5 największych giełd Bitcoin Peer-to-Peer (P2P) w Indiach

Ekosystem kryptowalut w Indiach rozwija się pod względem liczby posiadaczy kryptowalut, wolumenów handlu, dostępnych giełd i zmian w tej dziedzinie. Zwłaszcza Bitcoin (BTC) odnotowuje wzrost popytu w Indiach wraz ze wzrostem liczby nowych giełd peer to peer (P2P) w ostatnich miesiącach. 

W ciągu ostatnich kilku lat giełdy P2P ożyły, rzucając wyzwanie scentralizowanym giełdom, oferując użytkownikom bezpośredni rynek zakupu BTC z niewielkimi wymaganiami KYC i usługami nieupoważnionymi. W krajach rozwijających się, takich jak Indie, branża P2P zyskuje na popularności do tego stopnia, że ​​scentralizowane giełdy, takie jak OKEX, zaczęły oferować rynek równorzędny. 

Rozwój giełd P2P w Indiach

Odkąd Sąd Najwyższy Indii uchylił ogólny zakaz kryptowalut banku centralnego – Reserve Bank of India (RBI), rynek Bitcoin P2P osiągnął nowy rekord wszechczasów w kraju. Według UsefulTulips, tygodniowe transakcje na dwóch najlepszych giełdach bitcoinów P2P, LocalBitcoins i Paxful, osiągnęły rekordowy poziom 4,4 miliona dolarów w tygodniu kończącym się 4 sierpnia. 

Localbitcoin PaxfulPołączone wykresy transakcji Bitcoin P2P zakończonych na Paxful (fioletowy) i LocalBitcoins (niebieski) w Indiach (Zdjęcie: Usefultuips)

Zanim przyjrzymy się niektórym z najlepszych giełd P2P BTC w Indiach, cofnijmy się i skupmy się na tym, jak działają giełdy P2P i dlaczego są one ważne. 

Giełdy Bitcoin peer-to-peer różnią się od zwykłych scentralizowanych giełd kryptowalut tym, że kupujesz BTC bezpośrednio od osoby, która ustala cenę zamiast księgi zamówień. Giełdy P2P pozwalają użytkownikom znaleźć najlepszą cenę za Bitcoin i oferują listę opcji płatności. 

Niektóre z zalet giełd P2P Bitcoin obejmują niskie opłaty transakcyjne, prywatność i portfele nieposiadające zabezpieczenia w celu ograniczenia ataków pojedynczych punktów awarii. Aby zminimalizować włamania i oszustwa, usługi Bitcoin P2P oferują usługi depozytowe podczas transakcji.

Tabela 1: Porównanie najlepszych giełd Bitcoin P2P w Indiach

  Wymieniać się Opłaty depozytowe Obsługa wielu monet Opcje płatności Bezpieczeństwo KYC / AML
LocalBitcoins Nie Nie Wielokrotność Wysoki Wysoki
OKEX P2P Nie tak Wielokrotność Świetny Umiarkowany
Paxful Nie Nie Wielokrotność Wysoki Niska
WazirX Nie Nie Wielokrotność Świetny Wysoki
Binance P2P Nie tak Wielokrotność Świetny Bardzo wysoko

A więc, które są jednymi z najlepszych giełd bitcoinów P2P w Indiach?

1. Paxful 

Założona w 2015 roku przez Raya Youssefa i Artura Schabacka, Paxful, globalna giełda P2P tylko dla Bitcoinów, stała się największą giełdą P2P pod względem wolumenów handlowych w Indiach. Poniższy wykres przedstawia rosnące wolumeny handlu na Paxful w 2020 roku. 

PaxfulPaxful


Giełda P2P oferuje ponad 300 opcji płatności, w tym przelewy bankowe, karty kredytowe / debetowe, portfele internetowe i kryptowaluty. Spośród 337 opcji 26 to portfele z obsługą kryptowalut, w tym USDt, DOGE, ETH, XRP, LTC, NEM itp.. 

PaxfulBallooning: Paxful dzienne wolumeny handlowe w 2020 r. (Zdjęcie: Usefultulips)

Opłaty płatne są naliczane od 0,5% do 5% w zależności od wybranej metody płatności, bez obciążania kupujących. Wypłaty do portfeli zewnętrznych z portfela Paxful są pobierane w wysokości 0,0005 BTC. 

Niezweryfikowani użytkownicy na Paxful są ograniczeni do 1500 $ limitu obrotów i wypłat każdego roku. Aby handlować wyższymi kwotami, użytkownicy muszą wprowadzić dodatkowe poziomy informacji weryfikacyjnych KYC.

odwiedź Paxful

2. OKEX

OKEX, jedna z największych giełd kryptowalutowych na świecie, uruchomiła w sierpniu giełdę bitcoin peer to peer w Indiach z głęboką płynnością, zerowymi opłatami transakcyjnymi za P2P i szybkim procesem KYC. Wymiana umożliwia obywatelom Indii kupowanie i sprzedawanie stablecoinów Bitcoin i Tether, USDt, przy użyciu rupii indyjskich z głównymi bramkami przelewów bankowych, takimi jak UPI, IMPS, Neft i RTGS.

OKEx P2pPlatforma handlowa peer to peer Bitcoin i USDt firmy OKEX (Zdjęcie: OKEX)

W odróżnieniu od innych giełd P2P, OKEx umożliwia użytkownikom przełączanie się między księgą zamówień a rynkiem P2P w celu znalezienia najlepszych kursów dla BTC i USDt. Platforma oferuje 0% opłat transakcyjnych, jednocześnie bezpośrednio łącząc portfele użytkowników z główną platformą handlową. Giełda umożliwia codzienne wypłaty do 500 BTC dla niezweryfikowanych użytkowników, a użytkownicy VIP mogą wypłacać od 600 BTC do 2000 BTC na siedmiu poziomach. Tutaj to krok do kroku procesu przeprowadzania handlu P2P na OKEx.

