowany charakter spekulacji i brak wsparcia instytucjonalnego w akcjach Crypto vs Tech, porównanie 2 jest podobne do porównania jabłka z pomarańczami – pomimo wygodnej narracji o bańkach w ogóle.

Dużą różnicą jest niestety stosunkowo wolniejszy okres rekonwalescencji. Ze współczynnikiem „Recovery to Trough Ratio” na poziomie 1.69 dla BTC i 111 dni od szczytu do dołka dla ostatniej wypłaty, możemy po prostu zasugerować, że może minąć kolejne 188 dni od najniższego poziomu, zanim będziemy mogli ponownie zbliżyć się do poziomu 20 tys..

Więc zgodnie z tą analizą może nie być do połowa października dopóki nie zobaczysz zwrotu pieniędzy, jeśli kupiłeś na szczycie, co oznacza całe życie w świecie kryptowalut!

Zanurz się głębiej w analizę

Chociaż powyższa analiza prowadzi do kilku interesujących ustaleń, należy wziąć pod uwagę kilka zastrzeżeń:

 • Nie ma wystarczającej liczby punktów danych, aby wyciągnąć istotne wnioski
 • Plik zmienność między statystykami wypłat są duże – nie ma wystarczającej spójności między punktami danych, abyśmy mogli wyciągnąć jednoznaczne wnioski.
 • Kontekst, w którym występują wypłaty, jest dość zróżnicowany
 • Co najważniejsze, dane są poważnie zniekształcone przez fiasko Mt Gox, które spowodowało największą w historii wypłatę BTC i niezwykle długą zimę.

Aby przeciwdziałać powyższym punktom, rozszerzyliśmy analizę, aby zbadać nie tylko wypłaty od szczytu do dołka, ale także lokalne minima i maksima – co daje nam więcej punktów danych.

Poniższy wykres daje lepsze wyobrażenie o punktach, na które patrzymy:

Historia cen BTC

Na powyższym wykresie niebieskie punkty odzwierciedlają lokalne piki (maksima), a czerwone punkty reprezentują odpowiadające im doliny (lokalne minima).

BTC Drawdowns-2

 • Patrząc na lokalne minima i maksima, możemy namalować nieco inny obraz
 • Jednak średni spadek nieznacznie wzrósł do -55,57% ponieważ bierzemy pod uwagę więcej szczytów i dołków okresu śróddziennego
 • Dobrą wiadomością jest to, że średni współczynnik „Do następnego szczytu do dołka”, który mierzy, ile dni potrzeba, aby zobaczyć następny lokalny szczyt w stosunku do liczby dni potrzebnych do obniżenia minimów, skraca się do 1,25x, poprawa 27% i pozytywny znak dla HODLerów
 • Ponadto średni powrót do następnego lokalnego szczytu wynosi 119% wykazując, że każde średnie odzyskiwanie więcej niż podwaja poprzedni niski poziom.

Możemy przeprowadzić tę samą głębszą analizę dla NASDAQ podczas boomu technologicznego, aby zobaczyć, jak wypada.

Historia cen NASDAQ

NASDAQ Top 10 lokalnych szczytów i dolin:

NASDAQ Top 10 lokalnych szczytów i dolin

 • Średnia wypłata wzrasta do -29% ze średnią długością koryta pozostającą mniej więcej na tym samym poziomie 96,4 dni. Oznacza to, że analiza lokalnych minimów i maksimów daje z grubsza takie same wnioski, jak spadek wartości szczytowej do najniższej
 • Największą zmianą jest to, że stosunek „To Next Peak do Trough” znacznie wzrasta z 1.05 do 1,78x. W rzeczywistości rola prawie się odwraca, gdy cena BTC odnotowuje stosunkowo szybsze odbicie niż NASDAQ Composite

W idealnym świecie mielibyśmy więcej punktów danych i przeprowadzilibyśmy pewne testy istotności, ale jasne jest, że wypłaty BTC są ostrzejsze i szybsze niż wypłaty podczas bańki technologicznej, ale także zajmują mniej czasu, zanim osiągniemy nowy szczyt.

Wniosek

Wielu przypisuje ostatnie odbicie cen końcowi sezonu podatkowego. Chociaż to ożywienie jest z pewnością obiecujące, a świat kryptowalut obserwuje pozytywne zmiany, takie jak zwiększone zainteresowanie instytucjonalne światem kryptowalut, ostrzegłbym naszych czytelników, że może minąć nieco więcej niż kilka tygodni, zanim zobaczymy, że kryptowaluty osiągną swoje poprzednie wysokie, ale w średnim okresie perspektywa wygląda optymistycznie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector