Obalamy 5 najpopularniejszych mitów dotyczących bitcoinów

Prawdopodobnie myślałeś, że te mity o bitcoinach są faktem. Zobaczmy, ile możesz zdobyć?

Wszystko zaczęło się od białej księgi zatytułowanej „Elektroniczny system gotówkowy peer-to-peer”. Od czasu powstania bitcoina w 2009 roku przez kogoś znanego jako Satoshi Nakamoto (którego prawdziwa tożsamość wciąż nie jest znana), osiągnął nawet rekordową cenę 20 000 USD za monetę (17 grudnia 2017 r.). Od inwestorów, rządów po przedsiębiorców i obywateli, ta kryptowaluta podbiła świat. Jednak wielu nadal sceptycznie odnosi się do bitcoina i ma pytania.

Czy bitcoin jest naprawdę bezpieczny? Czy to właściwy czas na inwestowanie? Czy to naprawdę jest zdecentralizowane? Pytania są nieskończone.

Obalamy mity o bitcoinach:

Ze względu na skomplikowany projekt techniczny Bitcoina i nadgorliwą społeczność rzeczników, wokół Bitcoina narosło mnóstwo mitów. A dzisiaj obalimy dla Ciebie te mity o bitcoinach!

1. Bitcoin & Blockchain jest taki sam

Wynik: 1/0

Nie, nie jest. Często musiałeś spotkać ludzi, którzy używają blockchain i bitcoina jako tego samego. Nie mogą się bardziej mylić. Chociaż dość łatwo jest zrozumieć, dlaczego te dwa terminy są często ze sobą mylone.

mity o bitcoinachBitcoin & Blockchain jest taki sam

Bitcoin to kryptowaluta, która jest tworzona i przechowywana elektronicznie. Natomiast Blockchain to platforma dla kryptowalut. Tak więc, gdyby nie było Blockchaina, nie byłoby bitcoina.

Będąc rodzajem nieregulowanej waluty cyfrowej, transakcje bitcoin są zasadniczo przechowywane i przesyłane za pomocą rozproszonej księgi w sieci peer-to-peer. Ponieważ nikt nie posiada tej waluty, zapewnia ona anonimowość, szybkość i brak kłopotów ze strony żadnego organu regulacyjnego. Jeśli chodzi o Blockchain, jest to podstawa technologii, na której prowadzona jest księga transakcji bitcoin.

Bitcoin działa w technologii Blockchain i jest używany jako sposób płatności. Natomiast sam Blockchain może być używany przez każdą branżę, instytucję i osobę fizyczną do rejestrowania transakcji i korzystania z szybkiego czasu przetwarzania bez pośredników..

2. Wymiana portfela v / s: Jaka to różnica?

Wynik: 2/0


To robi.

Jeśli przechowujesz tony kryptowalut w portfelach giełd kryptowalut i czujesz się bezpiecznie, biorąc pod uwagę wszystkie modne hasła dotyczące bezpieczeństwa łańcucha bloków, niezmienności, odporności na włamania itp. Może czas to przemyśleć. Te słowa mogą być prawdziwe w przypadku portfela kryptowalut, ale nie w przypadku portfela wymiany.

Portfel to miejsce, w którym przechowujesz kryptowalutę, którą kupiłeś lub otrzymałeś, a dokładniej jest to miejsce, w którym posiadasz, przechowujesz i posiadasz klucze. Możesz mieć swój portfel na komputerze lub telefonie. Jeśli ktoś wysyła Ci kryptowalutę, potrzebujesz tylko adresu portfela i niczego więcej, ani wymiany, ani bycia online.

Jeśli chodzi o giełdy, to tutaj kupujesz lub sprzedajesz swoją kryptowalutę. Wymiana w żaden sposób nie może być Twoim portfelem, chociaż najczęściej są one dostarczane z portfelem. Jeśli wysyłasz lub kupujesz kryptowalutę, potrzebujesz interfejsu lub wymiany. Oznacza to również, że jeśli chcesz używać swojej kryptowaluty, potrzebujesz pozwolenia od swojej giełdy.

Weźmy na przykład Coinbase, jest to giełda, a kiedy tworzysz na nich konto, ma portfel. Bez wątpienia portfel jest kontrolowany przez Ciebie, ale jest własnością Coinbase, ponieważ zawiera klucze prywatne Twojego portfela. A jeśli nie daj Boże, witryna ulegnie awarii i tak się stanie, nie będziesz miał dostępu do swojego portfela.

3. Bitcoin pochłonie całą energię Świata

Wynik: 3/0

Poważnie, cóż, jest to coś, co pojawiło się pośród wysiłków niektórych renomowanych kanałów medialnych, aby manipulować cenami Bitcoin. Rozumiemy, że nie mógłbyś rozpocząć wcześniejszej przygody z kryptowalutami, w porządku.

mity o bitcoinachBitcoin pochłonie całą energię Świata

Nawet Trent Richardson uważa, że ​​może rozwiązać kryzys energetyczny. Nie martw się.

Z pewnością wydobywanie bitcoinów pochłania dużo energii. Tysiące określonego sprzętu zużywa ogromne ilości energii elektrycznej do tworzenia nowych bitcoinów. Biorąc to pod uwagę, po pierwsze, nie ma dokładnego pojęcia, jak naprawdę żądny mocy jest bitcoin. Bitcoin z pewnością nie potrzebuje tak dużo energii do działania, a ponadto można go rozwiązać poprzez przyszłą aktualizację oprogramowania bitcoin. Biorąc pod uwagę, że wzrośnie tylko zużycie energii, ale nie sprzęt, to na początek trochę kiepski eksperyment.

Przyczyną zużycia energii nie jest fakt, że sieć faktycznie tego wymaga, ale wzrost cen. Aby rozwiązać złożone łamigłówki, konkurują ze sobą serwery, na których działa oprogramowanie bitcoin. Komputer rozwiązujący zagadkę otrzymuje nagrodzone bitcoiny. Wraz ze wzrostem cen powstaje więcej komputerów, które wymagają większej mocy obliczeniowej do wydobywania bitcoinów. Faktem jest, że liczba transakcji w sieci Bitcoin nie wzrosła znacznie w ciągu roku.

4. Transakcje Bitcoin są anonimowe

Wynik: 4/0

Przepraszam, że zawiodłem twoje nadzieje, ale nie możesz być bardziej rozczarowany niż my. W końcu kryptowaluty zapewniły niektórym z nas prawdziwą wolność. Wiesz co mam na myśli.

Transakcje Bitcoin są anonimoweTransakcje Bitcoin są anonimowe

Istnieje anonimowość, ale w żadnym wypadku nie jest idealna. Zasadniczo jest to pseudonim. Za każdym razem, gdy dokonujesz transakcji, Twój adres jest przechowywany na zawsze w Blockchain. Jeśli ktoś połączy Twój adres z Twoją tożsamością, każda transakcja zostanie następnie powiązana z Tobą.

Ze względu na to, że każdy może utworzyć losowy adres bitcoin w dowolnym momencie bez podawania jakichkolwiek informacji, bez powiązania transakcji z tożsamością i przesyłania danych do losowych węzłów, sieć bitcoin jest uważana za anonimową.

Jeśli jednak ktoś połączy wiele węzłów, połączone w ten sposób dane mogą ujawnić tożsamość pochodzenia transakcji. Co najważniejsze, wszystkie transakcje w sieci bitcoin są identyfikowalne i przejrzyste, dzięki czemu ktoś może znaleźć prawdziwą osobę.

5. Bitcoin to pieniądz fizyczny

Wynik: 5/0

Wiem, że nie możesz się doczekać debaty na ten temat. Ale kiedy ostatnio kupiłeś swojej dziewczynie drinka za swoje bitcoiny. Chociaż w niektórych krajach jest dobra wiadomość, możesz, ale w większości krajów na całym świecie nie możesz.

Bitcoin to pieniądz fizycznyBitcoin to pieniądz fizyczny

Bitcoin to tylko wirtualna waluta. Ze sposobu, w jaki wiemy, że istnieją monety lub twarda gotówka, nie istnieją one w żadnej fizycznej formie. Co więcej, w przeciwieństwie do zwykłych pieniędzy, nie możesz kupić wszystkiego za pomocą bitcoinów. Z pewnością niedawno pojawiły się zastosowania bitcoina w sektorze nieruchomości, żywności, napojów i wielu innych, ale wciąż ma bardzo długą drogę i może być używany w codziennym prawdziwym życiu.

Więc jaki był twój wynik???

Cokolwiek by się nie działo, kryptowaluty to dobra zabawa, więc warto się tego nauczyć. Artykuły mają na celu to samo. Odwiedzaj nasze kanały, aby uzyskać więcej wiadomości i informacji.

Więc teraz wiesz, że to, o czym myślałeś przez cały czas, było tylko mitem. Jakie są Twoje poglądy na temat tych najpopularniejszych mitów dotyczących bitcoinów? Czy chcesz, abyśmy obalili więcej mitów dotyczących bitcoinów? Daj nam znać, co myślisz w naszej sekcji komentarzy poniżej! 

Prezentowane treści mogą zawierać osobistą opinię autora i podlegają warunkom rynkowym. Przeprowadź badanie rynku, zanim zainwestujesz w kryptowaluty. Autor lub publikacja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za osobistą stratę finansową.

 Śledź nas na

Świergot , Facebook , Reddit

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector