Czy niedawny wzrost oznacza, że ​​Bitcoin jest nastawiony na duże zyski?

Bitcoin trafił na pierwsze strony gazet pod koniec 2017 roku, kiedy osiągnął nawet 20000 USD, gdy mania kryptowalut opanowała świat. Od mediów informacyjnych po celebrytów, każdy miał opinię jako pionier cyfrowej waluty, który dodał + 1000% w ciągu kilku tygodni. Ten niesamowity wzrost spowodował, że inne kryptowaluty odnotowały jeszcze bardziej imponujące zyski, Ethereum osiągnął 1300 USD, wzrastając z zaledwie 10 USD kilka miesięcy wcześniej. Ale takie wzrosty muszą się skończyć, a wraz z nadejściem 2018 r. Bitcoin, Ethereum i większość innych kryptowalut spadły, kontynuując cały rok..

Na początku 2019 r.Bitcoin spadł do 3200 USD, a Ethereum oscylował wokół 100 USD, a wielu ekspertów powiedziało nam, że to wszystko, zainteresowanie kryptowalutami się skończyło i jedyna droga spadła. Ale rzeczywistość jest taka, że ​​za kulisami wiele się działo dla samego Bitcoina i łańcucha bloków, a wraz z nimi całej branży kryptowalut. Główne instytucje finansowe zaangażowały się w aktywa cyfrowe i blockchain dzięki inicjatywom takim jak platforma Bakkt, podczas gdy Facebook, jako prawdziwie mainstreamowa organizacja, jest obecnie na wczesnym etapie rozwoju własnej kryptowaluty. Firma produkująca napoje PepsiCo wdraża rozwiązania blockchain do swoich procesów produkcyjnych.

Nie jest to oznaka kryzysu w branży, wręcz przeciwnie, i chociaż może to być dla niektórych niespodzianka, Bitcoin odnotował niezwykły wzrost ceny, gdy przechodzimy do drugiego kwartału roku, przekraczając 5000 USD i rosnąc powyżej strategicznej wartości oporu na poziomie 5700 USD.

Czy to oznacza, że ​​zobaczymy kolejny ogromny wzrost cen Bitcoina i innych kryptowalut, czy może to kolejny fałszywy świt? Dla każdego, kto myśli o korzystaniu z Wymiana bitcoinów, a szczególnie handel z depozytem zabezpieczającym jakiejkolwiek kryptowaluty w 2019 roku, zrozumienie prawdopodobieństwa nowego rajdu. Aby dowiedzieć się, co się stanie, powinniśmy spojrzeć na historię Bitcoina.

Ruch cen Bitcoin

Patrząc na cenę Bitcoina lub jakiejkolwiek innej kryptowaluty, należy pamiętać, że są one całkowicie nową formą aktywów. Bitcoin powstał dopiero w 2009 roku, inaczej reaguje na warunki ekonomiczne niż akcje, akcje, a nawet waluty fiducjarne na rynku forex. Jedyną rzeczą, która może dać nam wskazówkę, co cena Bitcoina zrobi w przyszłości, jest to, jak zachowywała się w przeszłości. Dla tych z nas, którzy myślą o handlu Bitcoinem na giełdzie kryptowalut, wczesne wyobrażenie o sposobie, w jaki prawdopodobnie się on poruszy, pozwala nam być gotowym na nowy rajd i zmaksymalizować zyski.

Tak więc, jeśli zbadamy aktualną cenę Bitcoin, możemy poszukać wzorców. Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że ustanawiając nowy roczny maksimum, Bitcoin wybił się z trendu spadkowego, który trwał 18 miesięcy, od tego rekordowego poziomu 17000 USD w 2017 roku. Analiza techniczna sugeruje, że jest to oznaka zmiany trendu, w tym przypadku powrotu do rosnącego rynku.

Co ważne, jeśli spojrzymy na 50-dniową i 200-dniową średnią kroczącą, zobaczymy również, że 50 dni właśnie przekroczyło 200-dniową linię, utrzymując się nad nią. Możesz to zobaczyć na poniższym wykresie:

Ostatni raz zdarzyło się to w październiku 2015 r., Bitcoin pod koniec roku zwiększył wartość o ponad 70%. Tak więc analiza techniczna sugeruje, że wartość Bitcoina wzrośnie. Brzmi to dobrze dla każdego, kto chce zająć pozycję na giełdzie Bitcoin, ale to, co Bitcoin zrobił w przeszłości, czy istnieje wzór, który możemy zobaczyć?

Istnieje wzorzec, od pierwszego uruchomienia Bitcoin zachowywał się konsekwentnie. Publikuje ogromne zyski, nawet pierwszy rajd Bitcoin, z 0,10 $ do 10 $ to ogromny wzrost ceny, jeśli nie taki, który przyciągnął zainteresowanie mediów liczbami z 2017 roku. Następnie zaczyna spadać, tracąc średnio 80% swojej najwyższej wartości, a następnie w końcu ponownie rośnie, zawsze osiągając nowe, znaczące szczyty. Spadek po wzroście w 2017 r., Z wysokiego do ostatecznego minimum, wyniósł 84%, zgodnie z poprzednimi ruchami cen.

Być przygotowanym

Tak więc, chociaż nic nie jest nigdy pewne, zwłaszcza w przypadku cen kryptowalut, może pojawić się nowy trend wzrostowy. Czego możemy się po tym spodziewać, jeśli tak się stanie? Ponownie możemy spojrzeć wstecz na poprzednie trendy wzrostowe, aby zorientować się, co może się wydarzyć. W każdym przypadku, gdy Bitcoin przełamał trend spadkowy i zyskał na wartości, stworzył nowe maksima wszechczasów. Jeśli będzie kontynuował ten wzorzec, następny rajd, kiedykolwiek będzie miał miejsce, przekroczy poprzedni rekord wszechczasów 20 000 $.

Oczywiście ważne jest, aby pamiętać, że nie ma gwarancji, że Bitcoin będzie postępował zgodnie z wzorcami, które przedstawił wcześniej, ale podobnie nie ma nic, co sugeruje, że tak się nie stanie. Inną ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że dotyczy to nie tylko samego Bitcoina, ale ogólnie kryptowalut. Ilekroć Bitcoin zyskiwał w przeszłości, więc altcoin również zyskiwał na wartości.


Dla każdego, kto handluje kryptowalutami lub chce zacząć, jest to doskonałe miejsce na rozpoczęcie, aby być gotowym na wszelkie przyszłe zmiany cen, jeśli wystąpią. Ale jak ty to robisz?

Odbierz zyski dzięki handlowi kontraktami terminowymi BTC

Najłatwiejszym sposobem handlu kryptowalutami, w tym Bitcoin, Ethereum i Litecoin, jest handel kontraktami futures na giełdzie kontraktów terminowych na kryptowaluty. Pozwala uniknąć komplikacji związanych z zakupem własnej kryptowaluty i problemów z płynnością, jeśli musisz ją ponownie sprzedać, a dzięki transakcjom z depozytem zabezpieczającym pozwala zajmować większe pozycje, które w innym przypadku byłyby możliwe.

Bexplus jest wiodącą giełdą Bitcoin, która umożliwia handel kontraktami futures na Litecoin, Ethereum i samym Bitcoinie. Dzięki dźwigni 100x pozwala traderom w pełni wykorzystać potencjał handlu kryptowalutami, zwłaszcza z możliwością nowego wzrostu cen.

Łatwy w użyciu, Bexplus to platforma dla traderów, którzy chcą cieszyć się potencjałem handlu na giełdzie kryptowalut bez zajmowania się samą kryptowalutą. Dzięki umowom wieczystym i wszechstronnym funkcjom wraz z systemem handlu depozytem zabezpieczającym jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich potrzeb związanych z handlem kryptowalutami..

Wniosek

W 2019 r.Bitcoin dokonał decydującego zwrotu, ponieważ odnotował wzrost od początku roku o około 80%. Po akumulacji poniżej 4000 USD przez ponad 2 miesiące aktywa odnotowały imponujące wzrosty w kwietniu i kontynuowały wzrost w maju 2019 r., Kiedy przekroczyły granicę 6000 USD. Co więcej, rajd miał miejsce ponad rok po tym, jak Bitcoin osiągnął maksimum ATH. To był najdłuższy bessy w historii Bitcoina; Niedźwiedź w 2015 roku trwał 57 tygodni. W związku z tym, ponieważ Bitcoin nadal zyskuje popularność i popularność w głównym nurcie, optymizm może doprowadzić cenę do nowych szczytów w najbliższej przyszłości..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector