5 czynników, które wywołają wzrost cen Bitcoinów w 2020 roku

Od czasu, gdy rynek niedźwiedzia opanował przestrzeń w styczniu 2018 r., Entuzjaści Bitcoinów pokładali swoje nadzieje w kilku czynnikach. Dwa lata po tym, jak ceny spadły z astronomicznych rekordów wszechczasów, wydaje się, że wszystko jest już gotowe, aby te czynniki mogły pchnąć Bitcoin ceny wyższe. Oto 5 czynników, które spowodują wzrost cen Bitcoinów w 2020 roku i dlaczego powinieneś się im dokładnie przyjrzeć.

  1. Halving bitcoina

Jednym z najbardziej niezrozumiałych czynników, które mogą spowodować wzrost cen Bitcoinów, jest halving. Podaż pieniądza Bitcoin jest kontrolowana przez algorytm. Sam system ma mieć tylko 21 milionów monet w punkcie maksymalnej podaży pieniądza. Aby zachęcić górników do kontynuowania swojej kluczowej pracy, każdy blok zawiera nagrodę w postaci nowych bitcoinów, które dodają nowe pieniądze do podaży pieniądza. Aby utrzymać poziom stabilności i spełnić wymóg 21 milionów monet, potrzebny jest system, który powoduje, że nagrody te spadają w przewidywalny sposób. Ten system to dzielenie na pół.

Halving, który spowalnia podaż nowego pieniądza, powoduje wzrost cen tylko wtedy, gdy popyt na Bitcoin stale rośnie. Ponieważ jest to czynnik po stronie podaży – jedyny taki czynnik na tej liście – ważne jest, aby zrozumieć, czy czynniki po stronie popytu będą reagować na ograniczenia podaży. Jeśli tego nie zrobią, halving nie będzie w stanie sam z siebie podnieść cen. Każdy, kto myśli, że zmniejszenie o połowę podniesie ceny samo w sobie, błędnie odczytuje dane historyczne. Cena rosła po każdym halvingu, który ma miejsce mniej więcej raz na 4 lata, ponieważ był na to wystarczający popyt.

Egzogenne presje napędzają popyt

Kiedy ludzie mówią o stronie popytu na Bitcoin w przeciwieństwie do strony podaży, mówią o czynnikach zewnętrznych, które wpływają na Bitcoin. Jeśli halving jest wpisany w algorytm Bitcoina i dlatego jest wewnętrznym czynnikiem wpływającym na podaż, to popyt jest napędzany zarówno przez czynniki wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Ponieważ zalety Bitcoina są dobrze znane i często ignorowane, większość popytu pochodzi z czynników egzogenicznych.

  1. Ryzyka geopolityczne

Pierwszym tak egzogennym czynnikiem, o którym myślą ludzie, który może podnieść ceny bitcoinów, jest ryzyko geopolityczne. Oznacza to ryzyko wojny lub konfliktów handlowych, które mogą wystraszyć inwestorów lub w inny sposób wpłynąć na gospodarkę światową. Gdy ryzyko geopolityczne jest wyższe, inwestorzy przenoszą część swoich inwestycji do bezpiecznych przystani. Do 2009 roku tymi bezpiecznymi przystaniami były głównie metale szlachetne – chociaż wielu uważa dolara za bezpieczną przystań w niepewnych czasach, co jest zaskakujące. 

Od 2009 roku Bitcoin pokazał, że może zastąpić złoto i zaoferować wiele innych korzyści, takich jak:

  • Łatwość przechowywania
  • Jest powszechnie akceptowana jako waluta
  • Łatwość przenoszenia
  • Odporność na cenzurę

Dlatego eksperci, w tym stały niedźwiedź Bitcoin Peter Schiff, przypisali niedawny wzrost cen Bitcoin napięciom między Stanami Zjednoczonymi a Iranem. Chociaż te napięcia mogły być jednym z powodów, dla których ceny bitcoinów zaczęły rosnąć w następstwie zabójstwa Soleimaniego, nie mogą one wyjaśnić trwałego wzrostu po złagodzeniu napięć między tymi narodami.

  1. Dług jest przyjacielem Bitcoina

Ryzyko geopolityczne nie ogranicza się do możliwości wybuchu wojny między USA a Iranem. Na całym świecie istnieje wiele innych punktów zapalnych, które mogą wywołać wojnę. Każda wojna może stanowić czynnik, który wywoła wzrost bitcoinów. Ale wojna może nie być głównym egzogenicznym czynnikiem, który podnosi ceny; zadłużenie światowe mogłoby być znacznie bardziej znaczące.