Plusy: 

  • Szybki,
  •  Bezpieczne, 
  • Wysoce płynny, 
  • Rejestracja jest łatwa 
  • Zero opłat za transakcje. 
  • Dostęp do jednego konta dla wszystkich potrzeb handlowych. To samo konto, którego używasz do konwersji INR na kryptowaluty, możesz uzyskać dostęp do handlu natychmiastowego, wysokiego poziomu oszczędności USDt za pośrednictwem ok piggy bank i ich bardzo popularnych IEO.

Cons: 

  • Wciąż stosunkowo młody na rynku

odwiedź OKEx

3. LocalBitcoins

LocalBitcoins chwali się jako pierwsza giełda bitcoinów P2P, która zyskała popularność w Indiach. Od początku sierpnia giełda P2P zarejestrowała 3,7 miliona dolarów w Indiach – tylko lepszy od Paxfula – to najwyższy jak dotąd dwutygodniowy wolumen obrotu w 2020 roku.. 

Localbitcoins

LocalBitcoins umożliwia użytkownikom wymianę lokalnej waluty, tj. Rupii indyjskich, tylko na BTC. Platforma zapewnia depozyt w celu ułatwienia handlu między użytkownikami, którzy nie pobierają żadnych opłat za depozyty. Wypłaty są naliczane na poziomie 0,0001 BTC, a transakcje handlowe na poziomie 0,5% zarówno dla kupujących, jak i sprzedających. Giełda ma limit handlowy w wysokości 1000 USD rocznie dla niezweryfikowanych użytkowników z wyższymi kwotami oferowanymi klientom Poziomu 1, Poziomu 2 i Poziomu 3. 

LocalbitcoinsWykres przedstawiający wzrost LocalBitcoins w Indiach (Zdjęcie: Coin.dance)

LocalBitcoins oferuje szeroki wachlarz ponad 200+ opcji płatności w INR, w tym przelewy bankowe, PayPal, PayTM, Google Pay i PhonePE itp. Na giełdzie nie ma opcji „osoba do osoby” (gotówka) ze względów bezpieczeństwa.

Plusy: Wyższa płynność i opcje kupna niż giełdy równorzędne

Cons: Ma ścisły system zgodności z KYC dla użytkowników.

Odwiedź LocalBitcoins

4. WazirX, obsługiwany przez giełdę Binance

Indyjska giełda kryptowalut, WazirX oferuje automatyczną wymianę wymiany P2P, która bezpośrednio dopasowuje twoje zamówienie kupna do sprzedawcy. Platforma WazirX P2P oferuje obecnie tylko jedną kryptowalutę, USDt, którą można następnie wymienić na ponad 100 kryptowalut na stronie giełdy giełdowej. Giełda ma zerowe opłaty depozytowe i transakcyjne, co czyni ją najtańszą z giełd P2P w Indiach.

WazirXWazirX P2P

Wymiana P2P umożliwia minimalny zakup 5 USDt (~ 77 INR) i maksymalny limit wypłaty 10000 USDt. WazirX stosuje unikalne minimalne wymagania dotyczące wypłat dla każdej kryptowaluty, jak widać tutaj. Obecnie użytkownicy KYC mogą wypłacić co najmniej 0,001 BTC i maksymalnie 3 BTC co 24 godziny.  

Plusy: Automatyczne dopasowywanie kupujących i sprzedających 

Cons: Oferuje tylko zakupy USDT na platformie P2P

Odwiedź WazirX

5. Hodlhodl.com

Hodlhodl.com to globalna platforma Bitcoin P2P typu multisig, oferująca nieupoważnione usługi kupna i sprzedaży BTC za pośrednictwem sieci równorzędnej. Giełda pobiera maksymalną opłatę w wysokości 0,3% od każdej ze stron transakcji, co daje łącznie 0,6% od każdej transakcji. Giełda zapewnia bezpieczeństwo poprzez specjalnie utworzony depozyt za pośrednictwem kontraktów Multisig (P2SH). Daje to specjalny dostęp do środków na depozycie w przypadku nieudanej transakcji. 

Hodl HodlŹródło: hodlhodl.com

Obecnie dostępny w ponad 150 krajach, Hodlhodl.com oferuje szeroką listę opcji płatności, w tym PayPal, transakcje gotówkowe, Western Union, przelewy bankowe, SWIFT i szereg kryptowalut, w tym ETH, USDt i TUSD.

Plusy: Brak zgodności z KYC / AML

Cons: Handlowcy podnoszą ceny BTC o ponad 30% ceny rynkowej

Odwiedź HodlHodl

Wniosek 

Ponieważ Bitcoin nadal przebija się przez nowe poziomy oporu, giełdy peer-to-peer zapewniają wyraźną ścieżkę dla użytkowników z krajów rozwijających się do korzystania z zasobów cyfrowych. Rozwój OKEX, PaXful i Localbitcoins pokazuje, że istnieje zapotrzebowanie na Bitcoin w największej demokracji na świecie. Giełdy te oferują obecnie najgłębszą płynność użytkownikom w Indiach, zapewniając jednocześnie bezpieczną platformę do realizacji transakcji P2P Bitcoin.

Zastrzeżenie Przedstawione treści mogą zawierać osobistą opinię autora i podlegają warunkom rynkowym. Przeprowadź badanie rynku, zanim zainwestujesz w kryptowaluty. Autor lub publikacja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za osobistą stratę finansową.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector