3 kwestie do rozważenia przy wyborze stablecoina zabezpieczonego złotem

Stablecoiny zabezpieczone złotem to stosunkowo nowy rodzaj stabilnych aktywów cyfrowych, które są zabezpieczone fizycznym złotem. Są one dostępne w różnych smakach, ponieważ obecnie istnieje około tuzina różnych dostawców stablecoinów zabezpieczonych złotem, ale tylko garstka z nich odniosła znaczący sukces. 

Ponieważ stablecoiny zabezpieczone złotem są zabezpieczone w stosunku 1: 1 fizycznym złotem, ich cena zwykle ściśle podąża za ceną spot złota – chociaż stablecoiny są zwykle sprzedawane z niewielką premią ze względu na ich lepszą płynność, wszechstronność i zamienność. W rezultacie większość stablecoinów zabezpieczonych złotem znacznie zyskała na wartości w ostatnich miesiącach hossy na rynku kasowym złota, i więcej ludzi niż kiedykolwiek wcześniej rozważa inwestowanie w złoto jako zabezpieczenie w czasach wielkiej niepewności gospodarczej. 

Ale nie wszystkie stablecoiny zabezpieczone złotem są tworzone jednakowo. Oto, jak wybrać dobrą. 

  1. Przezroczystość

Prawdopodobnie pierwszą rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, jest przejrzystość wydawcy tokenów. Czy zapewniają łatwy system sprawdzania, czy obiegowe zasoby odpowiadają ilości złota przechowywanego w magazynie? Jeśli nie, może to być znak ostrzegawczy, który uzasadnia dalsze dochodzenie. 

Obecna gama popularnych stablecoinów zabezpieczonych złotem ma nieco zróżnicowane podejście do raportowania i przejrzystości. Niektóre platformy, takie jak Perth Mint Gold Token (PMGT) i Tether Gold (XAUt), po prostu zapewniają okresowe aktualizacje strony internetowej, aby wyszczególnić krążącą podaż tokenów w porównaniu z obecnymi zasobami złota.

Obraz: CACHE

CACHE Gold, z drugiej strony zapewnia innowacyjne rozwiązanie problemu przejrzystości dzięki platformie śledzenia zasobów GramChain. Dzięki temu posiadacze CACHE Gold (GCT) mogą dokładnie sprawdzić, ile złota CACHE ma w każdym ze swoich skarbców, a także zobaczyć i zobaczyć zdjęcia każdej sztabki oraz szczegóły dotyczące rafinerii, numeru seryjnego, bieżącej wyceny i nie tylko. Całkowite wyeliminowanie obaw, że podaż może nie odpowiadać rezerwom. 

2. Minimalne saldo i wartość wykupu

Jeśli inwestujesz w stablecoin zabezpieczony złotem, koniecznie przyjrzyj się zarówno minimalnej kwocie inwestycji, jak i minimalnej wartości wykupu. 

Minimalną kwotę inwestycji można określić jako minimalną zbywalną wartość jednostkową. W przypadku większości stablecoinów zabezpieczonych złotem można w razie potrzeby przesłać nawet niewielką część pojedynczego tokena. Inni mogą jednak wymagać, aby transakcje były przeprowadzane jako całe liczby całkowite, co oznacza, że ​​posiadacze muszą posiadać lub przenieść co najmniej jeden cały token. W zależności od ceny tokena może to oznaczać, że użytkownicy muszą zainwestować lub posiadać więcej, niż mogliby się spodziewać.

Minimalna kwota wykupu ma również znaczenie, gdy jest zabezpieczona złotem stablecoin użytkownicy chcą zamienić swoje monety na prawdziwe złoto. Użytkownicy z niewielkimi zasobami mogą stwierdzić, że ich saldo jest poniżej minimalnej kwoty wykupu i zamiast tego będą musieli spłacić swoje zasoby w inny sposób – na przykład sprzedając swoje tokeny na platformach wymiany stron trzecich. 

Przegląd minimalnych sald i kwot inwestycji dla pięciu najpopularniejszych stablecoinów zabezpieczonych złotem:

Minimalne saldo Minimalna wartość wykupu (tokeny) Minimalny wykup (USD) *
Digix Gold (DGX) 0,000000001 DGX 100 DGX (100 gramów) 6894,10 $
PAX Gold (PAXG) 0,000000000000000001 PAXG 430 PAXG (430 uncji) 840 409 USD.
Złoty token Perth Mint (PMGT) 0,00001 PMGT Nie dotyczy Nie dotyczy
CACHE Gold (CGT) 0,000000001 CGT 100 CGT (100 gramów) 6894,10 $
Tether Gold (XAUt) 0,0000001 XAUt 430 XAUt (430 uncji) 840 409 USD.

* Wartości są aktualne na dzień 20 sierpnia 2020 r. Minimalna kwota wykupu dla PMGT jest niedostępna.


W zależności od wielkości oczekiwanych zasobów i planowanej trasy wyjścia, niektóre tokeny zabezpieczone złotem mogą lepiej odpowiadać Twoim potrzebom niż inne.

3. Płynność i głębokość księgi zleceń

Podobnie jak w przypadku prawie wszystkich kryptowalut, tokenami zabezpieczonymi złotem można handlować zarówno na scentralizowanych, jak i zdecentralizowanych platformach wymiany. Jest to jeden z głównych sposobów, w jaki klienci mogą zdobyć te tokeny bez kupowania ich bezpośrednio od emitenta lub bicia ich poprzez zdeponowanie złota.

Jednak nie wszystkie tokeny zabezpieczone złotem oferują taką samą płynność i głębokość księgi zleceń, co oznacza również, że niektóre są lepsze od innych w utrzymywaniu ceny jak najbardziej zbliżonej do ceny złota.

Z pięciu największych stablecoinów zabezpieczonych złotem CACHE Gold (CGT) ma obecnie najwyższą płynność. (Wizerunek: Oglądaj monety na żywo)

Jednym z najprostszych sposobów sprawdzenia tego jest spojrzenie na wykres głębokości wybranego stablecoina zabezpieczonego złotem. Większość platform wyświetla to jako wykres głębokości + 2 / -2, który pokazuje wielkość zlecenia kupna potrzebnego do zwiększenia aktywów o 2% (+2) oraz wielkość zlecenia sprzedaży potrzebną do obniżenia ceny o 2% (-2). 

Wysoka wartość wskazuje na bogaty portfel zamówień, wysoką płynność, a co za tym idzie odporność na manipulacje na rynku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector