Bitrue vs OKEx: Głębokie spojrzenie na rozwiązania hybrydowe CeFi i DeFi

Konkurencja na giełdzie kryptowalut znacznie wzrosła w ostatnich latach, a dziesiątki platform starają się stworzyć dla siebie warstwę tej powstającej przestrzeni. Chcąc wykorzystać początkowy sukces w dostarczaniu bardziej tradycyjnych rozwiązań kryptograficznych i CeFi, a także po wzroście zainteresowania usługami DeFi, niektóre z czołowych giełd starają się obecnie oferować to, co najlepsze z obu światów. Cel? Niezawodne i rozpoznawalne rozwiązanie hybrydowe łączące zalety CeFi i DeFi, jednocześnie łagodząc wady.

Ogólnie rzecz biorąc, CeFi jest odzwierciedleniem tradycyjnego finansowania, umożliwiając użytkownikom zarabianie odsetek lub otrzymywanie pożyczek, zapewniając bezpieczeństwo przenoszenia ryzyka przed wadą wymagania przechowywania aktywów. DeFi stosuje inteligentne kontrakty do instrumentów finansowych, eliminując pośrednika. Nie jest to zabezpieczające, ale bierzesz na siebie systemowe ryzyko wystąpienia krytycznej luki w kodzie w protokole. Dlatego wyważone rozwiązanie hybrydowe może zapewnić idealną kombinację.

Dwie platformy, które właśnie to robią, to Bitrue i OKEx, z różnymi pomysłami, jak najlepiej zaoferować taki model hybrydowy. Oto porównanie obu platform w bitwie Bitrue z OKEx.

Bitrue

Założona w 2018 roku, Bitrue określa się jako platforma do zarządzania finansami, specjalizująca się w aktywach cyfrowych, inwestycjach, pożyczkach i handlu. Zyskał trakcję, przyjmując XRP jako jedną z walut bazowych i stając się jedną z trzech najlepszych platform handlowych dla tego aktywa.

Obserwowanie imponującego wzrostu dziennego wolumenu obrotu o 620% rok do roku spowodowało, że Bitrue znalazło się na szczycie światowych giełd. Teraz zarządzając dziennymi wolumenami handlowymi przekraczającymi 300 milionów USD, z 1,6 milionami użytkowników, oferuje jedne z najniższych opłat na rynku, wykorzystując token platformy Bitrue, BTR.

Pod kierownictwem dyrektora generalnego Curisa Wanga, Bitrue była pierwszą giełdą, która zaoferowała produkt związany z zyskiem z inwestycji, Power Piggy, umożliwienie klientom zarabiania pasywnego dochodu w wysokości do 10% odsetek od różnych aktywów, które później stały się powszechną cechą wśród konkurentów. 

Od tego czasu Bitrue rozszerzyła swoją gamę hybrydowych produktów finansowych, w tym usługi pożyczkowe i obstawianie BTR. Pożyczki Bitrue umożliwia zastawienie aktywów w celu pożyczenia USDT, BTC, XRP lub ETH. Zachowujesz prawo do tych aktywów, ale możesz uwolnić znajdujący się w nich kapitał na inne cele. Aktywa zablokowane w Power Piggy mogą być również wykorzystywane jako zabezpieczenie pożyczek, pozwalając ci zaciągać pożyczki pod zastaw, a jednocześnie nadal zarabiać odsetki. Blokady BTR działają jako dodatkowa okazja do obstawiania, aby generować specjalne limity po znacznie wyższych stawkach niż sama funkcja Power Piggy.

W sierpniu wtedy Bitrue ogłosił plany dodania DeFi w ramach Bitrue Financial Services (BFS). Oczekiwana premiera na początku 2021 r., BFS początkowo umożliwi pożyczkodawcom dodawanie aktywów do puli płynności dostępnej dla pożyczkobiorców, przy czym pożyczkodawcy otrzymają odsetki, a następnie z czasem pojawią się dodatkowe zdecentralizowane produkty. Bitrue ulepszy również istniejącą usługę pożyczkową w ramach tego parasola, dzięki czemu portfele zawierające zabezpieczone fundusze będą publicznie widoczne, co jest krokiem w kierunku zapewnienia użytkownikom większej władzy nad swoimi finansami. W rezultacie będą oferować jednocześnie istniejące produkty CeFi i nowe produkty DeFi, co czyni je jedną z pierwszych platform hybrydowych. Zapewni różnym typom użytkowników bardziej zróżnicowany wachlarz opcji inwestycyjnych w jednej dogodnej lokalizacji.

Nowy token Bitrue Finance (BFT), do zasilania tych hybrydowych usług CeFi i DeFi, został uruchomiony w połowie września, a tokeny BFT są również dystrybuowane do posiadaczy tokenów BTR. BTR będzie nadal koncentrować się na zasilaniu tradycyjnego narzędzia wymiany Bitrue. BFT będzie wspierać nowy hybrydowy BFS jako nagrodę, płatności i token do głosowania, a także mechanizm równoważenia w zdecentralizowanym systemie pożyczek.

OK, Ex

OK, Ex, działająca od 2014 roku jest kolejną z największych giełd na rynku. Samodzielnie określani jako wiodąca na świecie, kompleksowa giełda kryptowalut, zapewniają one handel spot, marża, kontrakty terminowe i opcje, a także usługi basenów wydobywczych, Szybki start platforma sprzedaży tokenów i Token narzędziowy OKB. Dostarczając dzienne obroty przekraczające 1 miliard USD, plasuje się wśród najwyższych w branży. Plik OKEx DEX jest również w fazie rozwoju w sieci testnet, tworząc zdecentralizowaną platformę wymiany w oparciu o platformę OKExChain.


OKEx Zarabiaj oferuje szereg sposobów zarabiania na aktywach kryptograficznych, łącząc najlepsze wewnętrzne opcje CeFi, DeFi i możliwości obstawiania, aby zmaksymalizować potencjał. podobnie, Pożyczka OKEx zapewnia dostęp do rynków natychmiastowych pożyczek z różnych opcji CeFi i DeFi w jednym miejscu.

Aby włączyć funkcjonalność DeFi do opcji CeFi, OKEx przyjął inne podejście do swojego rozwiązania hybrydowego. CEO Jay Hao ogłosił w sierpniu pierwszy agregator pożyczek integrujący Compound Finance i plany stworzenia One-Stop DeFi Trading Shop, eliminując potrzebę przesyłania środków między portfelami. Posunięcie to oznaczało, że zamiast opracowywać własne produkty DeFi, OKEx połączyłby się z protokołami DeFi Yield Farming innych firm, takimi jak Uniswap, Curve i YFII. W rezultacie ułatwiają one jedynie dostęp do tych usług, choć jest to wygodne, i nie biorą odpowiedzialności za jakiekolwiek ryzyko systemowe z nimi związane..

Werdykt

Użytkownicy muszą wziąć pod uwagę zalety i wady takich platform w ich indywidualnych okolicznościach. Wydaje się, że Bitrue oferuje najprostszy system dla rynku masowego, wykorzystujący znane aktywa o dużej kapitalizacji i pozwoli zrównoważyć ekspozycję z bardziej zróżnicowanym zakresem opcji na niezawodnej platformie. Opracowują wygodną hybrydę światów CeFi i DeFi, jednocześnie zmniejszając ryzyko systemowe wynikające z włączenia dodatkowych protokołów.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector