4 porady ekspertów dotyczące zarządzania portfelem Bitcoin

Jeśli interesujesz się kryptowalutą, będziesz świadomy, że potrzebujesz oddzielnego portfela dla swoich bitcoinów i kilku rodzajów kryptowalut. Podobnie jak w przypadku portfela fizycznego, musisz być w stanie zabezpieczyć i zarządzać swoim portfelem bitcoin. Ponieważ jest to portfel cyfrowy, istnieją różne sposoby zabezpieczenia portfela bitcoin i zarządzania nim.

Oto kilka porad ekspertów, jak prawidłowo i odpowiedzialnie zarządzać portfelem bitcoin. 

  • Dowiedz się o portfelu Bitcoin

Zanim będziesz mógł zarządzać swoim portfelem bitcoin, musisz wiedzieć, którego użyć w pierwszej kolejności. Istnieją różne rodzaje portfeli, które umożliwiają dostęp i przechowywanie cyfrowej waluty. Typy można podzielić na sprzęt, oprogramowanie i papier. To tylko niektóre rodzaje portfeli, z których możesz korzystać:

  • Komputer stacjonarny – portfel biurkowy można zainstalować na laptopie lub komputerze. Ograniczenia związane z tym nośnikiem polegają na tym, że portfel może być dostępny tylko z jednego źródła, którym jest laptop lub komputer, na którym zainstalowano oprogramowanie. Może to zapewnić większe bezpieczeństwo. Jednak ryzyko polega na włamaniu do komputera lub wirusie. Jeśli tak się stanie, możesz stracić wszystkie swoje bitcoiny.
  • Online – Innym sposobem przechowywania portfela jest chmura. W ten sposób możesz uzyskać dostęp do swojego portfela z dowolnego urządzenia, gdziekolwiek jesteś. To może być bardzo wygodny wybór. Jednak Twoje klucze prywatne będą kontrolowane przez stronę trzecią, co czyni Cię bardziej podatnym na kradzież hakerów online.
  • Telefon komórkowy – z drugiej strony, jeśli jesteś zawsze w biegu, portfel w aplikacji na telefon może być dla Ciebie bardzo przydatny. Zaletą tego typu jest to, że można go również używać w sklepach detalicznych. Jest na prostszym oprogramowaniu, ponieważ działa w aplikacji i jest łatwiejszy w użyciu.
  • Sprzęt – możesz również przechowywać swój portfel na zewnętrznym dysku twardym lub USB. Dzięki temu Twój portfel jest przechowywany w trybie offline, co jest bezpieczniejsze, ponieważ hakerzy nie mają do niego dostępu. Upewnij się jednak, że nie zgubisz USB ani zewnętrznego dysku twardego. Jeśli go zgubisz, Twoje bitcoiny zostaną utracone wraz z nim.

Jeśli potrzebujesz więcej możliwości, zanim podejmiesz decyzję, możesz sprawdzić SmartBillions po kilka zaleceń.

  • Zachowaj ostrożność podczas korzystania z usług online

Usługi online nie zawsze są niezawodne i godne zaufania. Z tego powodu zawsze powinieneś uważać na każdą usługę online, przez którą przelatują Twoje pieniądze. Wiele portfeli i giełd online padło ofiarą naruszeń bezpieczeństwa. Upewnij się, że bez względu na to, jaką usługę online otrzymasz, zapewni wystarczające bezpieczeństwo i ubezpieczenie, aby przechowywać pieniądze, takie jak bank. Wybierz usługę ostrożnie i przeprowadź własne badania. Oprócz tego zwiększy również Twoje bezpieczeństwo i doda kolejną warstwę zabezpieczeń, aby korzystać z uwierzytelniania dwuskładnikowego.

  • Utwórz kopię zapasową swojego portfela

Jako formę zabezpieczenia, powinieneś również zachować kopię zapasową swojego portfela, aby chronić swój portfel bitcoin przed błędami ludzkimi i awariami komputera. Pamiętaj, że wszystko, co może pójść źle, pójdzie źle. Dlatego najlepiej jest być bezpiecznym. W przypadku kradzieży komputera lub telefonu komórkowego, kopia zapasowa pozwoli Ci łatwo odzyskać portfel. W ten sposób nie stracisz pieniędzy.

Oprócz kopii zapasowej musisz także zaszyfrować kopię zapasową. Kopie zapasowe przechowywane online są bardzo podatne na włamania lub kradzież. Szyfrowanie kopii zapasowych powinno być nawykiem, ponieważ nawet komputery podłączone do Internetu są już bardzo podatne na wirusy lub złośliwe oprogramowanie. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo Twojego konta, najlepiej zadbać o wszystkie przyczyny portfel bitcoin i jego kopia zapasowa.

W ramach regularnej praktyki należy zawsze regularnie tworzyć kopie zapasowe swojego portfela. Ma to na celu zapewnienie, że wszystkie wprowadzone zmiany pozostaną nienaruszone. Jeśli coś się stanie, otrzymasz najnowszą aktualizację.

  • Aktualizuj oprogramowanie

Kolejną wskazówką jest to, aby zawsze upewnić się, że oprogramowanie jest aktualne. Te aktualizacje mają nie tylko przyspieszyć działanie oprogramowania, ale także zainstalować nowe bezpieczeństwo aktualizacje, które pomogą chronić Cię przed wirusami lub innym złośliwym oprogramowaniem. Powinieneś także regularnie aktualizować oprogramowanie w telefonie i komputerze – nie tylko oprogramowanie portfela.

Wniosek

Podobnie jak w życiu codziennym, musisz być bezpieczny. Blockchain umożliwia i wygodne przenoszenie wartości w dowolnym miejscu, ale musisz mieć kontrolę i chronić swój portfel bitcoin. Postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami, aby chronić swoje pieniądze. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector