Od redakcji: Rozwijające się instytucjonalne FOMO sprawiają, że Bitcoin [BTC] jest bardzo zaniżony

Bitcoin jest w centrum uwagi, odkąd jego cena zaczęła rosnąć, zbliżając się do poprzedniego rekordu wszechczasów. Bieg byka rozpoczął się pod koniec października, kiedy cena najwyższej kryptowaluty walczyła o przekroczenie kluczowego oporu 13000 USD, a kiedy udało się to zrobić, wzrost przekroczył 19 700 USD z niewielkim lub żadnym oporem..

Handlowcy detaliczni odnotowali wzrost cen w 2017 r., Podczas gdy gracze instytucjonalni utrzymali bezpieczną odległość, powołując się na wysoką zmienność i mniejszą zapadalność jako aktywa. Jednak w ciągu 4 lat ta perspektywa zmieniła się drastycznie i teraz ci sami krytycy wydają się być przekonani, że Bitcoin to przyszłość. Większość gigantów finansowych i firm zarządzających aktywami, takich jak JP Morgan i BlackRock, którzy kiedyś nazywali bitcoin schematem Ponzi, wydaje się, że zmieniła zdanie i teraz wierzą, że Bitcoin może potencjalnie zastąpić złoto ze względu na jego techniczną przewagę. Dyrektor generalny BlackRock Laurence D.Fink, który kiedyś twierdził, że bitcoin jest narzędziem do prania pieniędzy, teraz wierzę, że może przekształcić się w rynek globalny. Niedawno powiedział,

„Bitcoin przyciągnął uwagę i wyobraźnię wielu ludzi. Patrzymy na to jak na coś prawdziwego. Czy może przekształcić się w rynek globalny? Możliwie.”

Giganci nie mają dość Bitcoina

PayPal zaczął oferować kupno i sprzedaż bitcoinów wraz z 3 innymi kryptowalutami, otwierając bramy dla swoich 283 milionów klientów i wielu uważa, że ​​decyzja giganta zajmującego się przetwarzaniem płatności wywołała trwający wzrost cen. Dyrektor generalny firmy Daniel Schulman w zeszłym tygodniu twierdził, że większość ich klientów na ich platformie nie chce już obsługiwać gotówki, a nadszedł czas, aby Bitcoin wszedł do głównego nurtu.

MicroStrategy, gigant oprogramowania, zdecydował w sierpniu zamienić część swojego skarbca na Bitcoin i w ramach serii zakupów kupił Bitcoin o wartości prawie 500 milionów dolarów. Wydaje się jednak, że dostawca rozwiązań biznesowych zdał sobie sprawę z prawdziwego potencjału rzadkiego zasobu cyfrowego i niedawno zebrał kolejne 650 milionów dolarów dzięki ofercie papierów dłużnych na zakup większej ilości bitcoinów. MicroStrategy posiada obecnie na swoich arkuszach bitcoiny o wartości ponad 1 miliarda dolarów i nie są jedynymi. W rzeczywistości ponad 10 spółek notowanych na giełdzie posiada bitcoiny na swoich arkuszach.

Lista spółek notowanych na giełdzie, które obecnie posiadają #Bitcoin:

MicroStrategy inc.

Galaxy Digital Holdings

Square inc.

Hut 8 Mining Corp

Voyager Digital LTD

Riot Blockchain, Inc..

Bit Digital, Inc..


Coin Citadel Inc

DigitalX

BIGG Digital Assets Inc.

MassMutual

– Bloqport (@Bloqport) 10 grudnia 2020 r

Michael Saylor, dyrektor generalny MicroStrategy, stwierdził, że decyzja o konwersji ich aktywów skarbowych na bitcoiny była dobrze przemyślanym planem, ponieważ wartość gotówki na całym świecie spada. Według niego, Bitcoin jest jednym z prawdziwych aktywów o randze inwestycyjnej, bezpiecznej przystani, który stałby się wyborem aktywów skarbowych dla wielu firm w przyszłości.

Każdemu inwestorowi grozi utrata majątku z powodu dużej inflacji monetarnej. Wszyscy potrzebujemy magazynu wartości, który nie jest oparty na fiducjum. #Bitcoin to rozwiązanie – o ratingu inwestycyjnym, bezpieczna przystań, aktywo rezerwowe. #BTC jest nasz najlepszy https://t.co/Rvf2JvyHMb.

– Michael Saylor (@michael_saylor) 11 grudnia 2020 r

MicroStrategy nie jest jedyną firmą, która postrzega Bitcoin jako zabezpieczenie przed inflacją, 170-letnia firma ubezpieczeniowa MassMutual Insurance z portfelami ponad 235 miliardów dolarów właśnie zainwestowała 100 milionów dolarów w bitcoiny. Square Inc., przedsięwzięcie płatnicze prowadzone przez Jacka Dorseya, Grayscale i wielu innych, obecnie kupuje hurtowo bitcoiny.

Bitcoin jest obecnie mocno niedowartościowany

Popyt na bitcoiny na obecnym rynku jest zbyt wysoki i łatwo przyćmiewa podaż, ponieważ giganci finansowi kupują więcej bitcoinów niż są produkowane codziennie przez górników. Jednak cena bitcoina tak naprawdę nie odzwierciedla rosnącego popytu, jest to powód, dla którego wielu analityków uważa, że ​​Bitcoin jest obecnie mocno zaniżony. Analityk Citibank przewidział, że do końca 2021 roku cena bitcoina wzrośnie powyżej 300 tysięcy dolarów.

Alaster Milne, popularny inwestor i analityk Bitcoin napisał,

„Kupowanie w skali szarości >100% wydobywanych zasobów, kupowanie MicroStrategy, kupowanie przez użytkowników Square, kupowanie funduszy hedgingowych, kupowanie przez użytkowników PayPal…. … I #Bitcoincena nie jest najwyższa w historii? ”

Plan B, inny znany zwolennik bitcoina, znany ze swoich wykresów wymiany akcji do przepływu, przewidział 5-cyfrową cenę w ciągu 2 lat od zmniejszenia o połowę, a patrząc na obecnie rosnący instytucjonalny FOMO, cena wydaje się całkiem możliwa. Popularny analityk stwierdził, że niedobór podaży bitcoinów wkrótce uderzy na rynek, a cena znacznie wzrośnie, gdy przekroczymy granicę 20000 USD. Plan B w swoim najnowszym tweecie zacytował Satoshi Nakamoto, pseudo-anonimowego założyciela o tym, jak bitcoin, jeśli miałby sens dla wystarczającej liczby ludzi, zmieniłby się w „samospełniającą się przepowiednię”.

"To może mieć sens po prostu zdobyć [#bitcoin] na wypadek, gdyby się włączył. Jeśli wystarczająco dużo ludzi [i firm] myśli w ten sam sposób, staje się to samospełniającą się przepowiednią." – Satoshi Nakamoto https://t.co/6tlXNIUYgP

– PlanB (@ 100 bilionów USD) 12 grudnia 2020 r

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector