10 najlepszych platform pożyczkowych DeFi w 2020 roku

Platformy pożyczkowe DeFi obiecały wypełnić lukę w tradycyjnej bankowości. W związku z tym służy jako nowy czynnik umożliwiający świadczenie usług finansowych, jednocześnie spełniając potrzeby masowej adopcji Blockchain i kryptowaluty. Jest popularnie nazywany otwartym finansowaniem, ponieważ wymaga pionierskiego ruchu otwartej bankowości, w którym osoby fizyczne nie potrzebują centralnej strony do usług finansowych.

W międzyczasie w tym artykule dowiesz się, co musisz wiedzieć o pożyczkach DeFi, dzieląc się kilkoma szczegółami na temat najlepszych platform pożyczkowych DeFi. Jednak ważne jest, aby wyjaśnić, czym jest pożyczka DeFi i wskazać kilka różnic na temat pożyczki DeFi.

Pożyczanie i pożyczanie przez DeFi

W przypadku pożyczek DeFi inwestorzy i pożyczkodawcy udzielają pożyczki lub depozytu na oprocentowanie za pośrednictwem systemu rozproszonego i zdecentralizowanej aplikacji. Z drugiej strony osoba fizyczna lub firma pożycza pieniądze na odsetki za pośrednictwem zdecentralizowanej sieci. Zarówno pożyczanie, jak i pożyczanie wykorzystują DApps, inteligentne kontrakty i inne protokoły DeFi.

Dlaczego zdecentralizowane pożyczki?

Podczas gdy zdecentralizowane finanse nadały finansom nowe znaczenie, zdecentralizowane pożyczki zapewniły różne możliwości i korzyści dla pożyczkodawców. Dlatego pożyczki DeFi mają następujące zalety:

  • Finansowanie zabezpieczające

Ogólnie przestrzeń kryptowalut jest niestabilna, co często powoduje, że inwestorzy się pakują. Dlatego też, jeśli inwestor nie chce zostać spalony na rynku, frustrujące wahania cen, inwestor lub posiadacz wyprzedaży w zwyżce, pożyczka DeFi daje szansę inwestorom, którzy chcą trzymać kryptowaluty przez określony czas. czas.

Ponadto pożyczki DeFi umożliwiają handlowcom lub inwestorom zdeponowanie kryptowalut za fiat w celu zaspokojenia innych potrzeb bez sprzedaży. Na przykład firma, która posiada aktywa kryptograficzne i nie chce sprzedawać w celu wykonania projektu, może po prostu zwrócić się do platformy pożyczkowej DeFi, aby zdeponować krypto na fiat w celu wykonania projektu.

  • Zarabiaj zainteresowanie posiadaniem aktywów kryptograficznych

Jako posiadacz aktywów kryptograficznych nie musisz sprzedawać, aby uniknąć niedźwiedzi. Zamiast tego pożyczasz go po ustalonych stopach procentowych określonych w inteligentnym kontrakcie. W określonym czasie zarabiasz pieniądze wraz z odsetkami.

W rezultacie pożyczki DeFi stają się rajem dla paniki.

Tymczasem podstawowa technologia DeFi nie wymaga rygorystycznej dokumentacji, jak widać w tradycyjnym systemie pożyczkowym. Jest to raczej funkcja kliknięć w zdecentralizowanej aplikacji. Obecnie pożyczkodawcy zarabiają odsetki bez stresu w rozproszonej i scentralizowanej sieci.

Jak działa pożyczka DeFi?

Zdecentralizowane udzielanie pożyczek jest tak proste, jak włożenie ręki do kieszeni, aby pożyczyć pożyczkobiorcę. Jednak aplikacja zdecentralizowana i inteligentny kontrakt reprezentują odpowiednio Twoich pośredników i negocjatorów. Zakładając, że masz 50 000 USD do pożyczki za pośrednictwem DApp, wystarczy nacisnąć kilka przycisków na komputerze i to wszystko.

Stało się tak, że otworzyłeś DApp, który obsługuje inteligentny kontrakt i pulę pożyczkobiorców. Więc jednym kliknięciem decydujesz, jakie oprocentowanie chcesz udzielić pożyczki, jeśli faworyzujesz, pożyczka jest w drodze. Jednocześnie inteligentny kontrakt automatyzuje umowy pożyczki i pożyczki.


