Kryptowaluty wykorzystywane do finansowania terroryzmu przez grupy popierające ISIS i podmioty stowarzyszone Al-Kaidy – raport

Chociaż kryptowaluta jest wciąż stosunkowo nową innowacją w branży finansowej, jej wykorzystanie rośnie wśród grup dżihadystów na Bliskim Wschodzie. ZA ostatni raport JITM (MEMRI Jihad and Terrorism Threat Monitor) pokazuje, że finansowanie terroryzmu za pomocą kryptowalut rośnie.

Kryptowaluty i finansowanie terroryzmu

Długi raport przygotowany przez JITM został podsumowany przez Middle East Media Research Institute (MEMRI) 21 sierpnia, zatytułowany „The Coming Storm”. Raport twierdzi, że terroryści, ich organizacje i zwolennicy używają kryptowalut na różne sposoby, w tym finansując ataki, kupując sprzęt, wspierając bojowników, ich rodziny i nie tylko..

Wraz ze wzrostem świadomości na temat kryptowalut, źli gracze niezaprzeczalnie stają się zagrożeniem dla rozwoju branży. Każda dyskusja na temat regulacji kryptowalut obejmuje temat kontrowersyjnej cechy anonimowości związanej z transakcjami kryptowalutowymi. Ta funkcja jest obecnie wykorzystywana przez grupy terrorystyczne. Raport z badania MEMRI pisze;

Branża blockchain i kryptowalut wciąż nabiera rozpędu, a coraz więcej firm pozwala na korzystanie z kryptowalut, a nawet uruchamia własne, rozumie się i oczekuje się, że elementy przestępcze, w tym grupy terrorystyczne, będą poruszać się jeszcze szybciej niż obecnie używać ich.

Obszerne badania trwające pięć lat pokazują, że blog dżihadystów pomaga grupom terrorystycznym poprzez darowizny w postaci bitcoinów online, które ostatecznie wysyłają kryptowalutę do ISIS, Bractwa Muzułmańskiego, Hamasu, Al-Kaidy itp. Oprócz tego bloga kilka grup terrorystycznych pozyskuje darowizny w forma kryptowaluty na portalach społecznościowych, w tym na Facebooku, Twitterze i innych. W rzeczywistości, według badań, uważa się, że Telegram jest obecnie główną platformą wykorzystywaną do zbierania funduszy przez terrorystów. Badanie wskazuje, że grupy terrorystyczne udostępniają również pouczające klipy wideo wraz z adresami bitcoin, aby pokierować potencjalnymi darczyńcami. Bitcoin, Dash, Ethereum, Monero, Verge, Zcash to kilka głównych kryptowalut, które terroryści często otrzymują jako darowiznę. Raport mówi;

To przełomowe badanie pokazuje niezaprzeczalnie, że przyszłość finansowania terroryzmu i zbierania funduszy dzieje się teraz. Zagrożenie jest zbyt ważne, aby je przeoczyć; trzeba to zbadać i znaleźć rozwiązania.

Telegram był szeroko używany do finansowania terroryzmu

Badanie ujawnia również, że sieci społecznościowe są głównymi punktami finansowania grup terrorystycznych i wzywa do jasnej polityki w zakresie zakazu / ograniczenia przestępczej działalności kryptowalutowej na takich platformach. Dalej wspomina, że ​​„mogą zapobiegać tym aktom poprzez„ konsekwencje i kary dla firm, które tego nie robią ”.

Badania wskazują na poważne ostrzeżenie wobec nadchodzącej kryptowaluty Telegrama, GRAM z blockchain TON. Twierdzi również, że nie opracowano żadnych narzędzi do zwalczania pozyskiwania funduszy na kryptowaluty wykorzystywane przez grupy terrorystyczne i dżihadystów. Zapewnia;

Urzędnicy zajmujący się zwalczaniem terroryzmu muszą być przygotowani na nadchodzącą eksplozję wykorzystania kryptowaluty Telegrama przez terrorystów.

Podczas gdy Telegram staje się głównym miejscem pomocy dżihadystom i zwolennikom w zakresie finansowania kryptowalut, badania wskazują, że personel MEMRI wystosował listy kongresowe do CEO Telegram, Pawła Durowa. List zawierał prośbę o natychmiastową odpowiedź pana Durova na powszechne wykorzystanie jego platformy przez terrorystów. Badania wyjaśniły, że list zażądał;

Między innymi, że Durow „zareaguje… w trybie pilnym, określając plan działania w celu zwalczania ekstremistycznych treści w Telegramie i tworząc zabezpieczenia uniemożliwiające grupom terrorystycznym wykorzystywanie platformy jako bezpiecznego narzędzia do zbierania funduszy”.

Jak informowaliśmy wcześniej, decentralizacja i anonimowość kryptowaluty skłoniły grupy terrorystyczne do zwrócenia się w stronę Bitcoina i raportu, w którym stwierdzono, że nie podjęto żadnych działań, aby położyć kres jego używaniu przez złych graczy. Co więcej, w raporcie wymieniono kilka głównych grup terrorystycznych, które korzystają z finansowania kryptowalut i promują je głównie za pośrednictwem Twittera, Instagrama i Telegramu, aby pozyskać kryptowalutę, zwłaszcza bitcoin do zbierania funduszy..


Według szczegółowego raportu, grupy popierające ISIS, stowarzyszone z Al-Kaidą Hay ‘w Tahrir Al-Sham (HTS), wojskowe skrzydło Hamasu, Brygady Izz Al-Din Al-Kassam i ich grupy wsparcia są głównie zaangażowane w kryptowalutę. -finansowanie. Badanie stwierdza również, że grupy te „najwyraźniej znikają”, gdy zaczną przyciągać uwagę mediów i organów nadzoru prawnego.

Podczas badań do tego raportu stwierdzono, że niektóre grupy, po zwróceniu uwagi mediów i władz, najwyraźniej zniknęły, wraz z ich portfelami kryptowalut i adresami.

Źródło obrazu – unilad.co.uk

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector