Przewodnik dla początkujących po Bitcoinie

Czy zastanawiałeś się nad bitcoinem? Chcesz dowiedzieć się więcej o Bitcoinie? Ten przewodnik dla początkujących Bitcoin jest pierwszym krokiem do opanowania bitcoina.

Przewodnik dla początkujących Bitcoin:

Co to jest Bitcoin?

Bitcoin to system płatności online typu peer-to-peer, który nie wymaga udziału żadnego organu centralnego ani pośrednika w przeprowadzaniu transakcji. Wykorzystuje kryptografię do weryfikacji tych transakcji za pośrednictwem węzłów sieciowych, a następnie rejestruje je w publicznej rozproszonej księdze zwanej blockchain. Będąc siecią open source, projekt bitcoin jest publiczny, którego nikt nie posiada ani nie kontroluje. Od swojego powstania w 2008 roku Bitcoin stał się technologią, społecznością użytkowników, narzędziem inwestycyjnym i walutą.

Dlaczego Bitcoin jest ważny?

„Bitcoin jest walutą oporu…”

Kryzys finansowy lat 2007-2008 rozpoczął się kryzysem na rynku kredytów hipotecznych typu subprime w USA. Aby przyciągnąć nowych klientów, amerykańskie banki zaczęły udzielać ryzykownych pożyczek, które ostatecznie okazały się niewypłacalne. Niemożność spłacenia pieniędzy przez ludzi spowodowała upadek banków. Równolegle banki wykorzystywały pieniądze ludzi do inwestowania, a kiedy inwestycje się nie zwracały, instytucje finansowe straciły pieniądze i zbankrutowały. W odpowiedzi na to rząd amerykański próbował ich uratować z pieniędzy z podatków. Doprowadziło to do niezadowolenia klientów w całym kraju. Ponieważ globalna gospodarka jest wzajemnie połączona, przekształciło się to w międzynarodowe kryzysy bankowe, które spowodowały zastój światowej gospodarki.

Zaufając bankowi, ludzie tracili pieniądze. Jako środek zaradczy rząd wydrukował więcej pieniędzy, ale nie ma maksymalnego limitu ilości pieniędzy, które można wydrukować, co doprowadziło do spadku wartości pieniądza wraz z niepewnością co do spadku wartości pieniądza. Ten kryzys finansowy zmusił ludzi do zażądania waluty, która nie jest kontrolowana przez władze centralne.

Jakie problemy rozwiązuje Bitcoin?

Alternatywa walutowa może się rozwijać tylko wtedy, gdy nikt jej nie uruchomił, a system nie ma żadnego centralnego punktu awarii. To właśnie w 2008 roku Satoshi Nakamoto uruchomił elektroniczny system płatności peer-to-peer. Bitcoin ustalił maksymalną liczbę bitcoinów, które mogą znajdować się w obiegu, oraz szybkość, z jaką można produkować nowe, co zapewnia kodowanie zastosowane w jego projekcie. Dzięki temu wartość każdego bitcoina może być zależna tylko od podaży i popytu na rynku i jest wolna od jakiejkolwiek interwencji rządu.

W przypadku naszej aktualnej waluty w weryfikację i walidację transakcji zaangażowana jest strona trzecia. Bitcoin wyeliminował potrzebę pośredników, umożliwiając użytkownikom dokonywanie bezpośrednich transakcji między sobą. Potrzebujesz tylko portfela Bitcoin do przechowywania bitcoinów, który działa jak fizyczny portfel zamiast banku. Kodowanie użyte w projektowaniu tych portfeli sprawia, że ​​są one widoczne dla każdego, kto chce je przejrzeć, co zapewnia bezpieczeństwo Twoich depozytów. Co więcej, proces sieci bitcoin jest anonimowy, płatności są naprawdę szybkie, a po wysłaniu nie ma możliwości ich odzyskania.

Aktualny stan Bitcoin

Kiedy bitcoin został wprowadzony po raz pierwszy w 2009 roku, jego wartość wynosiła 0 USD, a później 0,39 USD. Z biegiem czasu stałe kryzysy walutowe i blokady banków stymulowały zainteresowanie opinii publicznej. W zeszłym roku, w połowie czerwca, wartość blockchain wyniosła 14,37 mld USD, a głównym motorem była cena bitcoina. Pod koniec czerwca cena bitcoina wzrosła do około 300 dolarów.

Całkowita wartość istniejących bitcoinów wynosi 10 miliardów dolarów. Słusznie byłoby powiedzieć, że obecnie wartość rynku bitcoinów jest znacznie bardziej wartościowa niż nawet Twitter, który jest jedną z największych firm zajmujących się mediami społecznościowymi na świecie..

Plusy i minusy Bitcoin


„Dzięki e-walucie opartej na dowodzie kryptograficznym, bez konieczności ufania pośrednikom będącym stroną trzecią, pieniądze mogą być bezpieczne, a transakcje bez wysiłku”.

Minęło zaledwie 7 lat od wprowadzenia bitcoina, a wciąż jest na wczesnym etapie rozwoju. Ale jest wiele cech bitcoina, o których z pewnością mówi miasto.

Plusy bitcoina

 • Brak osób trzecich – Brak pośrednika sprawia, że ​​jest to tania opcja. Podobnie jak w punkcie widzenia sprzedawcy, gdy już masz pieniądze w bitcoinach, masz je, a kupujący nie mogą ich odzyskać.
 • Wolność – Wysyłaj pieniądze w dowolne miejsce na świecie w dowolnym momencie.
 • Tożsamość cyfrowa – Tworzenie tożsamości cyfrowych to jedna z funkcji, która jest bardzo lubiana przez entuzjastów bitcoinów. Ułatwia to również rejestrację na platformy i usługi.
 • Brak centralnego dowództwa – Bitcoiny nie są własnością nikogo i żadna firma nie jest ich właścicielem. Oznacza to, że ani rząd, ani banki nie mogą powstrzymać Cię przed otrzymywaniem lub wysyłaniem pieniędzy w bitcoinach w dowolnym miejscu na świecie.
 • Pseudoanonimowość – Chociaż bitcoin nie zapewnia całkowitej anonimowości, nie ma potrzeby ujawniania swojej tożsamości w sieci.
 • Przejrzystość – Wszystkie sfinalizowane transakcje są dostępne dla wszystkich, ale Twoje dane osobowe są ukryte.
 • Kontrola & Bezpieczeństwo – Użytkownicy mają kontrolę, sprzedawcy nie mogą pobierać dodatkowych opłat, a bitcoiny mogą być szyfrowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Wady bitcoina

 • Ryzyko & Zmienność – Ograniczona ilość monet i rosnący popyt powoduje, że jest wysoce niestabilny. Oczekiwano jednak, że z biegiem czasu zmienność będzie się zmniejszać.
 • Brak świadomości – Wiele osób wciąż nie jest tego świadomych, a ogromna część populacji nie ma pełnego zrozumienia.
 • Wysokie ryzyko – Zwiększona regulacja, brak aplikacji, ograniczone skalowanie i brak bezpieczeństwa sprawiają, że jest to przedsięwzięcie wysokiego ryzyka.
 • Ograniczone przypadki użycia – Chociaż Bitcoin zapewnia innowacyjne rozwiązania dla szybszych i łatwiejszych płatności, ale ma problemy z wykonalnością. Kilka wad, które utrudniają jego adaptację, to skalowalność i problemy z opłatami.

Bitcoin jest w powijakach i wciąż się rozwija. Pełne wykorzystanie potencjału bitcoina zajmie trochę czasu.

Jak działa Bitcoin?

Bitcoiny to wirtualne monety, które mają być samowystarczalne ze względu na swoją wartość. Aby przechowywać lub przenosić swoje pieniądze, nie potrzebujesz banków. Behawioralny charakter tych bitcoinów jest podobny do fizycznych złotych monet. Oznacza to, że gdy już masz bitcoiny, możesz je przechowywać jako wartość. Niedawno widzieliśmy, że bitcoin jest również używany do celów płatniczych, ale użycie bitcoin jako waluty nadal podlega naprawie problemów ze skalowalnością w łańcuchu bloków Bitcoin..

Bitcoiny są zasadniczo sprzedawane z określonego „portfela” bitcoinów jednej osoby do drugiej. Mówiąc o portfelu, jest to cyfrowy sklep z bitcoinami, których możesz używać na swoim smartfonie, dysku komputera, tablecie lub w chmurze.

Teraz znasz podstawy Bitcoin. W następnym artykule przeprowadzimy Cię przez wskazówki i zasoby potrzebne do opanowania Bitcoin.

Czy jesteś gotowy na następny krok?

Daj nam znać w komentarzach o wszystkich swoich wątpliwościach dotyczących bitcoinów. 

 Śledź nas na

Świergot , Facebook , Reddit

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector