Naucz się handlować kontraktami terminowymi na Bitcoin w 5 minut

Czym są kontrakty terminowe na Bitcoin?

Bitcoin futures to kontrakt pochodny, który ma ustaloną datę wygaśnięcia i po wygaśnięciu uzgodnione strony wykonują warunki określone w umowie. Na przykład sprzedasz swoje bitcoiny za 15 000 $ po 1 miesiącu, ale cena bitcoinów po 1 miesiącu wyniesie 12 000 $, zamierzasz osiągnąć szybki zysk w wysokości 3000 $, ale z drugiej strony, gdybyś powiedział, że kupisz BTC o wartości 15000 USD po miesiącu, a cena wynosi 10000 USD, więc ostatecznie płacisz dodatkowe 5000 USD, ponosząc stratę w bilansie.

Wejście Bitcoina na kontrakty futures z regulacjami to obietnica, że ​​ceny ustabilizują się dzięki płynności zapewnianej przez duże giełdy i dobrym wsparciu gotówkowym. Spowoduje to przeniesienie bitcoina na rynek głównego nurtu w celu dalszego wsparcia waluty.

JP Morgan powiedział, że „Bitcoin wzrośnie w postaci aktywów klasy wschodzącej”.

Jedyną różnicą między poprzednimi giełdami a nowymi regulacjami jest sieć bezpieczeństwa i ochrona, nawet w przypadku włamania, Twoje pieniądze są zabezpieczone. W przeciwieństwie do innych giełd bitcoinów, aby grać z kontraktami futures, potrzebujesz gotówki i początkowego depozytu zabezpieczającego z góry, który działa jak fundusz zapewniany na zakup Bitcoin, nie musisz inwestować wszystkich pieniędzy, co daje Ci dźwignię finansową, aby kupić więcej kontraktów.

Nie trzeba kupować Bitcoinów, aby grać na rynku kontraktów terminowych, jest to po prostu obietnica zawarta w notatce, że należy Ci się Bitcoin. Kolejną zaletą, jaką zapewniają regulowane giełdy, są niższe opłaty, obecnie, jeśli handlujesz na giełdach nieregulowanych, ostatecznie płacisz od 2% do 0,5%, podczas gdy płacisz 1 USD za transakcję futures.

Na rynku dostępne są różne rodzaje kontraktów, takie jak kontrakty terminowe quanto i xbt, w których cena kontraktu jest w Bitcoin, to kwestia zrozumienia, który kontrakt chcesz handlować, zależy wyłącznie od Ciebie.

Jak inwestować w kontrakty terminowe na Bitcoin?

Obecnie istnieje wiele giełd, które oferują różnego rodzaju kontrakty terminowe typu futures na bitcoiny, na których można dokonać rezerwacji z początkowym depozytem zabezpieczającym.

Okcoin obiecuje najwyższy poziom bezpieczeństwa bankowego, giełdy w Hongkongu, które pozwalają na 10-krotną marżę na kontraktach terminowych na bitcoiny.

CME jest jedną z największych giełd na świecie, na której można wymienić minimum 5 BTC z minimalną fluktuacją 5 USD na kontrakt i mają określone godziny handlu.

CBOE oferuje wsparcie dla kontraktów tygodniowych, miesięcznych i kwartalnych o wielkości 1 BTC z opłatą 0,25 USD za transakcję. CBOE obsługuje 44% marży kontraktu.

Bitmex została założona przez byłego tradera Citi Bank Arthura Hayesa, gdzie można zajmować pozycje za pomocą 100x i oferuje tylko depozyt BTC. To jedyne giełdy, które nigdy nie zostały zhakowane.

Oto Twoja pierwsza strategia, którą możesz zastosować, aby dokonać pierwszego handlu kontraktami futures!

Handel ze stałą marżą i krzyżową marżą?

Stały depozyt zabezpieczający jest stałym procentem używanym w stosunku do pozycji, gdy zostanie zastosowany stały depozyt, nie musisz martwić się o saldo. Wykorzysta tylko tyle, gdy twoja pozycja zostanie zlikwidowana.

Cross margin może być wtedy bardzo ryzykowny, to tak, jakby postawić wszystko na raz, jeśli rynek poruszy się wbrew twojej pozycji, jesteś skazany na utratę wszystkiego.

Zacznij od czegoś małego

Bitmex oferuje 100x, ale raczej idzie wszystko, co możesz zacząć od drobnych, takich jak rezerwowanie kontraktów terminowych na 1000 $, jak widać na obrazku, że użyłem izolowanego marginesu, który wynosi 2x. To pozwala mi właściwie wykorzystać moje fundusze.

kontrakty terminowe na bitcoinykontrakty terminowe na bitcoiny

Z drugiej strony, jak widzisz, gdybym użył cross-margin, wtedy stawką są moje wszystkie moje pieniądze

W przypadku CME i CBOE musisz skontaktować się z dostawcami lub maklerami giełdowymi, którzy mają dostęp do kanału Bloomberg. CME i CBOE wymagają wpłaty 44% depozytu w gotówce, jeśli chcesz handlować kontraktami futures, powiedzmy, że cena BTC wynosi teraz 14000 USD, a następnie musisz użyć 6000 USD wartości gotówki do handlu, a następnie musisz zapłacić lub uzyskaj zgodnie ze swoją strategią.

Straty

W przyszłych transakcjach pozycje długie płacą krótkie, a szorty płacą długimi, w ten sposób system generuje zyski i straty, ale w przypadku, gdy rynek porusza się tak szybko, że marże są wywoływane, system handlowy przyjmuje zlecenie, ponieważ nie otrzymał zlecenia likwidacji spełniony. Tak więc w momencie rozliczenia niespełnione straty z tytułu likwidacji zostaną odjęte od zysków całego przedsiębiorcy, zanim zostaną one rozdzielone. Jest to znane jako uspołeczniony straty.

CME stosuje własną metodę, znaną jako rozliczanie OTC, dlatego CME działa jako kupujący dla każdego sprzedającego i sprzedającego kupującemu, co zapewnia ryzyko finansowe i bezpieczeństwo. System CME jest systemem scentralizowanym, w którym zajmują się wszystkimi stratami i ryzykiem.

Nazwa giełdy Przewaga Typy umów Model likwidacji Długość
Bitmex 100x Odwrotność Automatyczne delewarowanie Co miesiąc, co kwartał
Ok Coin 20x Odwrotność Straty socjalizowane Co tydzień, co kwartał, co miesiąc
CME Nie Odwrotność Rozliczenia OTC Co miesiąc, co kwartał

Wreszcie rada!

Obserwuj rynek

Inwestuj w instrumenty pochodne, badając i rozumiejąc definicje i ważne słowa kluczowe, zadzwoń do znajomych, którzy znają podstawy świata finansów, mogą pomóc Ci złagodzić niektóre z nieznanych wielkości. Możesz zacząć od oglądania wykresów. Dostępne są narzędzia online, takie jak Tradingview, w którym można wykreślić linie i różne trendy w oparciu o ruchy rynku.

kontrakty terminowe na bitcoiny

Obserwując rynek, poznasz kierunek rynku, stop loss, docelowe obszary. Powyższy wykres narysowany przez analityka pokazuje szacunki, jak rynek może się poruszać. Nie ma czegoś takiego jak przewidywanie, to są co najwyżej wzorce, które możesz poznać, aby poznać swój cel, do którego jesteś gotowy.

Wniosek

To tylko mały przewodnik po inwestowaniu na przyszłym rynku, jeśli chcesz handlować na stronie internetowej, takiej jak Bitmex, powinieneś najpierw wypróbować sieć testową, w której możesz przetestować rynek, a kiedy będziesz gotowy, możesz przejść do witryny na żywo. CME i CBOE rozpoczęły handel, ale możesz handlować tylko za pośrednictwem brokera, więc będzie broker, który może Ci pomóc, ale ostatecznie musisz wybrać strategię i odebrać telefon, czy kupić, czy sprzedać.

Czy prowadzisz własne badania, zanim włożysz pieniądze. Daj nam znać swoje opinie w komentarzach poniżej lub napisz do nas na adres [e-mail chroniony]

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me