Najlepsze platformy pożyczkowe DeFi

Platforma pożyczkowa DeFi jest podobna do tradycyjnej platformy pożyczkowej, z tym wyjątkiem, że nie ma organu centralnego. W rezultacie wszystko, co robisz, odbywa się w sieci bez zaufania. Istnieje jednak kilka platform pożyczkowych DeFi, które możesz chcieć poznać. Są one następujące:

1. Aave [LEND]

Aave

Jest to oparty na Ethereum protokół typu open source i nie-powierniczy, który umożliwia tworzenie rynków pieniężnych. Chociaż oferuje inne usługi, jest popularny w przypadku pożyczania i pożyczania. Podobnie jak kilka platform pożyczkowych DeFi, oferuje podwójny model tokenów DeFi: aToken i LEND.

aToken to token ERC-20, w którym odsetki pożyczkodawców są składane, podczas gdy LEND jest tokenem zarządzania Aave oferuje różne rodzaje pożyczek i usług pożyczkowych, takich jak pożyczki niezabezpieczone, „zmiana oprocentowania”, pożyczka błyskawiczna i unikalne rodzaje zabezpieczeń.

Oprocentowanie waha się od pożyczek początkowych i błyskawicznych na poziomie odpowiednio 0,25% i 0,09%.

Jest to jednak jedna z platform pożyczkowych DeFi, która obsługuje wiele aktywów, w tym Basic Attention Token (BAT), Dai (DAI), Ethereum (ETH), Kyber Network (KNC), Aave (LEND), ChainLink (LINK), Decentraland ( MANA), Maker (MKR), Augur (REP), Synthetix (SNX), TrueUSD (TUSD), USD Coin (USDC), Tether (USDT), Wrapped BTC (WBTC), 0x (ZRX) i Synthetix USD (SUSD) ).

2. Maker

Producent

Protokół Maker, popularnie nazywany systemem Multi-Collateral Dai (MCD), jest jedną z najbardziej renomowanych platform pożyczkowych DeFi. Został założony w 2015 roku jako sposób na obejście zmienności kryptowaluty. W związku z tym DAI jest powiązany z dolarem w celu udzielania i zaciągania pożyczek po spełnieniu warunków inteligentnego kontraktu.

MakerDAO, protokół open source oparty na Ethereum, umożliwia użytkownikom posiadającym ETH i dostęp do MetaMask pożyczanie w formie DAI. Podobnie jak wiele innych platform pożyczkowych DeFi, obsługuje model z dwoma tokenami: Maker i Dai. Dai to stablecoin powiązany z dolarem, który umożliwia użytkownikom odpowiednio pożyczanie i pożyczanie. Z drugiej strony Maker Token jest tokenem zarządzania, który utrzymuje stabilność w systemie.

Platforma oferuje użytkownikom oprocentowanie 9,05%, 4,6% i średnią stopę 30D. Jeśli jesteś posiadaczem ETH, WBTC, USDC i BAT, możesz pożyczać i pożyczać na protokole Maker.

3. Związek 

Złożony

Związek jest kolejną popularną, łatwo dostępną inteligentną umową opartą na Ethereum Blockchain. Pozwala zarówno pożyczkobiorcom, jak i pożyczkodawcom zablokować swoje aktywa kryptograficzne w protokole.

W przeciwieństwie do innych platform pożyczkowych DeFi, pozwala na tokenizację aktywów zablokowanych w ich systemie za pomocą cTokens. Tokenizacja umożliwia użytkownikom cyfrową reprezentację ich aktywów w celu handlu, pożyczania i tak dalej.

W związku z tym, kiedy wpłacasz ETH, otrzymujesz cToken, który może służyć jako zabezpieczenie. Z drugiej strony token COMP jest jego tokenem DeFi. Obsługuje jednak szeroką gamę dziewięciu aktywów wydanych na Ethereum, w tym BAT, DAI, SAI, ETH, REP, USDC, WBTC, USDT i ZRX.

Ma różną stopę procentową pożyczki i pożyczki DeFi w zależności od obsługiwanej waluty. Oprocentowanie pożyczek dla BAT, DAO, ETH, USDC, WBTC, USDT i ZRX wynosi odpowiednio 0,03%, 2,99%, 0,14%, 3,08%, 0,29%, 2,2%, 2%.

4. InstaDApp

Instaapp

Jest to wielofunkcyjna platforma DeFi, która zarządza zasobami cyfrowymi. Zapewnia różnorodne usługi DeFi, takie jak udzielanie pożyczek, pożyczanie, zamiana, dźwignia finansowa itp. Potraktuj to jako bank DeFi, który umożliwia integrację usług, aby służyły Twoim celom.

Platforma oferuje użytkownikom platformy przełączania jednym kliknięciem, aby łatwo przejść na tańsze platformy pożyczkowe o niższych stopach procentowych, szczególnie w przypadku Maker i Compound.

W efekcie oferuje inteligentny portal portfela dla protokołów DeFi. Jednak jest to tak proste, jak posiadanie portfela Coinbase lub MyEtherWallet lub dowolnego powiązanego, aby pożyczać, pożyczać, handlować lub zamieniać.

Jednak korzystanie z platformy jest bezpłatne, z wyjątkiem tego, że musisz mieć wystarczającą liczbę ETH na opłaty transakcyjne.

5. dYdX

dydx

dYdX wprowadził transakcje z depozytem zabezpieczającym, opcje i instrumenty pochodne do przestrzeni blockchain, które zwykle znajdują się na rynkach fiducjarnych i są wspólne dla tradycyjnych inwestycji. Na platformie użytkownicy mogą handlować, pożyczać i pożyczać ETH, DAI i USDC. Oferuje również transakcje cross-margin i izolowane transakcje z depozytem zabezpieczającym, a także korzystanie z wieczystego kontraktu rynkowego na BTC / USDC z 10-krotną dźwignią

Pożyczki na platformach są objęte 125% zabezpieczeniem i 115% samolikwidacją. Tymczasem, w przeciwieństwie do wielu innych platform pożyczkowych DeFi, nie ma natywnego tokena, ponieważ pobiera opłaty transakcyjne w obsługiwanych tokenach.

6. Protokół Dharmy

Dharma

Jest to zdecentralizowana platforma zadłużenia i finansowania, na której pożyczkodawcy, pożyczkobiorcy i inni zarządzający funduszami handlują i przeprowadzają transakcje z innymi. Szczyci się umowami ugodowymi Dharma, które naśladują tradycyjne instrumenty finansowe i interesariuszy, takich jak agenci zwykle obecni w procesie ułatwienia pożyczki. Sieć obsługuje czterech głównych agentów: pożyczkobiorcy, pożyczkodawcy, ubezpieczyciele i przekazujący. Pożyczkobiorcy i pożyczkodawcy to proste operatory. Relayers to agenci obsługujący księgę zamówień, którą potencjalni pożyczkodawcy mogą przeglądać, podczas gdy subemitenci są agentami odpowiedzialnymi za identyfikację możliwości niewykonania zobowiązania i ustalenie warunków emisji długu.

Używa dToken do zarządzania i Dao jako stabilnej monety. Jednak obecnie obsługuje tylko dwa zasoby, Dao i USDC. Obsługuje portfel o otwartym kodzie źródłowym i portfel bez zabezpieczenia powierniczego, w którym użytkownicy mają 100% kontrolę nad funduszami. Depozyty w dolarach zarabiają 2,7% APR za pośrednictwem protokołu złożonego, podczas gdy depozyty są gwarantowane przez ponad 1 mld USD w postaci zabezpieczenia kryptowalutowego. Jednak platforma umożliwia do 1000 USD dziennie.

7. bZx 

bzx

Platforma stanowi wyjątkową alternatywę dla zdecentralizowanego handlu z depozytem zabezpieczającym dYdX. Wykorzystuje token bZxR do przekaźników w celu pobierania opłat handlowych. W przeciwieństwie do niektórych innych platform DeFi, Relayers dopasowuje pożyczkobiorców i pożyczkodawców tak, aby pożyczkobiorcy mogli otrzymać pożyczki zabezpieczające. Jednak platforma opiera się na utrzymaniu głębokiego funduszu ubezpieczeniowego. Dlatego obciążanie pożyczkodawców 10% ich zarobków i agregowanie ich w fundusze, aby zapewnić, że pożyczkodawcy zawsze będą objęci ubezpieczeniem, jeśli pożyczkobiorcy nie będą w stanie spłacić swoich pożyczek.

Jednak od czasu rebrandingu w 2018 roku zintegrował dwie inne platformy DeFi: Fulcrum Trade i Torque, zdecentralizowaną platformę pożyczkową i transakcyjną oraz platformę pożyczkową DeFi..

Obsługuje pożyczki i pożyczki za pomocą Basic Attention Token, Kyber Network, 0x, Chainlink, Ethereum, Augur, sUSD, USD Coin, Bitcoin, Dai i Sai.

Pożyczanie i pożyczanie zależy od iToken i pToken, podczas gdy token bZxR służy do zarządzania.

Ponieważ używa iToken do pożyczania, oprocentowanie pożyczek jest następujące: Dao, USDC i ETH wynoszą odpowiednio 1,03%, 1,29% i 0,95%.

8. KittieFight

kittyfinance

To pierwsza innowacyjna platforma pożyczkowa DeFi, która wykorzystuje gamifikowane podejście do udzielania pożyczek graczom i innym użytkownikom kryptowalut. Dodał gry jako sposób na zwiększenie płynności poprzez rolnictwo dochodowe i turnieje motywacyjne. Podczas gdy gracze i programiści otrzymują zachęty za hosting DApps i nagrody za grę, odpowiednio, mają przywilej wygrywania tokenów KTY i pożyczania ETH.

Jednak wiele szczegółów dotyczących oprocentowania pożyczek DeFi i obsługiwanych walut nie jest obecnie dostępnych, ponieważ robią IDO. Tymczasem można wywnioskować, że platforma obsługuje ETH i jego natywny token zarządzania KTY.

9. Mainframe

Główna rama

Komputer mainframe został oficjalnie uruchomiony w 2018 roku jako zdecentralizowana platforma komunikacyjna. Został ponownie uruchomiony jako platforma pożyczkowa DeFi po przejęciu Sablier, protokołu do finansowania w czasie rzeczywistym w łańcuchu blokowym Ethereum.

Po ponownym uruchomieniu jego punktem sprzedaży są nowe pule gwarantów, które mają nadzieję chronić skarbce zabezpieczeń, wskaźniki zabezpieczenia mogą być znacznie niższe bez zwiększania ryzyka dla systemu, w przeciwieństwie do współczynnika zabezpieczenia pożyczki kryptograficznej wynoszącego 150%.

Platforma wykorzystuje token Mainframe, MFT do zarządzania i yToken do nagradzania pożyczkodawców.

FAQ

Co to jest platforma DeFi?

Są to platformy oferujące zdecentralizowane usługi finansowe lub platformy, które zapewniają protokoły samoobsługowe.

Co to jest zdecentralizowane pożyczki?

Odnosi się do tych metod kredytowych, w przypadku których nie jest potrzebny organ centralny do podejmowania decyzji kredytowych, w tym stopy procentowe.

Jak działa pożyczka DeFi?

Wystarczy zarejestrować się w zdecentralizowanej aplikacji, która oferuje żądane usługi. Jeśli chcesz pożyczyć, kliknij oprocentowanie pożyczki DeFi i inne wymagania, które możesz chcieć pożyczyć.

Czy BlockFi to DeFi?

BlockcFi jest scentralizowane, podczas gdy DeFi jest zdecentralizowane. Domyślnie nie masz swoich kluczy podczas korzystania z BlockFi.

Jak się masz DeFi?

Wystarczy zarejestrować się na wybranej platformie DeFi, aby zdecydować o pożyczaniu, pożyczaniu, oszczędzaniu, handlu i, w zależności od przypadku,.

Jak zarabiać pieniądze z DeFI?

Możesz zarabiać pieniądze, pożyczając odsetki, handlując zyskami i tak dalej.

Co to jest puls DeFi?

Jest podobny do Coin Market Cap, Coingecko i innych zasobów kryptowalut. Zawiera jednak wszystko, co musisz wiedzieć o rynku DeFi i statystykach.

Co to są tokeny DeFi?

Są to zarządzanie lub natywne tokeny platform DeFi. Na przykład KTY, LEND, dToken to tokeny DeFi KittieFight, Avare i Dharma.

Zastrzeżenie Przedstawione treści mogą zawierać osobistą opinię autora i podlegają warunkom rynkowym. Przeprowadź badanie rynku, zanim zainwestujesz w kryptowaluty. Autor lub publikacja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za osobistą stratę finansową.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector