Przewodnik, jak wybrać najlepszą platformę do handlu bitcoinami

Zainteresowanie handlem Bitcoinami rośnie z roku na rok, podobnie jak napływ traderów na różne platformy handlowe. Niestety, większość platform transakcyjnych Bitcoin pozostawia negatywne ślady na użytkownikach i potencjalnych traderach z licznymi obawami. Wielu traderów zostało bezradnych po utracie wszystkich swoich funduszy, a inni po zablokowaniu depozytów. Typowym przykładem jest nieistniejąca już góra Mt.Gox i wiele innych popularnych witryn handlowych. Prawdą jest, że z każdą platformą giełdową w dowolnym momencie może się zdarzyć wszystko: jednak można zarządzać ryzykiem utraty wszystkiego. W tym artykule dowiesz się, jak wybrać najlepszą platformę do handlu Bitcoinami.

Bezpieczeństwo – lepiej niż żałować

Bezpieczeństwo powinno być pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze platformy handlowej. Powód jest prosty: platforma zażąda Twoich danych osobowych, w tym imienia i nazwiska, adresu, numeru identyfikacyjnego podatnika, danych karty kredytowej i innych poufnych danych. To pośrednio daje im dostęp do części Twojego życia finansowego i prywatnego, więc podanie wszystkich tych szczegółów na niewłaściwą platformę będzie miało duży wpływ na Ciebie. Powinieneś także martwić się o bezpieczeństwo, ponieważ platforma będzie hostować wszystkie twoje depozyty handlowe i miliony innych. Ważne jest, aby sprawdzić, czy platforma używa chłodni lub gorącej pamięci do przechowywania aktywów. Chociaż chłodnia ma swoje wady, jest bezpieczniejszym sposobem przechowywania zasobów przed hakerami.

W kontekście bezpieczeństwa ważne jest również sprawdzenie, czy wymiana jest ubezpieczona czy nie. Szczerze mówiąc, większość platform transakcyjnych nie jest ubezpieczona. Tylko kilka popularnych, takich jak Gemini i Coinbase, jest ubezpieczonych. Może to pomóc w odzyskaniu części lub całości utraconych aktywów, jeśli firma naruszy bezpieczeństwo fizyczne, cyberbezpieczeństwo i kradzież pracowników. 

Co najważniejsze, rozważ wybór platformy, której adres internetowy to HTTPS zamiast HTTP. Upewnij się, że istnieje dwuskładnikowa weryfikacja uwierzytelniająca i potwierdzenie e-mailem dotyczące logowania.

Autentyczność 

Konfiguracja platformy handlowej jest łatwiejsza niż myślisz. Dlaczego? Ponieważ wszystko, czego potrzebujesz, to nazwa domeny, hosting i trochę funduszy. Utorowało to drogę wielu oszukańczym i niezarejestrowanym platformom do wejścia na rynek. Aby zdecydować, którą platformę handlową wybrać, najpierw przejdź do witryny, aby sprawdzić, czy jest jakiś adres fizyczny inny niż adres skrytki pocztowej. Następnie sprawdź, czy platforma jest rzeczywiście zarejestrowana. Postaraj się jak najwięcej poznać założycieli i zespół stojący za platformą. Jeśli wydaje się, że brakuje tego wszystkiego, prosimy o poradę. Prostym sposobem na znalezienie wszystkich tych informacji jest wyszukiwanie w Google. Branża kryptowalut ma wiele informacji w wyszukiwarce, aby laicy mogli znaleźć wszystko, czego potrzebują.

Lokalizacja – czy dana platforma kryptograficzna może działać w Twoim kraju?

Ze względu na okoliczności związane z przepisami dotyczącymi kryptowalut, zaleca się sprawdzenie, czy Twój kraj kwalifikuje się do korzystania z rozważanej platformy handlowej. Większość giełd lub platform handlowych ogranicza użytkowników z niektórych krajów, głównie ze Stanów Zjednoczonych. Chociaż niektórzy z nich mogą akceptować użytkowników z niektórych stanów w USA, wiele z nich ogranicza handlowców z wielu innych stanów. W tej sytuacji niektórzy handlowcy próbują grać mądrze, korzystając z VPN. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ odzyskanie zablokowanych funduszy byłoby prawie niemożliwe. 

Opłaty i stawki platform handlowych

Opłaty i stawki są bardzo ważnymi kryteriami wyboru najlepsza platforma do handlu bitcoinami. Niektóre platformy transakcyjne pobierają od handlowców opłaty za producenta i takera. Większość dużych platform handlowych ma niską opłatę w porównaniu do nowych. Ponadto kursy Bitcoin i innych kryptowalut różnią się w zależności od wymiany. Przeważnie stawki Bitcoin są określane przez wolumen obrotu lub wzajemne oddziaływanie popytu i podaży na różnych platformach. To sprawia, że ​​stawki są różne na różnych platformach transakcyjnych. Jeśli chodzi o opłaty, zaleca się Binance.

Co więcej, ważne jest, aby pamiętać, że minimalna kwota wypłaty Bitcoinów i innych aktywów jest wyższa na niektórych platformach transakcyjnych niż na innych. Ma to znaczenie, ponieważ zdeponowanie 0,003 BTC i poinformowanie o konieczności wydania minimalnej prośby o wypłatę 0,005 BTC jest bardzo frustrujące.

Płynność i funkcja Locked in Feature

Platformy handlowe o wysokiej płynności gwarantują szybkie transakcje w porównaniu z tymi o niskiej płynności. Czekanie godzinami, aż kupujący wykaże zainteresowanie proponowanym zleceniem sprzedaży, jest bardzo frustrujące. Im dłużej zamówienie pozostaje i czeka na kupujących, tym bardziej prawdopodobne jest, że sprzedawca walczy ze zmiennością cen. Uwaga, płynność zależy od par. BTC / ETH może mieć wysoką płynność niż ETH / BTCP. 


Sprawdź również, czy platforma oferuje zablokowaną funkcję. Zablokowana funkcja zapewnia sprzedawcom uzyskanie dokładnej ceny za zlecenie sprzedaży, niezależnie od zmiany ceny rynkowej.

Ponadto platformy transakcyjne powinny być przyjazne dla użytkownika i mieć wydajny czat na żywo lub system wsparcia przez e-mail.

Przykłady zarejestrowanych i legalnych platform transakcyjnych Bitcoin według opinii publicznych to Binance, Coinbase, Gemini, CREX24, Kraken i HitBTC.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector