Co zrobić przed dokonaniem inwestycji

Nauczyliśmy się, że pieniądze nie powinny leżeć bez wzrostu. Fundusze mają tę wbudowaną zdolność do powiększania się i musimy wykorzystać tę zdolność, inwestując je gdzieś. Oznacza to, że musimy sprawić, by nasze pieniądze generowały dochód lub uznanie. Mówiąc w kategoriach finansowych, nasze pieniądze powinny zostać wydane na aktywa pieniężne w nadziei, że przyniosą one dochód w przyszłości lub zostaną później sprzedane po wyższej cenie. Inwestowanie pieniędzy oznacza osiągnięcie sporego zysku z inwestycji w dłuższej perspektywie. Pomysł, że pieniądze powinny być wykorzystane, aby przynieść nam więcej pieniędzy, jest tak głęboko zakorzeniony w naszych głowach, że ilekroć mamy dodatkowe fundusze, zaczynamy się zastanawiać, jak sprawić, by rosły. I nie ma znaczenia, jak duża lub mała jest kwota, którą mamy w rękach, bo podobnie jak Tesco żyjemy zgodnie z dewizą, że każdy drobiazg pomaga.

Otaczający nas świat jest pełen różnych pomysłów inwestycyjnych, które mają uczynić nas jutro bogatszymi niż dzisiaj. Powiedziano nam na przykład, że najlepszy sposób na zainwestowanie 10 000 USD polega na umieszczeniu ich w akcjach, obligacjach, kryptowalutach lub nieruchomościach. 5000 USD można umieścić na rachunku oszczędnościowym o wysokiej wydajności lub wykorzystać na spłatę długów. Za 1000 $ możemy kupić fundusze podlegające obrotowi giełdowemu. 100 dolarów można zainwestować w 401 (tys.), Książki lub kursy online. Otrzymujemy nawet praktyczne porady, jak zarządzać centami lub groszami.

Rzeczywiście, są liczne aplikacje niedawno stworzył, że zaokrągla nasze płatności. Za każdym razem, gdy przeciągamy naszą kartę w sklepie, nasza płatność zostaje zaokrąglona, ​​po czym dodatkowa kwota trafia na nasze konto oszczędnościowe. Kiedy kupujemy nowojorczyka w Barnes & Noble, płacimy 8,99 $. Aplikacja zaokrągli nasz zakup do 9,00 USD i odłoży dla nas 0,01. Chociaż 1 cent lub 1 pens to naprawdę nieskończenie mała kwota, każdego dnia dokonujemy tak wielu podobnych płatności, że dzięki tej taktyce w końcu możemy zebrać bardziej namacalną sumę pieniędzy. Ale niezależnie od tego, jak małą lub dużą kwotę odkładamy, główną ideą takich manipulacji finansowych jest wyciśnięcie większej ilości pieniędzy z tego, co początkowo mamy.

Zanim jednak zaczniemy niszczyć nasze mózgi, próbując zdecydować, jak zainwestować środki, mamy w swoje ręce, warto sprawdzić, czy jakiekolwiek obszary naszego życia mogą na nich skorzystać, bo możemy zyskać nawet wtedy, gdy te środki nie wzrosną. . Doradcy finansowi zawsze sugerują sprawdzenie, czy możemy przeznaczyć nasze dodatkowe pieniądze na zadłużenie osobiste, 401 (k) lub IRA. Dbanie o nasze długi czy emeryturę nie przyniesie więcej środków na nasze rachunki bankowe, ale z pewnością sprawi, że nasze życie będzie w przyszłości bardziej bezpieczne finansowo i zyskowne.

Jeśli masz osobiste długi i chcesz wykorzystać swoje wolne pieniądze, aby je spłacić, warto zacząć od ich konsolidacji. Jeśli masz kilka długów z różnymi zainteresowaniami, porozmawiaj ze swoim menedżerem banku i zapytaj, czy możesz wziąć nową pożyczkę na spłatę niezabezpieczonych długów. Konsolidując swoje długi, umieszczasz wszystkie istniejące pożyczki w jednej, większej pożyczce o niższym oprocentowaniu i niższych miesięcznych ratach. Konsolidacja zadłużenia jest wygodna, ponieważ można ją zastosować do każdego rodzaju długu. Niezależnie od posiadanych długów, czy to pożyczki studenckiej, pożyczki samochodowej czy pożyczki osobistej, wszystkie z nich można łatwo przekształcić w jedno. Banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe są zainteresowani spłatą pożyczek. W ten sposób chętnie pozwolą ci skonsolidować swoje długi, jeśli robiąc to, spłacisz je szybciej lub przynajmniej pewniej.

Spłata zadłużenia na karcie kredytowej przed zainwestowaniem pieniędzy w jakąś firmę lub akcje jest również dla Ciebie bardziej opłacalna finansowo. Spróbuj wykonać proste działania arytmetyczne. Banki mogą zapewnić 5-procentową stopę zwrotu z portfela inwestycyjnego. Ale jeśli, powiedzmy, masz 5000 USD zadłużenia na karcie kredytowej, zostaniesz poproszony o zapłacenie 23-procentowych odsetek. Załóżmy, że masz 10 000 USD, aby zainwestować w obligacje, akcje lub doradca robo. Inwestując te 10 000 $, zamiast płacić 5 000 $ posiadane na karcie kredytowej, tracisz 18%. Matematyka zatem jasno pokazuje, że spłacanie długów jest ogólnie bardziej opłacalne niż dokonywanie inwestycji.

Równie bardziej opłacalne jest wpłacenie pieniędzy na 401 (k) niż zainwestowanie ich w oszczędności lub CD. W większości zakładów pracodawcy wpłacają również składki na Twoją emeryturę. To, ile zapłacicie oboje, będzie zależeć od szczegółów planu emerytalnego. Zwykle wysokość składki wynosi od 3 do 6 procent wynagrodzenia. Jeśli obecnie nie spełniasz wymagań pracodawcy, zainwestowanie pieniędzy w 401 (k) pomoże Ci to zrobić. Pamiętaj jednak, że nie możesz po prostu zainwestować dużej kwoty za jednym razem w swój plan emerytalny, nawet jeśli masz tak dużą kwotę do stracenia. W takim przypadku musisz przelać te środki na swoje konto oszczędnościowe. Następnie po prostu ustaw składkę 401 (k) na poziomie odpowiadającym poziomowi Twojego pracodawcy. Możesz również wpłacić do 5500 $ lub 6500 $, jeśli masz więcej niż 50 lat, w Roth IRA każdego roku. Każda z tych inwestycji w emeryturę przyniesie Ci większe zyski i większy spokój ducha, że ​​Twoja nowa firma lub nawet nowy certyfikat zawodowy.   

Dopiero po spłaceniu długów i zadbaniu o emeryturę rozsądnie jest dokonywać inwestycji, które przyniosą przyszłe dochody. Wachlarz możliwości jest naprawdę szeroki. Będziesz musiał tylko poprawnie oszacować swoje umiejętności i wziąć pod uwagę wszystkie ryzyka związane z Twoimi staraniami, aby Twoje inwestycje zakończyły się sukcesem.

To jest post gościnny, Coingape nie popiera poglądów autora. są to poglądy czysto autorskie. Coingape.com nie ponosi żadnej odpowiedzialności za Twoje szkody lub straty.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector