10 największych dostawców puli płynności w 2020 r

Pula płynności stanowi wyzwanie dla niedostatecznej płynności w modelu księgi zamówień. Z tego powodu wymiany nie będą zależały od oferentów i przyjmujących, którzy wypełnią arkusz zamówień. Ponadto tradycyjne giełdy, które często manipulują transakcjami, aby zwabić inwestorów, nie będą się tym przejmować. W związku z tym dowiedzmy się, jakie wymagały pule płynności. 

Wcześniej tradycyjne rynki, w tym kryptowaluty, akcje i forex, miały niewystarczającą płynność. W przypadku każdej transakcji kupujący będzie musiał poczekać, aż sprzedawca ustali ceny. Dopóki obie strony nie uzgodnią ceny, nie będzie handlu.

Jednak transakcje mogą się nie odbywać lub czasami zajmować więcej czasu. Aby rozwiązać biurokratyczny charakter księgi zamówień, szukanie sposobu na zapewnienie płynności staje się konieczne, ponieważ utrudnia inwestycje, a jednocześnie odstrasza obiecujące projekty.  

Tymczasem model księgi zamówień nie ogranicza się do scentralizowanych giełd, ponieważ zdecentralizowane giełdy mają ten sam los na wczesnym etapie. W konsekwencji pule płynności – poprzez automatyczne inteligentne kontrakty wypełniają lukę. 

Jednak interesujące będzie, że masz podstawową wiedzę na temat płynności i dlaczego są one potrzebne.

Co to jest płynność i dlaczego?

Płynność jest często wyzwaniem w przypadku akcji, walut, kryptowalut i innych usług finansowych. Odnosi się do łatwości, z jaką dany składnik aktywów można przekształcić w inny bez wpływu na cenę rynkową.

W konsekwencji jest to jeden z problemów modelu wymiany księgi zleceń, ponieważ handlowcy czasami nie chcą kupować po pewnym poziomie cenowym. Dlatego też tradycyjne giełdy uciekają się do modelu animatora rynku, aby stworzyć płynność. Jednak to samo może dotyczyć zdecentralizowanej wymiany.

Według Matthew Prewitt, doradca krypto-ekonomiczny w Amentum Capital i współprzewodniczący RadicalxChange i Steven McKie, CEO Amentum Capital,

„Płynność przychodząca i wychodząca ma zasadnicze znaczenie dla tworzenia i rozwoju rynków finansowych”.

Uważają, że pulę płynności należy uznać za imponujące osiągnięcie w zdecentralizowanym budowaniu instytucji i warunek wstępny rozwoju całej gamy innych instytucji, finansowych i nie tylko.. 

Jaka jest pula płynności?

Pule płynności to pule tokenów, zamknięte w inteligentnym kontrakcie w celu ułatwienia handlu poprzez zapewnienie płynności. Są używane przez Zautomatyzowani animatorzy rynku (AMM) w celu ograniczenia zmian cen podczas handlu na zdecentralizowanych giełdach. Zapewnia wyjątkowy, mniej spekulacyjny powód, dla którego ludzie mogą przechowywać tokeny, które nie mają jeszcze dużej bazy użytkowników.

Jak działają pule płynności?

Pule płynności są sprzeczne z modelami portfela zamówień. Zautomatyzowany inteligentny kontrakt pomaga wypełniać zamówienia kupna / sprzedaży zamiast dopasowanego silnika. 

W konsekwencji metody poolingowe utrzymują stałą płynność, jednocześnie redukując bezprecedensowe wahania cen. Wśród innych zalet najlepszych pul płynnościowych są: 

  • Niższe opłaty za gaz. 
  • Umożliwienie wszystkim zapewnienia płynności za pomocą automatycznego inteligentnego kontraktu. 
  • Za pomocą automatycznego sprawdzania, dostawcy płynności może uzyskać dochód pasywny. 

Jak zidentyfikować najbardziej dochodową pulę płynności?

Dlatego jeśli kiedykolwiek chciałeś handlować na płynnym rynku, powinieneś rozważyć najlepszych dostawców puli płynności DeFi. Jednocześnie, Pools.fyi poprowadzi Cię, jak znaleźć 10 najlepszych pul płynności.

Jednak lista nie była wyczerpująca, stąd pule omówione w tym artykule. 

10 największych dostawców puli płynności

Bancor to jeden z pierwszych projektów wprowadzających płynność, a drugi spopularyzowany przez Uniswap. Są jednymi z czołowych dostawców pul płynności, jak pokazano poniżej:

1. Uniswap

uniswap

Uniswap to zdecentralizowana wymiana tokenów ERC-20, która obsługuje 50% kontraktów Ethereum i 50% kontraktów na inne aktywa docelowe (tokeny ERC-20). Pozwala na wymianę ETH na dowolny inny token ERC-20 w sposób zdecentralizowany.

Obsługuje giełdę typu open source, na której można utworzyć nową parę giełdową w nowej puli płynności dla dowolnego tokena i bez kosztów wystawiania. Jednak platforma pobiera od swapperów 0,3% opłaty za zamianę i jest dzielona z dostawcami płynności. Możesz znaleźć listę tokenów tutaj lub też w stanie stworzyć nowy.

Podobnie jak w przypadku innych dostawców pul płynności, po prostu deponujesz krypto, aby otrzymać token Uniswap, gdy dostarczasz płynność. Na przykład, gdy wpłacisz DAI, otrzymasz równoważną ilość tokena Uniwap. Obejmuje kilka następujących pul płynności: yDAI + yUSDC + yUSDT + yTUSD, AD, LGO-WETH, WETH-AMPL i wiele innych.

2. Curve Finance

Pula płynności Curve Finance

Krzywa to zdecentralizowana pula płynności oparta na Ethereum do handlu stablecoinami. Podobnie jak Convexity, zapewnia użytkownikom niski poślizg, ponieważ stabilna moneta nie jest niestabilna. Platforma nie ma natywnego tokena, ale może uruchamia token Curve (token CRV).

Platforma ma 7 pul z własną parą pul ERC-20. Obsługuje zamianę na zakresy stablecoinów i aktywów w następujących pulach: Compound, PAX, Y, BUSD, sUSD, Ren i sBTC.

3. Balancer

Bilansująca pula płynności

Jest to nieupoważniony menedżer portfela, dostawca płynności i czujnik cen, oparty na Ethereum. Pozwala każdemu tworzyć lub dodawać płynność do konfigurowalnych pul i zarabiać na opłatach handlowych.

Plik Stabilizator Protokół pulowania można komponować i obsługuje kilka typów pul, w tym pule prywatne, współużytkowane i inteligentne. Pule prywatne pozwalają tylko właścicielowi na dostarczanie płynności, aktualizację parametrów i pełne zezwolenie. W przeciwieństwie do puli prywatnych, wszystkie parametry, takie jak wagi, tokeny, opłaty itp. Są na stałe ustawione we wspólnej puli.

W związku z tym nie ma specjalnego przywileju, ponieważ każdy może dodać płynność, podczas gdy własność puli jest śledzona za pomocą tokenów Balancer Pool. Z drugiej strony inteligentna pula to kolejna odmiana prywatnych pul, w których transakcje kontrolowane są przez inteligentne kontrakty. Jednak akceptuje płynność w dowolnym miejscu i jest śledzona za pomocą tokena puli równoważącej.

Protokół uruchomiony w marcu 2020 r. Niedawno rozesłał token zarządzania o nazwie BAL do dostawców płynności w procesie zwanym wydobywaniem płynności.

Balancer zapewnia kilka pul płynności, w tym między innymi: DIA / USDC, USDC / BAL, NMR / WETH.

4. Bancor

Bancor

Bancor to oparty na Ethereum protokół Blockchain, który korzysta z puli płynności. Podobnie jak Curve, Uniswap i inne, wykorzystuje algorytmiczne mechanizmy tworzenia rynku za pomocą „inteligentnych tokenów”, aby zapewnić płynność i dokładne ceny poprzez utrzymywanie stałego współczynnika w stosunku do połączonych tokenów (np. ETH) i dostosowywanie ich podaż.

Jego pula płynności nosi nazwę przekaźnika Bancor. Wprowadza stablecoin Bancor, aby rozwiązać problem zmienności płynności ze względu na zależność od BNT, natywnego tokena. W związku z tym obsługuje łączenie płynności między tokenem BNT, tokenami Ethereum lub EOS a jego stabilną monetą (USDB).

Dlatego używa BNT, aby ułatwić wymianę między innymi blockchainami, obecnie obsługującymi łańcuchy Ethereum i EOS. W przeciwieństwie do Uniswap z określoną opłatą za zamianę, Bancor ma różne opłaty w wysokości 0,1-0,5%, w zależności od puli.

5. Sieć Kyber

Pula płynności Kyber

Kyber to oparty na Ethereum, łańcuchowy protokół płynności, który pozwala DApps na zapewnienie płynności w celu poprawy komfortu użytkowania. W związku z tym sprzedawcy i portfele pozwalają użytkownikom płacić, wymieniać, otrzymywać różne odmiany tokena w ramach jednej transakcji.

Ma natywny token o nazwie KNC do wynagradzania i zarządzania ekosystemem. Dlatego posiadacze obstawiają token, aby uczestniczyć w zarządzaniu i otrzymać nagrodę określoną z góry w inteligentnym kontrakcie.

6. Protokół wypukłości

Convexity to zdecentralizowany dostawca puli płynności. Ustanawia uogólnione ramy dla zamiennych kontraktów na opcje tokenizowane ERC-20 tzw otokens. Użytkownicy mogą sporządzać zabezpieczone kontrakty na opcje i sprzedawać te kontrakty w formie tokenów.

Jednak jako nowa koncepcja ma ograniczone przypadki użycia. Szczególnym przypadkiem platformy jest ubezpieczenie płynności. Dlatego jest bezpieczniejszy dla nowych handlowców lub dostawców płynności.

7. ICTE

Pula płynności ICTE

Jest to międzygiełdowa pula płynności. Obsługuje protokół DeFi typu cross-blockchain, który łączy regionalne giełdy w chmurze. Według projektu uważają, że łączenie giełd rozwiąże problemy związane z opóźnieniami, bezpieczeństwem i powiernictwem, zapewniając jednocześnie ogromną płynność interesariuszom. 

Jednak każda wymiana działa w pełni samodzielnie, ale jest w ramach globalnej ICTE Infrastruktura serwerowa Alpha. 

8. DeversiFi

iversfi

DeversiFi to niezabezpieczona i zdecentralizowana wymiana znana z wysokich transakcji na sekundę. Wykorzystuje silnik skalujący warstwy 2 StarkWar, ​​aby osiągnąć do 9 000 TPS. 

Ze względu na dużą prędkość oferuje zagregowaną pulę płynności i prawie zerową opłatę. 

Protokół DeversiFi umożliwia prywatnym i publicznym portfelom kryptowalut deponowanie aktywów w inteligentnym kontrakcie rodzimego o nazwie DeversiFi zkSTARK. Dzięki inteligentnemu kontraktowi handlowcy wykonują transakcje poza łańcuchem i saldo w łańcuchu. Działania są wykonywane za pomocą tokena NEC, natywnego tokena protokołu. 

Natywny token NEC zapewnia inne korzyści związane z użytecznością, w tym; 

  • 0% zniżki na opłatę handlową
  • Stawianie na Nectar DAO, który jest zastawiony do 17 000 ETH. 
  • Zarabianie na plonach zorientowanych na wiertło. 

9. OIN Finance

OIN

To ciekawa, nowa pula płynności. Jest to pierwsze DeFi zbudowane w oparciu o Ontology Blockchain. Chociaż nie został jeszcze uruchomiony, obiecuje oferować różne usługi DeFi, takie jak OINwap, wallet, Lend, Stabecoi i DAO. 

Dzięki tokenowi użyteczności posiadacze mogą dostarczać płynność i zarabiać zgodnie z warunkami inteligentnych kontraktów. Jednak wiele szczegółów nie jest dostępnych w chwili pisania tego tekstu. Niezależnie od tego OIN Finance zespół niedawno zabezpieczył 1 milion dolarów w runda prywatna 24 sierpnia, przygotowując się do sprzedaży publicznej dwa dni później. 

10. KeeperDAO

Keeperuesday Płynność pool

Podobny do większości puli płynności DeFi, KeeperDAO jest protokołem DeFi opartym na Ethereum. Najlepiej nazywa się to ubezpieczycielem sieciowym DeFi. Protokół ekonomicznie zachęca do uczestnictwa, a tym samym zarządza aplikacjami w zakresie likwidacji i ponownego bilansowania, obejmującymi transakcje z depozytem zabezpieczającym, pożyczki i wymiany. 

Wniosek

DeFi udowodniło, że rozwiązuje palące problemy związane z płynnością tradycyjnej przestrzeni kryptowalut poprzez zautomatyzowane inteligentne kontrakty – pule płynności. W rezultacie całkowita zablokowana wartość DeFi wynosi ponad 8,75 miliarda USD zgodnie z DeFI Pulse. Jednak coraz więcej protokołów wciąż stara się zapewnić większą płynność. W związku z tym możliwy będzie cel samodzielnej bankowości DFi. 

Zastrzeżenie Przedstawione treści mogą zawierać osobistą opinię autora i podlegają warunkom rynkowym. Przeprowadź badanie rynku, zanim zainwestujesz w kryptowaluty. Autor lub publikacja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za osobistą stratę finansową.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me