Z powodu rosnącego zadłużenia świat jest obecnie winien około 253 bilionów dolarów. To ogromna suma, zwłaszcza jeśli wzrost gospodarczy utkwił w martwym punkcie. Ponieważ stopy procentowe są już bliskie historycznie najniższych poziomów, zaciąganie większego zadłużenia w obliczu spowolnienia wzrostu gospodarczego wydaje się zbyt łatwe, więc globalny dług powinien nadal rosnąć, aż wszystko się załamie. W pewnym momencie pożyczkodawcy chcą odzyskać swoje pieniądze, ale jeśli nie ma wystarczająco dużo środków do obejścia, dojdzie do upadłości na dużą skalę lub niebezpiecznych bail-outów. Ostatnim razem, gdy miał miejsce ratunek na dużą skalę, był rok, w którym powstał Bitcoin. Poza złotem ludzie nie mieli innej bezpiecznej przystani. Teraz to robią, więc jeśli wkrótce stawiasz zakład na niewypłacalność, stawiasz na jeden z czynników, który może najbardziej podnieść ceny Bitcoin. Handluj Bitcoinem na niezawodnych platformach, takich jak eToro aby postawić stopę w zdecentralizowanych drzwiach przed spodziewanym wzrostem cen.

  1. Inflacja dobrze wróży cenom bitcoinów

W niektórych przypadkach niskie stopy procentowe i zadłużenie w połączeniu ze spadającą produktywnością spowodują wzrost inflacji, zanim nastąpi niewypłacalność. Inflacja jest również drażliwym tematem, ponieważ rządy mają tendencję do wybierania wszystkiego, co uwzględniają w swoich obliczeniach. W rezultacie realna inflacja może być wyższa niż to, co podaje rząd. Najbardziej skrajny przypadek tego problemu inflacyjnego można zobaczyć w Wenezuela, kraj bogaty w ropę, który był źle zarządzany, aż do całkowitego załamania gospodarczego.

W Wenezueli ludzie ważą swoje pieniądze; już tego nie liczą. Tak właśnie jest zła inflacja, a wszystko zaczęło się od rządowych wydatków z powodu wadliwej polityki i zwiększonych dochodów z ropy. Produktywność systematycznie spadała, a kiedy ceny ropy gwałtownie spadły, gospodarka natychmiast wpadła w spowolnienie. Ci, którzy mieli Bitcoin, zdołali uchronić się przed klęską, która doprowadziła do głodu i masowego exodusu milionów ludzi. Inne kraje, które borykają się z niepokojącą presją inflacyjną i spadającą produktywnością, takie jak Argentyna, mogą z powodzeniem zwiększyć popyt na Bitcoin na tyle wysoki, aby wywołać trwałą presję na wzrost cen. Inflacja może również osłabić walutę krajową do tego stopnia, że ​​ceny bitcoinów domyślnie rosną, nawet jeśli nie ma znaczącego wzrostu popytu na aktywa cyfrowe.

  1. Psychologiczne aspekty rynku małej kapitalizacji

Ale poza inflacją i wszystkimi innymi zewnętrznymi czynnikami, które mogą wpływać na popyt na Bitcoin, ceny na rynku mogą się zmieniać w wyniku czystej presji psychologicznej. Jest to prawdopodobnie najbardziej niedoceniany czynnik na rynkach bitcoinów, zwłaszcza że na rynku o małej kapitalizacji, takim jak Bitcoin, który jest wart około 1/800 wartości rynku złota, można łatwo przenieść. Tutaj do gry wchodzą tak zwane „wieloryby”. Wystarczy jedna lub kilka osób, które przeniosą miliard lub dwa, aby uruchomić złożoną sieć zleceń kupna na giełdach, podnosząc ceny spot w górę i stwarzając oczekiwania co do jeszcze wyższych cen w przyszłości.

Halving Bitcoina w kontekście


Ten czynnik psychologiczny, w połączeniu z ryzykiem geopolitycznym, zadłużeniem i presją inflacyjną, w roku, w którym nagrody Bitcoin spadną o połowę, zdecydowanie wróży wzrost cen Bitcoinów. Pomyśl tylko: ceny rosną już od ponad tygodnia, pokazując, że którykolwiek z tych 5 czynników może wywołać następny. Jeśli napięcia między USA i Iranem rozpoczęły wzrost, oczekiwane zmniejszenie o połowę i prawdopodobnie te psychologiczne aspekty rynku, utrzymały go. Niezależnie od tego, jak na to spojrzysz, te 5 czynników może zbiegać się w dowolnym momencie i wywołać trwałą Bitcoin wzrost cen przez cały 2020 rok. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector