Zrozumienie Robinhood, bez opłat za wymianę kryptowalut

Dlaczego społeczność kryptowalut jest podekscytowana Robinhoodem?

Robinhood, amerykańska aplikacja do handlu akcjami bez prowizji, trafiła na pierwsze strony gazet, ogłaszając wczoraj, że pozwoli Ci kupować i sprzedawać kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Ethereum. Od lutego będziesz mógł handlować kryptowalutami na tej platformie bez żadnych dodatkowych opłat transakcyjnych. Podczas gdy inne giełdy kryptowalut, takie jak Coinbase, pobierają około 1,5 do 4 procent opłat w USA. Ten aspekt przyciągnął miliony ludzi, którzy są gotowi zarejestrować się na tej platformie. Ponadto użytkownicy będą mogli również śledzić wiadomości, ceny wraz z konfigurowaniem alertów dotyczących łącznie 16 najlepszych kryptowalut.

Co to jest Robinhood?

Firma Robinhood została założona w 2013 roku, a jej aplikacja pojawi się później. Uruchomiona w 2015 roku aplikacja została założona przez Baiju Bhatt i Vladimira Teneva. Obaj założyciele zbudowali wcześniej platformy transakcyjne o wysokiej częstotliwości w Nowym Jorku dla instytucji finansowych. Później Bhatt i Tenev zdali sobie sprawę, że te firmy zajmujące się handlem elektronicznym i inwestorzy o wysokiej częstotliwości nie płacą dużo za zawieranie transakcji. To było inspiracją do wprowadzenia istniejącej technologii na rynek pośrednictwa detalicznego.

Robinhood, firma świadcząca usługi finansowe z siedzibą w USA, jest brokerem giełdowym bez prowizji, która w marcu 2016 r. Miała około 1 mln klientów. Po zebraniu funduszy w kwietniu 2017 r. Wyceniono ją na około 1,3 mld USD. Ta popularna aplikacja inwestycyjna z siedzibą w Palo Alto w Kalifornii zasadniczo umożliwia inwestowanie w tradycyjne papiery wartościowe, takie jak fundusze ETF, obligacje i akcje.  

Robinhood Crypto Trading bez opłat transakcyjnych

Robinhood działa na aplikacji mobilnej, która umożliwia użytkownikom kupowanie i sprzedawanie akcji na giełdach w USA bez żadnej prowizji. Ta aplikacja jest dostępna na Androida, iPhone’a i Apple Watch i ma około 2 milionów użytkowników. Firma jest autoryzowanym brokerem-dealerem FINRA, zarejestrowanym w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Jest także członkiem Securities Investor Protection Corporation. W sierpniu zeszłego roku Robinhood zaoferował nawet darmowe akcje w zamian za referencje nowych użytkowników.

Największą zaletą Robinhood jest obrót akcjami bez prowizji. Stąd nazwa Robinhood. Aby obniżyć koszty, firma nie udostępnia na swojej platformie żadnych opcji, narzędzi analitycznych i raportów badawczych.

Firma planuje działać na progu rentowności i nie planuje w najbliższym czasie zmieniać swojej struktury bez prowizji. Obecnie głównym celem jest powiększenie bazy klientów i dalsza bardziej efektywna obsługa obecnych klientów.

Jak Robinhood zarabia dzięki swojej aplikacji?

Firma z pewnością nie prowadzi działalności charytatywnej. Robinhood jest wart około 1,3 miliarda dolarów i został zbudowany w celu zebrania pieniędzy inwestora w jedną pulę. Firma zasadniczo zarabia na tym ogromnym kapitale.

Ponadto firma pożycza pieniądze ludziom. Poziom premium Robinhood Gold to plan subskrypcji premium, który kosztuje od 6 do 200 USD miesięcznie. Ta subskrypcja pozwala użytkownikowi pożyczyć od 1000 do 50 000 USD.   

Niedawno Robinhood dodał handel kryptowalutami do swojej mobilnej platformy handlowej, która odniosła ogromny sukces.

Dlaczego Robinhood’s nagłe zainteresowanie w kryptowalutach?


Zaledwie dzień temu Robinhood ogłosił nową platformę, na której można inwestować w kryptowaluty. Aby uzyskać wczesny dostęp, crypto.robinhood.com jest dostępny dla swoich użytkowników. Do 25 stycznia około 170 000 osób zarejestrowało się już w ramach tego wczesnego dostępu. Ten handel kryptowalutami zostanie dodany do platformy Robinhood w lutym 2018 r.

Jeśli chodzi o zamawianie kryptowaluty na Robinhood, jest to całkiem proste. Wraz z uruchomieniem funkcji kryptograficznych będziesz mógł natychmiast przelać do 1000 USD z połączonego konta bankowego. W przeciwieństwie do innych platform handlu kryptowalutami, które powodują opóźnienia i utracone możliwości, Robinhood zapewnia natychmiastowy dostęp do pieniędzy.

Ponadto firma pomaga również w ograniczaniu zmienności rynku. Zakładając „kołnierz” wokół swojej transakcji, pozwala ci to czekać, aż cena osiągnie ten kołnierz podczas wykonywania transakcji. Robinhood obsługuje również zlecenia z limitem, co oznacza, że ​​możesz ustawić cenę, przy której możesz automatycznie kupować lub sprzedawać.

Monety, które będą dostępne do śledzenia w Robinhood, obejmują Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, Litecoin, NEO, Ethereum Classic, OmiseGo, Zcash, Monero, Dash, Stellar, Qtum, Dogecoin, Bitcoin Gold i Lisk.

Jednak gdy funkcje handlu kryptowalutami zostaną wprowadzone w lutym, do handlu będą dostępne tylko BTC i ETH. Ponadto ta funkcja będzie dostępna tylko w Montanie, New Hampshire, Kalifornii, Massachusetts i Missouri. W przyszłości zostanie dodanych więcej stanów i kryptowalut.

Daj nam znać, co myślisz o Robinhood w naszej sekcji komentarzy poniżej! 

Prezentowane treści mogą zawierać osobistą opinię autora i podlegają warunkom rynkowym. Przeprowadź badanie rynku, zanim zainwestujesz w kryptowaluty. Autor lub publikacja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za osobistą stratę finansową.

 Śledź nas na

Świergot , Facebook , Reddit

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map